Stěhování v průběhu těhotenství, co udělat s gynekologem?

nigrinka
14. říj 2014

Milé ženy, nevím si rady s jednou věcí. Plánujeme dítě a během těhotenství se chceme stěhovat 120 km dál od svého bydliště . Jak to mám udělat s gynekologem ? mám si už teď najít nějakého v místě budoucím a nebo zatím chodit k současnému a pak třeba před porodem přestoupit ? Také bych chtěla odejít z práce o pár měsíců dřív před nástupem na mateřskou, abych nemusela denně tak daleko (150km) cestovat.Tak aby s tím nebyl u nového gyn.problém kvůli nemocenské .

Nemáte některá takové to zkušenosti ? Prosím o radu ;)

lucieandrlova
14. říj 2014

Nevím, jestli to je pravidlo, ale třeba můj gynekolog těhotnou jako novou pacientku nepřijme. Musí tam být už registrovaná. Tak pozor, ať nezůstaneš bez gynekologa..

monkalisa
14. říj 2014

Já jsem zůstala u svého gynekologa a ten mi domluvil po 8. měsíci kontroly v nemocnici, kde jsem pak rodila (70km daleko). Stěhovala jsem se v polovině 8.měsíce těhotenství. Pak jsem gynekologa neměnila-kontrola 2x za rok mě alespoň přinutí navštívit známé v původním místě bydliště.

katcha21
14. říj 2014

Já se stěhovala v průběhu těhotenství a byl celkem problém najít doktora, který by mě vzal. Nakonec se mi to naštěstí podařilo, nebylo to u něho dle mých představ, nebo spíš to na co jsem byla zvyklá, ale byla jsem ráda, že mám vůbec gyndaře 😉
Takže bych se začala poohlížet už teď. Alespoň si můžeš vybrat 😉

hubertka
15. říj 2014

@nigrinka já za svým gynekologem dojizdim už cca 4-5let asi 90km, jezdím i nyní, co jsem v radostnem ocekavani 🙂, nyní jezdím 1x měsíčně, což se brzy změní, i tak bych ale rada u nej zůstala. Sice jsem zvazovala možnost jít k někomu v miste bydliště, ale co jsem slyšela, tak jsem rada, ze jsem zůstala u toho sveho...

nigrinka
autor
20. říj 2014

Děkuji za rady ;)

maxinkaa
2. bře 2015

Holky, když se přestěhuji do jiného města, budu těhotná a na neschopence, nechá mě na neschopence i nový gynekolog nebo se může stát,že mi ji zruší? Děkuji

elisset
2. bře 2015

Já se stěhovala v průběhu těhotenství 400 km, gynekologa jsem si domluvila už dopředu v porodnici kde jsem chtěla rodit. Dělá tam primáře, sice už nepřijímal, ale normálně jsem mu napsala email, popsala situaci a on mi naštěstí přislíbil, že mě vezme. Co se týká nemocenské, tak jsem se s ním taky domluvila, zda by mi ji vystavil. Měla jsem to v plánu tak, že si vezmu v práci tak 2 dny dovolené, mezitím se přestěhuji, zajdu za novým gynekologem a on mi vystaví nemocenskou. Nakonec jsem se stěhovala později než bylo v plánu, takže mi to vyšlo tak, že jsem při stěhování nastoupila už na mateřskou, tak jsem na nemocenskou nakonec nemusela.

maxinkaa
2. bře 2015

@elisset a jaký byl důvod té nemocenské?

elisset
2. bře 2015

@maxinkaa No já jsem mu napsala pravdu, jednala jsem se všemi od začátku na rovinu, v práci věděli, že se stěhuju, takže nastoupím na nemocenskou, přece nebudu dávat výpověď, to bych byla blbá že a gynekologovi jsem taky napsala, že to musím vyřešit nemocenskou, zda by mi ji pak vystavil, jelikož 400 km do práce těžko můžu dojíždět a výpověď dávat nebudu .. Tak mi přislíbil, že nemocenskou samozřejmě vystaví 🙂, ale jak říkám, nakonec to nebyla potřeba 🙂. Jinak k tvému dotazu si myslím, že ti ji nezruší, dneska jsou doktoři hodně benevolentní, mě se sestřička ptala hned při potvrzení těhotenství zda chci na neschopenku .. Dneska je na neschopence každá druhá a kolikrát k tomu není ani důvod, tak by ti ji měl nechat, pokud to nebude nějaký blbec ...

maxinkaa
2. bře 2015

@elisset Moc děkuji 😉

teraokula
1. kvě 2015

@elisset
ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jsem skoro ve stejné situaci , jak píšeš ty, stěhujeme se na konci srpna, 350km od mojí práce, jsem taky těhu, teprve 1.trimest a půjdu na rizikáč, původně jsem jim řekla o výpovědi a mimi nás překvapilo. Jde mi o to, že jestli se přestěhujeme, je možné , že by mě chtěli v práci ještě kvůli podepsání papírů aj. vidět ? budeme i prodávat byt , takže už tu nebudu mít žádné zázemí. Taky nevím , jak se to řeší po rodičovské, když jim napíši , že už nenastoupím, aby nechtěli odchodit 2 měsíční lhůtu. díky za info Tereza

scruffy
1. kvě 2015

Taky jsem se v průběhu těhotenství stěhovala a ukončovala pracovní poměr a nemusela jsem nic vyřizovat osobně, buď jsme si s personální zavolaly, pokud potřebovala něco podepsat, poslala mi to poštou. S tou výpovědí je to myslím tak, že buď se kdykoliv můžete domluvit a pracovní poměr skončí určeným dnem, nebo až ti skončí mateřská a nastoupíš na rodičovskou, tak jim jen písemně pošleš výpověď a za dva měsíce ti skončí pracovní poměr, není to tak, že by sis ty dva měsíce musela odchodit.

elisset
1. kvě 2015

@teraokula ahoj, já nevím jak je to s nemocenskou, to jim asi budeš muset každý měsíc posílat ten lístek na peníze předpokládám. Co se týká toho, že po nemocenské nenastoupíš, tak s tím asi počítají ne? U mě v práci všichni ví, že jsem se přestěhovala a tedy po rodičáku se zpět nevrátím .. nicméně bych ráda ještě plynule navázala na další mateřskou a měla další mimčo, takže pokud se to podaří ještě to dlouho řešit nebudu. Asi bude potom třeba podepsat rozvázání pracovního poměru, ale myslím, že to všechno se dá vyřídit i na dálku. Cokoliv jsem vyřizovala, jak daně, tak oznámení miminka, neměla jsem problém cokoliv řešit na dálku a nikdy jsem do práce nemusela. Samozřejmě nevím jak je to u vás, ale mě nikdo problémy nedělal. Jinak si myslím, že tu dvouměsíční výpovědní lhůtu pak po tobě nebude nikdo chtít odchodit, nevím k čemu by jim to bylo, abys tam dva měsíce chodila, když za tebe určitě budou mít náhradu a navíc už v tom asi ani nebudeš zběhlá, všechno se pořád mění .. takže by to bylo naprosto zbytečné a normálně podepíšete dohodu o ukončení pracovního poměru k určitému dni 🙂.

teraokula
6. kvě 2015

díky moc za názory 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru