Stížnost na mé dítě ve školce. Je dominantní

faflina
6. říj 2010

ahojte maminky dětí, které naspoupili nebo už déle chodí do školky. píši sem proto, protože si dneska paní učitelka stěžovala na chování syna. Vyslechla sem si jí a vůbec jsem nevěděla co jí na to říct, prostě vím jaký je a proto v srpnu jsem se synem navštívila psycholožku, která po hodině pozorování a různých otázek a popovídání si s ní o našich problémech vyřkla že syn vůbec není hyperaktivní, že je pouze dominantní a že školka mu naopak prospěje.
Od doby když jsem přišla dneska s klukem domů nad tím pořád přemýšlím, že vím jaký je a podle toho k tomu taky tak přistupuju, když neposlechne, tak zvýším hlas, když vidím že bije děti tak mu dám hodně najevo, že se to nesmí a že se musí omluvit, když na něj volám venku - moc rto nepomáhá, spíš musím k němu a chytnou ho za ruku a z očí do očí s přísným výrazem ve tváři mu vysvětluji že bude poslouchat. Tak teď po tom přemýšlení o této situaci jsem dospěla názoru, že spíš je asi chyba v učitelce, že jí neposlechne. Nevím ale je to můj pocit. Protože mě doma tyhle věci, co mi říkala učitelka, třeba že si polévá ruce i s rukávama vodou, tak že si napustí kelímek a polije se. Doma mi tohle neudělá, protože kelímek nemá, většinou ho zarazím než k něčemu dojde. Když jsme venku musím ho mít pořád na očích aby něco nevyvedl nebo naopak někomu neublížil, ale jak říkám když ho vidím k ničemu nedochází, ale musím ho prostě hlídat. Chápu paní učitelku, že nemá na starosti jen jeho, ale věřím, že taková učitelka má mít autoritu a taky by si uměla poradit s totěmi typy dětí. Co jsem jí na to měla říct, že je neschopná? nevím jaké máte zkušenosti vy maminky dětí na které si občas p. učitelka postěžuje rodičům? No kdybych neměla to vyšetření syna tak bych si říkal, že je chyba v nás rodičích, ale já tohle vyšetření absolvovala a vím co říkala psycholožka......... Mimojiné syn za dnešní školkový výkon má zakázanou televizi i večer na pohádku, dnes nepůjde ven a nesmí si pouštět písničky. Pláče, že chce, ale pořád mu na to odpovídám, že ve školce neposlouchal paní učitelku a proto nepustíme televizi a proto nemůže ven a proto nebudou písničky- jinak se k němu chovám normálně, pomazlili jsme se atd.....

beruska2x
6. říj 2010

@faflina no.. mame asi hodne podobne aktivni dite 😉 a popravde se desim co ve skolce bude..ale hafo lidi mi rika, ze tam je jiny kolektiv a ze deti vetsinou se zlepsi - z mamy naji prcu ale druhy/cizi lidi poslechnou lip.. coz u as docela funguje....
pani ucitelka vi ze jste byli u psychologa a co ti rekli? proste se asi ze zacatku s takovymi detmi musi vic nimrat nez s ostatnimi no a autoritu si ziskat ..u nas to jde taky pomalu ale jde..

a taky vymysli jednu lumparnu za druhou...
tak drzim palce 😉

beruska2x
6. říj 2010

a ja se na tyhle veci pomalu psychicky pripravuju uz ted 😀

faflina
autor
6. říj 2010

@beruska2x tak uřčitě navšívit psychologa už před nástupem, já jsem domluvená s psycholožkou že jí u půli října zavolám, a asi nebude teda nadčená. Jedu do OL 14.10. tak možná se i za ní stavím, ale zkusím jí předem dát vědět ať má na nás aspoň chvíli čas.... Jsem teda zvědavá co mi na to řekne, pak teda ještě zvažuju navštívit i jinou psycholožku, protože co doktor to názor....

beruska2x
6. říj 2010

@faflina no ja jeste uvidim, ted mi prijde ze se to hodne zlepsuje, uz je schopnej dat sam ruku pres silnici a tak... blbinky dela 😀 ale aspon je veselo a nesedi v koute - coz je podle me jeste horsi 😅 kdyz jsou deti ustraseny a ubreceny...
mame jeste casuuuu 😉

faflina
autor
6. říj 2010

@beruska2x Tak to my taky děláme automaticky, taky si myslím, že úča si prostě neví rady ale co jí mám na to říct? Tak hlavně vám přeju taky pevné nervíky.....

berynka
6. říj 2010

@faflina , myslim, že na to jdeš dobře 😉 . A asi bych to víc rozebrala s učitelkou... to co vám řekla psycholožka, že na malého třeba musí být přísnější 😅 .
Teď si to ale nevykládej prosím špatně... ale nikdy bych za jednu věc nedávala víc trestů 😒 . Děti dobře chápou nespravedlnost a když něco provede, tak prostě zakázat "jen" televizi, nebo "jen" oblíbenou činnost...

faflina
autor
6. říj 2010

@berynka to jsem úči taktně naznačila, že si má vzít i malého bokem a osamotě ať to nedělá před ostatníma dětma , mu prostě stryktně říct, že se musí poslouchat, a řekla že to tak udělala, ale já když s ní mluvím, tak mi prostě příjde, že je strašně hodná a měkká na to dítě, ale možná se jí to taky rozleží v hlavě a půjde na to jinak. S tím trestem jsem to přehnala, ale byla jsem naštvaná, ven teď už stejně nepůjdeme je už pozdě a televizi nedovolím, ta prostě bude dneska tabu, musela jsem jí teda vytáhnou ze zásuvky, protože si samozřejmě musel vyzkoušet jak na to budu reagovat, když jí sám zapne, ale chlapec neuspěl. No zákaz už je od 15 hodin tak už teď nesmím polevit aby věřil, že je to vážná věc. ale příště zákaz rozhodně zhodnotí, uvidíme co přinesou další dny ve škloce a podle toho budou i zákazy. Třeba to bude věc která bude platit, zatím jsme to totiž takhle nikdy nedělali. Takže uvidíme jestli případfný zákaz trochu ukočíruje to poslouchání. zítra ráno asi p. učitelce řeknu, že mu to má při sebemenčím zazlobení připomenout, že jinak teda nevím jak se s něma domluvit. Ale měla by si poradit sama mě taky nikdo doma neradí a poslouchá.

berynka
6. říj 2010

@faflina , to je jasný, že ty tresty teď nemůžeš zrušit 😉 .

Ja učitelky taky beru jako profíky a měly by si umět poradit. Ale stejně tak ty jí můžeš oponovat stejnejma slovama, co si tady psala, říct to narovinu... jak k malýmu přistupuješ, že to řešíš. Aby si nemyslely, že to dělá třeba jen ve školce, nebo doma mu to projde. Rodina a školka-škola by měly především spolupracovat a taky je důležitá komunikace.

My už máme taky mínus, že se malá sama nesvléká 😅 .

faflina
autor
6. říj 2010

@berynka JJ, protě chci to sněma probrat, to je jasné.
jejda tak vyslíct se teda umíme ale s oblíkáním je to horší ale polepšil se ještě před prázdinama nedělal nic, ani obléc a vysléct, teď aspoň něco....

faflina
autor
7. říj 2010

Dneska jsem to z účou teda probrala a myslím, že spolu to dokážeme, ale holt musí p. učitelka spolupracovat. Tak doufám že naše taktiky zaberou a Jan bude poslouchat i paní učitelku.

faflina
autor
9. říj 2010

Dneska je sobota a malej pláče že chce do školky, ještě že už je půl dne za náma....

marketa_85
2. čer 2015

@faflina Dobrý den, rozhodla jsem se Vás kontaktovat. i přes to, že je Váš článek už 5 let starý. Moje dcerka se ve školce nechová příliš dobře k dětem. Když na moji zprávu zareagujete, budu moc ráda a sdělím Vám samozřejmě více. Děkuji, Markéta

1lenuska1
2. čer 2015

@marketa_85 dobrý den, nejsem zakladatelka, ale docela by mě to zajímalo. Jsem školková učitelka, tak kdybyste měla zájem, tak mi napište🙂

faflina
autor
3. čer 2015

@marketa_85 Dobrý den, Můj chlapeček už chodí do první třídy. na začátku roku nakonec potvrzeno ADHD s hypekativitou, a n aeeg potvrdili opožděný vývoj mozku cca o dva roky. bojovali jsme celou školku, ale až teď ve škole je syn mnohem klidnější. koupila jsem i doplněk stravy ESPRICO, které teda užívá až teď půl roku, a někdy až po třech měsících užívání sem viděla rozdíl v chování atd.... první tři měsíce jsem měla pocit, že vůbec nezabírá a ba naopak je to horší! ale pak fakt zlom. dneska se nám daří dobře, budeme mít asi samé jedničky i když to vlůbec nebylo jednoduché se synem pracovat.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa_85
3. čer 2015

Zdravím Vás a moc díky, že jste mi obě dve odpověděly. Můžete mi laskavě poslat zprávu na e-mail:
podhorskam@seznam.cz. Raději bych vse probrala soukrome. Díky za pochopení.