Stříhání vlásků - jak to zvládnout bez řevu a "násilí" 😉 ?

garfieldmail1
17. bře 2010

Zdravím holky 🙂
Snad některá poradíte nějakou fintu. Syna jsme do roku a půl v pohodě stříhali strojkem, ale od té doby u toho řve jako blázen a brání se. Takže ho tatínek drží v krmící židličce a já ho stříhám. Netrvá to dlouho, ale vypadá to, jako bychom ho mučili 😖
Nepomáhá mu za to něco slíbit nebo mu dát při stříhání do ruky třeba sladkost ani aby si strojek vzal sám do ruky, aby se toho vrčení nebál. A stříhání u sympatické holičky nůžkama bylo stejné, nakonec jsme museli vzít strojek a ostříhala jsem ho tam řvoucího sama, naštěstí tam kromě nás nikdo další nebyl 😅
Teď jsem to zase zkusila, naslibovala odměnu, vypadalo to nadějně, ale jak jsme začli, tak jsme skončili a uprostřed hlavy má dálnici 😅 Takže až přijde tatínek, tak ho bude muset opět držet....
Máte nějakou radu nebo kdy se přestane dítě toho stříhání tolik bát? Syn má už 3 roky.

jaaty
17. bře 2010

A prečo ho holička strihá nožničkami? Veď ho môže ostrihať tiež strojčekom.
Ja chodím s Hankou k holičke od 1 roka a vždy ju strihá nožničkami. Keď bola menšia, držala som ju na kolenách ja, teraz si sadne na stoličku v tvare autíčka a krúti volantom. Ona sa tam priam teší 😀 😀 😀 😀
...a keď som jej minule pohrozila, že keď si dá tú pukačku z vláskou dole, pôjdem ju dať ostrihať- tak mi v Careffoure utiekla do kaderníctva ama. Keď som tam dobehla, už sa trepala na stoličku 😀 😀 😀 😀 a ukazovala kaderníčke, čo jej má ostihať.

mispuli
17. bře 2010

garfield já tě chápu,soucítím s tebou,ale neporadím,H bylo 6,nechce se střihat do dneška,doma se cuká a po dlouhých chvilkách se nám ho občas podaří ostřihat,u kadeřnice jsme to taky zkusili jednou ve 2 letech a zařekla jsem se,že takový šoky už jí chudince nezpůsobím,bála se,aby mu neustřihla ucho,jak sebou pořád mlel.Takže asi jen trpělivost 😉 😉

garfieldmail1
autor
17. bře 2010

jaaty, no protože se toho strojku právě bojí. To je ovšem nejrychlejší, že jo 😎

mispuli, no to jsi mne nepotěšila 😅 Já mám obavu, do jakého věku budeme mít sílu ho udržet 😠
Teď už je fešák, táta ho opět držel, pak řval ještě ve sprše a potom byl hned v pohodě 😕 Prostě se mu to stříhání nelíbí a asi nic nevymyslíme. No ale nejspíš to tak je u mnoha dětí 😒

jaaty
17. bře 2010

skúšali ste ho mať na rukách. Ja som je zo začiatku strčila do ruky hrebeň, kefu a pod...

mispuli
17. bře 2010

jaaty zkoušeli jsme všechno,dokonce střihal vlasy mě,stejně to nepomohlo,chvilku drží a pak se začne cukat,ony to ty holčičky asi líp snášej,i když nemůžu to posoudit,Míšu jsme ještě střihat nemuseli,má málo vlásků

janinah
19. bře 2010

aj u nás to bol boj,ale časom asi tak po 3-ťom roku sa to zmenilo,vedľa holičstva sú hračky,šli sme tam,vybral si hračku a teta pri pokladni nám ju strážila,že sa vrátime len v prípade,že pri strihaní nebude vystrájať..ak by vystrájal,tak hračku dajú inému chlapčekovi...ani nemukol 😉 a nabudúce šiel už normálne ako veľký chlapec,neodporúčam doma strihať,holička to má rýchlejšie

garfieldmail1
autor
19. bře 2010

janinah, to je zajímavý nápad 😉 Asi příště zkusíme 🙂 Já mám syna ostříhaného strojkem raz dva, sice mi sem tam nějaký vlásek unikne, ale to je v pohodě.
Jo a u naší malé slečny problémy se stříháním asi taky hned tak nebudou, má nádherné koleno 😀

draga
20. bře 2010

garfield u nás to stejné...ale Dála se strojku nebojí jen prostě nechce, že neche stříhat, chce mít velkou hlavu, dlouhý vlasy... apod. takže asi bude chodit jako mánička, protože prostě nevím jak na něj, zkoušeli jsme mu vysvětlit, že ho ty delší vlásky budou tahat, že vypadá jako holčička...k ničemu...jo a stříhání v jídelní židličce si taky pamatuju 🙂 to ještě držel 🙂