Syn 3,5 nechce půjčovat hračky

Ahoj maminky, mám syna 3,5r. Je takový samorost, v mnoha ohledech úžasňák, občas (s nadsázkou řečeno) na pěst. Dřív děti moc nemusel, co se trochu rozmluvil, už je to lepší. Trochu mě ale trápí, že za žádnou cenu nechce půjčovat hračky. Má z toho úplnou paniku, že by si někdo měl hrát s jeho hračkami. I když se mu třeba líbí cizí hračka, tak ani nechce přistoupit na výměnu (můžeš si jí půjčit, ale musíš zase něco půjčit ty), nebo max. na pár minut, kdy na něm úplně vidím, jak trpí a i když by si chtěl s půjčenou hračkou hrát, tak mu pohled na jeho hračky v cizích rukách působí úplně bolest. Dochází až ke "komickým" situacím, kdy k nám třeba přijde návštěva a on si všechny hračky naháže do pokojíku a vlastním tělem brání dveře...jako, je mi jasné, že v kontextu vesmíru, je to malichernost, ale mám trochu obavy ze školky, kam teď v září nastoupí. Utěšte mě prosím některá, že to vaše děti měly stejně a ve školce se to změnilo. Syn je totiž taky trochu nervák a bojím se, aby třeba nebyl na děti zlý nebo nebyl mimo kolektiv. Samozřejmě vysvětluji, jdu příkladem, ale nějak se to míjí účinkem. Minulý školní rok chodil 2x týdně do takové sranda lesní školky a žádné "stížnosti" v tomto ohledu na něj nebyly. Ale tam jich bylo pět a půl, byly celý den venku. Teď nastoupí do klasické školky, kde jich bude k třiceti a plná hernička hraček.
anazuzzuzanaautor
10. srp 2018
@zelenaesmolda to není o tom, že nechci, aby si o mě někdo něco pomyslel, že mi na tom přehnané záleží...spíš je mi to líto, že si nehraje tak automaticky s jinými dětmi (protože ví, že by si chtěli půjčit jeho hračky) a je to nepříjemné...
@linee dám vědět, když si na podzim vzpomenu 😉
zelenaesmolda
10. srp 2018
@anazuzzuzana tak ja nemyslela primo tebe,spis obecne je tohle zazity postoj

Začni psát odpověď...

Odešli