4letý syn špatně mluví

cocca
4. zář 2017

Zdravím maminky, chci se s Vámi podělit o mé trápení se synem. Když mu byly 3 roky sotva řekl mama, tata, papat....zvuky zvířat ale uměl hezky. Pediatra nás tedy poslala na vyšetření k ušnímu a k logopedii. Uši má v pořádku. K logopedii docházíme téměř rok jednou za měsíc. Za ten rok udělal myslím velký pokrok, domluví se slovně, vynechává slovesa (podej, hraju si, vaří....), špatně vyslovuje delší slova. Já jako matka se s ním domluvím ve všem, doma rozumí co po něm chci, když ne tak ho navedu a ukážu. Dnes byl poprvé ve školce, kam se těšil, řekl Pápá, dal pusu a už o mě nevěděl. Kolektiv dětí miluje. Když jsem si pro něj přišla po obědě, byl ke mě odtažitý, zamlklý prostě jiný. Učitelka říká, že je zvláštní a že si myslí že ji nerozumí co po něm chce. Tak jsem z toho zdrcená. Už se to táhne dlouho, co mi lidi říkají, jak to že ještě nemluví, tam je nějaký problém a padlo i slovo o autismu.K psychologičce jdeme ve ctvrtek a šíleně se toho obávám. Nenajde se zde maminka, která má stejnou situaci s dítkem? Pro vzájemnou podporu? Pro povzbuzení? Moc děkuji za každé rady a komentáře....

zerog
6. zář 2017

@cocca rozumim

merunkova
6. zář 2017

@cocca Loni k nám nastoupil klouček, bylo mu 4,5 a nikdy do školky nechodil.prvních pár měsíců to bylo samé bouchání a strkání do dětí, taky házel kamínky, ale pak z něj byl pomalu nejšikovnější kluk ze třídy.Ono je to totiž normální i u starších dětí, že se s kolektivem a s dětmi musí sžít , u malých dětí je to vidět ještě víc.Neumí spolu komunikovat, domlouvat se, dělit se taky neumí, spory řešíme denně.Každé dítě je individuální a učitelka je tam od toho, aby tak k tomu přistupovala.Ono je jednodušší, když jsou všechny děti stejné a sedí na zadku a nic nechtějí.My dospěláci jsme taky každý jiný, tak ani vy nechtějte, aby byl syn stejný jako ostatní a mějte ho ráda takového, jaký je, protože takový je nejlepší.Na logo chodíte, tak buďte v klidu, já chodila se synem od 3,5 let a už tehdy mu zjistili dysfázii, matlal to strašně.Pokud by ji měl, určitě to poznají.Někdy pomůže kolektiv a hlavně laskavý a podporující přístup, jak doma, tak i ve školce.Tyto spory normálně řešíme jen s dětmi, nechápu učitelky, které každou prkotinu hlásí rodičům. Nebuďte z toho rozhozená a stůjte za synem, nevěřte někomu, kdo ho zná pár dní, a tvrdí , že je divný, to by mě i urazilo.Každé dítě má své tempo a svůj vývoj a to by měla každá učitelka vědět.Není cíl, aby všechny děti byly na konci docházky stejné, ale aby každé dosáhlo svého maxima, na které stačí. Buďte v klidu, věřte jemu i sobě, ne cizímu 🙂

merunkova
6. zář 2017

@cocco ...a berte to taky tak, že ono hodně záleží na osobnosti učitelky a jejím přístupu.Jsou učitelé, na které děti reagují velice dobře a takoví, kterým se děti radši vyhýbají.I vy, kdybyste nastoupila do nové práce a nikoho neznala, nevěděla, jak to tam chodí, a od začátku byste poslouchala, že jste divná, tak byste se spíš stáhla a necítila se dobře.A ty děti jsou na světě teprve 3, 4 roky, mají to mnohem těžší než my.Přeji vám, ať se synkovi ve školce líbí a to ostatní přijde samo, hlavně nebuďte vystresovaná a nedávejte si vinu, že selháváte.A synek to z vás vycítí ,ta podpora pro něj bude důležitá, aby to zvládl a nebál se 🙂

cocca
autor
7. zář 2017

@merunkova Děkuju!!!! Tohle jsem opravdu potřebovala slyšet (číst). Ve všem máte pravdu a souhlasím. Moc mi Vaše řádky pomohly se vzchopit a postavit se zase nohama na zem...uklidnit se. Vážím si toho.

Jinak dnes u psychologičky to bylo fakn. Tak velmi milá paní, sršila z ní pohoda, klid a důvěra. Syn si tam hrál a my si povídaly. Pozorovala ho jak si hraje, kreslí. I když nedělala nějaké testy tak vyločila jakoukoli formu autismu nebo adhd...tím mi spadl neskutečný kámen ze srdce...

merunkova
7. zář 2017

@cocca Tak vidíte, všechno je v pořádku.Děti jsou většinou v pohodě a problém se vším mají spíš dospěláci, kteří potřebují mít vše zaškatulkované do tabulek a nedej bože, když se do tabulky někdo nevejde, hned dostane nálepku, že je divný 😀