Syn je stále nemocný od té doby, co chodí do školky

wamp22
4. říj 2012

Maminky,

máte některá podobnou zkušenost. Můj syn (4roky) chodí druhým rokem do školky, první rok ve školce naprostá katastrofa s velkým K 🙂 , stále byl chudáček nemocný ☹ , kašel, rýma, laringitida, zánět ouška, prostě hrůza. Teď chodí druhým rokem, celý září chodil naprosto bez jediného vynechání, ale už od včerejška leží v horečkách a rýma. 1.1. čekám druhý mimčo a bojím se toho, že bude opět zase každou chviličku nemocný a tím pádem i miminko. Doktor na imunologii mě uklidňoval, že rok trvá, než si dítě získá imunitu, ale nevím...jak to bylo u vás s nemocemi ve školce, děkuji za vaše názory 😉

mamkamarketa
4. říj 2012

@wamp22 ahoj. Syn chodi do skolky od unora 2011. Takze vic nez rok a pul. A je pravda,ze po tom roce a kousek, to bylo co se tyce nemoci (tuk tuk) mnohem lepsi. V breznu 2012 mu vzali nosni mandli-ktera mohla u syna za hodne nemoci. Od te doby (tuk tuk) nebyl doma nikdy vic nez par dni s rymou.
Ale prava zkouska teprve prijde s podzimem.
Drzim palce

paolin
4. říj 2012

@wamp22 tak i u nás. První rok byl syn více doma než ve školce... Letos zatím ťuk ťuk 😉 V loni jsme tedy prošli imuno a alergo a nasadili imunopreparáty.

katchula
4. říj 2012

@wamp22 U nás taky první rok katastrofa (syn nastoupil v listopadu 2011), do tý doby byl nemocný minimálně. Po násupu do školky to byly takový "lahůdky" jako zápal plic, angíny se 40st. horečkami a během půl roku měl 5x antibiotika. Letos celé září krásně vydržel, ale od 1. října ho máme doma. Naštěstí jen rýma, kašel, ale teda nějak se to zatím nelepší… Cpu do něj vitamíny a pevně věřím, že letos to bude aspoň o trochu lepší. Jinak nemít hlídací babičky, tak jsem už asi bez práce 😒
Tož všem hodně zdraví 🙂 😉

vera_vila
4. říj 2012

@wamp22 syn šel taky do školky ve 3 letech, každý měsíc jsem s ním byla doma, bronchitidy, nachlazení, kašel, pořád dokola... Druhý rok ve školce se to zmírnilo, to byl nemocný snad jen 3x, na imunulogii mu nasadili léky na posílení imunity (Ribomunyl a Aerius) a taky říkala doktorka, že jak jdou děti do školky ve 3, tak to mají s tou imunitou horší... Takže uvidíš, jak to bude mít teď, ale něco ve vzduchu řádí... Myslím, že už teď určitě tak často nemocný nebude, hlavně ho krmit přírodníma vitamínama, klidně můžeš sem tam i nějaké Marťánky nebo jiné vitamíny, na imuno se zkus pana doktora zeptat, jestli by třeba na posílení nedoporučil nějaké léky... kor teď na podzim... Nám to fakt vždy hodně pomohlo a jak bral na podzim léky na posílení imunity, tak ho chytla maximálně tak akorát rýma...

wamp22
autor
4. říj 2012

Ribomunyl bral už loni, ale žádná změna u něj nenastala a co se týká marťánků, tak to vůbec, spíš jsem přemýšlela o multi imun baby kapky, máte s tím zkušenosti?...naštěstí jsem doma, takže mi to tolik zas nevadí, ale horší by bylo, kdybych pracovala, nebo babičky na hlídání nemáme ☹

mamkamarketa
4. říj 2012

@wamp22 zkouseli ste broncho-vaxom ? Synovi myslim pomohl. I kdyz u nas byla hlavni pricina v nosni mandli

wamp22
autor
4. říj 2012

Všechna vyšetření máme zasebou a vše máme ok, takže důvod na vytažení mandlí prý není...ten už měl malý taky broncho - vaxom, tak nevím, kde je chyba 😒 , všichni mě prostě utěšují, že je to normální, dítě si buduje imunitu...

ined77
4. říj 2012

ahoj 🙂 ,
náš malý začal chodit do školky v říjnu 2011, a jako u vás..když to shrnu....4 dny ve školce, 14 dní doma 😝 .
přes prázdniny byl doma a je doma vlastně pořád, protože v létě prodělal salmonelozu, měl dlouho pozitivní výsledky stolice a když už konečně byl výtěr negativní vzápětí na to chytil angínu 😝 .asi má hodně narušenou imunitu, celý školkový rok nějaké infekty, v červenci měl neštovice, hned na to tu salmonelu a teď tohle...takže já osobně v nějaké zlepšení moc nedoufám 😔 .
a to nemluvě o tom, že naprosto vše pochytá i mladší dcerka ☹ .

sarihy
4. říj 2012

Ahoj,
dcera začala chodit do školky loni v září a měla to tak 1 měsíc ve školce, 10 dnů doma; vždy to bylo kvůli hnusné zelené rýmě provázené horečkama...V červnu jsme jí kvůli problému s ušima nechali vzít nosní mandli a čekala jsem, co to udělá letos....No a vydržela 10 dnů a bum a rýma, ale naštěstí bez horečky...Tak teď čekám, co se bude dít dál, jestli se vrátí k té loňské marodné pravidelnosti.
Mladší to povětšinou nechytne, vlastně chytla jen zánět průdušek, ale to byl už holt silnější kalibr, tomu holt neodolala. Ale horší je, že vše, co dcera dotáhne ze školky, odstonáme my s manželem - tolikery ATB jako za loňský rok jsem neměla za celý svůj život (ale to je prý hodně časté, ty dětské bacily jsou hodně agresivní).
Tím, že jsem zatím doma s mladší dcerou, to zase až tak moc neřeším, ale za 1,5r to už bude jiné...tak tajně doufám, že třeba mladší dcera bude odolnější.

belize
5. říj 2012

Ahojky! Dcerka začala chodit do školky teď v září a je to 50 na 50. Týden ve školce, týden doma s rýmou. Naštěstí bez horeček a dalších příznaků. Jen se bojím, aby to pak nepřešlo v rýmu chronickou. Dle rady jsem teď nasadila Preventan Junior, ale výsledky se neuvidí hned...prý tak po 3 měsících. Tak jsem na to zvědavá. Hezký den všem!

paolin
5. říj 2012

@wamp22 a dělali vám taky výtěr z krku, jestli to nemůže být tím? ve školce se taky jednou zjistilo, že nějaké dítě bude nositelem určitého druhu streptokoka a ten kosil slabší děti ve velkém. jinak bez babiček je to síla 😒

wamp22
autor
6. říj 2012

@paolin všechna vyšetření máme zasebou a vše negativní 🙂 , nasadila jsem mu ok alfa plus na posílení imunity a už je natom líp, tak doufám, že už bude chodit do školky bez nemoci 🙂

berynka
6. říj 2012

Dcera byla dost nemocná 1. rok ve školce (začalo to v listopadu a trvalo až do června 😅 ). Pomohlo jí moře a vitamíny. Dáváme je vždy od začátku školního roku a zdá se mi, že to efekt celkem má 😉 .

berynka
6. říj 2012

na ORL nám doktor doporučoval otužování 🙂

jijitka
6. říj 2012

Ahoj, tak jak jsem pročetla předchozí příspěvky, jsme naprosto běžný případ 🙂 Malý chodí od letošního září, zatím jen omezeně na 5 dní v měsíci a pokaždé stejné - jde od středy do pátku a v sobotu už má rýmu. Zatím naštěstí jen rýmu a mírné pokašlávání bez teplot. Současně s nástupem jsem začala dávat Imunoglukan, nevím, účinky možná uvidím časem. Taky už jsem zvažovala, že se zajdu poradit za Dr., teď je mi jedno, jestli jsem s malým doma, ale jak začnu chodit do práce, bude to už nepříjemné.

evulinkab
6. lis 2012

@wamp22 Ahojky, tak me nastoupil syn do MŠ loni v prosinci.No a když to shrnu, tak byl 1 den !!!! ve školce a 14 dní doma.A to nekecám.Byl 14 dní doma, po 14dnech šel v pondelí do školky a ten den v noci se probudil s horečkama a ZASE s nějakou virozou.Já teda nemám babičky v duchode, ale moje mamka byla "naštesti" od prosince na neschopence, protože ji čekala operace v unoru a pak jeste byla nejakou dobu po operaci doma, takže jsem mela hlídání(mimo dny, kdy se zotavovala po operaci) díky ní...aspon že to tak vyšlo, jinak bych snad byla bez práce...Trvalo to až nekdy do dubna, pak jako mávnutím kouzelného proutku se to zlepšilo a ted už se celou dobu drží (Tuk Tuk Tuk)

terezale
7. lis 2012

@wamp22 A chodila jsi se synkem do kolektivu před nástupem do školky? Mě totiž v některých případech připadá, že některé maminky pořád děti chrání, kdykoliv slyší jen o rýmě, tak raději nikam s dítětem nejdou. Takže pak je to fakt šok, když nastoupí do školky, kde má permanentně někdo rýmu, kašel, atd. Mým dětem jsou taky 4 roky (dvojčata) a do kolektivu chodily vždy. Do školky chodí přesně rok a fungovalo to tak, že 2,5 měsíce se držely pouze s rýmou a pak leden - březen začaly virózy s teplotami. Od dubna zase dobré. Takže žádná hitparáda, ale čekala jsem to horší. Každopádně letos doufám, že to bude o trošku lepší. Imunita dozrává, více chodí cvičit, plus tedy pomáháme obranyschopnosti hlívou ústřičnou, konkrétně dávám dětem Imugamin pro děti. No uvidíme, zatím od září 1x oba nemocní, ze školky přitáhly střevní virózu, průjmy a zvracení, ale tomu se prý ubránily pouze 4 děti z celé třídy...

marecek4
7. lis 2012

tak u nás probíhá zatím jen pořád nachlazení-na etapy-prvně jen víkendové teploty,bez kašle a rýmy-pak teploty a zahlenění a teď se konečně po šesti týdnech spouští rýma-mezitím byl ve školce,podle dr byl už zdravý,ale kapek a sirupu na odkašlávání jsme se nezbavili,tak teď mám dovču a kurýruju sama

jmisa
7. lis 2012

U nás jsou rýma a kašel tak nějak pořád tento podzim. Do školky chodil už od ledna, ale ne celý týden, a to celkem šlo, ale tohle je děs běs. Naštěstí má v 99% jen rýmu a ani teplotu nebo max den zvýšenou a pak klid, takže ho do školky dávám. po posledním kolečku ORL, výtěry, + madle a dutiny, pediatra, krev a nikde nic, jen ta nudle jsem dostala lístek, že může do kolektivu a současně papír na alergologii. Tak uvidíme, jsetli se tam vůbec dostaneme. Protože první termín jsem musela odvolat - zrovna měl horečku, první od počátku roku.
Tento týden byl doma od pondělí, ale zítra už pomaže, teplotu nemá a rýma je zase čirá.
Hlídání plácáme tak různě, babičky a já mám už naštěstí směny, takže třeba dneska jsem měla volno, tak jsem nehledala, kde ho odložit. Paragraf si opravdu vzít nemůžem ani jeden, to bych byla bez práce raz dva.

Imunitu zkouším podporovat různě, ale nic nějak zázračně nefunguje. 😝 Asi budeme muset nějak ten první rok vydržet.

jmisa
7. lis 2012

Jo a zkusila jsem ho i nechat absolutně vyzdravět - byl tři neděle u mých rodičů na venkově, vrátil se a po dvou dnech klasika - nudle. Takže už to nějak neřeším.

denisia
19. lis 2012

juj, no "potesili" ste ma, lebo u nas je to rovnake ... Mam pocit, ze uz som skusila absolutne vsetko na posilnenie imunity a stale ziadne vysledky ... predtym sme mali stale ryma - kasel - prudusky, teraz je to ryma - zanet ucha ... tak neviem, snad z toho tie nase bambina rychlo vyrastu ...