Používáme cookies. Více informací zde. OK

Syn nejí a nepije ve školce

helko
4. zář 2019

Dobrý den, má někdo zkušenost, nebo aspoň uklidnění že to přejde?... Syn nastoupil do školky v pondělí, všechno v pořádku líbí se mu tam, nebrečí, ale jakmile přijde na to ať si jdou sednout ke stolu a jít papat tak nechce, celej den tam nejí a nepije.... Dnes jsem mu dala flašku že které pije a uvidíme co dneska... Zítra bych tam s ním chvíli byla jak bude jídlo.... Jsem ve stresu z toho že je tam o hladu a hlavně to pití 😏😞

amis24
4. zář 2019

@helko a doma normálně papá? Pokud ano, určitě se to spraví, pro děti je to šok, velká změna a každé dítě na to reaguje jinak. Tvé jídla vypadala jinak, pro prcka je to změna a prostě se mu do toho nechce. Ale neboj, brzo zjistí, že to není jen dočasný stav, že tam bude chodit každý den a hlad ho donutí. A ostatní děti taky. Někdo zase pláče, utíká ze třídy, odmítá si hrát nebo celkově spolupracovat.

lenjii
4. zář 2019

Přesně tak, je to o zvyku. Dejte mu čas... u nás je to stejné... i dcera si zvykala...

helko
autor
4. zář 2019

@amis24 jo asi každé dítě má něco, jsem ráda že aspoň nebrečí a chodí tam rád za dětma. Učitelka říkala že je jinak takto v pohodě... Budu doufá že to opravdu brzo bude dobré.. Jsem z toho zoufalá. Někdy doma taky ho musíme nutit do jídla, ale spíš to bude tím že ještě nemá takový hlad, ale v celku ji normálně, sedne si a jí když vidí rybu v troubě tak už si nese příbor, nebo ráno vstane a hned říká že chce koblížek. Ve školce je fakt že mají na snídaně chleba s pomazánkama to nejí ani doma...

helko
autor
4. zář 2019

@amis24 ale on hodně teda pije a tam nechce ani pít.... Když je žízeň tak i vodu čistou pije... To by se podobalo. Jejich ,, čaji,, co jsem dnes ochutnala..

helko
autor
4. zář 2019

Snad ano jsem z toho zoufalá, ať je tohle za náma... 🙏

ninive211
4. zář 2019

@helko A to je to, že doma je zvyklý na něco a ve školce dávají něco jiného, tak to třeba ochutná a a nechce. Anebo rovnou před sebou vidí něco, co nezná, co se mu "nelíbí od pohledu" a sekne se. Dcera třeba doteď nemusí nic namazané na chlebu, doma vůbec, máslo nesnese a ve školce si horko těžko zvykala na tu svačiny-chleba s pomazánku na milion způsobů (jako přiznám se, že některé pomazánky, co napadne naše pani kuchařky připravit, bych nejedla ani já-jako příklad hraskova, fazolova, cockova, drozdova...to tak jako mozna do polívky, ale pomazánky?) Vždy si prý vybere těm nejmenší krajíc a stejně u něj sedí půl hodiny. Díky školce se naopak opět naučila jist brambory, před nástupem bylo docela dlouhé období, kdy je odmítala. Takže neboj, ono si to časem sedne.
Co se týče toho pití, zeptej se učitelek, zda tam děti mají možnost pít i tu čistou vodu (kdyz už ne z konvice, tak že by si třeba natočil z kohoutku v koupelně), vysvětli jim, že je zvyklý na vodu a ne na přeslazene granulované čaje a popros je, aby na ten pitný rezim dohlídly-ony by opravdu měly připomínat, min. k jídlu aby se dítě napilo, děti na to při zápalu hry samý nemyslí a jsou schopné od rána do večera vypít jednu sklenici, když jim nepřipomeneš.

helko
autor
4. zář 2019

@ninive211 malej právě si doma řekne pije dost, ale tam nechce, oni právě mají jak vodu ten čaj ale prej dávají i šťávy tak jsem rikala ať mu dá do jeho flašky radeji neco sladšího, jinak on ani to jídlo asi nevidí protože vůbec nechce jít ani ke stolu si sednout... Ale ty pomazánky... Dneska z tofu včera brambirova pomazánka?? Co to je? 🙏🤦‍♀️

iulia
4. zář 2019

Je to brzy ještě řešit, je to změna pro děti a každé dítě to snáší jinak. Nech mu na adaptaci dva týdny a potom se domluv s paní učitelkami, jak postupovat, když nejí, nepije. Můj syn taky nejedl ani nepil (pije jen vodu a ty čaje mu nechutnají) a s paní učitelkami se velmi těžko domlouvalo. Mají hodně dětí, nemohou dohlížet na jednotlivce apod.. Nakonec jsme změnili školku a najednou to jde, syn začal jíst, je ochotný ochutnávat a objevovat nové chutě. Dokonce může pít čistou vodu. Pokud máte vstřícné paní učitelky, vše bude v pořádku.

helko
autor
4. zář 2019

@iulia ano to máme, paní znám od malička žijeme na vesnici, sama říkala vodu že mu dá, je mi jasny že 25 dětí neni jen tak no ale samozřejmě myslím hlavně má svoje dítě že aby byl v pohodě... Snad to bude za ten měsíc úplně jinak a zvykne si🙏

iulia
4. zář 2019

@helko Tak mi ve školce takovou exotiku nemáme. Největší dobrodružství je fazolová a z červené řepy a cizrnová. A jinak odpolední svačinky mají jednoduché - bylinkové máslo, žervé, vejce a máslo, ovocný talíř, zeleninový talíř apod.

iulia
4. zář 2019

@helko sestra taky takhle má spolužačku paní učitelku ve školce a je to nesrovnatelné. Děti jsou úplně v pohodě. A starší neteř ty začátky měla dramatické, měsíc brečela ve školce. Držím palce!

betelgeuzz
4. zář 2019

Některé děti takhle na školku reagují. Starší ráno řvala, když šla do školky, druhá holčička nejedla. Ona teda chodila po obědě, tak pak oběd dostala doma a časem to přešlo.

amis24
4. zář 2019

@helko do školky jste určitě dávali hrníček, u nás se to teda tak dělá. Zná ten hrníček nebo je nový? Pokud je nový, vzala bych ho domů, aby z něho pil v prostředí, které zná a pak vzít do školky. Popřípadě nechat ho, ať si sám vybere, jaký chce, aby se na to pití těšil. Nám tak malý nechtěl pít ve školce čaj(neslazený). Koupili jsme mimoňový hrníček a od té doby pije o sto šest. Ale opravdu to chce čas, pro díté je to obrovská změna. A neboj, hlady ani žízní neumře, ho to přinutí 🙂

kacenka.pospi
4. zář 2019

@helko muj syn to mel stejne, uplne. Dnes je mu skoro sest a chodi si nekolikrat pridat.

katerina1106
4. zář 2019

Myslím že se to srovná časem. Jen mě napadlo, že starší syn měl problém s pomazánkami a tak jsem se domluvila a doslal jen suchý chleba nebo rohlík. A teď chodí do školky mladší a pomazánky si mažou sami a tak když mu nějaká nechutná tak jí taky jen suché pečivo.
Co zkusit se domluvit na něčem podobném??

hanulinka77
4. zář 2019

@helko Ahoj,náš mladší syn taky nechce ve školce jíst,napije se ale u oběda sedí nešťastný,svačiny taky nic:( v pondělí bylo vše v pořádku,líbilo se mu tam,ale v úterý když už sme jeli plakal,že nechce a plakal,že chce domů,rve mi to srdce,je tam se starším braškou tak sem myslela,že to bude v pořádku,je mi ho líto,doufám že se mu tam začne brzy líbit :(

helko
autor
4. zář 2019

@amis24 u nás ne, jsou tam jejich hrníčky a na tom nálepka dětí zajicek apod. Ale dala jsem mu jeho flašku... Každopádně dneska prej pil i jedl takže super.... Ochutnal chleba na svačinu na oběd knedlik s omáčkou 🙏 teď se sice dojidá ještě doma ale apson to už zkusí že si sedneme a ochutná...asi to chce fakt čas

helko
autor
4. zář 2019

@kacenka.pospi super vyhlídky kéž by 😊🙏

helko
autor
4. zář 2019

@katerina1106 prej dneska jedl chleba i s tou tofu pomazánkou😜to mi potvrdila i kamarádka byla tam se synem zrovna a říkala ale Maxíček seděl a jedl, tak jsem koukala, pak mi to potvrdila i učitelka. No jinak doma je zvyklej na sladký snídaně, koblizek atd no...

amis24
4. zář 2019

@helko první vlaštovky a to je teprve středa!😊 hodně štěstí, určitě to bude dobré🙂

helko
autor
4. zář 2019

@hanulinka77 jo chce to asi čas, já doufsm že na plakání nedojel ale ty děti... Nálady každý den jine člověk nikdy neví... Je to pro ně velká změna určitě si to sedne 🍀🙏

helko
autor
4. zář 2019

@amis24 moc děkuji já byla úplně dojatá... Se mi chtělo brečet, hned jsem ho vzala na zmrzlinu a chválím ho že je šikovný. Snad to nebyl jen ojedinělý případ dnes, ale už aspoň první vlaštovky... Přesně 😊

cherris
4. zář 2019

Holky, hlavně těm dětem jídlo, které neznají neznechucujte, třeba u nás doma se drožďová pomazánka dělala běžně, čočkovou zbožňuju a u tchýně zase dělají celerovou a květákovou. Třeba by nebylo špatné rozšířit jídelníček i doma, aby se děti novot tak nebály...

slunickoseznam.cz
4. zář 2019

U nás to kdysi bylo stejně,dcera nejedla a nepila víc jak 14 dní dávala jsem jí hrneček co měla doma a malou svačinu do batužku chodila že začátku po obědě a postupně se naučila jíst s dětma a pak už i jíst to co oni a se spaním to bylo stejně

jannym
4. zář 2019

@cherris jo to znam ja treba nejim mak, fakt nemuzu babca se do me jednou snazila narvat skubanky z makem a od te doby blok, dcera mak ji, ve skolce nu jidelnicku je budete mit testoviny s tvarohem a makem to bude dobrutka vid? ( nikdo by nepozal ze mam ze zaludku kolotoc jen si to predstavim...)

petrakre90
4. zář 2019

@helko můj syn je teď druhacek ve školce. Pije ale ne papa, prostě to tak má. Jen ovoce zelenina, sem tam nějaká buchticka na svacu ale obědy málo. Nebo spíše nejedl. Teď je to lepší. Potřebuje se aklimatizovat. Na tu láhev se domluvte s učitelkou ať tedy aspoň pije a co se jídla týče nebojte. Vstřebá se to a papat bude

helko
autor
4. zář 2019

@cherris zkoušela jsem třeba jen chleba s lučinou mu doma dát a on to uchutna a řekne blee, ale přitom na lučině začínal... Ale určitě mu to neznechucuji vždycky rikam že to bude mnam ve školce.
@slunickoseznam.cz tak Super že to časem šlo... Taky doufam že to půjde 😊

tulikiss
4. zář 2019

oni nekdy ty pomazanky zni exoticky, ale casto se mi stavalo, ze sem ochutnala, chutnalo mi to a az pak sem zjistila jaka "hruza" to vlastne ma byt.

melek5
4. zář 2019

@helko mám taky od pondelka mou triletacku ve školce taky se jí moc do jídla první dva dny nechtělo ani pít nechtěla přišla domů hladová a žízníva není zvyklá totiž na neslazeny čaj 😏😏😉😉ale dnes říkala paní učitelka že papala akorát nepila hold každému nejede ne slazené a to se mě malá ptala mami dáš mi colu do školky 😂😂😂No říkám že určitě ne prý a stavu říkám taky ne tak dobře já budu pít ten hnusný čaj chudera tim chci říct že to přejde děti sou zvyklý zdomu na něco jinaho a chvíli to potrvá než si na všechno zvyknou

ninive211
4. zář 2019

@melek5 Za mě teda já bych kvitovala, kdyby dětem dávali ve školce pouze neslazený čaj. nechápu, na co sladit čaj, většinou pro děti je to ovocný, ne černý čaj a ten je přece "sladký" tak nějak sám od sebe. Pokud jste si naučila dítko na sladké čaje s medem (nebo hůř, cukrem), tak nic moc, no. A to s tou "colou do školky" byl doufám vtip, nebo Vaše dítě pije běžně colové nápoje?? Ty přece vůbec nejsou určené dětem, natož takhle malým...

Sem začni psát odpověď...

Odešli