Syn nejí a nepije ve školce. Máte zkušenost? Přejde to?

helko
4. zář 2019

Dobrý den, má někdo zkušenost, nebo aspoň uklidnění že to přejde?... Syn nastoupil do školky v pondělí, všechno v pořádku líbí se mu tam, nebrečí, ale jakmile přijde na to ať si jdou sednout ke stolu a jít papat tak nechce, celej den tam nejí a nepije.... Dnes jsem mu dala flašku že které pije a uvidíme co dneska... Zítra bych tam s ním chvíli byla jak bude jídlo.... Jsem ve stresu z toho že je tam o hladu a hlavně to pití 😏😞

makronka222
4. zář 2019

@ninive211 on ten caj neni zas tak strasne sladkej. Jen malo. Tunu cukru tam nikdo nehazi, z jedoho sladkyho caje se jim nic nestane, zas nebudte prehnany. Doma a u babicek se vsichni cpou sladkym az hruza a skolce se neco bude vycitat

melek5
4. zář 2019

@ninive211 jasně ze vtip 😂💕😂colu určitě ms als spíš džusicky a takove ty dětské nápoje pro děti prostě ji mevhutma neslazeny čaj to by radši vypila čistou vodu jenze to ji gaky nedají

linee
4. zář 2019

@helko skvele,ze se to zlepsilo.Jak uz nekdo psal,je to jeho zpusob,jak se vyrovnat se zmenou. Nekdo kdyz je ve stredu,take nema chut jist a pit. zlepsi se to.Hlavne ho za to nekarej a nezlob se na nej,aby nemel pocit,ze je to jeste horsi nebo dela neco zle a mel ze skolky blok. Skvele,ze ho chvalis a dostal odmenu.Bude to lepsi,uvidis,dej tomu cas

helko
autor
4. zář 2019

@linee jo doufám že to bude lepší a lepší, a nebude zase o hladu zítra... Fakt jsem to i obrečela bylo mi ho líto, chválíme ho celej den i manžel mu říká, že je moc šikovnej a říkala jsem mu že bude masíčko zítra tak říkal mňam... Snad to půjde, aspoň aby si sedl a ochutnával, pak si zvykne uvidí že všechny děti papají a bude to fajn😊 tak doufám že zítra zase uslyším dobré zprávy, jsem doma jak na trní celé dopoledne

wgolova
4. zář 2019

resime stejny.problem je pravda ze ona je frfna i doma a casto ji musime nutit ale rikam si ze ji necham dva tri tydny a pokud mi t, obedy tam papat nebude ze ji budu vyzvesavat pred misto po obede a je to 😀 a pit nekdy nepije ani doma no zalezi jak se vyspi

mysicka_lb
4. zář 2019

Můj syn měl s jídlem od nástupu do školky problémy. U něj je to dáno hlavně rozmazleností, plno jídel by nepozřel ani za zlaté prase a k pití vyžaduje jen čistou vodu. Přitom ale jí strašně moc. Chodí kvůli tomu do školky, kde je vedou k samostatnosti - ne kvůli té samostatnosti jako takové, ale protože si mohou sami natočit vodu z kohoutku, sami si mažou pečivo (tj. on si ho dá suché), sami si nalévají polévku (dá si jen vodu bez zeleniny) atd. A domů chodí prakticky vždy po obědě a pak se ještě něčím dojí. V jiné školce, kde dostanou na talířku namazaný chleba a ve skleničce třeba mléko, by byl schopný opravdu nic nejíst a nepít. Jinak chutě má úplně odlišné než já, určitě to není o tom, že by třeba to jídlo, co nejí, z domova neznal nebo že bych mu ho ošklivila.

katerina1106
5. zář 2019

@melek5 A to jí nenalijí aspoň vodu? U nás mají čaj a slabou šťávu, nebo jen vodu s citronem a děti si nalívají podle chuti!

montelvina
5. zář 2019

@helko syn taky první týden skoro nejedl nám ale rikaly ze kdyz nezačne jist tak tam nebude moc byt ...že máme zkusit domluvit nebo dávat hodně malé snídaně ...nakonec byl po týdnu ve školce hned nemocný a kdyz se vrátil ...učitelky si ho proste něčím získaly tehdy to bylo zrovna okolo Vánoc s něčím pomáhal a pak nějaké cukroví ...ale bývá často nemocný takže těch protestu že musí do školky je víc ...takže to chce čas ...je to taky hodně o komunikaci mezi ucitelkami a tebou a uvidíš časem kdyby cely den dítě plakalo není proste vyzrálé ...ale b pohodě já to taky hodně řeším

pink_unicorn
5. zář 2019

Jééééžiš neboj, on hlady rozhodně dobrovolně neumře. Já jsem matka echt nejedlíka, celé dětství jsme lítali po všech čertech, proč nechce jíst. Nakonec z toho prostě nějak vyrostla. Ve školce nejedla skoro celý první rok. Měla to i napsané v papírech, co jsem pak četla. Postupně začala jíst víc a víc, všechno ochutnala, naučila se tak i jíst nová jídla, která doma nechtěla. Hlavní je, aby je do jídla nenutili, ale to už se snad dnes nikde ani nedělá.

helko
autor
5. zář 2019

@montelvina
@pink_unicorn od středy už dobrý, dneska taky jedl svačinu, pil, oběd měl polívku a to doma ji moc nejí a maso s kaší.. Takže jsem moc ráda ťuk ťuk ať to vydrží, zítra buchtičky s krémem to bude určitě úspěch... Jinak je prej v pohodě a vůbec nebrečí, ve školce se mu líbí, jak jsem šla pro něj tak jsem slyšela jak mu říkali že si to dohraje zítra takže asi se extra ani domů nehrnul. Jak se otevřeli dveře vysmatej jak slunicko a řekl maminkooo 😊❤️ vidět ho spokojeného je nejvíc. Možná příští týden zkusíme aby spinkal tam, když přijdeme domů tak hned usne tak snad tam to nebude problém.

montelvina
5. zář 2019

@helko tak to je supr....

melek5
5. zář 2019

@katerina1106 ne pry žádná voda a fakt jen neslazeny čaj jinak ztena ke svačině mliko tak to jo to vypije a faky si nalévaji sami ale ten vaj ke fakt hnus dnes jsem schválně kvůli dceři chutnala a blee