Syn opakovaně sahal holčičce ve školce do rozkroku

cloney
31. kvě 2012

Ahoj,potebovala bych znát názor a poradit. Mám 5,5 letého syna,který je nadprúměrně inteligentní,sportovně nadaný,taky urážlivý,odmlouvavý atd... Do nynějška bez jakých-koli problému., v kolektivu oblíbený. Včera mi maminka jeho spolužačky ve školce oznámila,že opakovaně před spinkáním šaká její dceři do rozkroku.Byla a jsem v šoku. Hned večer jsem se synem ěla rozmluvu,potvrdil slova maminky,že neví proč to dělá, že se smáli.Chápu,že by tomohla být dětská hra,ale prý ho ta maminka již jednou upozornila a své chování zopakoval. Dnes ráno jsem to probírala s paní uč. která toto potvrdila,která toto viděla jednou.Je pravda,že jsem ještě nikdy o takových věcech spolu nemluvili,včera jsem mu vše vysvětlila,řekl,že to chápe a že už nikdy něco podobného nebude opakovat.Jsem velmi zaražená,zda jsem někde neudělala chybu . Doma nic takového vidět nemohl,televizi skoro nesledujeme. Chtělabych znát vaše názory,vzhledem k tomu o jak choulostivé téma se jedná,jsem vytvořila nový nick. Mám ho ráda nade vše,jen jsem nyní fakt v šoku.

veruska007
31. kvě 2012

@cloney Buď v klidu, v předškolním věku je to normální. Zachovala ses dobře, je správné poučit, vysvětlit, naučit respektovat společenská pravidla a stud, který se brzy objeví.

timbouctou
31. kvě 2012

@cloney jo, vždyť právě proto, že neví, co to je, tak to zkoumá. To děti dělají i dřív, náš 4,5letý má už také podobné zájmy 😀 ale vysvětlila jsem mu, že to je nepříjemné a že se to holčičkám nedělá, a zvedání sukní zrovna tak. Jen zjišťují, co to je, že to tam nemají a proč vlastně holky čuraj v sedě a oni můžou ve stoje 😀

reruna
31. kvě 2012

@cloney je to normální, právě kolem 4-5 let jsou děti velice zvídavé a tak je samozřejmě zajímá i lidské tělo a jeho odlišnosti, na rodičích je odpovídat na jejich otázky - pokud nějaké mají - odpovídat pravdivě a čím je dítě menší, tak tím stručněji a dobré je se nejdříve zeptat dítěte - a co o tom víš ty, a ty si to představuješ jak? abychom zjistili, co o tom dítě už ví a co vlastně chce vědět. Velice časté a normální je v tomto věku i sebeuspokojování, děti se často pokoušejí i o vzájemnou stimulaci - tady už ale hrozí zranění, takže rodiče musí stanovit pravidla (ne tedy zákazy, ale pravidla)- tedy žádné vynucování, žádné zranění,ne starší děti vůči mladším, ne kluci vůči holkám atd. dítěti vysvětlit, že na veřejnosti se to nedělá, prostě z toho nedělej žádnou vědu a vysvětli, že do rozkroku holčičkám dávat ruce nemůže, i když se jim zdá, že je to legrace, tak dospělí si to nemyslí a nedělá se to, holčičce by mohl ublížit. Paní učitelce i mamince holčičky bych řekla, že jsi to synovi vysvětlila a teď už je na učitelce, aby dala při spaní dětí pozor, aby se to už neopakovalo...Podle mě to dělá z části o proto, aby vyprovokoval učitelku k zábavné reakci, protože vidí, že je z toho učitelka v šoku, tak se tomu pak nejspíš i s holčičkou smějí a žádný sexuální podtext to možná ani nemá...

verbalinka
31. kvě 2012

@cloney to je normální, vždyť my jsme to taky dělali a hráli si na doktory 😀 Můj syn si zase stále šahá na pindíka a ostatní ho pořád posílají čůrat 😀 Dokonce před pár dny byl nadšen, co ten jeho pindík umí - musela jsem odejít a smát se za dveřmi. Ale on má teprv tři roky a stále moc nechápe, že má odejít k sobě do pokojíčku, že se to veřejně nedělá. Děti nechápou, že tohle je tabu. Je to součást jejich těla, jako třeba ruka, noha a zajímá je, co tam má opačné pohlaví a v případě zajímavé reakce (což asi uč splnila) je to navnadí ještě víc. Neřešila bych to - vysvětlila jsi to a teď je na uč, aby je ohlídala. Jo a ještě je možné, že ho provokuje ta holčička a on je v tom třeba nevinně 😉 😀

cloney
autor
1. čer 2012

Dobré ráno, moc díky za názory. já po včerejší rozmluvě s Uč. jsem se tak nějak uklidnila. Synátor vypadá, že to snad pochopil, včera jsme se k tomu samozdřejmě vrátili a řekl,že to chápe,že vlastně ani nevěděl, že se takové věci nedělají... No má pravdu,nemohl to vědět, protože my jsme se ještě opravdu nikdy o takových věcech nebavili. Nebyl důvod a já naivka měla za to, že je ještě spoustu času... Takže mooc díky,kdyby se to opakovalo,určitě se ozvu!!! 😉

slundo
8. črc 2012

Neboj se, nic jste nepokazili. U dětí v tomto věku se to objevuje. Generace našich rodičů si zase se zálibou hrála na doktory..... Děti prostě zkoumají a pokud se tomu holčička smála s ním, tak si těžko mohl uvědomit, že dělá něco špatně. Je dobře, že jste to takhle vyřešili, ale ber to tak, že je to uplně stejný, jako kdyby se popral s nějakým klukem nebo rozbil hračku 🙂