Syn rozpráva po slovensky, učí sa česky. Dať ho na AJ?

adrianka1712
18. zář 2013

Maminky, chcela by som vediet vas nazor. Sme Slovaci a zijeme v Cechach, planujeme tu uz ostat. Syn ma 5 rokov, chodi do skolky a uci sa rozpravat po cesky, uz sa chyta 🙂 teraz maju v skolke moznost navstevovat anglicky kruzok, dali by ste dieta na "dalsi"jazyk? Najskor som bola za to, nech sa hlavne nauci tu cestinu, ved za chvilu ide do skoly, ale zase...aj v skole bude urcite mat aj dalsi jazyk, teda napr. tu anglictinu. Dat ho na ten anglicky kruzok, kde pochyti aspon zaklady, alebu mu radsej nemiest hlavicku dalsim jazykom? Dakujem za nazor 🙂

petrajurinova
18. zář 2013

@adrianka1712 v konečném rozhodnutí to bude na tobě. Ale můj názor je ten, že bych mu teď ty řeči nemíchala. Čeština je hodně složitá i když je slovenštině blízká. Ať se nejdříve naučí slušně domluvit česky. Bála bych se, že se mu to v hlavičce bude míchat a nenaučí se pořádně ani jeden ten jazyk. Jak píšeš, za chvíli (rok nebo dva) půjde do školy a tam se ten další jazyk (pravděpodobně angličtinu) bude učit povinně a v mnoha školách je cizí jazyk už od 1. třídy.

zamilovanadonej
19. zář 2013

@adrianka1712 Já bych ho na tu angličtinu dala, ale na druhou stranu by mu bohatě stačila od 1. třídy- já syna dala taky až od 1.třídy. A co takhle zkusit např. hodinku denně mluvit doma česky? Určitě by to prckovi pomohlo 😉

adrianka1712
autor
19. zář 2013

@zamilovanadonej Aj ja uvazujem o tom, ze staci od 1. triedy, v skolke nech sa radsej uci tu cestinu. Ja ked niekedy nieco poviem po cesky, tak sa mi smeje, ze preco tak rozpravam 😀 ale aj on uz nieco hovori len cesky, aj ked si to asi ani sam neuvedomuje 🙂

camelinka
19. zář 2013

@adrianka1712 ja bych ho na AJ dala, co sem slysela i cetla, tak cim mladsi deti, tim lip se jim jazyky vstrebavaji 😉 . A kdyby to zacalo delat nedobrotu, z krouzku muze vzdy odejit 😉

wized
3. říj 2013

@adrianka1712 Ahoj ja mám 2,5 ročného ,pár slovíčok v školke nachytal česky -(uklidit, jedu, já taky, ) ale v skolke ich učia asi aj agličtinu lebo ked konči v telke nejaka rozpravka tak kričí Bye,bye... ešte je maličký ale na druhu stranu som rada že tie slovíčka vníma a zachytáva ...

blannie
3. říj 2013

Ahoj, já někde četla, že děti se mohou naučit jak malé až dva cizí jazyky a že se jim to nemíchá. Naše malá bude mít jako druhý jazyk španělštinu a ve školce jí chci dát i tu aj.

kamila297
9. říj 2013

Hlavně dbejte, ať nemluví česko-slovensky jako Andrej Babiš nebo Gustav Husák. To raději hrdě a dobře slovensky 😉

rampouch
19. říj 2013

Ahoj, tiez sme slovaci zijuci v cechach. Mam dve dievcata. Starsia uz chodi do skoly, mladsia do skolky. Obe chodia/li na AJ, a nemaju/li s tym problem. Starsia je na jazyky sikovnejsia, hned si osvojila cestinu a aj z AJ pochytila slovicka. Mladsia sa narodila uz v cr, takze cestina ok.

kubulapreschool
28. říj 2013

Dobrý den, děti jsou v tomto věku jako "houba", která nasává všechny podněty z vnějšku. Mám mnohaletou zkušenost s výukou AJ u malých dětí a rozhodně se jim nic v hlavě neplete ani nemají zmatek. Máme ve školce děti, kde matka je češka, otec cizinec a mezi sebou mluví rodiče anglicky. A dítě je naprosto ok. Kroužek doporučuji. 🙂 😉

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz