Syn si nechce hrát s dětmi ze školky ani sám

petamaskova
29. dub 2012

dobrý den,maminky,mám na srdci takovou starost.........náš 4 letý syn chodí do školky od záží 2011.zdá se mi,že neni něco v pořádku.má tam jen jednoho kamaráda,který chápe jeho svět plný fantazie,jsou pořád spolu,jak tam ten kluk není, je probém- náš syn nechce se zapojovat s ostatními do her,furt chodí za učitelkou a ptá se kdy už příjdu,neumí si hrát sám.........s ostatními si nechce hrát ani na hřišti,např.kluk příjde za nim at si jde snim hrát a náš syn uteče ke mě nebo k manželovi bez odpovědi tomu klukovi.říká,že mu stačí kamarád ze školky.jsem z toho rozladěná,nevím jestli neni zde vážnější problém? jinak náš syn,je s námi komunikativní,bystrý kluk ale i doma si hrát sám nechce.jak mu mám pomoc,jak to mám řešit?

delf14
29. dub 2012

Naše dcera byla stejná radši si hrála sama nechtěla se zapojovat do her ve školce,běda jakmile jí někdo sedl v jídelně na její místo tak se sekla a konec.uvažovala jsem dokonce o psychiatroj s ní proč né,nemám se za co stydět přez prázdniny jsem to nechala a pak jsem si řekla že jestli se to nezmění tak jdem a najednou se stal obrat ona se zapojovala do her začala říkat básničky no prstě jiná holka už se nestyděla neschovávala se nám do náruče,když se jí na něco někdo ptal,a ted je z ní prvotřídní mazák ve školce.Dej tomu čas uvidíš počkej tenhle rok a pokud by se to nezpravilo zajdi k psychologoj dětskýmu na tom nic není,ale určitě se to zpraví,jako u nás

miawa
29. dub 2012

Na psychologa je rozhodně ještě brzo, spontánně hrát si neumí velká spousta dětí. A to, že má alespoň jednoho kamaráda, je velké plus. Stěžují si učitelky ve školce? A co dělá většinu času, pokud jste s ním doma?

petamaskova
autor
29. dub 2012

@miawa učitelky si na něj nestěžuji,on neni agresivní,jen prostě má svou fantazii(spiderman,želvy nija apodobně) a to furt jede.ten kamarád je stejný a víc dětí ho v tomhle až tolik nechápe a to je ten problém.

pumuckl
30. dub 2012

A než začal chodit do školky, tak se třeba "na písku" choval jak? Taky nedružně? Chodili jste někam do kolektivu? Já bych se někam poradit zašla. třeba zatím bez něj, ale určitě bych šla. Měla bych strach, že z něho bude takovej ten podivín co se ani ve škole s nikým nebaví, odsedí si to tam a přijde domů, kde se zavře do pokoje do svýho světa fantazie a prožije dětství jako poustevník. 😒 Ono to bude asi povahou a dělat s tím nepůjde nic, ale pro svůj klid bych se opravdu někam do nějaké poradny zašla poptat. Popsala bych to tam a vyslechla si jestli je vůbec nějaká možnost to ovlivnit, aspoň budete vědět na čem jste. Já mám doma pravej opak, můj 2,5 letej syn se kamarádí naprosto s každým, za každým dítětem se hned hrne (přicházíme na hřiště, kde jsou cizí děti a on k nim běží a křičí, už jsem tady, už jdu děti 😀 ), mluví na každýho, snaží se přidat do hry, takže já sedím na lavečce a smutně sleduju, jak si ten můj šmudla chce hrát a ty ostatní děti dělají ksichty, protože je to obtěžuje a nejsou na něho zvědavý. ☹ Tak co je lepší?! 😖

miawa
30. dub 2012

@petamaskova A já bych zrovna řekla, že Spiderman a Želvy Ninja jsou u dětí IN. 😎 Odkud to má, od toho jediného kamaráda nebo z televize? 🙂