Syna nepřijali do školky, protože se narodil v září

wrtulka
12. kvě 2015

Řeším pro sestru..
Dobrý den, je tu prosím někdo kdo řeší aktuálně nepřijetí dítěte do mateřské školy kvůli narození dítěte v září?? My máme školku přímo v místě bydliště, malý tu má trvalý pobyt, s manželem jsme pracující oba. Kvůli tomu, že je malý narozený v půlce září 2012, tak nedostane žádné body i když má paní ředitelka rozdělené body za místo bydliště a pak i za tříletost. Není tříletý nedostane žádný bod ani za to místo bydliště, toť její slova. Žere mě to, že děti matek na mateřské se do školky dostanou a já si mám jít hledat asi jinou práci, po tom co samozřejmě budu doma zadarmo celý rok. A to vše pouze kvůli 16 dnům, které nám chybí do tříletosti a aby jsme byli bodování. Prosím jak by jste psali odvolání v mém případě??? Moc prosím o radu

hojda
12. kvě 2015

To samé u nás, naberou všechny, který je do září 3 roky a pak vezme děti cizí odjinud☹

veruska007
12. kvě 2015

Ať zkusí odvolání. I když nemají body za věk, za bydliště by dostat měli, to spolu nesouvisí.

lv
12. kvě 2015

za bydliště by dostat měl, za věk bohužel..ale to vás stejně ti ostatní přeskočí..je to blbý, s tím jak říkáš, že někdo bude sedět doma a dávat dítě do školky a vyzvedávat po obědě, a ty zaměstnaná si ho máš asi strčit do kapsy..

mavanka
12. kvě 2015

Přesně tak, body za bydliště dostat musí, pokud v pravidlech v příjmacím řízení není uvedeno, že tyto body získávají jen děti, kterým budou tři do konce srpna.... napiš odvolání, já to vloni dělala taky (syn nedostal body za sourozence - právě proto, že ředitelka řekla, že mu nejsou tři, tak mu je nedala, že by přeskočil i ty starší.... ) - u nás se dávalo ředitelce školky, ale ta ho musela poslat na zřizovatele - u nás na magistrát.... a dali mi za pravdu - v létě mi přišlo, že musí být vydáno nové rozhodnutí kvůli neprůhlednosti přijímacího řízení..... tady spíš záleží, jestli by body za bydliště stačily k tomu, aby byl přijatý..... pokud ano, psala bych to asi tak...

Vážená paní ředitelko,

podávám odvolání proti Vašemu rozhodnutí o nepřijetí mého syna (jméno) do školky (jméno) pro školní rok 2015/2015, v rozporu se zveřejněným způsobem bodování (tady dej správný název jak se to jmenovalo - možná postup přijímacího řízení nebo tak nějak) bylo mému synovi započteno 0 bodů, ačkoli splňuje podmínku trvalého bydliště a měl by být hodnocen 3 body, které by stačily na přijetí.

Děkuji
S přáním krásného dne...

podepiš, dones do školky ve dvou výtiscích, jeden tam nech a na druhý si nech potvrdit převzetí s datem.... hlavně neprošvihni termín odvolání

hodně štěstí..

Jo a pak ještě záleží, jesti někde nemá zmínku o tom, že přijímá děti pouze s dovršenými 3 roky, kdyby to tam měla, může vzít i tříleté přespolní dřív, než vaše.... u nás mají, že přijímají zpravidla děti 3-6 let

... jinak oni někde tu čáru, kdy je dítě tříleté, udělat musí, kdyby brali ještě zářijové, zas by to štvalo říjnové, že jim chybí pár dní do posledního září atd...

micha.bello
12. kvě 2015

Zkusit do jiné, nejbližší, školky zavolat. Případně obvolat jich více. Já tedy byla/jsem na mateřské a dceru mi vzali až ve věku 5 let a 8 měsíců na ten poslední rok do školky, takže nevím, kde bydlíš, ale u nás nemají maminky na mateřské šanci ani náhodou dostat dítě do školky. 😔 Teď u skoro 4-leté jsem ani přihlášku nedala, protože jsem zase na mateřské se synem a měla bych tak 20% šanci, že se tam dostane. Aspoň jsem uvolnila případné místo jiným maminkám, které ho potřebují.

kkouzlo
12. kvě 2015

já teda nevím, kde sestra bydlí, ale u nás v Plzni je zcela běžné, že se nedostanou ještě starší děti, než je její syn, ikdyž mají body za bydliště. A dívat se na zaměstnanost rodičů je prý diskriminační.

berynka
12. kvě 2015

neporadím, protože u nás je běžné, že se zářijové děti napoprvé do školky nedostanou a školka není žádný zaopatřovací hlídací ústav, ale vzdělávací zařízení. Takže pokud někdo ne-chodí do práce s tím vůbec nesouvisí 😉 . I když dřív se na to ohled bral, ale podmínky přijetí jsou zcela v kompetenci ředitele předškolního zařízení.

ivkaj
12. kvě 2015

U nás je jedna z podmínek přijetí 3roky k 1.9.

mandala
12. kvě 2015

Bydlím na vesnici a ředitelka jede podle staré metody- zaměstnané matky mají přednost a tak by to mělo fungovat všude. Školka možná není hlídací ústav, ale měl by být, když na to přijde, vzdělávat můžu dítě doma, ale do práce se nehnu, takže pro mne JE TO především hlídací ústav. 😒

evaii
12. kvě 2015

Já jsem ta sestra 🙂
Syn kdyby dostal body za bydliště a oba pracující rodiče, tak by se do školky dostal. Ale kvůli těm 16 dnům ho neboduje vůbec, což mě hodně žere. Bydlím na vesnici poblíž Pardubic. Nemám šanci ho dostat ani do jiné školky, protože pod nic nespadáme, jelikož máme tu vlastní školku a tam mě takto odbyli. Není to sice zaopatřovací hlídací ústav dle vás, ale 16 dní na mentalitě mého syna to nic nemění. Bude na tom stejně 31.8. jako 16.9. proto se tu tak rozčiluji. Kdyby šlo o nějaké další měsíce, tak už se nad tím tak pozastavovat nebudu, ale těch pár dní je opravdu zbytečné řešit. A nechápu co je diskriminační na tom, že matka na mateřské své dítě do školky dostane, jen proto, že mu ty tři byli a já ne, protože mu budou tři až za 14 dní, ale samozřejmě jsem to o té diskriminaci slyšela také. Mě to spíš přijde dosti nesmyslné a nedomyšlené. Ona bude sedět doma pobírat mateřskou, její dítě bude zabírat místo ve školce jiným a já půjdu na pracák rozšířit řadu nezaměstnaných. Jinak děkuji za názory

tkanicka
13. kvě 2015

já bych přece jenom zkusila školky ve městě, u nás letos přijímají i děti, kterým budou 3 až v červnu 2016 a před dvěma lety, to bylo naprosto nemyslitelné

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
yamdena
13. kvě 2015

Ahoj, podej odvolání z důvodu, že syn nedostal body za kritéria, která prokazatelně splnil (myslím, že jsi psala bydliště, ale zkus prostudovat znovu všechna kritéria, třeba bude mít nárok i na body za splnění některých dalších).

Docela hezky se ke kritériím vyjádřil ombudsman tady: http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-...

Je ale pravdou, že někde ta hranice být stanovena musí a tady je to dosažení věku tří let. Kdekoliv, kde je nějaká hranice, je spousta ukřivděných, kteří jsou těsně pod čarou :(

kamino
13. kvě 2015

U nás je prvořadé bydliště a pak věk.. obojí za 5 bodů. Nic jiného se nezohledňuje. Tzn. z jiné obce se dítě do naší školky nedostane, pak záleží na věku, letos byl stop stav narození v dubnu 2012. Pozdější nebrali.. bohužel bylo hodně odkladů a i dost lidí se sem přistěhovalo, takže až příští rok, prcek je v červenci.. .. jsem doma zadarmo, není to žádná sláva, snad to nějak překlepeme... Každopádně se určitě informuj, kolikátí jste pod čarou, třeba se místo ještě uvolní...

lu777
13. kvě 2015

tak u nás to bylo stejně, já se přiznám, že pokud by moje dítě bylo narozené v září, tak bych s tímhle počítala... 😔 😒

já mám děti leden a září, takže jsem taky byla doma zadarmo 😉 starší se dostal velmi dobře do státní školky, bylo mu 3 roky a 8 měsíců

než se děti dostaly do státní školky tak jsme měli na výběr buď platit soukromou (několik tisíc Kč za měsíc, ale spokojené dítě, matka se může věnovat dopoledne mladšímu, odpoledne staršímu) a nebo byli doma oba a já bych buď byla doma zadarmo s jedním a nebo pak s oběma za 3.800 Kč...
jako v září by mě to naštvalo, ale jak píšu, leckde se nedostanou děti i 5-tileté a mít zářijové dítě, tak s tímhle člověk asi musí počítat 😔 😒

můžeš zkusit odvolání ale logicky bude ředitelka brát nejdřív děti, kterým jsou 4 nebo 5 let

simdan
14. kvě 2015

když jsem čekala syna,tak mi dceru do školky nevzali,ředitelka viděla pupek a poslali mi zamítnutí,to jí bylo3,5roku,další rok mi ji opět nevzali,byla jsem na MD,vzali mi ji až jako předškoláka,syna mi vzali tehdy od 3let na 4hod.denně(podle starého zákona),po ukončení MD ve 4letech nastoupil bez problémů 😉

iluss
14. kvě 2015

Je to celkem běžné, že dítě, které má nastoupit do MŠ musí mít do konce srpna 3 roky. Většinou se na první pokus nepřijmou ani starší děti a řeší se to odvoláním. Pro ty děti, kterým jsou 3 roky až v září a déle, tak ty se dostanou do MŠ pouze v případě, že v MŠ zůstane dostatek volných míst. Ale jak jsem již psala, většinou se do školek nedostanou ani letní děti, natož ty podzimní. Prostě to tak je, míst ve školek je málo. Proto to maminky většinou řeší soukromými školkami a doufají, že se během školního roku nějaké místo ve školce uvolní a ředitelka jim zavolá, že mají pro ně místo.