Syna nevzali do školky. Dá se to řešit během roku?

jasmina2
12. led 2021

Asi to bude boj s větrnými mlýny, ale treba mi nekdo poradíte. Synovi budou v dubnu tři roky a do místní školky ho od září nevzali z kapacitních důvodu - dvouleté děti normálně berou a i letos brali, ale tech rodičů, kteří tam mají známe v ucitelskem sboru. Syn tedy nakonec chodi do školky v jiné vesnici, kde mi cesta tam a zpet zabere hodinu, což je pro me dost náročné , když to mam absolvovat dvakrát denně tam zpet a to skloubit s praci a péči o mladšího syna. Zkoušela jsem se u nás ptát , zda se neuvolnilo místo, ale ředitelka me odpalkovala, ze to během roku neřeší. V bližších vesnicích se místa uvolnila, ale prijde mi blbost ho stěhovat mezi několika skolkami, když chci, aby nejpozdeji od zari chodil do te u nás. Nemáte nekdo nějaký tip, jak na pani ředitelku? Reálně vím, že místo mají, ale asi je pro ne pohodlnější mit deti min

bara88
12. led 2021

Napadá mě jen zajít za zřizovatelem a to je asi obec

leniczka23
12. led 2021

No, tvrdit, že ti nevzali dvouleté protože ostatní máj známé ve sboru je docela odvážné. Děti je hodně, školek málo, je jasné, že tvoje dvouleté bude až na posledním místě. Ale to je fuk. Pokud by měli místo určitě by ho vzali, kolem dubna je klasický zápis, tak ho tam zas zkus přihlásit a uvidíš. Jako s tímhle nic moc neuděláš podle mě. Držím palce.

hojda
12. led 2021

Dotaz na zřizovatele, jaká je kapacita a kolik dětí mají. Na malém městě na sebe všichni vidí, tak si nedokážu představit, jak tam vezme jiné dítě, než které je na řadě podle kritérii přijetí....

jasmina2
autor
12. led 2021

@leniczka23 @hojda bohuzel jsou to uplne jednoduché počty - dětí brali šest. Syn byl v pořadí 13. ze 14. A holcicka sousedky je o mesic starší, naprostou náhodou je její příjmení shodne s příjmením pani ředitelky a světě div se byla pátá. Jako je tu možnost, ze se během mesice narodily všechny deti ve vesnici, ale to bychom meli teda ultra smůlu byt posledni

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Jak víš jejich pořadí? Jména se přece nezveřejňuji? Pokud bych toto věděla jistě, tak bych se šla zeptat na kritéria přijetí a kolik jste měli bodů.

jasmina2
autor
12. led 2021

@hojda pořadí syna mi přišlo v rozhodnutí o nepřijetí. Pořadí sousedčiny holčičky mi řekla sousedka a logicky musela byt maximálně šestá , když ji vzali

hojda
12. led 2021

@jasmina2 A kritéria jsou jaká?

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Je tam něco jiného kromě věku, co by jí mohlo posunout? Jinak je otázka, pokud se to povrdí, jak se pak budou k tvému synovi ve školce chovat☹. Ach jo, tohle by si měla ohlídat obec/město, aby se to nedělo. U nás si toto nedovedu představit.

martt
12. led 2021

@jasmina2 Jde i o to, ze pokud berou i dvouleté děti kapacita školky je menší než kdyby brali jen tříleté. Jak tady radí holky zkusit to řešit se zrizovatelem skolky. Každopádně ti asi nic jiného nezbyde než počkat do dalšího přijímacího řízení. Pokud by vám ho nevzali ani tehdy. Podala bych hned odvolání.

zrzeckas
12. led 2021

U nas mas kritéria a ty se boduji a podle bodu se bere.. Kdyz neni misto a maji shodne tak pak myslim prijde na radu (a ted nevim) bud prijmeni nebo podani zadosti. Myslim bylo prvni podani zadosti a kdyz skodne tak prijmeni, ale fakt uz nevim 🤔..... Alespon tak jsem to pochopila podle toho, co jsem dostala do rukou nebo videla na netu

jasmina2
autor
12. led 2021

@hojda kritéria jsou věk, místní příslušnost, sourozenec ve skolce,ale ja nechci resit, ze nekoho vzit neměli - deti jsou o měsíc, bydlíme vedle sebe a sourozence holcicka nema. Řeším , ze nechtějí vzit dítě během roku, když mají místo. Psala jsem to z toho titulů, ze dvouleté berou- vím, ze někde to kvuli hygieně není mozne a berou az tříleté

j.a.n.i
12. led 2021

@jasmina2 A jak víš, že mají místo? Tys někomu psala oficiální žádost o odhlášení ze školky, že tvrdíš, že místo mají?

zrzeckas
Autor odpověď smazal
Zobraz
skororozvedena
12. led 2021

Mě vezmou dceru teď v únoru, kdy jí budou 3. Zeptala jsem se a náhodou se místo uvolnilo. Takže určitě to jde. Pokud je to funguje normálně, a stejně tak komunikace.

jajulin
12. led 2021

Já nevím, ale přijde mi, že své domněnky stavíš na vodě. Pokud je holčička o měsíc starší, tak je přece logické, že se dostala ona a ne tvůj syn, který je mladší, ne? A jen tak mít volné místo ve školce? Myslím, že to funguje tak, že školka dostává peníze podle počtu dětí. Ředitelka by se určitě dobrovolně nepřipravovala o finance pro školku. Víš třeba to, že každé dítě s asistentem snižuje možný počet dětí ve třídě? A takových kriterií může být víc. Pokud se Ti dítě do školky dostane v září v necelých 3,5 letech, je to paráda a spousta maminek si o tom může nechat jenom zdát.

zrzeckas
12. led 2021

Divala si se i na bodovani kriterii? Kdyz tak se i optat.. Nekde maji kriteria i rozepsane... Treba celodenni ma vic bodu jak pul deni, predem berou deti, jejich rodice chodi do prace, takze dalsi body, nekde maji za každý den k 31. 8. (v danem roce, loni 2020) tak maji nejaky kousek bodu a tak.... Ze by nasbirala vic bodu.... I kdyz od vaseho mista je teda hodne daleko... Co se tyce volnych mist.. Optej se zrizovatele a chtej to cerne na bilem at mas pred vedenim skoly neco v ruce

jasmina2
autor
12. led 2021

@j.a.n.i jedno dítě se odhlasilo, protože má cukrovku a chodit v době covid nebude, druhé se odstehovalo mimo dostupnou vzdálenost . Pani ředitelka mi při osobním jednání potvrdila, ze místo je , ale během roku se nebere, což proste nechápu , jak si “muze dovolit” , ale chci to s ni resit tak, aby to syn neodnesl az tam zacne chodit, což evidentně nepujde

avestsikova
12. led 2021

@jasmina2 https://www.msmt.cz/vzdelavani/predskolni-vzdel... zde jsou odpovědi.
Důležité je i to, zda odstěhované dítě nebylo 3lete a zda to nemocné neni jen omluveno 😉

jasmina2
autor
12. led 2021

@avestsikova Diky za odkaz. Čtu , ze dítě je mozne přijmout v případě volné kapacity. Neni tam žádná povinnost takze se ničeho nedovolam

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Kamarádka taky stahovala dítě ze školky, ale platila si dál školné, místo reálně neupustila.

j.a.n.i
12. led 2021

@jasmina2 Ale to, že nějaké dítě nechodí nebo se odstěhovalo, ještě neznamená, že se opravdu odhlásilo, to první bude ve stavu 100% a to tu druhé kdo ví, ale i u něj je možné, že je stále vedené.

jasmina2
autor
12. led 2021

@j.a.n.i vím, ze obe deti jsou odhlasene. Ne omluvene, ale odhlasene- tzn. ze rodiče ta ne neplatí skolkovne a deti tam nechodí. Kapacita je, ale pani ředitelka během roku deti nebere. Než bude následovat, jak to vím - tak od jejich rodičů a od pani ředitelky

jasmina2
autor
12. led 2021

@hojda To je od kamarádky pěkne , ze si drží místo . A v tom je prave cely ten systém k ničemu... argument, ze tam dítě dávat aktualne nechci nebo nepotrebuju me bavi nejvíc. To tady taky cely podzim poslouchám od sousedky, ze se tam dceři nelibi tak ji do školky nedává. Tak fajn, dítě na to není připravené nechodí tak at nechodí , odhlási se a neblokuje místo těm , jejichž deti do školky chodit chtějí a navíc rodiče musejí do prace

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Drží, protože by se v září třeba znovu nedostala.... Měla to od lékaře ze zdravotních důvodů, opakové antibiotika....

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Byla jsem ve stejné situaci, tak jsem potřebovala do práce a ve školce jedno místo prázdné, protože dítě bylo ze zdravotních důvodů doma. Musela jsem si zaplatit soukromou školku, bohužel jiné řešení nebylo.

j.a.n.i
12. led 2021

@jasmina2 Kamarádka taky neplatila školkovné, přesto dítě bylo ve školce normálně ve stavu. Nechodilo skoro celý školní rok, kvůli operaci.

jasmina2
autor
12. led 2021

@hojda to chapu, taky platím, ale řeším , ze pani ředitelka proste nechce brát deti během roku a co s tím. Místo má, jak mi sama řekla , ale nebere, proč jsem z ni nedostala a do konfliktu s ni jit nechci. Teoreticky muzu zkusit dojít za starostou, protože zřizovatelem je obec, ale pochybuju, ze do toho bude chtit zasahovat, když nejsou pod spodním limitem kapacity, ale jsou pod maximem o par mist

jasmina2
autor
12. led 2021

@j.a.n.i už naposledy - ve skolce je kapacita . Kamarádek s nemocným dětmi je mi líto, ale to tu ted neřeším a vím, ze místo je

luciina
12. led 2021

@jasmina2 obrať se na zřizovatele školky.

zelenaesmolda
12. led 2021

@jasmina2
Mas ridicak?auto by problem vyresilo