Syna po 2,5 týdnech ze školky "vyloučili"

ivetttaa
26. zář 2018

Maminky potřebovala bych poradit. mám syna 3 roky(narozen v srpnu. V září začal chodit do školky, ale po 2,5 týdnech paní ředitelka ho chtěla "vyloučit", že je syn nezvladatelný. Podle paní učitelky syn dělal vše špatně. Nedělal činnost, kterou mu zadali, ostatní děti dělali, on si kousek od nich hrál a byl hodný. Prý byl k dětem agresivní, ale hned mi zase řekla, že si s dětmi nehraje že si jich nevšímá. Prý se paní učitelce schovává, utíká jí. Venku nechce chodit dětmi za ruce ( s ní by šel, ale ona děti za ruce nevodí). Údajně se jim pokakal a rozpatlal to po záchodě (foto jsem neviděla, tak nevím, mě to doma nikdy neudělal, naopak když se mu stala nehoda, chtěl to po sobě uklidit). podle paní učitelky se neumí obléknout, obout atd (neoblékne se úplně sám, ale s dopomocí ano, má vyšší nárt, tak botasky aby si je obul roztáhnout úplně neumí - na to jsem paní učitelku upozorňovala). Syn je živější dítě to ano, ale takovéhle problémy s ním doma nemám. To co o něm paní učitelka tvrdí, mi přijde jak totálně nezvladatelné dítě, které nic neumí. Podle jiné paní učitelky z družiny ze ZŠ je syn normální živější dítě... Paní ředitelce jsem papír o ukončení docházky podepsala, protože bych nechtěla, aby synovi školku zošklivily. Loni chodil do jesliček a tam si na něj vůbec nestěžovali, naopak říkali, jak je šikovný, jak je vidět že s ním chodíme na procházky, že je zvyklí chodit za ruce, agresivitu k dětem vůbec nezmiňovali... Mě syn takto nezvladatelný rozhodně nepřijde a po 2,5 týdnech ho soudit, mi přijde moc brzy, prý už by měl být zadaptovaný na prostředí školky. Nevím co si o tom myslet. Dle paní učitelky si ho mám nechat 2m doma a zkusit ho dát zpět v prosinci. Ale nevím zda-li ho to vrátit na zkoušku nebo radši hledat jinou školku? Prosím o radu. Děkuji

blahova_andrea
26. zář 2018

pokud bych měla tu možnost dát ho do jiné, tak bych dala. tento přístup se mi podle popisu vůbec nelíbí. ale dost záleží na tom, kde bydlíte, jak je to v okolí s místy ve školkách a s tvojí možností ho někam vozit apod.

filija
26. zář 2018

takovou skolku ne, chudak dite...

martinka_33
26. zář 2018

Jestli máš možnost zvol jinou školku, tohle je **ča učitelka!! Mam taky živé dítě, nastoupila do školky, když jí byl tři a čtvrt roku a první měsíc bojovala, i učitelky, bylo pár stížností, i rozbitý hračky manžel platil, ale postupně se do kolektivu začlenila a bylo vše ok, některým dětem ten rozjezd trvá déle, chápu že je to pro ostatní nepříjemné, učitelkám to přidělává práci.. Ale zkus jinou školku, zvlášť když v jesličkách to bylo v pohodě, tak to žádný grázl není 🙂

marcicek84
26. zář 2018

@ivetttaa - navrhla bych učitelkám indiviuální přístup a individuální studijní plán a nic bych nepodepisovala, je malý, zkoušejí si ulehčit práci...každé dítě je jiné a musí si zvyknout, navíc dítě si nemusí hrát s otatními na samostatnou hnu má nárok až do 4 let, dcera si hraje s ostatními dětmi až od 3,5 let, předtím nechtěla a byla jen s učitelkama...unáhlila jsi se, můj názor je, že to zkoušeli, zda neuvolníte místo pro něčího známého a jejich dítě...
no teď bych zkusila jinou školku...

ivetttaa
autor
26. zář 2018

@marcicek84 já ho vyndala kvůli němu. Kdybych ho tam nechala, tak by mu to tam paní učitelka pěkně znepříjemněla a dokud syn chodil rád, tak jsem chtěla aby na školku neměl špatné vzpomínky. Já jsem na MD s 2m synkem a malý šel k zápisu do MŠ právě aby byl v kolektivu s dětmi, protože semnou doma by se nudil. U zápisu jsme skončili jako náhradníci a až když děti odpadávali, se tam dostal... Ano to mi paní ředitelka řekla, že syn by potřeboval extra učitelku pro sebe, což už jsem jí chtěla poslat někam, protože to už mě opravdu nas...lo. Řekla jsem jí že chodil do jesliček a tam s ním problémy nebyly, tak její odpověď byla, že tam měli málo děti, když jsem jí řekla že 20 dětí, kterým měnily pleny, tak radši úplně odbočila... Letos si syna už nechám asi doma a zkusíme to příští rok, bohužel je září a to většinou jsou školky plné než se děti zadaptují.

ivetttaa
autor
26. zář 2018

@martinka_33 grázl to rozhodně není, nikdo s ním neměl do teď problémy. Ano on je živější, trošku hlasitější 😀, ale jinak je v pohodě. Jsem na MM s 2m miminkem, tak si myslím, že se s ním spíš nechtěli zabývat, když jsem doma... Já ho tam dala, aby se právě naučil být s dětmi. Vadilo jim, že si s dětma nehraje, že si hraje na zemi (ve školce nemají koberec), že je agresivní k dětem, ale nikdy neřekli že by nějaké dítě zmlátil nebo tak...

pratensis
26. zář 2018

Kdyz to ctu,je mi z toho smutno.Syn nastupoval do skolky,kdyz mu byly 3r4m,ja byla na materske s mladsim,taky se nezapojoval,ve cviceni dokonce skoro cely skolni rok-a presto si nikdo nestezoval.Ucitelka mi vzdycky referovala jen s tim zamerem,abychom spolecne prisly na to,co mu vadi nebo brani se zapojovat.Nikdy ho k nicemu nenutila,presne se slovy,ze mu skolku nechce zosklivit.Syn se postupne srovnal a zacal tam chodit rad.Po prazdninach se hrozne tesil.Pokud mate moznost,zkuste jinou skolku.V te nasi je 24 deti ve tride,presto vidim velkou snahu ucitelek o individualni pristup a uzasne lidsky pristup.

hermelinah
26. zář 2018

Myslím, žes udělala dobře, že si ho vzala pryč... viditelně nebylo jejich zájmem, aby tam byl malý spokojený ☹ A pokud o to nestála pani učitelka v září, kdy se adaptuji všichni, pochybuji, že by se ji chtělo to řešit v prosinci, najděte jinou školku 🙂

ivetttaa
autor
26. zář 2018

@pratensis mě je to líto kvůli synovi, on tam chodil rád, ale takový to přístup se mi krajně nelíbí. Nejradši bych paní ředitelce řekla co si o tom všem myslím, ale nechci aby synovi udělala zle v nějaké jiné školce, přeci jen se ty ředitelky znají. Syn tam nastoupil ve 3 letech a 14 dnech, a paní učitelka vůbec nebrala ohled na to, že je nejmladší, naopak chtěla po něm to co dělali 4leté děti. naštěstí syn je splachovací, takže si z ní nic nedělal a to že do školky nechodí nevnímá

ivetttaa
autor
26. zář 2018

@hermelinah po 3 týdnech prý už má být zadaptovaný. Chtěla jsem se jí zeptat jestli teda taky vyhazují děti, které ta brečí, když mají být po 3týdnech zadaptovaný, ale nechci mu uškodit v jiné školce

setba
26. zář 2018

Mela jsem neco podobneho, me to rekli po mesici, at ho jeste necham doma nejaky ten mesic (cerstvy triletak), ze neni zraly (ucitelky teda nebyly az tak neprijemne ale ze ho nezvladaji), coz bylo super protoze jsem v te dobe uz sla na plny uvazek a pocitala jsem s tim.
Nasla jsem mu soukromou skolku kousek od prace, super individualni pristup, mladi nadseni pedagogove, mladymu se fakt venovali podle jeho potreb a nadherne ho zadaptovali. Bylo to nejlepsi rozhodnuti co jsem mohla udelat. Jestli mate tu moznost, zkuste ho dat jinam. Tady v te skolce uz ho proste budou mit blbe zaskatulkovaneho a nemusi to delat dobrotu ani za dva mesice..

ivetttaa
autor
26. zář 2018

@setba syn chodil loni cely rok do jeslicek, tak se mi nechce verit, ze by chovani takto rychle otocil. v jeslickach na nej zadne stiznosti nebyli. dokonce nosil i obrazky domu co udelal

marcicek84
26. zář 2018

@ivetttaa - to je těma učitelkama, ne každý se na to hodí, na nás se to zkoušelo minulý rok, dcera nejmladší, chtěli ať má asistentku a ať s ní jdeme k psychologovi nebo ji dáme individuální studijní plán, dcera byla nejmladší ze všech dětí měla 2 roky a 10 měsícu, ve 3 letech ji srovnávali se o 6-9 měs. staršími dětmi, nedali jsme se, nikam jsme nešli a do té školky chodila, napsala jsem písemně,ředitelce, že je nemladší nemůžou ji srovnávat s o dost staršími dětmi, o d té doby byl klid žádná stížnost ze strany učitelek, dcera tam chodila ráda. Dcera byla hodně nemocná ten první rok, ale ono to tak bývá, byla pořád doma, snad dohromady odchodila 3 měsíce, teď je v jiné třídě, má jiné učitelky, je o rok starší a učitelky říkají, že je zlatíčko, že nechápou co těm učitelkám v té jiné třídě vadilo, ano dcery potřebovala taky být starší, aby to zvládala jako starší děti. Prostě bych neustupovala školce, moje dcera do školky chodí ráda, pouze bych třeba nechávala dítě jen na dopoledne a pak ho brala domů, ony ty učitelky tam jsou od toho, aby ty děti začleňovaly někdo se zadaptuje rychle, někdo ne, jen se musí vydržet...Prostě bych se ohradila a stála za dítětem, když totiž učitelky zjiští, že má dítě v rodičích oporu, tak se podle toho začnou chovat, já věřila své dceři, že to zvládne a zvádla to.

pratensis
26. zář 2018

@ivetttaa Na mě to dělá dojem, že zkrátka chybí vůle. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Nerozumím třeba ani tomu, proč učitelka nechce brát děti za ruku. V naší školce učitelky běžně nejmenší děti braly do náruče a chovaly, když to bylo třeba (např. v případě pláče, stresové situace). Ve třídě jich měly 24, nejmladším bylo v době nástupu pár měsíců přes dva roky. Vždycky jsem hrozně oceňovala a oceňuji jejich aktivitu, co se komunikace s rodiči týče. Při vyzvedávání dětí je často frmol, přesto se učitelky snaží krátce referovat, co se s dítětem přes den dělo. Kolikrát jsem byla loni svědkem, jak s rodiči těch nejmladších probíraly, že se dítko pokakalo. Ale bylo to vždycky v duchu "zapracujme společně na tom, aby se naučil/a říkat si včas" nebo "jak to provést, aby nám to začalo fungovat". To, že je dítě nezvladatelné, je podle mě ve vašem případě výmluva. Takové tvrzení by mělo přijít až po mnohem delší době, kdy dítko opravdu není schopné se přizpůsobit a nějakým zásadním způsobem soustavně narušuje denní program. U nás teda nikdy nebyl problém v tom, když se dítko nechtělo zapojovat (jak už jsem psala, byl to případ i našeho syna ze začátku, do cvičení se dokonce nechtěl zapojovat skoro celý první školní rok). Učitelky nenutily, jen se snažily dítě motivovat a případně zamezily, aby narušovalo ostatním program. Když si v koutku hrálo samo, nebyl problém. Teď na rodičovské schůzce na začátku druhého roku docházky nám samy učitelky říkaly, jaký je to obrovský rozdíl proti tomu prvnímu roku. Předtím že si každý hrál na svém písečku, děti se teprve učily spolu komunikovat a spolupracovat, některé ani neměly potřebu. Teď po prázdninách že se spolu, jak postupně přicházely do školky, nadšeně vítaly. Loni prý učitelky ještě v případě konfliktu vždycky zasahovaly a usměrňovaly, letos už prý kolikrát ani nemusí, protože si jsou děti leccos schopné vyřešit a domluvit mezi sebou samy. Jsem za tenhle citlivý přístup plný porozumění neskutečně vděčná. Samozřejmě, že to ty učitelky stojí o dost víc práce, energie, úsilí, aktivního přístupu, než kdyby si rovnou začaly stěžovat, že děti nespolupracují a jsou nezvladatelné. Ve vašem případě, u čerstvě tříletého dítěte po 2,5 týdnech docházky to nechápu. Navíc když je socializovaný z jesliček. To nevím, co by dělaly s naším synem, který nastupoval rovnou z domácího prostředí a k ostatním dětem se choval jak neandrtálec. No každopádně vám i dost zkomplikovaly situaci. Sama si dost dobře pamatuji, jak bylo pro mě těžké, skloubit péči o mimčo a staršího syna. Staršímu teda byly v době narození mladšího 2 roky a 4 měsíce a do jeslí jsem ho dávat nechtěla, takže s námi byl doma celý ten první rok (mladší je zářijový). Nudil se s námi dost často, on je typ, že se sám nezabaví a já ze začátku nevěděla, kam dřív. Pár měsíců bylo trápení - pro mě, ale i pro staršího syna, kterému jsem nebyla schopná zajistit takový program, který by býval potřeboval. Chápu vás, že ve stávající školce syna nechat nechcete, aby se k němu učitelky nechovaly úměrně tomu, že si ho zaškatulkovaly jako nezvladatelného. Ale přála bych vám, aby se vám podařilo najít nějakou náhradní školku, protože pro něj by to byl určitě v tomto věku přínos. Držím palce.

jankol
26. zář 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@ivetttaa Já bych na tvém místě zvolila jinou školku, pokud máš tu možnost. Myslím že paní učitelky se asi moc snažit nechtějí a pokud byl už zvyklý v jesličkách a pak najednou takové problémy? To mi moc nesedí.

ivetttaa
autor
26. zář 2018

Já musela loni v srpnu nastoupit do práce, protože se nám druhé dítko do té doby nepodařilo, tak syn nastoupil do jesliček, ale pro něj to byl přínos, chodil tam strašně rád a je na něm vidět že mu jesličky hrozně pomohli v rozvoji. Bohužel, je mám 5 stanic autobusem a s miminkem bych to v zimě nedala, tak proto jsme s manželem zvolili školku, bohužel to nedopadlo, tak bude syn se mnou teď doma, nechci ho přehazovat ze školky do školky jak brambor. On zatím neřeší, že do školky nechodí, ani se neptá, tak jsem za to ráda, příští rok bude větší, tak snad už to bude jinde lepší bez problémů. Vyloučit ho jen tak nemůžou, protože jsme hrubě řád neporušili, ale hádejte se s nimi, některá učitelka se může leknout a změní chování a jiná se naopak bude po dítěti více vozit a způsobí mu ze školky trauma... S kýmkoli jsem mluvila, tak mi radil už tam syna nedat... Nejradši bych paní učitelku a i ředitelku poslala někam, ale nechci synovi udělat zle v jiné školce, kdyby paní učitelka a ředitelka referovala, bohužel se ředitelky scházejí s přihláškami a řeší spolu přihlášky do školek.