Tělesné tresty ve školce. Co s tím?

zero
29. dub 2008

Ahoj maminy,
včera přišla dcerka ze školky s tím že jí učitelka-ředitelka uhodila.Že se v postýlkách pošťuchovali a chtěli si šeptat a ona k ní přišla, odkryla ji a uhodila do boku.Je tam už čtvrtým rokem a nikdy žádné problémy nebyly.Tak jsem za ní šla a samozřejmě to zapřela.Prý ji jen otáčela,tak jí to prý o přijít jako že ji bochla.Ale moc dobře věděla o co jde.Ptala jsem se i ostatních dětí jestli je to pravda a potvrdily mi to.Docela dost rodičů si na ni stěžuje ale nevím jak to mám řešit když je to ředitelka.

leva
29. dub 2008

riaditelka,neriaditelka,toto si dovolit nesmie,ak nema dost trpezlivosti nech tuto pracu nerobi,riesit by sa to malo dat cez urad mesta.

dvojka
29. dub 2008

Tak to je něco příšerného,uhodit dítě a ještě k tomu ne svoje.Na co teda studovala když to neumí vyřešit jinak...Pro mě je tohle nepřístupný ☹

atreides
29. dub 2008

no já koukám 😠
co takhle podat stížnost na zřizovatele školky?

jaduska
5. kvě 2008

Skús sa opýtať aj ostatných rodičov, či majú podobnú skúsenosť. Ak sa to bude opakovať, tak určite podať sťažnosť priamo zriadovateľovi škôlky.

Inak mne dcérka vraví, že u nich v triede občas chlapci dostanú na zadok, ak veľmi zlostia. Ale zase viem, že niektoré mamičky k tomu dali súhlas, lebo vedia, akých majú nespratníkov. Osobne to však neuznávam, lebo udrieť dieťa - to je zlyhanie dospelého, nie dieťaťa. Ak to občas urobí nejaká vyčerpaná mamina, tak to chápem, ale učiteľka si to dovoliť nemôže, ani keby jej rodičia dali ten súhlas písomne...

mikca
6. kvě 2008

no to je docela dost hrozný že ve školkách mlátí učitelky děti 😠 ...to bych asi takle nenechala..ikdyby se to dítě stavělo na hlavu a odpichovalo se ušima tak si to prostě ta učitelka nemůže dovolit a je mi jedno co to dítě vyvádělo, myslím že je dostatečně kvalifikovaná na to aby situaci zvládla bez trestu od tohotam přece není..
Hlavně že bláznivá Stehlíková navrhuje zákaz tělesných trestů.u rodiču, ale tohle ošetřené nemá...
zero fakt bych asi hodila důraznou řeč s ředitelkou a potažmo i ze zřizovatelem té školky..většinou to bývá město a..takže se starostou...

melory
7. kvě 2008

tiez som s tym mala problem, ale staci ist do temy zakaz telesnych trestou a tam vas "presvedcia" ze je to koser!!!

jaduska
7. kvě 2008

melory, teda mňa osobne vôbec nepresvedčili 😉 ale škoda, že nedokážeme presvedčiť my ich, že je možné vychovať z dieťaťa slušného človeka aj bez capnutia na zadok

melory
7. kvě 2008

jaduska, ved kazda normalna zena je proti tomu, aby jeho dieta bolo vychovavane bitkou...tak sa vychovava PES a nie CLOVEK!!!

baby mne tiez ucitelka potrestala dieta v skolke "CAPNUTIM' po zadku...bola som to riesit...ucitelka si na to ...n e p a m a t a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale co je zaujimave, ze odvtedy je pre nu moj syn problemovy, dovtedy ho len chalila, ze sikovny, ze pocuva....a dnes, ze je problemovy a bije deti...moj syn bije deti, hej....tak to mam dost...! 2 roky sa to nestalo a co mu ona capla tak to robi aj on...mozno si mysli, ze je to standart, ked ucitelka ma ist prikladom!!!
rosku som nahlas rozmyslala. 😀

nevesta
7. kvě 2008

Melory, ani pes sa nevychovava bitkou 😉
Keby sa to stalo mne, okamzite to riesim... jediny kto ma pravo capnut mojmu dietatu som aj, alebo manzel...

martina.d.
7. kvě 2008

melory, myslím, že v téme "zákaz telesných trestov"nie je písané, že rodičia dovoľujú capkať svoje deti cudzím ľuďom. Čítala si tie príspevky dobre??? Ja si tiež neprajem, aby niekto iný okrem mňa a manžela, capkal moje dieťa. Tobôž bil. Ak si dieťa capnutie zaslúži, je to posledná možnosť od rodiča, ale niekedy sa tomu vyhnúť nedá. Ale cudzí človek, nech sa vždy v prvom rade stará o svoje deti a až potom môže UPOZORNIŤ cudzie.

melory
7. kvě 2008

nevesta psa nemam, ale vidim to na ulici... 😢
dnes som bola na kave s komoskami...bolo tam 5deti spolu...udieralo mi do oci, ze sa stale vyhrazali bitkou 😢
martinka 🤐

nevesta
7. kvě 2008

Melory 😔

jaduska
7. kvě 2008

V téme Zákaz telesných trestov je ten problém, že niektoré ženy sú tam presvedčené, že bez capnutia sa dieťa vychovávať nedá...z toho logicky vyplýva, že ak nevie dieťa vychovať bez capnutia vlastná mama, tak prečo by to mal vedieť cudzí človek. Možno trochu extrémne vysvetlenie, ale dá sa pochopiť aj tak 😉

malaskoricka
7. kvě 2008

Ucitelia vychovavatelia si n emaju co dovolit capnut diet aaj ked si zasluzi aj ked su s nimi problemy ci mensie aklebo vecsie treba to riesit s rodicmi....a ked si uz nahodne nieco take dovoli a su na to svedkovia tak sa treba obratit na vedenie isnspekciu atd

berynka
7. kvě 2008

To co píše Zero je podle mne zcela nepřípustné!!! 😠
A jinak je přece rozdíl, když dítě plácne matka, která ho miluje a má s ní určitý vztah a někdo, kdo představuje autoritu a udělá něco, čemu se samo dítě nemůže bránit ☹ .

mikca
8. kvě 2008

tak zákaz tělesných trestů pro rodiče..myslím tí vychovné plácnutí je snad něco jiného, než že mi bude někdo pleskat dceru ve školce v tom je hooodně velkej rozdíl.....

martina.d.
8. kvě 2008

melory, slušný ľudia reagujú argumentami, a nie panáčikom,aby som bola ticho. Nemôžeš predsa podľa seba súdiť každého.

lula26
9. kvě 2008

Neviem, či pod tým " cudzí človek " boli myslené aj učiteľky v MŠ. Pre mňa učiteľka nikdy nebola cudzí človek, lebo bohužiaľ sa tie ženy o moje deti starali v týždni väčšiu časť dňa ako ja. Pracujem od 7,00 do 15,00. Deti boli v škôlke 9 hodín. O nejakom mlátení nemohla byť reč. Moji chalani boli nezbedníci a ak sa im aj ušlo, určite to nebolo mlátenie, nepovedali, ale do MŠ chodili veľmi radi.

melory
9. kvě 2008

martinka to ja som ticho..nebolo to pre teba.

jaduska
18. kvě 2008

Asi pred dvoma dňami som sa rozprávala s riaditeľkou jednej MŠ (nie tam, kde chodí naša dcérka) a po tom rozhovore som už fakt nechápala. V MŠ učí celý život, má asi 2 roky do dôchodku, takže skúseností kopa. A ona sama skonštatovala, že niektorým deťom na zadok jednoducho dať musí, lebo keď ich tam má 25, tak s niektorými sa inak nedá. Dnešní rodičia vraj robia chybu, lebo nie sú prísny, deťom iba vysvetľujú... Ona vraj svoje deti v živote neudrela, stačilo sa na nich pozrieť a hneď vedeli, čo sa deje. Po chvíli rozhovoru som už fakt nevedela, čo povedať, lebo si tiež myslím, že capnúť dieťa po zadku nie je riešenie, tak som iba mlčala a nechápala ☹

wodana
11. čer 2008

Padol tu velmi humanistický nazor "udriet dieta je zlyhanie dospelého".
Ja s mojou 2r. dcerkou chodime do skolky len doobedu sa hrat na dvor. ale je tam jedno hyperaktivne nezvladatelne dieta, ktore 3 minuty nevydrzi nerobit zle. Nereaguje na ziadne prikazy a bije ostatne deti. Je to 5 rocne dieta. A zazila som situaciu, ked chcelo udriet aj moju dceru. Keby ju naozaj udrelo - tak mu capnem sama. Humanizmus, nehumanizmus - vzdy a vsade existuju vynimky na ktore pravidla neplatia. toto je evidentne jedna z nich.

plostice
4. srp 2008

Docela ráda bych viděla ty, kteří si myslí, že plácnutí dítěte je selhání dospělého, kdyby měly dohlížet na 25 dětí a být celý život jednou nohou v kriminále. Nezapomínejte, že když nějaké dítě ve školce uhodí to vaše a vypíchne mu oko, je za to popotahovaná učitelka a vy budete první, kdo na ni ukáže, že nezvládla děti. A taky asi budete první, kdo řekne, že když si dotyčnej glázlík na ostatní děti dovoloval, měla ho učitelka usměrnit. Vsadím se, že by vám najednou bylo líto každé rány, která by padla vedle. Neuznávám, aby někdo mlátil děti z vlastního potěšení, ať už vlastní nebo svěřené. Věřte mi ale, že 10 let pracuju jako trenérka na bazéně, kde se věnuju těm nejmenším. Na začátku roku všm rodičům říkám, že se zuby nehty bráním tomu, abych na jejich dítě vztáhla ruku. Pokud ale dítě nereaguje na první vysvětlení, následně ani na upozornění, že jsem řekla, že se to nedělá a při třetím důrazném varování nedbá a ohrožuje svým chováním sebe nebo libovolné jiné dítě, dostane přes zadek. Nikdy bych dítěti nedala po hlavě, ale už jsem skutečně byla několikrát nucena dítko třepnout buď po zadečku případně po rukou. Zdůrazňuji, že bych si nedovolila dítěti lisknout takovou, že mu zůstane otisk ruky. Spíš jde o psychologický efekt. Dítko se po třepnutí zarazí a dojde mu, že autoritu mám já a ne ono. Je fakt, že potom jdu a rovnou mamině hlásím "dneska jsem byla nucena dát vašemu malému přes zadek, protože..." Problém však je v interpretaci - já mám tu výhodu, že na mě rodiče v případě zájmu vidí přes polopropustné dveře, takže já netuším, kdo za nimi stojí, ale oni o mém chování mají přehled. Žel, už se mi stalo, že jsem třepla dítě, mamina viděla, co se odehrálo, viděla, že její klučík skákal na ostatní děti, čímž je přímo ohrožoval na zdraví, neřku-li na životě a když to nešlo po dobrém, dostal po zadečku. Mamina viděla, že dostal jen aby si všimnul, že mu něco zakazuji a rovnou se mnou po hodině celou situaci probrala a sama mi rovnou hlásila, že viděla, že jsem malýho pleskla že se docela diví, že až po takové době. Přišla na příští hodinu a hlásila mi, že jí doma synek tvrdil, že jsem ho seřezala jak nezralý žito. Takže na Vás drahé maminky apeluju, abyste si zkusily, jaké to je odpovídat za tolik malých nezbedů a zejména řešit situace, kdy jeden ví, že na něj nemůžete, tak jde a ubližuje ostatním a vy současně vidíte, že když ho neusměrníte, ublíží druhému a máte na krku pro změnu žalobu od těch druhých rodičů....
A ještě něco - myslím, že moje mamka měla skvělý přístup, když jsem byla malá - když jsem přišla s tím, že mi někdterá učitelka ukřivdila, vzala mě máma za ruku, přivedla k učitelce a před ní se mě znovu zeptala, proč mě paní učitelka musela plácnout - najednou moje výpověď byla úplně jiná, než jakou jsem prezentovala doma, kdy mě učitelka nemohla konfrontovat. Tím mě mamka naučila nelhat a nepřidávat si na učitelky, když fakt není důvod. Takže jsem rozhodnutá, že pokud se někdy něco takovýho stane mým dětem, budu se chovat stejně jako moje máma a ne abych rovnou požadovala odvolání ředitelky. Dětem se má důvěřovat, ale nemyslím si, že by se nás ty malý potvůrky nesnažily obelhat zvlášť tehdy, když ví, že si zasloužily.....

lenkabu
4. srp 2008

Souhlas s plosticí...všeobecně.

Na popsaným případu mi ale nesedí že učitelka plácnutí popřela...takže asi nebylo na místě.

erikasadek
4. srp 2008

niekedy predsa zalezi aj na situacii a na okolnostiach povedzme si kazdemu sa to moze stat aj ucitelke mozu pretiect nervy aj ked na nespravnom mieste kazda znas mame dobre aj zle dni a aj ona je clovek.
otazne je aby sa to nestavalo kazdy den a pravidlom.
ja tiez patrim k tym ktore su za datie na zadok ked si to zasluzi ,a ked uz vsetko ine zlyha , nestava sa to casto a le zabera to.
myslim si ze ta dotycna to zaprela zo strachu aj to sa stava. tymto ju neobhajujem ale vsetko je mozne a su rozlicne situacie ako sa da na vec pozriet , a na to netreba tiez zabudnut.

andy333
12. pro 2008

uplne suhlasim s plosticou! keby si to raz niektora mama vyskusala s 25 detmi 6 hodin vkuse, potom by mohla hodnotit.
Ja mam takisto skusenost s tym, ze som dietatu dala na zadok, pretoze ma kopal. Myslim, ze moja reakcia bola namieste, vobec to nepovazujem za zlyhanie. Otvorene som to povedala aj matke, hoci ta to moc nepochopila, ale co uz. Ale mam aj opacnu skusenost. Dieta som len chytila za plece a doma povedal, ze som ho vybila! No poviem vam, mala som co robit aby som situaciu vysvetlila, lebo matka to rozmazala az cez zriadovatela. A pritom to nebola pravda.ale mama verila dietatu.
Je to tazke, ale aj tak je s detmi nakrajsia robota, nemenila by som!

vinka
12. pro 2008

No ja neviem niesom učitelka.Ale môj syn chodí plávat a mala som možnost vydiet tréning a tréner o tom nevedel ani môj syn.Deti ho majú radi a tiež vie kde sú hranice.Kričí jasné ved tam slovo nepočut.Ale nevydela som,že bije alebo udrie,capne dieta.Skôr chlapca.Má skoro všetko chlapcov.Je to horšie ako dievčatá.Zvyšok tréningu presedí na lavičke pri nemu.A tie deti si to rýchlo rozmyslia.A po tréningu to oznámi rodičovi,že presedel tréning a aj dôvod prečo neplával.Dokonca aj môj syn má rešpekt pred ním a to je diabol riadny.Tiež sedel na lavičke a ja som mu oznámila,že za lavičku neplatíme a hned si rozmyslel.

digysa
17. pro 2008

Tak ja som tiez ucitelka a taktiez mama a nesuhlasim s plosticou. Ma pravdu vo vela veciach, deti dokazu byt "na nervy", ale situacia "NEZVLADNUTELNEHO ZIAKA, DIETATA, PREDSKOLAKA" sa da riesit aj inym sposobom.

U nas sa to riesi nasledovne. Najskor sa dieta napomenie. Druhy krat sa k napomenutiu napise odkaz pre rodicov. Treti krat jednoducho zavolam rodicom, aby si prisli pre svojeho "milacika".
A zatial to v nasej skole fungovalo ako hodinky...totiz, rodicia sa pekne zahanbia za nevychovane dieta, dieta zmeska hodiny vyucovania a este dostane doma priucku podla toho, aku si vyberie rodic- bitka, domace vezenie, odobratie oblubenej hracky...atd.

Ale ale musim sa priznat, ze by som vyvadzala, ako hurikan, ak by sa niekto dotkol mojho syna....a nech robi cokolvek. Poslite mi ho domov, ja si to s nim vybavim!

Aj ja pridam jeden zazitok z plavania, do tretice. Syn chodil na plavanie, este bol iba zaciatocnik, mal 2 roky, pojaseny, nevedel kde co....a jeden den bol tiez nezvladnutelny. Co urobila trenerka? Presne to, co pisala vinka- poslala ho sediet na lavicku a povedala, dnes plavat s nami nebudes. Samozrejme moj syn plakal, ze nemohol plavat s detmi, ja som sa hanbila totalne, ale malo to svoj ucinok. Ked sme isli na plavanie po dalsi krat a chodime este aj doteraz, tak som ju len raz povedala, ze ked chce plavat s ostatnymi detickami, tak sa musi pekne spravat a posluchat trenera,a to uplne stacilo.

Posledna poznamka, ktoru pisala wodana o tom hyperaktivnom dievcati, ktore kazdeho bije na dvore. Musim sa priznat, ze ak by to hyperkativne dieta bol prave moj syn a napr. ublizil by tvojej dcere, tak by som bola radsej, keby si prisla za mnou a povedala mi, ze moj syn ublizil tvojmu dietatu. Bud by som ho potrestala ja, alebo v horsom pripade by sme odisili z dvora, aby si uvedomil, ze sa to nerobi. Ale, ak by si siahla rukou na moje dieta, tak by som asi siahla rukou na teba ja.

Z mojho prispevku vypliva iba to, ze MOJE DIETA nikto BIT NEBUDE!!!

mirjanka
17. pro 2008

No Digysa, já zas nesouhlasím s otravováním rodičů...aby museli z práce běhat pro svá neukázněná dítka...připadá mi to jako selhání učitelky, která si neví s dítkem rady...něco jiného je probrat jeho chování, když je neúnosné na nějaké domluvené schůzce, ale ve většině případů si učitel musí najít způsob, jak zabránit zlobení...na všechny děti nesedí stejné tresty...taky jsem pedagog a poznámky, co se týče chování jsem dávala minimálně - důležité je nastavit hranice a domluvit se s rodiči na co jsou ochotní přistoupit...na některé kluky zabíralo dost dobře, že se na poškole musí naučit básničku...absolutně nejhorší trest, některým hrozba vyloučení z výletu a pod. akcí,...
Plácnutí na zadek je takový maminkovský trest - děti to nijak neuráží, neublíží jim to - sama jsem kdysi plácla chlapečkovi, který kopl holčičku až jí slezl nehet - v té chvíli, kdy neskutečně brečí...učitel asi těžko bude domlouvat ty, ty ty...zlobivý chlapečku
A pak...hodně zkušených učitelek řešilo těžkou šikanu právě fyz. trestem( takoví hajzlíci, si totiž myslí, že se jich každý bojí a nemůže na ně vztáhnout ruku) ..ono někteří rodiče svá dítka prostě nezvládají...učila jsem kluka, který nyní mlátí svou matku ... a maminka se pak ve škole diví, že ještě nenamlátil p. učitelce 🙄

digysa
18. pro 2008

mirjanka: tie odkazy pre rodicov a odvadzanie deti domov su krajne pripady....tak, ako aj bitka. Selhani ucitelky...hmm, to mam akoze dieta vymlatit, aby som neselhala??? Prepac....

Ak si nejake dieta zasluzi fyzicky trest, tak nech mu ho da rodic, nie cudzia osoba. Je to pre mna nepristupne z akehokolvek hladiska.

Ale mam jednu vynimku, kde by som asi dokazala polozit ruku na cudzie dieta...a tym je tvoja spominana "sikana"...No najskor by som to povedala rodicom a dokonca by som im aj povedala, ze ak ich dieta bude pokracovat v jeho spravani, tak moze ocakavat "odvetu"... Ale aj tento extrem by som najskor skusila riesit cez rodicov.

Ucitelia nie su pre to, aby vychovavali nase deti, su tu na to, aby ich vzdelavali a boli ich vzorom.

Asi si tu mylite pojem vychova a vzdelanie. 😕

digysa
18. pro 2008

A este jedna otazka na upresnenie: telesne tresty ve skolce...tym myslite deti do 6 rokov dufam....
Neviem, ake vazne a nepristupne spravanie moze mat dieta vo veku 2-6, aby dostavalo bitku od ucitelov.