Tělesné tresty ve školce. Co s tím?

zero
29. dub 2008

Ahoj maminy,
včera přišla dcerka ze školky s tím že jí učitelka-ředitelka uhodila.Že se v postýlkách pošťuchovali a chtěli si šeptat a ona k ní přišla, odkryla ji a uhodila do boku.Je tam už čtvrtým rokem a nikdy žádné problémy nebyly.Tak jsem za ní šla a samozřejmě to zapřela.Prý ji jen otáčela,tak jí to prý o přijít jako že ji bochla.Ale moc dobře věděla o co jde.Ptala jsem se i ostatních dětí jestli je to pravda a potvrdily mi to.Docela dost rodičů si na ni stěžuje ale nevím jak to mám řešit když je to ředitelka.

mirjanka
2. led 2009

vinka - bohužel už jsem byla dvakrát na dětském oddělení, jak se starším, tak s mladším synem - oba přiblilžně okolo třetího roku...byla jsem tam i přes noc, protože jsem věděla, jak špatně snáší cizí prostředí, když byl mladší syn napíchnutý na kapačce, neopustila jsem ho, ačkoliv jsem neměla pro sebe postel - věděla jsem, že se v noci bude budit a pak plakat, když mě neuvidí...vzala jsem si neplacené volno a takhle s ním trávila noční směny...manžel mě vystřídal, vzal si dovolenou a byl s ním zase přes den...viděla jsem okolo uplakané děti, žádné děti však neskákaly po postelích, neprali se, neubližovali si- uhodit nemocné dítě snad ani nejde...Pravdou je, že některé sestry byly dost protivné, když viděly, že se od syna nehnu...byla jsem blízko sesterny a mohla slyšet jejich klábosení (nedokázaly pochopit, že jsem tam kvůlil němu a ony jsou mi ukradené - ne všechny, jedna hodná p. doktorka mi zařídila samostatný pokoj s postelí - byla jsem na něm stejně jen dvě hodiny, protože syn se každou chvilku s pláčem budil, když si vzpomenu na ironické poznámky na moji osobu od jedné sestry 🙄 jen kvůli mému starostlivému přístupu...)
Vinka, docela ráda bych viděla, jak s klidem domlouváš dítěti, které ublíží tvému a způsobí mu nějaké zranění...a k tomu toho ještě vůbec nelituje...domluvíš mu s klidem i jeho rodičům nebo rázně, aby z tebe mělo respekt???
Plostice...na fotbal chodí opravdu hodně otrlé děti - ne, že by je trenér fackoval všechny, jen ty největší rozpustilce...stěžovat si nikdo nechodí
Ale to je podobné jako ve škole....rodiče si přijdou stěžovat pouze na učitelky, kterým jen málokdy ujede ruka, na ty, které používají těl. tresty hodně často, si rodiče prostě nedovolí
Vinka, bydlíme v rod. domku a za vysokou zdí před námi bydllí v takovém větším domě dost divní lidé - děti kradou, ve škole nevychované...je jich v té rodině 7, když jsem měla syna malého - učil se chodit po zahradě, neustále nám házeli kameny přes zeď, moje mamka vylezla na střechu kůlny a volala na ně, ať toho nechají, já oběhla ulici a naděběhla si je z druhé strany, už jsem jednoho spratka držela za ruku, když jsem si všimla, že jejich rodiče jsou opodál, vše slyšeli, ale dětem nedomluvili, když jsem jim oznámila, ať si je trochu hlídají, jejich máma mi odpověděla, že by je musela přivázat špagátem...tak jsem jim pohrozila policií...a kdyby tam nebyli rodiče, dostal by kluk přes pusu (protože si z našich domlouvání nic nedělal)...moje děti nikdo ohrožovat nebude!!!

A jak se chovají některé děti ve škole??? - Jen trochu příkladů ze školní praxe - už na prvním stupni šikana a zákeřnost- kluk načůrá druhému naschvál do bačkory, kluk ukradne hodiny spolužákovi a podstrčí je jinému, aby byl za krádež potrestaný nevinný...na druhém stupni, šikana - líbat boty, učitel pošle do kabinetu žačku pro pomůcky a ta mu ukradne mobil, holka doma týraná a zneužívaná...dostává ve škole nervové záchvaty ze kterých omdlí....Vinka, promiň, ale ty slušné děti je potřeba chránit...a na každé dítě platí jiný trest, v některých krajních případech se hodí i tělesné

😉

slunicko552
2. led 2009

mirj tak to s tou nemocnicí je síla.Místo,aby byly rády,že mají míň práce,tak ještě budou kafrat 😠 .sestřenka taky byla s malou v nemocnici,loni na vánoce bylo jí tak rok apůl.a tam sestry,když viděly,že tam má mamku,tak se zase vůbec nestaraly a nechaly všechno na ní.Někdy ani nevěděla co má dělat a chodila se jich ptát.To mi taky připadá nezodpovědné.Teď jsem trochu odbočila od tématu tak se omlouvám 🙂

vinka
2. led 2009

Ja viem,že už je šikana pomaly v škôlke ale uvedom si,že cudzie deti bit je trochu odvaha.Nikdy by som to nerobila lebo sa to môže otočit proti tej učitelke.Udrie dieta a rodič podá trestné oznámenie za ublížení na zdravý.Je to môj názor.Vôbec s tým nemusíš súhlasit.Ešte raz podotíkam.Nesúhlasím aby učitelka bez môjho vedomia mi udrela dieta.A to téma je o detoch v škôlke.Ked si predstavým,že sú tam deti od 2 do 6 rokov.No chvála bohu bit tak malé deti.Nechcela by som takú učitelku pre syna to nie.Pretože viem,že je hyperaktívny a neobsedí a to by bol viac bití jak sýty v tej škôlke alebo škole.

myschka
2. led 2009

já teda nejsem zastáncem tělesných trestů ale někdy mě úplně svrbí ruce 😅 😀
Já třeba hodně te´d po přestěhování sleduji, že děti z vesnické školy jsou úplně jiné než městské děti. Dokud jsem bydlela v Plzni tak jsem měla štěstí s prominutím na fracky co postávaly na zastávce, o slovníku těhle dětí ani nemluvím. Cigárko v koutku a strašný ☹ 😠 😠 a co jsme se přestěhovali tak mě při procházce všechny kolem jdoucí děti zdraví i když je vůbec neznám a myslím, že i šikana tu bude asi méně častá ale kdo ví.
Každopádně si myslím, že proti šikaně je nejlepší obrana ,vychovat sebevědomé dítě které nemá problémy se začlenit. Já si ze svého dětství pamatuju spolužáka kterého k nám dali z jiné školy kvůli šikaně, mi ho bylo líto ale asi jen týden 😅 ten kluk si o to prostě říkal 😕 takže po pár měsících ho přeložili zase jinam.
Dítě je odrazem svých rodičů a už jsem se setkala s tím, že dítě vyvádí strašné věci a rodiče to nezajímá protože stejně neposlechne když ho napomenou 😲 🙄 tak jen přihlíží. já takhle vystartovala na dětské prolézačce kdy asi desetiletý fracek i přes několik upozornění z mé strany strčil Adélku tak, že propadla prolézačkou o patro níž 😠 😠
( to nemluvím o tom, že jí několikrát kopnul, šlápnul jí na ruku atd)jsem vystartovala jako furie 😅 😀 😀 maminka si pila kafíčko a synáček který řádil na prolézačce pro batolata! mezi spoustou malých dětí jí nezajímal a ještě remcala jak jsem nervní 😠 😠
no a lidem ve školství to fakt nezávidím 😒

vinka
2. led 2009

Ja som tiež raz vybehla z domu ked si môj syn kreslil pred bytovkou s kriedami a prišiel k nemu jeden chlapec.On je dost kamarátsky.Hned mu požičal kriedu a malý mu ich začal lámat.A môj syn vie,že je to drahé a stojí to korunky.Tak ho pýtal naspät tu kriedu ked mu už 3 zlomil.A chlapec sa pustil do bitki a nechcel mu ju vrátit.Vybehla som von chytila spratka za golier a matka jeho sedela v reštyke pod nami.(byt máme nad reštauráciou)Vošla som dnu a spýtala sa komu to dieta patrí.A z velkým krikom som jej oznámila,že ked sa nevie hrat nech ho medzi deti nepúšta.Kriedy sú drahé na chodník a mi ich kupujeme.Môj syn si ich šetrí a nebude mu ich on ničit a lámat a šliapat po nich.Všetci to počuli mamička zahanbená objednané zaplatila a ni nezjedla zobrala syna a hybaj ju preč.Ale ma ani nenapadlo udriet ho alebo capnút.Aj ked si to možno zaslúžil za tie pošliapané kriedy. 😉

mirjanka
2. led 2009

Vinka...to snad nemyslíš vážně, že plácnutí přes zadek může způsobit ublížení na zdraví..(tresty, které se nějakým způsobem projeví na těle neuznávám ani já - boule, modřiny) ...přála bych ti vidět, jak ošklivé úrazy si způsobí děti ve škole mezi sebou- od lehkého krvácení z nosu, po krvácení a šití hlavy...a to jsme u toho...učitelka musí řešit situaci okamžitě - rodiče v tu chvíli nemá u sebe (takže tak trochu zastupuje rodiče)...nevím, jak by mě rodiče měli rádi, kdybych jim sehrávala divadýlko a probírala chování jejich dítka na veřejnosti...většinou jsou rádi, když si chování srovná sám učitel (ostatně ta paní v restauraci byla slušná, jiná by tě třeba poslala do háje)
Ještě k hyperaktivitě, mnoho lidí si plete hyperaktivitu a nevychovanost- hyperaktivní dítě je živé, pořád někde běhá...ale neubližuje ostatním, není zlé ---nevychované dítě je opak, pokud vím, učitelé nemají problém s hyperaktivními dětmi, které respektují obecná pravidla...to že vyskočí nebo neudrží pozornost při vyučování není až takový problém jako drzé a nevychované dítě 😉

myschka
2. led 2009

mirjanko jenže dítě s těžkou hyperaktivitou je nebezpečné sobě i okolí 😀 právě tím pobíháním a nesoustředěností z které plynou různé úrazy. Samo, že lehká hyper je jen znervoznující ale ta těžká se musí někdy i tlumit léky, vím o čem mluvím můj brácha byl životu nebezpečnej a nemělo to nic společného s nevychovaností 😉
Jinak já si myslím, že pokud je to v nějakých mezích tak občas to plácnutí je i třeba.

vinka
2. led 2009

Nie nemôžu to viem.Ale stalo sa,že učitel udrel 14 ročného chlapca dal mu za ucho a prišiel prenho otec do školy a na druhý den mal učitel políciu na krku.Za ublíženie na zdravý.Mali to aj podložené aj papierovo.Aj ked mu nič neurobil ale papier nepustí a učitelovi hrozila niekolko ročná basa.V správach to bolo.Mne to pride ako šikana od dospelých ked riešia plácaním a capaním u malých deti.Prečo necapne pubertáka lebo sa už aj učitelky takých deti boja,že jej to vráti.Tak učitelka capne radšej škôlkara?Lebo jej to nevráti?

vinka
2. led 2009

A k tej pani.Tá pani mala nervy riadne.Ale aby ma neposlala do prdele tak som ju ani k slovu nepustila.Rýchlo som jej vysvetlila,že má nevychované dieta lebo cudziemu dietatu ničí kriedy.A hned som sa otočila a odišla.Ona mi tam nemala čo vysvetlovat lebo som to sama cez okno videla ako mu drvil kriedy a lámal.No a to bolo v lete.Takže to bolo na terase.Plná rešta ludí čo pozerali a pani sa od hambi pratala.Ved ho zdrapila a prášila jak keby ju nahánali.To môj syn by sa takto nikdy nesprával.

mirjanka
2. led 2009

Myshka, to určitě, hyperaktivní dítě může způsobit úraz sobě i jiným(ono i jemné postrkávání mezi dětmi a cvičení v tělocvičně), ale potom většinou lituje, co udělalo...nejhorší, když dítě způsobí něco zákeřně a to, že má druhý kvůli němu úraz, mu je úplně fuk a ještě to druhému přeje...ale to už nesouvisí s hyperaktivitou, je to nedostatek citové výchovy z domova 😉 Myshka, dobře se dá rozeznat hyperaktivní hrom do police od drzého, nevychovaného dítěte s nesprávnými návyky chování z rodiny

plostice
2. led 2009

vinka: Jak píšeš o těch křídách - kdybych třeba měla na bazéně jedno dítě a to dělalo bordel, tak ho čapnu a půjdu to řešit s mámou (za předpokladu, že tam máma je). Moje běžná situace je však taková, že mám na starosti současně kolem dvanácti dětí. Můžu tam např. Tvoje a 10 dalších nechat bez dozoru a jít dořvat matku toho malýho tyrana, že když se děcko neumí chovat, ať ho nepouští na bazén? Nebo to mám nechat po hodině, kdy se mi děti střídají a odbíhat koukat do šatny, jestli už mátinka přišla a mít tam jiné děti samotné? Nebo snad mám předpokládat, že to vyřeším s matkou během 30 vteřin, kdy by na mě byly ostatní děti ochotné počkat na břehu bez pošťuchování? Nebo mám ukončit lekci i ostatním a jít to řešit s mámou?
Ve svým prvním příspěvku k tomuhle tématu jsem tuším psala, jak kolega dal klukovi po zadku, rodiče přitáhli posudek, že měl nateklý oko a pak po několika měsících, kdy celá věc byla vyřešená si na kolegu počkal otec dítěte a bez varování ho zmlátil tak, že skončil na chirurgii. Občas mám pocit, že tu bojuješ proti jakémukoli fyz. kontaktu s dítětem spíš z alibismu, že na Tebe někdo někoho poštve (viz. ty opletačky s policií). Nedopadne tohle nakonec tak, že nějakej útlocitnej rodič uvidí, že jeho dítě ke mě stojí zády, já jej zezadu držím za ruce a vysvětluju mu správné pohyby paží a skončím s obviněním ze sexuálního zneužívání nezletilých, protože rodič přes sklo vidí pochopitelně co dělám, ale neslyší, co říkám a bude moje tělesné postoje považovat za nepřístojné? Neměla bych nakonec jen vyvěsit schématické tabulky, jak se má plavat a jednou za týden svolat schůzku, na které jsou i rodiče a tam individuálně dětem vysvětlit, že před týdnem dělaly ve vodě tuhle chybu a názorně to z uctivé vzdálenosti nejlépe cloněná rodičem předvést? Vím, zní to přitaženě, ale časem asi fakt skončím v krimu, protože se dotknu dítěte (pedofil nejsem, můj manžel je o 6 let starší než já 😝 ).

mirjanka
2. led 2009

Plostice 😀 a to do bazénu chodí děti, kterým jsou ochotny výuku rodiče zaplatit, do školy musí všechny, tam jde kolilkrát o nervy víc

vinka
2. led 2009

Nie len som si vyjadrila svoj názor ako rodič.Mne by sa nepáčilo keby bez môjho vedomia učitelka udrela moje dieta.To je všetko.Už som to písala aj toto je šikana podla mna.Ked si dovolí učitelka udriet malé dieta.Dovolíš si to aj na 15-16 ročného pubertáka?Asi nie lebo ti to možno aj vráti ked bude o hlavu vyšší a viem aký sú plavci vyplávaný. 😀 Aj ked tuším,že teraz napíšeš,že ano.

mirjanka
3. led 2009

Vinka, puberťák, který uhodí učitelku nebo trenérku, patří do diagnostického ústavu nebo do ústavu nápravně výchovného...to snad ani nemyslíš vážně, že by se takhle děti měli chovat??? Nebo si snad myslíš, že je to od dětí zdravá assertivita??? 😠 Takové názory sem vůbec nepatří... to se snad budu bát jako rodič svého dítěte a potom dopadnu jako maminka, která byla na své dítě příliš "měkká" a ono teď v pubertálním věku bije matku 😝 - víš já ho učila, se mnou problém neměl...jen s dětmi - šikana a podvod sestrojený v neprospěch nového žáka (mimochodem taky hyperaktivního) - kterému do tašky nastražil ukradené hodinky, aby se nový žák cítil ještě hůř v kolektivu...ode mne dostat ředitelskou důtku...i když i ředitelovi se zdál trest tvrdý ....na druhém stupni už jel v drogách, šikaně, podvodech...dostatl se do diagnosťáku...tam už byl v chování na trojkách...a myslíš, že si z toho něco dělal...proč asi, když doma matka něco cekla, tak ji nařezal 😠
Ze své zkušenosti učitele vím, že nejvíc jsou proti učitelce právě rodiče nevychovaných dětí...ostatní rodiče ti přijdou poděkovat za tvoji práci (ačkoliv s jejich dítkem žádnou práci nemáš a ještě se diví, že tě dítko nezlobí)...chtěla bych mít samé rodiče jako je Lenkabu...jsou to rodiče s dobrými názory a tudíž dobře vychovanými dětmi (viz. př. jak reagovala na Káju a příspěvek Ploštice)

plostice
3. led 2009

vinka: Zatím jsem nepotřebovala lisknout pubošovi a toho bych navíc musela skutečně cásnout a ne plesknout. Puboši totiž chápou, že když budou skákat na hlavu jinejm, tak nevalím do krimu já, ale oni, protože jim bylo 15 😝 Ale jestli Tě to zajímá, liskla jsem borcovi o 5 let staršímu než já a to tak, že měl obtisk na tváři. BTW měřím 153 cm, takže kolikrát i na desetileté dítě koukám nahoru a riskuju, že mi něco vrátí. Četlas můj první příspěvek, kde jsem psala, že na začátku roku rodičům říkám, jak v případě problémů postupuju a jestli se to někomu nelíbí, ať mi to řekne rovnou a já se tím budu řídit? Bez toho, abych na to rodiče předem upozornila, že v krajním případě tahle varianta je, bych to fakt neudělala. A říkám to rodičům už tehdy, když jejich děti ještě vůbec neznám, takže to vědí rodiče zlobidel i vzorňásků. Nedělám rozdíly.
Ono v tom věku je dost podstatnej faktor, jak mít autoritu. Když plácneš dítě (plácneš, ne praštíš), tak si uvědomí, že přestřelilo a v prvním okamžiku se lekne a ztuhne. V té chvíli máš čas, ve kterém je v podstatě jistota, že Tě poslouchá a nemá pocit, že na něj nemůžeš. Kdybych na něj jen zakřičela, rozbulí se a už s ním nehneš. Když Ti nevěnuje pozornost puperťák, dořveš ho a docílíš stejnýho efektu jako plesknutím u dítěte. Pochopí, že si nenecháš skákat po hlavě.
Ten kluk, co jsem mu liskla (myslím ten starší než já) nedostal kvůli blbinám na bazéně, ale proto, že mě podved a ještě ze mě dělal blba. Dostal pořádnou ránu a nezastírám, že jsem mu liskla s vědomím, že jestli mi to vrátí, tak mě budou dávat do hromady ve špitále, protože dotyčnej byl voják z povolání a navíc docela zdatnej sportovec a jeho fyzický možnosti jsou o dost větší, než "jen" vyplavanejch puberťáků. Myslím, že kdyby se mi na bazéně stalo, že by na mě třeba 18 letej kluk jak hora plivnul, dostal by ji okamžitě a ještě bych se šla přiznat jeho rodičům, že jsem ho zmlátila jak nezralý žito. Ale jak říkám, takhle velký kluci odhadnou, co už je nebezpčný a proto není třeba řešit situace, jak jsem psala výš. S těma je problém max. ten, že se rozhodnou nerespektovat ženskou a to už je pak o tom, jestli se sesypeš nebo si autoritu dovedeš vytvořit.

mirjanka: Škola fakt je o nervy (švagrová učí na víceletým gymplu aobdivuju ju, že ještě není na psychiatrii), ale plavčo je často odkládárna dětí těch, kteří jim radši zacvakají kroužek, než by se sami dětem věnovali. To není pravidlo, je spousta dětí, který plavou proto, že je to baví, ale jsou i takoví, který vyhodili z několika kroužků kvůli kázni a rodiče je doma nechcou, tak je nacpou na další. Nejhorší je, když Ti to rodič otevřeně řekne: nesmíš na něj šáhnout, nezajímá mě, že je levej, chci z něj olympijskýho vítěze v plavání, protože z fotbalu a basketu ho vyhodili. Přestat na rok s plavčem a začít až bude dítě vyzrálejší nejde, protože doma ho nechcu, dost na tom, že ho hlídám včer. Takový děcko je pak naprosto nejhorší. Brečí, že ho nebaví kopat nohama, mlátí do ostatních, aby dalo znát, že ono tam být nechce, co 5 minut MUSÍ čůrat, bublat do vody nebude a proč ho nebaví skákání, kterýho se před 30 vteřinama dožadovalo taky nevysvětlí. To je prostě prudič a hotovo. Můžeš mít sebelepší autoritu, záměr, vypracovanou metodiku,.... To mě vždycky fascinuje, když může deset dětí výskat radostí, když jim člověk vymýšlí zábavný hodiny, aby neplavaly jen od zdi ke zdi a jedenáctý bude mít problém za každejch okolností. I když dokud má jen problém, tak to člověk nějak přejde, ale když při tom začne ohrožovat děti, musím zasáhnout zvýšením hlasu, v extrému i jinak a vím, že to dítě za to nemůže, protože ono jaksi neovlivní, že matinka by si nestihla nechat udělat nehty nebo masáž, kdyby měla na krku milované dítě....
To mi připomnělo, jak naproti bydlí jedna nádhera (učitelka) - čeká asi za týden druhé dítě, je na MD a přitom to první je vždycky jako první zapsané, že o prázdninách bude na příměstském táboře,z družiny chodí poslední,... a když se družinářky matky ptají proč, tak jim řekne, že si potřebuje zajet do města nakoupit, ke kadeřnici, navlíknout korálky atd. a to přece se dítětem nejde....Nechápu, co bude chudák uštvaná matka dělat, až ty děti budou dvě :-/

plostice
3. led 2009

vinka: ještě jeden dotaz - můžeš mi odpovědět, jak bys reagovala, kdybych vylítla po matince zlobidla a nechala v bazénu Tvé dítě bez dozoru, místo abych se mu věnovala a zlobidlo potrestala sama?

vinka
3. led 2009

Nikto ti nekáže nechat deti v bazéne.Neviem ako to máte vy ale naše deti začínaju kurz spoločne v danú hodinu a spolu ho aj končia.Tréner by zbytočne pol hodiny pred koncom hladal matku ked tam ešte žiadna nieje.Ked skončia idú sa poprezliekat osušit a vtedy zoberie toho výtržníka za matkou ktorá ho už čaká a oznámi jej čo robil.Takže náš tréner deti samé v bazéne nenecháva nemá dôvod.Už sa nebudem k tomu vyjadrovat nemá to zmysel.Jednoducho stále som názoru,že by som nedopustila aby bez môjho vedomia si dovolila učitelka udriet alebo placnut alebo ako chceš moje dieta.mne to príde,že zlyháva učitelka ked sa sklána k bitke.Lebo aj plácnutie je už úder.

plostice
3. led 2009

vinka: vedu-li 4 kurzy bezprostředně po sobě, některá várka by tam sama prostě zůstat musela 😝

vinka
4. led 2009

Neviem ako lebo tie deti sa prezliekajú.No náš tréner je od rána na bazéne ale každú skupinu odprevádza na šatnu a v tom čase prichádza dalšia skupina.Ale tá sa najprv musí poprezliekat a pripravit.Ale v poriadku nebudem to už rozoberat nemá to zmysel.Som spokojná akého trénera má syn má to zjavne lepšie zorganizované.Možno preto dosahuje také výsledky aké dosahuje. 😉Stále tvrdím,že keby učitelka alebo trénerka bez môjho vedomia siahla a udrela moje dieta malo by to zlý dopad.

vinka
4. led 2009

Zabudla som dodat,že za totáča nás v škole bili.Myslela som,že dnes to už skončilo.Ale takto sa správajú iba učitelky čo majú komunistickú výchou a školu.A som o tom presvedčená.

plostice
4. led 2009

Asi to fakt nemá smysl, protože evidentně nechápeš rozdíl mezi "dotknout se dítěte" a "zmlátit dítě". S tou organizací doby v šatně - u nás je to tak, že šatnářka pouští děti 10 min před začátkem jejich lekce do šatny, takže ve chvíli, kdy mi jedna skupina končí a odvádím ji do sprch, už mi druhá sedí na lavečkách u vody.
A s tím totáčem - jsem ráda, že jsi přesvědčená, že se tak chovají jen staří - opona padla, když mi bylo čerstvě pět roků, takže mlácení jak nezralý žito jsem ve škole fakt nezažila a ani bych ho nepraktikovala.
Jo a buď tak hodná, nenavážej se do mých trenérských kvalit, když o nich víš kulový. Vychovala jsem 4 mistry republiky v desetiletých (za posledních 5 let) a mezi dětma patřím k nejžádanějším trenérům. Dokonce mi několik maminek "mých" dětí bylo na svatbě - myslíš, že nemám úspěchy?

mirjanka
5. led 2009

Zmlátí dítě většinou rodiče - děti jsou pak neurotické, týrané...my voláme k takovým případům na pomoc sociálku 🙄 ....dobrý učitel se dotkne dítěte jen výjimečně - Ať už učitel za totáče nebo dnešní - já některé učitele za doby socialismu měla hodně ráda, jiné míň, ale to se nezměnilo, jen někteří lidé zneužívají demokraci a postojů dnešní doby...takže si myslí, že učitel nemůže tolik, protože nemá takové postavení jako za socialsmu....každý chytrák si na něho může otevřít hubu...a rozmazlená zlatíčka pak můžou všechno... Já když učím nějaké protivně dítě, tak se uklidňuji tím : Ty máš stěstí, že nejsi můj, já se tu s tebou budu otravovat chvilku, jen pár hodin. ale rodiče
Vinka, ty máš nějaká traumata z dětství??? Tebe snad učitelé bili??? Že by to bylo potřeba??? Hm, mě se nikdo nikdy nedotknul a když přiletěla facka, tak si to daný žák opravdu zasloužil...učitelky za totality jse měla ráda...některé víc a jiné míň, zrovna tak jsou na tom děti v současných školách...některé učitele mají rády, jiné ne...lidi nejsou stejní, jsou různé osobnosti, do jednoho pytle hází opravdu jen člověk s jednoduchým náhledem

takže ještě jednou...Ploštice se ti snaží vysvětlit, že plácnutí na zadek - vyjímečný trest používá jen zřídka na opravdu rozjívené, které jsou nebezpečné jiným... bohužel nemá po ruce rodiče

vinka
5. led 2009

Ty sa zastávaš za Plošticou lebo si zjavne učitelka.Ale aj Digysa nesúhlasila z názorom Ploštice.A tiež je učitelka.Ale ja som vyjadrila len svoj názor.Je to jej riešenie alebo aj tvoje ak sa s tým stotožnuješ..Ak je s tým ona alebo ty a rodičia vašich detí spokojný tak je všetko OK.Ja som vyjadrila svoj názor.A nech mi nikto nehovorí,že deti 5-6 ročné sú nezvládnutelné.Mám živé dieta až nad priamer a dá sa zvládnut.Ale ja vám váš názor neberiem. 😉

radka.m.
5. led 2009

ahoj holky,tak já teda učitelka nejsem a mám takový názor,že když se ráno postavím před školu,když vezu své děti do školy,tak bych tam musela teda na místě dát pohlavek nejednomu frackovi.myslím si,že za totáče sice používali učitelé tělesné tresty,ale nikdy si k němu děti nedovolili to,co si ve škole dovolí ted.když vidím chování některých fracků,tak si říkám,kdyby učitelé měli větší pravomoc,tak by se takhle asi ty děti před školou nechovali.většinou jsou to rozmazlení frackové,na které rodiče nemají žádný čas a učitel aby pak ve škole trpěl jejich chováním a nechal se urážet.já sama jsem chodila na základku ještě za totáče a občas nějaká facka opravdu přilítla nějakému tomu vyvrhelovi,ale chování ve školách bylo daleko jiné,než ted.a nemyslím si,že když někdo schytal pohlavek od učitele,tak že utrpěl nějakou újmu na zdraví.

mirjanka
6. led 2009

Vinka, bohužel jsou některé děti nezvládnutelné, většinou jsou to děti s psych. problémy...vyrůstají třeba bez mámy nebo v hrozném soc. prostředí... v pěti nebo šesti letech dokáží být některé děti velmi agresívní a jsou schopné ubližovat svým vrstevníkům

A k těm trestům...plácnutí přes zadek není tak hrozný trest jako ztrapňování dítěte anebo vyloučení dítěte z kolektivu, ve kterém se pak dítě cítí špatně...učitel dokáže v tomto směru napáchat škody (jestliže není objektivní a nesnaží se dítěti pomoci...) Naopak rodič, který neustále omlouvá nedostatky v chování svého dítěte a nespolupracuje s učitelem, dítěti moc nepomáhá, vychovává z něho jen rozmazleného jedince a nakonec jsou takové protivné děti samotnými dětmi vyčleněny z kolektivu a nacházejí si pak kamarády podobného charakteru...

Větu: tak by se můj syn nikdy nechoval...bych nikdy nepoužila, už jsem zažila děti z normálních rodin, které jiné děti svedly třeba ke krádeži v hypermarketu nebo k nějakému podvodu...(samy to pak braly jako ostudu a myslím, že se k tomu už nikdy neuchýlí...blbost může udělat každé dítě)...Můj syn mi třeba tvrdil, že se ve škole neučili polopřímky názorně na špejlích...geometrii do něho musím doslova cpát - když jsem byla na návštěvě v jeho třídě, našla jsem v košíčku s pomůckami špejle krásně barevně rozdělené na polopřímky...ale předtím mě dokázal zviklat, že paní učitelka učí dost nenázorně, proto to nechápe 😀 skoro jsem mu uvěřila...takže děti si dokážou svou pravdu taky dost dobře upravit...to je má zkušenost - můj syn problémy v chování nikdy neměl, věnovali jsem mu vždy dost času, nikam jsem ho neodkládali, ale že "něco neprovede" - za to bych ruku do ohně nedala, myslím si, že nikomu neubližuje, ale kdyby se něčeho takového dopustil, tak by mi ze strany učitelky nepřišlo divné nějaké to plácnutí (ačkoliv by mne jako rodiče jeho chování dost zabolelo a alespoň pro sebe bych se snažila najít důvod a omluvu, proč se tak zachoval)

Vinka...nemá cenu se tady dohadovat...nevychované dítě to jednou rodičům vrátí...zrovna tak nedostatek času - jesle a nevšímavost....odplata na domov důchodců

plostice
8. led 2009

mirjanka: Nechci se Tě dotknout, ale to o tom domově důchodců máš z vlastní hlavy nebo jsi to taky slyšela tuším v říjnu z PAstýřského listu? Já to ta totiž slyšela poprvé a docela mnou ta skutečnost otřásla - nenapadlo mě dát si tohle dohromady a o to víc mě vyšokovala drsná pravdivost toho, že domovy důchodců jsou pomstou za jesle... 🙂

mirjanka
8. led 2009

Plostice, Pastýřský list neznám, znám to jako takové pořekadlo...vlastně ani nevím, kde jsem to slyšela...jen mi to kdysi dávno utkvělo v hlavě 😉

bertica.h
28. led 2009

neviem si predstavi´t,že by niekto moje dieta udrel..niekto cudzí..už len oreto,že viem,že naše decko je fakt vychované(zatiaľ..samozrejme,všetko može byť inak)..a mylsím,že nikto nebude mať dovod aby malu čo len capol.
a myslím,že ked uritelia maju problémy s detmi,maju to riešiť cez rodičov.
Nie takýmtio vecami..a treneri aby capali deti?ani náhodou!
ak decko vymýšľa,vystrája,na trening proste chodiť nebude(ja,ako mama by som to riešila takto) a hotovo.
Obdivujem učiteľky,ich prácu,ale myslím,že na výchovu su rodičia.
a nie len aby sa deti správali slušne doma,ale aj v kolektíve..to je ich práca.

andrealiskova
30. srp 2009

Vinko, ty píšeš, že si myslíš, že se 5-6ti leté děti dají zvládnout, že máš doma 1 a že ho zvládáš! Ale on je rozdíl mít doma jedno a mít jich 30 na starosti.
Jinak, já jsem radši, když se problémy s holkama řeší se mnou, ale když Adélu chytl rapl a ona začala mlátit ostatní a učitelka ji lískla na zadek a vysvětlila jí, že to nemá dělat, tak jsem spokojená.

martinka79
31. srp 2009

jé já jako učitelka bych mohla vyprávět... pracuji s romya dětmi s porcuhami chování.... haha to je mazec. ráda se nechám poučit jak na ně.