Televize do dětského pokoje. Je to vhodné?

jeudi
26. čer 2009

premyslim zda poridit ci neporidit triletemu synovi do pokojiku televizi..jake mate zkusenosti je to vhodne myslim z vaseho pohledu ne z odborneho..

jabber
26. čer 2009

a jako proč mu ji pořizovat? 😕 😅

soanpe
26. čer 2009

jeudi
když ji nebude mít v pokojíku, tak si ji zapne v obýváku 😀 😉 a nebude se tě ptát

martinka79
27. čer 2009

no dcera ji má v pokojíku asi od 3let, neměli jsme kam dát naši starou. Nikdy si ji sama nepustí a vždy se předem ptá. záleží na přístupu rodiny a závislosti dítěte. u nás je to super, 🙂 kéž bych ji měla pod kontrolou až do 18let a ona poslouchal tak jak teď. 😀

jeudi
autor
27. čer 2009

no chci mu ji tam dat aby kdyz treba davaj neco pekneho o vikendu tak aby sem mu mohla pustit jeho pohadku ale mam strach aby to nevyzadoval i na spani to zas nechci ..marti kdyby nam to slo jako vam bylo by to super 😉

martinka79
27. čer 2009

jeudi já si myslím, že jde o důslednost. Naše malá velká slečna si tv ani sama nezapla. 😀 někdo to hanil já byla ráda, že do 6let na techniku prostě nešahala. ovšem synátor to je jiná kapitola..... ten už to vidí tak zkouší, ale tv si samovolně nepouští.
hodně štěstí.

jeudi
autor
27. čer 2009

to u nas si ji taky nepusti sam rekne si o to..diky zkusim to pri nejhorsim ji muzu dat pryc

petja
27. čer 2009

rozhodně ne

malovani
27. čer 2009

ne

dvojka
27. čer 2009

nepořizovala bych... 😉 Sama jsem měla v pokjíku telku a musim říct,že jsem se tím ,,odcizila"od rodičů 😒

sisi.v
27. čer 2009

nedávala bych, nemáme ji ani v ložnici, podle mě TV patří do obýváku a nikam jinam. v pokojíčku jsou hračky, knižky atd. ale je to věc názoru, že by vyvolala závislost to myslím je jedno kde se na ní dítě dívá 🙂.

suki
27. čer 2009

ahoj jeudi , já bych to teda do pokoje nedávala 😉 , myslím, že i tak naše děti budou koukat na televizi víc , než je nutný, tak bych to asi tímto nepodporovala 😉

zanett
27. čer 2009

ja bych dala, ale za urcitych podminek. 'Nase' deti (pravda, uz jsou vetsi, je jim 15 a 12, ale TV meli v pokoji odmala) TV ve svych pokojich maji a vyresilo se tim hodne problemu, kdy se kazdy clen domacnosti chce divat na jiny program ve stejnou dobu. Samozrejme je nutne na to dohlizet a stanovit pravidla, aby pak potomek nesedel pred TV 24 hodin denne, ale to uz je na tom rodici, aby byl dusledny a pohlidal si to.

Ja si ze sveho detstvi a dospivani pamatuju, jak jsem s nasima svadela temer denne bitvy o to, na co se budeme vecer v TV divat. Matka chtela to, otec se chtel divat na ono a ja se segrou na neco uplne jinyho. Casto to pak dopadlo tak, ze si to jedna strana vyrvala a vydupala, ale vecer byl na houby kvuli blbe atmosfere. Takze misto prijemneho rodinneho vecera jsme casto meli bitevni pole 😒 Je proste jasne, ze jine generace maji jine zajmy, coz ovlivnuje i jejich volbu programu, vzdyt ani ja s MP se casto neshodneme na tom, na co se divat (on dava prednost politice, ekonomickym a dokumentarnim programum a ja chci spis neco lehciho 'na odreagovani'), natoz abychom se meli jeste dohadovat s detma....proste mame doma nekolik televizi, kazdy at si vybere to, co se mu zlibi a je klid (ovsem ne na ukor rodinneho zivota, vseho s mirou).

kejka
27. čer 2009

Malej má tv v pokojíčku od dvou let,přes den se nekouká,proč taky,když je v obýváku a večer má svojí hodinku než jde spát,po přečtení pohádky,popovídání a pomuchlání.Sám od sebe si jí pustit nesmí,je naučenej. 😉
Zanett jj souhlas. 😉

aponchie
27. čer 2009

nesnasim tv v decaku a loznici..ta ma bejt v obyvaku a kdyz uz tak divat tam 😝 vic tv znamena to,ze se kazdej bude separovat do sveho na sve..takze za me neeee a ikdyz si rikate jak se divat nebudou tak budou a cim dal vic..jeste mu dejte pc a ke4letum kupte auto 😀

zanett
27. čer 2009

aponchie - ja jsem taky kdysi rikala, ze TV mit v loznici nechci, ale pak jsem postupem casu zmenila nazor, protoze kdyz se s MP divame na velmi lechtivy film na DVD (pouze pro dospele 😅 ), tak je pro tyto ucely lepsi loznice nez obyvak, do ktereho by mohly kdykoliv prijit deti....ale treba jsem vyjimka 🙂

aponchie
27. čer 2009

tak ja jsem rada ze ji nemam a mit nebudu nemame zadne elekt.pristroje v loznici mam ji dle feng zarizenou a spime krasne a u tv se proste musime dohodnout..u nasi mati ma kazdy svou tv a vubec spolu nejsou..sex resime kde se namane 😎

zanett
27. čer 2009

apon 😉

sisstin
27. čer 2009

jeudi: tak já bych mu ji klidně pořídila..my máme televizi každou svoji přesně kvůli těm bojům, na co se budeme dívat..máme kabelovku, a už si to bez toho představit neumim...nesedim u televize 24h denně, ale když mám čas a klid, tak se ráda podívám na HBO nebo na nějaké reality TV..malej má rád Bebe TV..a taky na ni není závislej 😉 mám pocit, že v některých případech se televize strašně demonizuje, ne každé dítě, které televizi má, se na ni stane závislé 😎 já např. společné sledování televize nesnášim, ostatní mě u toho ruší..a i s MP se díváme na něco jiného..on jde do kuchyně koukat na sportovní kanály..já se koukám na co chci, a pak se třeba koukáme na něco spolu, když nás to zajímá oba 😎

skuli
27. čer 2009

Tak my máme TV v ložnici,pokojíku a obývák máme spojený s kuchyní a televizi na stojanu na stěně,takže když si ji natočíme můžeme se dívat i z WC nebo vany 😀 To ale neděláme.V ložnici ji teď nepouštíme skoro vůbec,protože je tam postýlka s Martinkou.Takže jen o víkendu,když se malá vzbudí brzo,tak ji zapnu pohádky a můžu si ještě schrupnout,nebo když ji večer přebaluji a oblékám na spaní,tak si pustím zprávy.Ale když jsme malou neměli,tak jsem se večer před spaním dívala,nebo jsme se o víkendu celá rodina váleli na letišti a dívali se společně na nějaký film,to bylo super.V pokojíčku se televize pouští málo,spíše se tam holky dívají na DVD nebo kazety.Ale je to super v tom,že když třeba vařím a malá chce pustit svého oblíbeného krtečka,tak ji to pustím v pokojíku,protože jsem už na to alergická,pořád to stejné dokola,nic jiného nechce.A já si můžu v kuchyni poslouchat rádio.Jinak se mi nelíbí,když se malé děti dívají moc na televizi.Znám holku co svou 3 letou dceru nechá dívat na televizi třeba celý den a je ráda,že má klid.To je hnus a ještě se tím ta husa chlubí ☹

jindri
27. čer 2009

Taky záleží, jak je tv důležitá v rodině, jak často je zapnutá či sledovaná. Já koukám minimálně, převážně na zprávy nebo když si přečtu něco zajímavého v programu (co mám Mařenku, tak to u přečtení zůstává 😀 ), manža nekouká nikdy. Uvidíme, jaký vztah bude mít Mařenka k televizi, ale do dětského jí bednu nedám. 😉

sisstin
27. čer 2009

mně sledování televize nevadí, pokud to není na úkor jiných věcí 😉 ale jako rozhodně nejsem typ, co by dítěti nikdy nepustil televizi, u nás běží celý den jako kulisa..malej neřekne nic, a to bych se za chvíli asi zbláznila, sedět v tichu 😕 já koukám převážně večer, kdy nemůžu dělat nic jiného 😉 ale pokud mám volný čas, tak koukám...mám ráda filmy a dokumenty a reality 🙂

suki
27. čer 2009

To my, i když máme puštěnou televizi, tak NIkču to nechává chladnou, absolutě jí to nezajímá, maximálně nějaká reklama ji zaujme a nebo Večerníček a tím to pro ni končí, takže zatím dobrý. Ale, když zas potřebuju něco udělat, tak se teda pohádkou nezabaví, takže to zas nic 😀

sisstin
27. čer 2009

suki: Tygra baví jen bebe Tv..a pak znělky u zpráv 😝

suki
27. čer 2009

😀 😀 znělky, na to jsem zapomněla, to Nikču taky baví 😀

jindri
27. čer 2009

sisstin: existuje i rádio 😉 Upřímně nechápu, jak někdo může mít puštěnou tv jako kulisu 😅 mě chytá nerv, jak začnou reklamy ...

sisstin
27. čer 2009

jindri:já to nějak vůbec nevnímám 😕 rádio nevedeme 😝 mně telka nevadí, nesedím u ní 24h denně, ale představit si to bez ní teda neumim 😕 navíc já nekoukám na programy většinou, kde reklamy běží..jen upoutávky na jejich programy 😉

sisstin
27. čer 2009

takže HBO, Filmbox, reality TV, zone club apod. 😉

berenika39
27. čer 2009

zakázané ovoce nejvíc chutná, takže razím spíš - tady to máš, koukej...a i kyž u nás máme jen jednu telku ve společné místnosti kuchyn obývák, prcek to ignoruje. sem tam když je mrzout pustíme krtka, ale to je všechno.

sisstin
27. čer 2009

holky..ta Bebe TV je fakt tahák pro prcky 😉 jsem si říkala, že jestli ji zrušej, tak budeme v prdeli 😅

jindri
27. čer 2009

sisstin: tak z toho znám akorát HBO 😀 u nás jede čt1, čt2, přiblblá Nova, ještě debilnější Prima a nejčastěji koukaná čt24 - jenže tam to melou pořád dokola. Jo, vlastně si pouštím Interpelace ze Sněmovny - to je nejlepší reality ..... Kocourkov 😀