Tipy na praktické oblečení do školky?

cica002
14. kvě 2015

Milé maminky, prosím Vás o konkrétní vychytávky, které se vám osvědčily, co se týká oblečení do školky. Některé školky to dokonce mají v pokynech pro rodiče. Např. mikiny bez kapuce, kvůli možnému uškrcení,pokud dítě kapucí někde zavadí, papučky na sucháče nebo na gumu pro snazší obouvání, boty na sucháče atd. Předem mockrát děkuji.

lv
14. kvě 2015

školka, kterou navštěvovala dcerka žádná doporučení neměla. Osvědčily se legínky do třídy, s tričkem, nebo tunika-šaty, ven tepláky tmavších barev, nejlepší byly maskáčové - nemusela jsem je brát na vyprání po 1 vycházce. Určitě věci, které se smí zničit, zabarvit, pošpinit lepidlem, nadělat skvrny od jídla a pití, z venku zablátit apod. - neříkám, že dcerka chodila jak bezdomovec, ale spíš oblečení sekáčové, než nové.

konidana
14. kvě 2015

hlavně jednoduché nebo žádné zapínání aby s tím děcko nemělo problém. Ttepláky ne rifle, u mladších dětí mikiny na zip jen u krku ne až dolů, boty na suchý zip, oblečení na zahradu nechávat ve školce a prát 1x za týden, na zimu šusťákové vrchní kalhoty na tepláky - jednoduché převlékání. Dcera zase měla přes zimu školkovou sukýnku, legíny a na ven ty šusťáky nebo oteplovačky a tohle praktikujeme i ve škole (nutně potřebuje cestou ze školy např. brouzdat v loužích nebo lézt na stromy:D - chodí sama)

pisisvori
15. kvě 2015

K vyse zminenemu bych napsala boty na suchy zip, ne tkanicky, bundy mikiny, aby se dobre zapinali atd. na zimu leginy na ktere se navliknou kalhoty/teplaky. Ja jsem davala sofchelove kalhoty-tenci a tlustci podle zimy. Ja jsem kupovala obycejna jednobarevna tricka bila, ruzova na batiku za 50jedno radeji nez neco obrazkoveho, lepsi se mi to pralo. Rukavice na gumu do bundy. A my teda mame skolku 3minuty od panelaku, takze v tom co gam dcera sla tak sla taky ven a zase domu a na hriste

iluss
15. kvě 2015

K těm mikinám, tak já bych zas preferovala s kapucí, protože ve školce učí děti oblíkat mikiny rozepínací tak, že nejdřív si dají kapuci na hlavu a pak tam strčí jednu ruku a pak druhou. Ty menší děti si totiž většinou z domova samy oblíkat mikiny neumí.
Boty to je jasný, na suchý zip (tkaničky až u předškoláků, který si je umí zavazovat samy)
Oblečení prostě takové, aby bylo pohodlné, nevadilo ušpinění a aby si děti byly schopné si ho obléknout samy.
V pase na gumu (žádný rifle s knoflíkem a zipem)

ija1
15. kvě 2015

davam kombinace tricko, na to saticky a leginky, kvuli zakrytym zadum, v zime leginky vymenim za puncochace, jinak kalhoty neveresty na ven na podzim, zimu.....normalni mikinu bez zipu........
jinak nic jineho,jen tohle se nam osvedcilo, deti byvaji casto nezakasane, ty dlouhe saty to aspon zakryji,,,,,,

ililina
15. kvě 2015

Já tedy zase dávám mikinu rozepínací na zip, tříleté dítě je schopné si ji zapnout. Tepláčky na ven, do třídy legíny a tričko, v zimě místo legín punčochy. Boty na suchý zip, rukavice palcové. Snažím se, usnadnit oblékání dítěti, případně pomoci paní učitelce. Neumím si přestavit, že paní učitelky každému dítěti zavazují boty nebo dávají prstové rukavice. 😒

simhav
15. kvě 2015

Souhlasím s příspěvkem iluss...jako učitelka v MŠ bych doporučila hlavně oblečení pohodlné pro dítě a dobře zvolené dle počasí (třeba nedávat na bobování džíny a na jaře tlustý svetr pod tlustou bundu). Nikde není psáno, že si tříleté dítě neumí zapnout zip na mikině a předškolák umí zavázat tkaničky, takže toto je nejspíš na uvážení rodičů, pokud by se pí. učitelce něco nezdálo, tak se určitě ozve 🙂 jinak jak už padlo výše, do třídy nejlépe starší trička, tepláčky, legínky, punčocháče, sukýnky (ne moc dlouhé a ne propínací šatičky - z důvodu dobíhání na WC 🙂 důležitou roli hrají také bačkůrky - lepší dobře nazouvací a pohodlné, s pevnou patou - ve školce hodně cvičíme i bosy, tak aby je nezdržovalo zouvání a nazouvání 🙂 hlavně všechno PODEPIŠTE! Děti si kolikrát nepamatují, co je jejich, a taky v případě krádeže, což se nám už taky párkrát stalo 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
krystalka
16. kvě 2015

U nás ve školce žádné zvláštní požadavky neměli, jen pevné přezůvky, ne pantofle...měli jsme bačkůrky Befado na suchý zip...boty taky na suchý zip, do třídy tepláky, tričko a tenké tričko s dlouhým rukávem (záleží, jak moc tam mají teplo...), na ven měl tepláky, nebo šusťáky podšité tenkou bavlnou, v zimě silné šusťáky vespod s fleecem, pod to už jen teplejší podkolenky...punčocháče nenosil vůbec....a nákrčník místo šály se taky osvědčil, používali jsme ho pořád, ne jen do školky...a pogumovaná bundička místo pláštěnky....to je asi tak všechno, žádné další vychytávky nebyly potřeba...ale naše dítě bylo až nezvykle čistotné, takže ačkoli měl ve školce ještě jednu bundu určenou na zahrádku, tak ven stejně chodil v té samé, co přišel ráno do školky a kupodivu nikdy nebyl špinavý, až jsem se sama divila....to samé boty, nikdy jsme tam neměli boty přímo určené na zahradu....a to chodili i do lesoparku, jezdili na odrážedlech a koloběžkách....dodnes nechápu, jak se mu to dařilo 🙂

kamino
31. srp 2021

Na podzim a v zimě se mi osvědčily nepromoky z Lidlu, nebo Tchiba, chodil domů jako koule bahna ( nová školka, na zahrádce mnoho bahna a děti moooc bavilo )