Trauma předškoláka v MŠ, ráno se mu před odchodem chce zvracet

Dobrý večer maminky! Jsem nešťastná. Adámek 5 let nám nastoupil do předákoláků k nové, přísné pí.uč a je to od září velmi nepříjemné. Vždy byl bezproblémové dítě, dost oblíbený v kolektivu.Už jsme tu řešili i šikanu s odkladovými kluky do Zš. Nechce tam vůbec spávat a nejhorší tento týden: ráno před školkou říká, že se mu chce zvracet😦😢večer už taky není v pohodě. Od září je stále kárán, ať se zrychlí a jí. Dnes mi přiznal, že ho nutí jíst, co mu nechutná😦dušenou zeleninu. Je smutný.Jeho kamarádi jsou ve vedlejší třídě. Je mi z toho na nic😢Máte některá zkušenost? Je mi ho tak líto😢Má mladší sestřičku, která je o třídu níž, ta je spokojená😥Měla bych už pracovat a tímto se mi to víc než komplikuje. Mimo jiné nám pí.uč řikala že mají dost zlobivou třídu, což není uklidňující. A že o chlapci, co všechny bouchá ví, že to s ním řeší každý den😦😢Děkuji za jakoukoliv reakci😊
semmi
8. lis 2018
@kristynasebek achjo to je blbá situace. Zkusit si promluvit a ředitelkou, říct jaký máte problém, popřípadě se poradit s dětským psychologem, zda by nebylo vhodné změnit školku. I když odvádět děti každé jinam, to bude taky náročné, ale třeba by to pomohlo. Jinak já Vás naprosto chápu. Mám dcerku zatím v malàčku, ale příští školní rok půjde asi do předškoláků (je lednová) a taky se toho desim. Je tam paní učitelka, která je hodně přísná a pořád ječí. Dcerka je dost cíťa. Občas, když už mi fakt bouchnou saze a zaječím na ni, tak začne plakat a že se moc omlouvá, že nechtěla atd. Takže na ni vůbec nezvysuji hlas, radši se vždycky vydýchaný a pak až řeším situaci. To samé když se na ni pospíchá. Je ve stresu a pak zmatkuje. Takže mám taky strach, jak tu změnu třídy přijme.
xsenova
8. lis 2018
@kristynasebek určite by som na tvojom mieste zašla za riaditeľkou, a pokúsila sa nájsť riešenie situácie. Nie je nutné aby ho nútili jesť zeleninu 😕 to predsa nespadá do prípavu na školu. My máme dcéru ako @semmi a riaditeľka zhodnotila, že vzľadom k jej povahe ostane o ročník nižšie kde dostane predškolskú prípravu ako deti v ročníku vyššie s PPP poradňou a krúžkom. Keď vidím pani učiteľku z prípravky 😕 tak mi stačí. Viem, že to čo riešiš ty, riešia rodičia aj v predškolskej u nás 🙄 celé roky bezproblémové deti a zrazu odmietajú chodiť do školky alebo chodia od září s plačom.
pabka
8. lis 2018
@kristynasebek a nešlo by zkusit vyjednat přeřazení za jeho kamarády do vedlejší třídy?
kristynasebekautor
8. lis 2018
@semmi Děkuju za povzbuzení😊Život je fakt o lidech...já mám taky Adámka cíťu😢Takže velmi pedantické každodenní jednání mu musí dělat hrozně zle. Uvědomuji si, že se připravuje na školu...ale ? Za jakých podmínek, že? Budu ho samozřejmě bránit, ale už jen to že musím do konfliktu😦
kristynasebekautor
8. lis 2018
@xsenova Děkuji za radu, určitě půjdeme. Budu se modlit, aby pro nás našli řešení, třeba v tom přestupu.Achjo😊Paní učitelka je fakt drsná. Nemohu řícť, že je zlá, ale úsměv ji chybí. Právě, že bohužel vím, že nejsem sama, co má tyto starosti😢
kristynasebekautor
8. lis 2018
@pabka No samozřejmě to zkusíme, bojím se...protože jich tam je hodně.😦
olga_
8. lis 2018
@kristynasebek Já jen podpořím, zkušenost nemám - příprava na školu přeci nijak nesouvisí s přísností a s nějaký zhnusením dětí. To jako mají jít i do první třídy ne s chutí, ale s obráceným žaludkem?! Stůj za svým dítětem... ❤
xsenova
9. lis 2018
@kristynasebek ja som bola svedkom ako pani učiteľka z prípravky riešila problém s kalhotami s holčičkou z našej triedy a bolo to hrozne 😖 Holčička brekom bez seba, pani učiteľka úplný ignor 😕 Prišlo mi to cez čiaru. Ak máte podobnú pani učiteľku tak by som to riešila. Totiž kým sa neozveš, tak to vypadá, že si spokojná. Ono je dosť možné, že keď sa ozveš, tak sa situácia skľudní. Nemusíš hneď zborit školku, stačí tam zájsť a spýtať sa, povedať, že ti to nepríde v poriadku - často to pomôže. Daj potom vedieť.
verinikki
9. lis 2018
Přejít jinam...hodně sil.
babanci
9. lis 2018
Tak toto jsem zažila s prostřední dcerou. Ona dokonce i zvracela! Běhala jsem s ní celá vyděšená po doktorech, nikde žádný zdravotní problém. Až jsme skončili v psychologické poradně, kde se ukázalo, že má hrůzu z paní učitelky. Nakonec mi doporučili jí přendat jinam, což jsem udělala a byl klid. Nenech to v tom a jednej.
irena1111
9. lis 2018
@kristynasebek já bych šla nejprve za tou učitelkou a probrala bych to s ní a pokud by to nepomohlo tak bych šla za ředitelkou
eldzej
9. lis 2018
Nečekat, jednat, nebát se a bojovat... žádala bych o okamžitý přestup do jiné třídy...
marcelka287
10. lis 2018
Taky bych nejakym zpusobem řešila. S tím, že když bych šla za riditelkou, asi bych nezminovala ze za to může paní učitelka. Ale prostě bych řekla ze se neco děje, adamkovi se deje doma to a to.. Jeste me napada jedna vec. Říkáš ze se tam resila s odkladovymi kluky sikana. A ty budou s adamkem chodit pak i do prvni tridy? Rikam si jestli by se spis nemelo s ucitelkou zapracovat na vztahu mezi nimi, nez ho davat jinam, aby se to pak na zs neopakovalo znova a i promluvit si s pani ucitelkou, jak to mate doma s jidlem, ze kdyz neco adamek nechce jist tak ho nenutite.. Mluvila si o tom jidlem i s ucitelkou.??
kristynasebekautor
12. lis 2018
Ahoj holky! Děkuji za všechny reakce. V pátek jsem jeho paní učitelku zastihla pouze po telefonu, paní ředitelka nebyla. Byla jsem v tenzi, protože se mne ptala o co jde. Po telefonu😬Tak jsem spustila. Jak někdo z vás psal výše : je káraný, že se pomalu oblíká, aby dojedl, nesmíme nic zapomenout, když jsme zapoměli ponožky, tak dostal pucunk.Říká ať mu nedávám mikinu co se mu blbě přetahuje, dle mého má stres naprosto ze všeho. Pí.uč je " velmi " rázná a ve třídě se v podstatě dost křičí.Řekla jsem jí vše slušně, vč.toho že je prostě pro nás, až nekompromisní.Holky! Já respektuju, že musí být přísná, má tam fakt zlobivý děti! Ale, poetika jejich výchovy je též : respektovat a být respektován! Takže co? Dnes šli do divadla a nálada u nás byla taková, že Adam se ani nenasnídal a Terezka brečela. Strašný...máme už obě děti ve stersu😦Už máme asi i podpráhovou nepohodu, které se nedá ubránit.Zítra mám ráno jednání. Napíšu vám jak jsem dopadli. A P.S. pí.uč nás posílá do PPL s čím si sama naběhne, protože tam se to rozlouskne úplně😦Děkuji vám, jste zlatý! Díky modrýmu koníkovi!

Začni psát odpověď...

Odešli