Tříleté dítě ve školce. Co dáváte na zimu?

jasminek2012
19. lis 2022

Zdravím maminky, mám ve školce chlapečka, má 3 a půl roku. Ještě se sám moc neumí obléct.
Řeším, zda mu koupit spíš kombinézu nebo kalhoty a zimní bundu. Co dáváte vy? A pokud kalhoty, tak jaké? Oteplováky nebo třeba zateplené softshell a pod ně punčochy?
Děkuji moc.

majaveja
19. lis 2022

Mám ve školce synka 2,5 roku, přes zimu budu do školky střídat kombinezu a oteplovaky se zimní bundou, podle toho, co bude zrovna suché 🙂.

muhehehe
19. lis 2022

Dávám punčošky (v těch je pak ve třídě) a na to softshellové kalhoty + bundu. Kombinézy teda ve školce snad vůbec nevídám.

nita1984
20. lis 2022

Softselky a pod to merino leginy do třídy. Kombinezu nedavam kvůli curani.

vikinkav
20. lis 2022

Softshelky a bundu, kdyz bude snih tak oteplovaky. Dceri jsem koupila i kombinezu, ale tu ji dam spis do soukrome skolky, kde maji prostor ji s oblikanim pomoct. Mala je hodne zimomriva, tak ta kombineza mi prijde lepsi.

bara88
20. lis 2022

Kombinézu do školky ne.

mollyweasley
20. lis 2022

@nita1984 Za mě je pro čůrání lepší kombinéza, než oteplovačky s kšandama a na nich bunda 🙂

izz76
20. lis 2022

Do školky dcera nosila softshell kalhoty,nebo gumové zateplené z Lidlu,když byl sníh tak oteplovacky,pod to legíny v kterých byla ve školce. Kombinézu nosila někdy taky,tříletým s oblékáním pomáhaly učitelky.

prisil
20. lis 2022

@jasminek2012 Zeptej se ve školce. Naše učitelky mi říkaly, že je lepší pro syna kombinéza. Taky se sám ještě neoblekne, tak jsem se ptala😉

nita1984
20. lis 2022

@mollyweasley asi jak pro koho. Než sunda kombinezu, je mokrej. Oteplovacky umí rozepnout a sundat rychleji. Oblict už pak potřebuje pomoc, ale není mokrej.

mollyweasley
20. lis 2022

@nita1984 A bundu předtím, než sundá oteplovačky, rozepínat a sundávat nemusí? Holky vždycky, u kluků stačí vyšší pas a musí sundat taky.

nita1984
20. lis 2022

@mollyweasley rozepnout bundu umí, nesundava. Jen rozcvakne ksandy a stáhne. Teď už se mu i povedlo, ze ksandy nechal (u gumovych kalhot) a jen vylovil pindika.

antoinet
20. lis 2022

U nás ve školce mají všichni kombinézu, je to rychlejší na oblečení, všechny děti do nich umí vyklouznout a se zipem může pomoct paní učitelka.
Mám tři děti a venku na sněhu nikdy nečurali, všichni jdou hromadně na záchod před odchodem ven.

majaveja
20. lis 2022

@nita1984 však ji nemusí sundavat, ne? Moji kluci si u té kombinezy jen rozepnou zip a můžou čurat...

nita1984
20. lis 2022

@majaveja to u nás nefunguje. Vzdycky si nacura dovnitř. Ale jak jsem psala. Každému vyhovuje něco jiného, tohle je jen moje zkušenost.

veruuu_kubesovic
20. lis 2022

Zateplené softky, pod nimi leginy a zimni bunda 👍 když napadne sníh tak oteplovaky a bunda, kombinézu jsem u žádného dítěte v šatně doposud neviděla...

jjasmina
20. lis 2022

@jasminek2012 mě přijde kombinéza strašně neprakticky, když se chxe čůrat teda..

daasqua
20. lis 2022

Legíny, softshell s beránkem, velmi teplý a vydržel hodně sáňkování 🙂 Bundy kupují vždy hodně dlouhé či kabáty. Kombinézu nedávám, protože ji nechci celou venku svlékat, když by potřebovala na záchod. Kluci to mají možná jednodušší, závisí na střihu a zipu.

anetka1701
20. lis 2022

Pro všechny 3 děti jsem vzdycky mela kombinézu. Učitelky si to chválí-úplně mě dostalo, jak je naučili si ji oblékat-rozloží jí na zem a zalezou do ní jak do spacáku 😅 prej to je úplně nejlepší, nikde jim nic neleze a je to praktické...

majaveja
20. lis 2022

@jjasmina Protože máš holčičku, u kluků mi to naopak přijde praktičtější, jen rozepnou zip...

andelka
20. lis 2022

Kombinézu děcka nesnášely. Takže nejmladší má zimní oblečení po starších. Zateplené nebo soft kalhoty, zimní bunda. Pod kalhoty užší tepláky nebo leginy ( koupila jsem v Decathlonu). Punčocháče ani náhodou.

konidana
21. lis 2022

Našim dětem vyhovovala kombinéza. Bylo to jednoduché oblíkání jedné věci a hotovo. Normálně to natáhly na školkové tenké tepláky. Jeden zip bez nutnosti zasouvat jezdec, v pohodě zapnuly. Rozhodně líp než bundu, a neměly holý záda

konidana
21. lis 2022

@jjasmina ve školce jdou ven na hodinu, max 2h. Čurat jdou před tím a potom.

bara88
21. lis 2022

@konidana Byla si někdy že skolkou na procházku?Vždy chodí děti čůrat předtím ale taky si vždy někdo vzpomene čůrat i venku🙂

konidana
21. lis 2022

@bara88 hele nevím, moje děti problém neměly. Ani kluk, co pil hodně, a byl ve 3 letech těsně po odplenkování. Akorát po spaní to občas nestíhal, protože spal tvrdě a dlouho - ani učitelky ho kolikrát nemohly vzbudit.

jjasmina
21. lis 2022

@konidana moje jde čůrat vždy než někam jedem a pomalu za první zatáčkou klidně zastavuju, takže asi tak. Ale souhlasim s paní, klukům je to asi jedno jestli kombinéza nebo bunda