Učitelka v MŠ si zasedla na moje dítě, máte zkušenost?

abigail09
15. kvě 2015

Ahoj maminky. Nemáte někdo zkušenost se stížností na učitelku v MŠ?
Mám pětiletou dceru, která je velmi nadaná a také hodná, vychovaná a až bázlivá. Miluje pravidla, má ráda když se dodržují a lidé se chovají čestně. Vždyříká prosím a děkuji. Od tří let chodila téměř dva roky do soukromé MŠ a do státní mi jí přijali až jako předškoláka v pěti letech. V soukromé MŠ jsme za téměř dva roky neměli žádný problém. Opravdu vše perfektní, učitelé referovali co se děje, již od čtyř let nespala po obědě a probíhala předškolní výchova adekvátní jejímu věku a možnostem. Dcera v pěti letech píše, čte, počítá, mluví anglicky stejně jako česky atd. Aklimatizace do státní školky proběhla úspěšně a my si s manželem také finančně oddechli. První týden v nové školce nastal první problém a to, že dcera nosí crocsy. Učitelka mi na setkání rodičů řekla, že to zakazuje. Řekla jsem, že je nosit bude. Hned na to jsme si všimli, že dcera nemá předškolní výchovu. Celý rok kreslí obrázek po obědě.Ba co víc je nucena spát. Musí si obléknou pyžamo, lehnout si do postýlky a v místnosti se zataženými závěsy ležet 1,5 hodiny. Jako všichni. Manžel zašel za učitelkou a ta nás slušně řečeno poslala někam. Manžel zašel za ředitelkou a ta nám řekla jestli nechceme do jiné školky. Prý jí nenutí spát. Může ležet s otevřenýma očima. No a pak už vlastně vždycky bylo mezi náma a učitelkou dusno. Dcera dostala například facku od jiné holčičky nebo přišla s otiskem na čele a my se dozvěděli, že jí nějaký chlapeček strhl čepici shodil na zem až se bouchla do čela a učitelka mi řekla, že si to dcera má vyřídit sama. Spaní se vyřešilo tím, že jsem šla v 22. týdnu těhotenství na rizikové a dceru vyzvedávám po obědě. Nevím jak to správně popsat, takhle když to píšu to vypadá jako malichernosti. Prostě vadí, že dcera je trochu jiná ( je trochu jiná, souvisí to s nadáním, ale nemá diagnostikovanou žádnou poruchu ), vadí přezuvky, vadí značkové oblečení, vadí, že nechtěla spát jako ostatní, občas mluví anglicky a občas česky ( doma takže předpokládám i ve školce ), vadí, že jsem chtěla vidět nějakou předškolní výchovu - pracovní sešit a podobně. Dost často chodí s tím, že něco nesmí ve školce dělat, co musí jíst atd. Například, že dítě kterému je šest let si musí hrát s tříletým ( asi aby to tříleté zabavili ). Dcera má ráda k pití vodu, vždy po obídku je žíznivá a vypije celou sklenic , nechce mi přesně říct o se dějě, ale vypadá to, že jim určují kdy smí pít a kdy ne. Tenhle týden přišla, že jediná ze školky nedostala bonbón když slavila jedna holčička svátek. Zeptala jsem se na to učitelky a ta mi řekla, že u toho byla jiná učitelka. No a dnes jdu do školky pro dceru a dcera vyšla a pak se rozbrečela. Že prý zase jediná nedostala bonbón. Dcera řekla paní kuchařce, že nechce fazolový salátek. Zbytek jídla snědla - jí ráda. Každé dítě si vzalo z pytlíku bonbon po obědě ( ani jsem nevěděla, že jim za snědený obě dávají bonbon ) a když přišla řada na mojí dceru tak na ten pytlík dala učitelka ruku a řekla dceři, že slyšela jak kuchařce řekla ať jí nedává fazolkový salát a proto vlastně nesnědla celý oběd a bonbon nedostane. Jediná z celé třídy! Dcera hned v šatně plakala. Vím, že je to blbý bonbon a špatně se tu vypisuje průběh celého školkového roku a všechny ty drobnosti, které mi zapadají do sebe a prostě si nemohu pomoct přijde mi to jako šikana od učitelky. Dceru učíme, aby si kuchařce řekla ať jí nedává zbytečně na talíř něco co nejí ( a není toho mnoho - naopak dceři chutná víc ve školce než doma ), učitelkám jsme sdělili, že nechceme dceru do jídla které jí nechutnají nutit a teď tohle. Vím, píšu román, ale nemůžu z toho ani spát. Ve školce jsem se pohádala okamžitě - dcera mě chytala za ruku ať tam nechodím když jsem jí řekla, že to jdu řešit. Učitelka mi řekla, že všechny děti všechno snědli a rozumí tomu jen má dcera má problém. Manžel píše stížnost na zřizovatele a řekl, že bůh ví co se tam ještě děje a že dcera tam již od pondělí nepůjde. V srpnu jí bude šest a dnes se mě ptala jestli bude ve škole ( nastupuje v září ) hodná nebo zlá paní učitelka. Jsem v osmém měsíci a dceru celý den nezabavím. V pondělí začnu shánět dopolední soukromou školku i kdy to nyní na nemocenské nebude legrace zaplatit. Stěžovala si některá z Vás na učitelku v MŠ? A stalo se něco?

mia_mia88
16. kvě 2015

Pracovala jsem v soukrome skolce. Bohuzel vim, ze prechod do te statni byva pro deti a obzvlast pro rodice obtizny. U nas deti spat nenutime, vychazime vstric se stravou, plenkami a dalsimi vecmi. Taky pristup k detem je od statnich skolek odlisny. Je to dano hlavne tim, ze jsme nadstandartni sluzba a rodice i deti bereme jako klienty. Ve statni skolce uz je to pak s domluvou casto o dost horsi, zvlast, kdyz jsou rodice a deti zvykli na jiny standard nebo maji specificke pozadavky. Sama mam ze skolky zkusenost s ucitelkou, ktera si na me zasedla. Je to vic nez dvacet let a porad si to v sobe nosim. Podle me jste v situaci, kde Vam stiznost nepomuze. Bohuzel. Kazdopadne je dobre, ze jste situaci zacali resit a pro dceru hledate jinou alternativu. Preju hodne stesti.

murron21
16. kvě 2015

Nic takového jsem nikdy neřešila, ale nevidím to jako malichernost. Pro dcerku to musí být hrozné ☹ Taky si myslím, jako paní nade mnou, že se stížností s největší pravděpodobností neuspějete. Když se vás ředitelka nezastala hned na začátku, teď si to také oduvodní. Pracovala jsem ve státní a vychazeli jsme rodičům a dětem velmi vstříc, i když to spaní bylo prostě dané. Přes to vlak nejel. Ale předškolní děti měli čas na odpočinek zkrácený, nemuseli spát, ale museli si lehnout. A většinou i ti největší odpůrci spánku usnuli 🙂 To co popisujete, bych také brala jako šikanu a je dobře, že se nenecháte.

jancip
16. kvě 2015

@abigail09 Ono to vše může souviset s rozdílným počtem dětí. V soukromé je dětí na jednu učitelku zpravidla mnohem méně, ve státní je to počet, kdy kolikrát učitelky zvládnou tak maximálně dávat pozor na to, aby se děti nezabily. Takže pak je samozřejmě rozdíl i v přístupu. Je podporována spíše stádovitost a individuální potřeby a přístupy k výchově prostě nejdou tak uplatňovat, což se nedivím.. Např. to značkové oblečení učitelky nemají opravdu rády, protože když si to děti venku zničí (což je přirozené), tak učitelky dostanou od rodičů nadáno, že to neuhlídaly apod. Podle toho, co píšeš, je opravdu možné, že už mají na vás učitelky spadeno (sama zvaž, jestli k tomu mají důvod nebo ne). Nicméně stížností nic nevyřešíš. Bude to ještě jen horší. Vybrat jinou školku je sice dobrá alternativa, ale pokud neplánujete nějakou alternativní školu, tak při nástupu do školy se budete potýkat pravděpodobně s tím stejným problémem.

rita84
16. kvě 2015

Dobrý den,
snad Vás neurazí pohled učitelky ze stát mateřské školy, ale ocení pohled i z druhé strany 😉 . Ono ve státních školkách je to asi skutečně jiné, jak už tu bylo napsáno, na učitelku připadá dost často jednou tolik dětí, tak je to s individuálním přístupem trochu horší, ale snažíme se 🙂 . Abych to vzala postupně tak i já mám raději, když děti nosí klasiceké bačkory, v crocsech nemají zpevněnou patu, takže z bezpečnostního hlediska určitě bačkory (rodičům doporučujeme a nikdo neměl problém). Co se oblečení týká, tak opět rodičům doporučujeme, ať dětem nedávají drahé oblečení, protože děti se často umažou nebo si je roztrhají a není pak moc příjemné poslouchat, jak si jejich dítě zničilo drahé značkové oblečení. Spaní po obědě bývá často řešeným tématem. My s dětmi chodíme spát do ložnice (je o patro víš než třída) a jelikož jsem tam jediná učitelka, nemohu nechat děti, co by nespaly, samotné ve třídě. Děti si vezmou plyšáky a holt to tu 1,5 hodinu vydrží, nevadí jim to ani rodiče si nestěžují. Ono navíc není úplně od věci, když se děti dokáží zabavit i bez hraček jen svými myšlenkami, to by se mohly děti též naučit. Mluvím z vlastní zkušenosti jako nespavé dítě a taky jsem to přežila 🙂. To že nedostane bombón, když nesní salát mi přijde fér. Když nemůže sníst salát, nevím, proč by místo toho měla dostat bombón, to mi přijde rozumné. Samozřejmě to musí platit pro všechny děti, které ho nesní. Pokud mají děti mezi sebou spory, tak je někdy nechám spor vyřešit mezi sebou (rozvoj kompetence k řešení problémů), i ony se musí mezi sebou domluvit a vyřešit spor, je jiná věc, pokud je dítěti ubližováno, tehdy učitelka musí zasáhnout. Každopádně je to potřeba řešit to s učitelkou, která u toho byla a ví, jak situace proběhla. To s kým si děti hrají, je jen na nich, tady není co řešit, to nevím, co tím paní učitelka sledovala. A co se různých materiálů týče (pracovní listy atd.), tak máte právo je vidět, na tom bych trvala.
Snad jsem odpověděla na vše, co bylo třeba. Těžko říct, co by k tomu řekla paní učitelka, její vyjádření tu nemáme. Ale asi by se ani mně nelíbilo, kdyby si někdo pořád jen stěžoval. Ale určitě máte právo bránit zájmy svého dítěte 😉. Tak snad jsem Vás neurazila.

bajana
16. kvě 2015

@rita84 napísala si to veľmi kulantne, ja by som bola oveľa tvrdšia...snáď to pani pochopi

veruska007
16. kvě 2015

@abigail09 Mně přijde chování učitelek ve státní školce jako naprosto běžné a nevidím na tom nic extra špatného. I moje děti chodily sem tam do soukromých miniškoliček a teď mám mladší sem tam v soukromé a starší kluky ve školce. V soukromé se skutečně dá domluvit na čemkoli. Ve státní už to tak prostě nefunguje. Crocsy děti nosit nesmí, musí mít papuče s bílou podrážkou - když syn jednou přišel v "domácí obuvi", kterou dostal k Vánocím, ale nevypadala jako standardní žirafkové papučky, do druhého dne musel mít klasické papuče. Musí to být ty papuče s gumkou přes nárt, nesmí být zavazovací, zapínací... prostě všechny děti stejné. Značkové oblečení děti nosit nesmí, když je někdo má, učitelky to řeší s rodiči. Chápu to, když se mi ztratí bazarové triko za 20,- nebo ho cizí dítě mému natrhne, nastřihne, počmárá... není to taková tragédie, jako kdyby to byl značkový kousek za tisícovku. Spaní po obědě: ano, po obědě děti 1,5h spí nebo odpočívají. Považuji to za běžné a souhlasím s tím. Kdyby děti měly možnost jít si hrát nebo spát, naprostá většina půjde divočit - ty, co by měly spát, by v hluku neusnuly a nešly by spát ani děti, které spaní po obědě ještě potřebují (vidím to doma. Když kluci zlobí a naženu je na drsno do postele, oba usnou během chvilky. Když jim dám na výběr, zda spát nebo hrát si, nejdou spát nikdy - ale ve čtyři, v pět mi usínají vsedě).
Po jídle občas děti dostanou bonbon, ale jen pokud všechno sní. Vím od dětí, že pokud syn třeba jen vybere z polévky kousky mrkve, že je nejí, nic nedostane. Prostě jsou to pravidla, platí pro všechny. Buď se naučí jíst i mrkev nebo holt bude bez sladkosti. Nezabije ho ani jedno.

marton
16. kvě 2015

@abigail09 Ahoj,tvé dcerky je mi moc líto,kvůli ní,ale dost věcí z toho může ovlivnit rodič.To že malá nemá nosit crosky mi přijde víc než rozumné.Je to nestabilní botka a až si něco díky tomu udělá,odnese to školka.To že děti leží nebo spí po obědě..pokud to tak školka má dané a to si rodič mohl zjistit,když do ní dítě hlásil,tak to tak je.Jak by to ty učitelky dělaly,kdyby si každé dítě dělalo co chtělo.Odměna za oběd mi přijde šílená.Teda téměř jakákoliv odměna ve školce se mi nelíbí.Každé dítě je jiné a každé je smutné,když není odměněno a ostatní ano.Jestli je učitelka "zasedlá" na dceru pro její vyjímečnost,tak je to víc než smutné.Budete muset pečlivě vybírat i školu.Držím pěstě ať není malá smutná.

luckiesj
16. kvě 2015

Mně rovněž přijde chování učitelek ve státní školce celkem normální, jak už píší paní nade mnou, v soukromé školce vám vyjdou mnohem víc vstříc ze dvou hlavních důvodů. Je tam mnohem méně dětí na jednu učitelku a také nezapomeňte, že si za jakési nadsdandartní služby vlastně platíte. Bavila jste se třeba s rodiči jiných dětí o tom, jestli i jejich děti nesmí nosit crocsy, jestli i jejich děti musí o polední klid ležet? Vidíte to jako milující matka, která má jen to svoje dítě jako prioritu a dopřála by mu první poslední, ale učitelky ve (hlavně státní) školce mají vaše dítě jen jako jedno z mnoha a nemají čas se zabývat každou jeho individuální potřebou, na kterou je zvyklé z domova....

terezapetrova
16. kvě 2015

@abigail09 zda se mi, ze svou dceru berete jako daleko starší než je a i jste ji tak samotnou naučili přemýšlet a upřímně nedivím se, ze to v MS vadi. Také asi učitelky ve státní MS mají téžko čas věnovat se dětem individuálně.. A Tvá dcera se mi zda dost individualni, podobně veci v MS se pak daly ocekavat. Nicméně situaci nezavidim, zatím mam syna v soukr. skolce a už ted se děsím přechodu do státní, i kdyz my jsme zas uplne odlišný příklad.

lusyy
16. kvě 2015

@abigail09 jenom strucne receno k te situaci - rozhodne bych respektovala pravidla skolky jako jsou predepsane backurky ci doporucovane obleceni. Myslim si,ze i pravidlo spanku neni tak hrozne,nikoho nedonuti spinkat,ale odpocinek pro tak male telicko je dulezite a vlastne i pro hlavicku,je dobre kdyz se dite nauci relaxovat,rozhodne prinosne do dospelosti. Potom kazdopadne nesouhlasim davani detem za snezeni obidku sladkosti,pak by pani ucitelky nemely problemy s tim komu dat a komu nedat,tohle si komplikuji samy. Nevidim na tom nic efektivniho-dite to muze vzdy brat jako krivdu. no,a ta facka ci fyzicke ublizovani,tam bych to uz resila a s pani ucitelkou hodila rec,pokud by mne rekla,ze dite si to ma vyresit samo ,uz bych byla na pozoru a kazdopadne je to situace k reseni. Nejhorsi na tom cele je,ze dcerce se tam proste nelibi,takze asi jste ucinili spravne rozhodnuti ji dat jinam. akorat bych ji proste asi vice ucila,ze v zivote jsou urcite pravidla,ktere se musi respektovat a pres co nejede vlak,i ve skole to tak bude,at to potom nema tak tezke. kazdopadne jsme lidi ,takze je dulezita komunikace,bohuzel problem je kdyz se s pani ucitelkou neda domluvit ☹

marton
16. kvě 2015

@veruska007 teda to je drsný.Nutit dítě do jídla,to jsem myslela,že bylo za mého dětství,ale dnes 😠 .Pravidla ano,ale tohle se snad už nedá nazvat pravidlem.Pod tím si představím..neběhat,být kamarád,nemluvit sprostě 😉 .A že nesmí nosit značkové věci?Pro někoho je značka HM, pro někoho Next nebo Tommy H.Teda sorry.My máme značkové věci ze států a jsou levnější než tady v céáčku.Když to tady čtu,jsem šťastná za naši státní školku.Učitelky super,děti šťastné 🙂 .

iluss
16. kvě 2015

Chápu pohled tvůj, ale i pohled učitelek z MŠ.
Tak s těmi bačkůrkami je to jasné - croccsy se nosit nesmí snad v žádné státní školce, je to kvůli bezpečnosti. Značkové oblečení prosím - ale nesmí vám pak vadit, že ho dcerka přinese domů zničené (dírky, od trávy, špinavé od tuše a temper)

Ohledně těch bonbonů, tak nevím, co je to teď za výmysl uplácet děti každý den bombony. Občas prosím, ale ne každý den. U nás třeba dávají za snědený oběd razítko (natiskají na malé kartičky razítka a ty pak rozdávají). No a je to pouze v případě, že dítě oběd sní a nebo sní většinu a tu neoblíbenou zeleninu aspoň ochutná. Když si jí vaše dcerka nenechala na talíř ani nandat, tak je logické, že prostě ani nechtěla ochutnat. Samozřejmě pravidla musí platit pro všechny. Tak se zkuste poradit s dcerkou, aby si to na talíř aspoň nechala nandat a aspoň trošku ochutnala. Je jasný, že to všechno děti nesní, ale aspoň ochutnají a časem tomu třeba přijdou na chuť (dcerka se mi takhle naučila ve školce jíst čočku - zpočátku nechtěla ani ochutnat, pak ochutnala lžíci, pak dvě a teď sní celý talíř)

Jinak ohledně toho odpočívání, to je prostě také ve většině školek, děti musí ležet v klidu, mohou si tam vzít třeba knížku nebo plyšáčka, ale musí být potichu a odpočívat. Jakmile by se totiž jednomu povolila práce u stolečku, že nemusí odpočívat, rázem by to chtěly všechny děti. Vždyť nemusí spát, to ty děti nikdo nenutí. Jen prostě musí odpočívat.

Je možné, že učitelky mají s vaší dcerou takový problém, že vaše dcerka je vyspělá, vše již umí a když se učitelky snaží učit ostatní děti, dcerka už to ví a snaží se to ukázat, odpovídá ve všem jako první, nedá možnost ostatním méně vyspělým dětem dříve reagovat a odpovědět - to je ale pouze domněnka, nevím jak to ve vaší školce je. Tohle totiž učitelky moc rádi nemají, když jedno dítě vyvyšuje a převyšuje ty ostatní.

Místo stížností na učitelky, ředitelce a na zřizovatele, možná bych si s oběma učitelkami sjednala schůzku a vzájemně si pohovořila. Ať vám i ony řeknou svůj názor, v čem jim třeba vadí chování vaší dcery, určitě najdete kompromis. Vše jde vyřešit v klidu, když rovnou na učitelky vystartujete se stížnostmi, tak to k ničemu moc nepovede, zkuste si s nimi v klidu promluvit.

Ono je to těžké, když si děti a maminky zvyknou na volný režim v soukromé školce, tam je téměř vše přizpůsobeno požadavkům dětí a rodičů. No a pak když přejdou do státní školky, kde jsou daná pravidla a řád, tak to děti i rodiče občas těžko nesou.

lusyy
16. kvě 2015

@veruska007 no,kdyz budu reakovat na to obleceni,tak deti by se mely naucit,ze se nedela zadne cmarani po triku,ci natrzeni a je jedno jestli je znackove ci z bazarku. Proste znici nekomu vec,tak musi nest nasledky ( ve forme omluvy,ci dani korunek z vlastni kasicky....) 🙂

nonnni
16. kvě 2015

@veruska007 ja podepisovala ve skolce, ze prebiram veskerou zodpovednost za to, ze dite nosi obleceni jake nosi (zadne znackove, ale asi tak vypadalo, urcite to nebyl Armani a podobne) a to same za obuv...ze v pripade urazu zavineneho zakopnutim a pod prebiram zodpovesnost a nebudu ocekavat pojistne plneni, ci neco jineho. Take jsem jim dala pisemne, ze nechci, aby dite nosilo ponozky a cepici...bylo to v pohode, akorat se tim oni jistili, protoze ostatni matky jsou schopne i v tomto pocasi diteti nutit nejaou cepici a v deseti stupnich zimni boty a kulicha.

@abigail09 jedine, co mi prijde mimo je nedovoleni nahlednuti do vzdelavacich materialu, ale zase pises, ze VADI, ze jsi to chtela videt, ne, ze ti to neukazali.

Moje dite mluvilo pouze anglicky a obe pak obema jazyky a nikdo se nad tim nepozastavil, ale nepozastavil se proto, ze dite je z dvojjazycne rodiny. Dite z rodiny dvou cechu prepinajici do ciziho jazyka je komicke. Pokud je dcera z dvojjazycke rodiny, tak bych to zduraznila a zadala akceptaci. Ucitelky anglicky mluvit nemusi, dite si to vykomunikuje i tak, osobne overeno.

Pitny rezim naopak skolky dodrzuji dost uzkostne, nechce se mi verit, ze by diteti nedaly ucitelky napit, naopak jsem se spis setkala s tim, ze je pit nuti.

Ze dite nedostalo bombon nekomentuji, asi bych se vic rozcilovala nad tim, ze vubec po jidle bombon dostavaji, ale pokud jsou urcita pravidla a ona je nesplnuje, tak se neda svitit.

Mmch, dala bych si trosku protoru na nazor ucitelky, ony deti nemuseji lhat, ale jejich percepce relaity je naprosto jina, nez dospeleho a uz jsem to tady psala jinam, moje dcera prisla s historkou, jak ji ucitelka servala, zakazala svacit, nedala bombon a jeste do ni strkala...pricemz relaita byla, ze dcera si pres zakaz zacala rozbalovat svacinu na prechodu krizovatky, na coz byla pobinuta, aby prestala svacit a navic na ni ucitelka houkla, aby si pospisila a pak sla za ni a rukou ji tlacila na zada, aby ji dostrkala na chodnik...toliko k tomu kriku, zakazu jidla a strkani. Bombon nakonec dopadl tak, ze ucitelka dceru poverila, aby nesla pytlicek bombonu, ktere si deti pak mely rozdelit a dcera se pytlik jala konzumovat...takze ji byl zabaven a nakonec, kdyz se sladkosti rozdaly, tak uz na ni nezbylo = jedina pri rozdavani nedostala bombon. Jak pisu, nelhala...takhle to ve sbych 4. letech vnimala, ale realita to nebyla..

Podle meho je problem v komunikaci z tve strany, vyznivas desne defencivne.

shine2015
16. kvě 2015

@abigail09 já ti rozumím.....já nechápu, proč maminkám i zde vadí značkové oblečení a to samé učitelkám...pochopila bych bačkůrky, ale značkové oblečení?? Kde to jsme?? proč bych nemohla dát svým detem značkové oblečení, pokud pak tedy nevys...že je mají od travy apod.....
co se týká spaní, celkem chápu, když je jedna učitelka na 25detí, navíc když mají třeba spaní jinde, že nemuže nechat deti samotne v jiné tříde....
bonbony za obed?? co to je za nesmysl?? s tím většina rodčů souhlasí?? a podle mě dobře vedeš dceru, že si řekne kuchařkám, proč škaredit s jídlem?? naopak by k tomu měl deti vest každý rodič - naložit kolik sním, když neco nejím, nechci ani ochutnat, protože jsem ochutnávala už dříve a vím, že mi to nechutná, tak nechat at zbyde těm, které to mají rádi....a ne že si nechám naložit za každou cenu abych do toho jídla rýpla kvuli odměně....to mi přijde na hlavu.

a ano, at si deti řeší spory samy, avšak pokud někdo dá někomu facku nebo ho uhodí, tak od čeho tam učitelka je??? asi nestíhá sledovat vše, ale zasahnout, pokud dítě kterekoliv přijde a má otisk, tak i když to nevidí, zeptat se ostatních a řešit to. neexistuje, že jedno dítě bije druhé a já jim řeknu, at si o vyřeší...

neznám druhou stranu, ale delá to na me dojem, že vaší dceru rády nemají - učitelky....vadí jim, jednak že je napřed, chytrá, má značkové oblečení, vy za ní stojíte, mluví anglicky, nechtejí se otravovat s předškolním plánem...určitě bych si stěžovala na vyšších místech.....ale holčičku dejte jinam, nečekala bych, že ji tam budou mít rádi....

rita84
16. kvě 2015

Ještě bych ráda zodpověděla proč se dětem "za něco" dávají bombóny ve školce. Když má u nás někdo narozeniny nebo svátek donese ostatním dětem bombóny (většinou několik balení). Spousta bombónů pak zbyde a my je dětem pak dáme třeba v rámci dětského dne do kornoutů. Ale i tak dost sladkostí zbyde a páč se tím my učitelky nefutrujeme a ani je nenosíme domů svým dětem 🙂, tak je rozdáváme při různých příležitostech. Třeba hrajeme s dětmi hru a protože byli všichni moc šikovní (nezáleží kdo vyhrál), tak si rozdáme bombóny. Někdy i po tom obědě, ale musí být snězeno, pro děti je to někdy skutečná motivace a sní i to, do čeho by ani nekously (většinou jsou to právě saláty a zelenina. Tak snad není tak hrozné, že dáváme bombóny za něco a ne jen proto, že je venku krásně 🙂.

veruska007
16. kvě 2015

@marton Já nikde neuvedla, že se děti nutí nebo mají nutit do jídla 😕

veruska007
16. kvě 2015

@shine2015 Já neříkám, že mi vadí značkové oblečení jiných dětí, jen říkám, že je to tak u nás ve školce. Máme to ve školním řádu, stejně jako ty papučky, denní řád a spoustu dalšího. Když rodiče přihlašují dítě do školky, podepisují souhlas se školním řádem. Pokud nesouhlasí, můžou dát dítě jinam. Osobně si myslím, že kdo není extra bohatý, tak je rád, že má státní školku a pravidla přijme a pak nereptá. Anebo má na tu soukromou a tohle vůbec neřeší.

nov777
16. kvě 2015

@abigail09 Asi se urazis, ale podle me ocekavas zachazeni, ktereho se ti a tvoji dcery ve statnim nikdy nedostane. Bud usetrite a prizpusobite se nebo zaplatte za soukromou skolku. Ale stejny problem budete resit i na zakladce, takze bych se spis poohledla i po soukrome zakladce.

shine2015
16. kvě 2015

@rita84 já bych detem nesnezené bonbony DALA ZPET DOMŮ.....

veruska007
16. kvě 2015

@rita84 V naší školce se to s bonbony dělá podobně. Nevadí mi to, děti mám hubené, zuby si čistí a kazy nemají, doma také výjimečně bonbon dostanou.

Jelikož mě docela vytáčí, když mi někdo kecá do toho, jak vychovávám svoje děti (protože já jsem jejich máma, já je znám nejlíp a já to s nimi myslím nejlíp), tak pokud ze strany školky nedojde k nějakému extra kiksu, tak učitelkám nekecám do toho, jak mají děti odměňovat, jak se jim věnovat, co s nimi dělat, co vařit, ... To je prostě jejich kompetence.

andrrriiik
16. kvě 2015

Já nevím,ale mě by ani nenapadlo si stěžovat na to,že dcera nesmí mít crocsy nebo musí po obědě ležet.Podle mě jsi náročná.Souhlasím s tebou snad jen v tom,že pokud dítě nesní celý oběd nebo něco,co nemá rádo a nedostane ani jeden bonbon,je to nefér.Ale když už,tak bych dcerce slíbila nějaký bonbon sama.A taky to,že si mají děti vyřídit věci samy mezi sebou,když si děti ubližují,je blbost.Učitelka měla zasáhnout.

mamkamarketa
16. kvě 2015

@nonnni me by taky vadily ty bonbony. Nevim proc, copak jsou deti psi, ze dostavaji "odmenu"?

andrrriiik
16. kvě 2015

@veruska007 A ohledně toho značkového oblečení:co když je obnošené?To je stejné,jako nové neznačkové.

anniesfibis
16. kvě 2015

@rita84 dokud tady budou takove nazory ucitelek, budou nase deti zbytecne trpet. Primarne zakazovaz znackove obleceni, protoze co kdyby se znicilo a chudak ucitelka by to pak poslouchala- jste snad dospele, tak rodicum predem reknete, ze pokud si ho znici, je to jejich vec. Zakaz neni reseni. Nutit detem jidlo tim, ze pokud nesni, tak jim v postate rikate, ze neco delaji spatne. Berete jim odmenu, tedy neco delaji spatne, jinak by ji dostali. Vy nemate jidlo, ktere vam nechutna? Deti nepremysleji stejne, jako dospeli. Spani po obede, dalsi nuceni biologicke potreby, ktera je rozdilna. Stejne, jako by po vas nekdo chtel, chodit na velkou ve stejny cas, jako zbytek obyvatel ulice. I v jedne mistnosti mohou byt vzhuru. ..to reseni problemu a rozvoj kompetenci...opet naprosto nepochopeny pedagogicky vyklad.. opravdu jsem doufala, ze jsme dal ☹

apacheee
AMBASADORKA
16. kvě 2015

Jsem učitelka ve školce a ohledně obuvi - to je zakotveno ve školním řádu, musí být bačkorka s pevnou patou. Je to kvůli bezpečnosti, nikoliv kvůli šikanování dětí a jejich rodičů🙂 Ohledně oblečení, to je u nás na rodičích, ale určitě všechny učitelky doporučujeme dávat do třídy a na vycházky, či na zahradu, oblečení, u kterého nevadí, když se poničí. Jako určitě můžeš dávat nejnovější kolekci Next, ale pak si nechoď stěžovat, že se to umazalo či roztrhlo, to se prostě stává a my jako učitelky nemáme moc šancí to ovlivnit.

Těžko soudit z popisu tvojí situace, protože ty nám to samozřejmě podáváš jen ze své strany, ale i tak soudím, že za přístup ke své dceři asi můžeš do jisté míry sama. Téměř každý rodič žije v představě, že jeho dítě je nejgeniálnější, nejlepší a dokonalé. A v této bublině žijí i rodiče 5letých dětí, které se počůrávají, pokakávají a neumí si ani obléknout tepláčky. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je to váš případ. Učitelka je tam pro všechny děti a nemůže řešit pořád a jen to tvoje.
Bonbony po obědě se u nás opravdu nedávají a jsem za to ráda. Nicméně, pokud má vaše školka nastavená pravidla, že kdo nesní oběd, bonbon nedostane, je přece správné, že je důsledně dodržují. Pokud opravdu byla jediná, kdo oběd nesnědl, tak jediná bonbon nedostala.

Z vlastní praxe jsem nikdy zasednutí na dítě nezažila, ono s dětmi se dá vždy nějak vyjít, horší to už bývá s rodiči.

Pokud opravdu máš dojem, že je tvému dítěti ubližováno, dej ho do jiné školky, s paní učitelkami jste si zřejmě nesedly a těžko to půjde napravit. Samozřejmě můžeš být v právu, ale pochybuju, že se stížností něco vyřeší, s největší pravdpěpodobností na vás všechny ještě poštveš:(

Tak přeju, ať se situace nějak zdárně vyřeší a opravdu zkus myslet na to, že děti občas mají situace zkreslené, přesně, jak píše @nonni.








veruska007
16. kvě 2015

@andrrriiik Obnošené být může. Prostě musí vypadat jako na lítačku. Mně to zas neva, máme prostě část oblečení "na slušno" a část "do školky". Když to respektují víceméně všichni, tak je to ok. Samozřejmě, že trika Angry Birds museli mít všichni 😀 .

apacheee
AMBASADORKA
16. kvě 2015

@andrrriiik
@anniesfibis Zakazování značkového oblečení je neskutečná kravina a nikde jsem se s tím nesetkala, my jen rodičům doporučujeme dávat dětem do MŠ oblečení, u kterého nebude šílený problém, když se mu něco stane. Naopak jiná situace je, když jdeme třeba do divadla. Ale na to stačí obyčejná selská logika

rita84
16. kvě 2015

@anniesfibis Tak to jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jaká jsem strašná učitelka. Přitom děti mě měli moc rády, jen jsem přišla do třídy, už za mnou běžely a objímaly. S rodiči jsem nikdy neměla problém, ještě se mi skládali na dárky, když jsem odcházela na mateřskou. A z vaší reakce mám pocit, jak jsem to dělala špatně. To mě fakt mrzí a je mi smutno. Naštěstí všichni k tomu takto nepřistupují a poznají, kdo má jejich děti skutečně rád a záleží mu na nich a neuspěje jen podle toho, jestli jim dovolím nosit značkové oblečení a kdy komu dám bombón. A radši už psát nebudu, aby mě tu nikdo neuličoval 🙂

apacheee
AMBASADORKA
16. kvě 2015

@rita84 Z toho si nic nedělej, povolání učitelky v MŠ je strašně zidealizované a navíc má lecjaká maminka pocit, že ví, o co jde. Sama přece vychovala 1, 2, 3 děti, takže starat se o 28 dětí musí být naprosto stejné a respektovat každou indovodualitu je přece strašně jednoduché🙂