Úraz ve školce, máte zkušenost?

kukasa
26. kvě 2012

Chtěla bych se zeptat,jestli nemá někdo zkušenost s úrazem ve školce.Mojí malé je 3,5,do školky chodí od října minulýho roku. Co se týče školky,zvládla to dobře,všechno probíhalo dobře,vztahy s učitelkama taky dobré. občas mi přišla domů s nějakou modřinou,škrábancem a vždycky jsem se to dozvěděla aaž doma od ní,když jsem to objevila. Nějak jsem to neřešila,říkala jsem si,že to asi je normální,když je v kolektivu děti. Jenže ted ve čtvrtek jeli se školkou na výlet a malá se mi vrátila s odřeným čelem,naraženým zubem,nos má taky odřenej a naraženou nohou a sedřenou ruku.Myslela jsem,že mě omejou,když ji takhle mažel dovedl domů.Nejvíc mě ale naštvalo,že učitelka mu jen řekla,že do ní strčil nějakej kluk a že ani nebrečela!!! ty odřeniny měla celý do krve,měla i zaschlou krev v nose,což znamenalo,že jí teklo z nosu krev. Muselo se jí to stát dopoledne,když byla na tom výletě a učitelky nám ani nezavolali.Volala jsem hned ředitelce,která ani o ničem nevěděla a v pondělí to jdeme řešit do školky.Zaráží mě,že učitelkám to asi nepřišlo jako moc velkej uraz,když nám ani nezavolali a nějak,že bychom se dozvěděli co se vlastně stalo,nehledě na to,že malá ve školce i spí,my si pro ní chodíme až na 4,takže jí tam nechali i na spaní,i když se očividně bouchla do hlavy,kde má šrám přes celý čelo.Vůbec nevim jak to řešit,chtěla bych aby se to řešilo i s rodičema toho kluka,je to 6.iletý kluk,který by už měl mít rozum. co vim od malý,tak jim tam asi pořád nějak ubližuje,protože vždycky když přijde domů s nějakou modřinou,tak na otazku kdo jí to udělal,tak řekne šimon a i on by měl být ten,kdo jí strčil.jsem jenom strašně naštvaná,že učitelka nám řekne,že malá ani nebrečela(což musí být lež,protože malá řve u sebemenšího zranění)jako kdyby nám tim chtěla říct,že to nebylo tak hrozný 😠 😠 Ted mám ale zase strach aby si na ní nějak nezasedli,že si stěžujeme a že to chceme řešit,ale tohle už fakt nemůžeme jen tak přejít.nemáte někdo podobnou zkušenost?

vojtisek2007
27. kvě 2012

@kukasa ahoj, tak takovýhle jednání by se mi taky nelíbilo - nám p.učitelky hlásí i když se Vojta minule škrábnul o ostružinu...🙂 na ruce, všechno hlásí, vysvětlí apod. taky jsme mělli ve školce klučíka, co "terorizoval" ostatní děti,škrábal,kousal,strkal a řešili to především k rodiči toho kloučka...už je skoro 3měsíce pokoj, obtěžoval tak všechny děti-menší,větší,starší, neměl vůbec problém natáhnout ruku i a učitelku ☹...určitě se na to nevyprdněte a řešte to

mamkamarketa
27. kvě 2012

@kukasa ahoj,
tak tohle urcite reste! tohle bych nenechala jen tak. dyt preci malou museli osetrit,ne? mi nerikej,ze kdyz ji tekla krev z obliceje,kolena...tak preci to musi alespon omyt,dat desinfekci.
syn teda par urazu ve skolce mel-posledne si tocil s prazdou houpackou a bouchla ho do pusy. mel tam pekny krkvavy slic. ale mel to ostrene (ale nevolali me,stalo se to kratce pred mym prichodem. )
ale jednou mu ublizil hodne zakerne starsi kluk. ucitelka mi rekla,ze ho potrestali.
tohle bych nenechala jen tak....to preci nejde!

kukasa
autor
27. kvě 2012

oni jí to ošetřeli,je to i zapsané jako uraz,ale právě mě překvapilo,že nám nezavolali,při takovým úrazu,že jí tam nechali celej den,než jsme si pro ní přišli.kdyby se to stalo třeba odpoledne,před našim příchodem,tak neřeknu ani slovo,ale stalo se jí to ráno a ještě řekne učitelka,že nebrečela,to mi prostě přijde hrozný.no uvidíme zítra,jak to proběhne,jse zvědavá,jak se k tomu postavi i učitelky ajestli se to dozvěděli rodiče toho kluka

reruna
28. kvě 2012

@kukasa dobře, že jí to aspoň ošetřili, ale podle mě vám měli zavolat... musel to být asi dost ošklivý pád...ten úraz hlavy je už na pováženou...já bych to rozhodně řešila, že si přeješ, aby vám takové věci hlásili hned...

jajina.c
23. črc 2012

@kukasa Můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo, co Vám na to ve školce řekli? A malá byla dobrá? Malý mi nastoupí v září a co jsem viděla na zápise, pár akčních dětí tam bylo, tak mám taky strach...

ludvajsek
31. kvě 2015

Vnučka utrpěla uraz při hodině TV a školka odmítá pochybení

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
betelgeuzz
2. čer 2015

@ludvajsek úrazy se stávají a ne vždy je nějaký viník. Záleží, jak k tomu došlo. Známý dělá učitele tělocviku na střední škole, děcka běhali pozadu, kluk spadl, dal pod sebe ruce a zlomil si obě zápěstí. kdo pochybil?

konidana
2. čer 2015

@sarihy Ze školky taky nevolali, ale já to beru, když nejde o život, stejně se tam dostanu nejdřív za 2 nebo i víc hodin. Úraz měl syn jen jednou - v šatně před obědem, prý nějaká potyčka a kluk měl dříve sklon k vymknutí lokte. Takže si ho vymknul. Ruku zbytek dne trochu šetřil, ale že to bolí nikomu neřekne, radši se přemáhá. Učitelka mi to při vyzvedávání vylíčila, že se něco stalo a že ho asi bolí ruka a mě bylo hned jasno. Spíš jsem letos byla vycukaná, že mi docela často volala družinářka, co je furt s dcerkou: Někdo jí přiskřípl prsty ve skříňce a brečí, něco doma zapomněla a brečí, .... jako kdybych jí na dálku měla pomoct s brečícím dítětem, nebo co. Naštěstí se to už zklidnilo.