Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

V kolika letech Vám přijali dítě do školky?

janinkkka
16. bře 2015

ahoj holky
dozvěděla jsem se že můj syn, nebyl přijat do školky... má cenu podávat odvolání.... a jak se takové odvolání má napsat ... vůbec s tím nemám zkušenosti...
byla jsem dohromady na dvou zápisech ve školkách... mému synovi budou v září 3 roky a 4 měsíce... v kolika letech Vám vzali dítě do školky... na kolikátý pokus?

hojda
16. bře 2015

V 5,5 letech na 4. pokus.

romantika
16. bře 2015

ve 4rech a neco. proste triletaky v Praze a v okoli neberou. Tak az za rok.

janinkkka
autor
16. bře 2015

@hojda tak to jsi mne uklidnila 😀 no nic zase příští rok další pokus.. je to tedy ale hrůza 😒

anetka1701
16. bře 2015

V Praze to je naprd... mně za Prahou ve třech úplně v pohodě a vezmou mi i dvou a půl letou :o)

janinkkka
autor
16. bře 2015

@romantika vidíš... a to jsem z oboru a u nás ve školce se prckové brali... měla jsem i ve třídě dětičky, kterým bylo až listopadu apod. teprve 3 roky. Pracovala jsem na Praze 8...ono tedy vždy záleží kolik mohou přijmout dětí a hlavně, kolik se jim přihlásí předškolních dětiček. no nic tak příští rok znovu 😀

janinkkka
autor
16. bře 2015

@anetka1701 v Praze je asi moc dětiček a málo školek...

copa
16. bře 2015

@janinkkka s odvoláním ráda pomůžu, pokud chceš vědět, jak se píše; jde o to, jestli to má cenu s ohledem na kapacitu školek v tvém okolí
nám na odvolání Kraj přijal syna v 2,5 letech 😉

lv
17. bře 2015

mohu se přidat? Evelínku taky nevzali, její nejlepší umístění je 39.pod čarou, bohužel. Chci napsat odvolání do všech 5 školek, kam jsme se hlásili - má to cenu? U zápisu jsem se na to ptala, a jedna z ředitelek odsekla, že odvolání se podává pouze, kdyby ve správním řízení udělala někde chybu, což neudělá. Pravda, dcerka má všude stejně spočítané body, chyba žádná. Brno je na tom stejně blbě, jako Praha.

madulinka
17. bře 2015

@lv myslím, že to nemá cenu, když je až 39. pod čarou. Na odvolání vezmou u nás tak max. 2 děti pod čaru - takže první a druhé pod čarou. 39 je už moooc..

janula1
17. bře 2015

Brno je na tom asi dost podobně. Syn bude mít teď v dubnu 3 roky a šance na přijetí jsou mizivé. Nejlepší umístění 11. pod čarou a naděje, že se posune si už moc nedávám.

irisie
17. bře 2015

To je des! U vas nejsou mista a u nas se cpou sotva dvouletaci do skolek! Fakt takove matky nechapu! Pak mali cely den rvou, a do skolky nechteji chodit...a maminka sedi na prdeli doma v lepsim pripade s mladsim sourozencem.

babulinkab
17. bře 2015

První ve 4 letech, druhé naštěstí ve 3 letech a 3 měsících

beruska125
17. bře 2015

2 roky 10 měsíců ale jsme na malé vesnici s místní školkou a původně byl pod čarou ale uvolnilo se misto😄

pavcza
17. bře 2015

U nás v malém městě není problém. Syn byl přijat od září a tři mu byly až v únoru, nastoupil v lednu od září jsme platili místo, ale museli jsme počkat, až nám ředitelka zavolá, jestli na nás zbylo místo a letos (od září 2014) je dokonce školka nenaplněná ...

mala_vavrova
17. bře 2015

Bydlíme kousek za Prahou a syna nám vzali ,když mu byly 2 roky a 9 měsíců. Taky teda volali až poslední prázdninový týden,ale dostal se. Chodil hned od září a vše v pořádku

1miska
17. bře 2015

@lv kamaradum loni v brne vzali malého který byl myslim 28 nebo tak nejak pod carou (je narozen v unoru, v zari mu bylo tim padem 3,5) - hodne deti totiž podalo vic prihlasek a vic jak 10 jich nenastoupilo a nekteri pod carou se dostali do jiné skolky takze ac to vypadalo beznadejne tak se dostal 🙂 ale nevyslo to na odvolani ale na to ze si tam volali a často se informovali jak to vypada kolik deti jim odreklo atd.... a nakonec zbylo místo i na ne

tarra27
17. bře 2015

@pavcza Vy jste platili od září školku, nemohl nastoupit dřív?? až v lednu?

tarra27
17. bře 2015

@madulinka jj 39 je opravdu hodně...mysllím si, že nekdy čekají na uplatek...

tarra27
17. bře 2015

holky moc nechápu matky, ktere dají díte do školkynapř 2lete a sedí doma...vždyt co mají delat maminy, ktere musí do práce....??

veruska007
17. bře 2015

Brno: Staršího ve 3,5 - měli jsme štěstí, byl druhý nejmladší, ještě vzali jednu dubnovou holčičku. Ale tehdy odešla více než půlka školky do školy, takže brali hodně dětí (37 ze 70). Loni brali až děti starší 4 let, ale syn se mi dostal ve 3, protože měl body za sourozence. Jinak jsme taky byli hodně pod čarou, ale ten týden se to skoro po hodině mění, protože hodně rodičů se hlásí třeba na 7 míst a jakmile se dostanou do vysněné školky, tak můžou ty ostatní zrušit - takže se to potom hodně posunuje. O těch 20 míst se to od prvního dne posune asi všude. Ale cca do 10 dní je výběrové řízení ukončené a už nepřibírají, leda by se někdo odstěhoval.

tarra27
17. bře 2015

@lv většinou když dáš školce sponzorský dar, tak díte vezmou...tak se to bohužel dělá...

veruska007
17. bře 2015

@tarra27 No, někdy i ty maminky dvouletých dětí chodí do práce... Taky znám dost 5 a 6letých dětí, které jsou oficiálně do školky přihlášené a skoro tam nechodí, protože jsou skoro permanentně u babiček a znám maminky mladších dětí, které chodí do práce. Ony pracující maminky nadávají na nepracující a naopak... mně to kolikrát přijde směšné. Kamarádka si třeba vyběhala na menším městě, aby jí do školky vzali dceru ve 2 letech, přitom žili ve stejném domě s babičkou, která jim dělala full-servis a kamarádka byla na RD. A nadávala na matky, které si myslí, že do školky můžou jen děti pracujících. A o pár let později zase běhala za ředitelkou, ať dá jejímu dítku přednost před jiným, protože ona přece bude chodit do práce a ta jiná matka má sice starší dítě, ale bude na RD, tak ať není líná a dítě si nechá doma... to je fakt trapný. Já si myslím, že spravedlivé je to podle věku a úrovně dítěte - některé děti jsou schopné jít do kolektivu brzy, jiné to nezvládají ani v těch 3 - 4 letech.

janinkkka
autor
17. bře 2015

@copa děkuji... já to zkusím, za zkoušku nic nedám. třeba někdo z přijatých dětí nenastoupí a budeme mít štěstí. Jak se tedy takové odvolání píše... a posílá se doporučeně...?

janinkkka
autor
17. bře 2015

@veruska007 přesně tak jak jsi to napsala.... po mne byla maminka která se dostala a čekala prcka... nějak to celkově nechápu.... podle čeho vybírají . je mi jasné že na již ten svůj bodový systém... ale i tak by mě zajímalo na kolikátém místě můj syn zkončil

janinkkka
autor
17. bře 2015

@tarra27 jo jo sponzorské dary ... to sama znám od nás ze školky tam kde jsem před dětmi pracovala 😀

veruska007
17. bře 2015

@janinkkka U nás je bodový systém a podle toho to vychází spravedlivě. Záleží, jak má která obec kritéria a jak je oboduje. U nás zas nadávají za body za sourozence, mně by se bez toho prostřední nedostal ani omylem. I když vím, že se někdo dostal i mimo - ale to je až po uzavřeném výběrku, když někdo nenastoupí a ředitelka pak může dát místo relativně komukoli. Kamarádce se tak dostal syn na přelomu prázdnin.

janula1
17. bře 2015

Tak já jsem třeba taky doma na mateřské s mladší dcerou, ale chci aby se syn začlenil do kolektivu, zvykal si na další děti. Jeho nároky na zábavu se vzhledem k jeho věku zvyšují a já se mu s miminkem nemůžu věnovat tak, jak bychom si oba představovali. Pokud ho nakonec někam přijmou, budu šťastná. Pokud ne, budu se ho snažit aspoň na pár dni v týdnu dávat do nějaké soukromé školky, aby byl mezi dětmi.

sarihy
17. bře 2015

Starší vzali v necelých 4L (je zářijová) - byla jsem doma s mladší dcerou...A mlasdší mi pak vzali ve 2,5l v pohodě, ale měla sourozence ve školce, a já šla do práce.

morgaine
17. bře 2015

U nás jsou taky školky přeplněné.Stále se mluví a píše o tom kolik je míst a není to pravda.,Nejstarší mi vzali až na čtvrtý pokus k povinné předškolní docházce.Dva mladší do školky stále ještě nechodí,pozítří jdeme opět k zápisu s obouma.Prostřední mi už snad taky vezmou povinně,bude jí v září pět let.Nevím podle čeho se skutečně volí,které děti ano a které ne,protože dvou kamarádek děti vzaly teď v průběhu roku a další vzali loni v září tříleté.Všechny tři jsou stejně jako já na rodičáku.Nikomu toto nezávidím,ale nesnáším když je cokoli nespravedlivé.

pavcza
17. bře 2015

@tarra27 Tak mohl už nastoupit v tom září, ale byly mu teprve 2 roky a 7 měsíců, chtěla jsem, aby šel až v těch třech, ještě v tom září se nám narodila malá, tak aby to nebral, že jsme ho odstrčili. Od září do prosince jsme platili za držení místa, za měsíc se platilo 260,- běžné školkovné, když chodí pravidelně už je 430,-.

Sem začni psát odpověď...

Odešli