Vady při mluvení v 4 letech

ssarka89
24. říj 2018

Ahoj, potrebuji radu. Syn 4 roky zacina pomalu, ale jiste rikat pismeno L, zatim na logo nechodime, ale dnes jsem zjistila, ze mu nejde rict na zacatku vety pismeno CH a kdyz chci, aby po me zopakoval nejake slovo, tak mu to nejde. Jak to cvicit, nejaka osvedcena rada? A jeste jak ucime pismeno L, tak kdyz pak reknu treba medved, tak zacal davat ten jazyk nahoru jako ze chce rict to L, jak to ma ted vsugerovany, a nemuzu mu vysvetlit, ze tam zadne L neni. Myslite, ze to pochopi sam?

anguly
24. říj 2018

No já řeším se synem něco podobného,... My pořád trénujeme K... Snažím se každý den, aspoň chvliličku trénovat... a ze začátku jsem měla taky příhody. Říkám mu řekni "K" ... a on: "K - ... mobil" 😀 Asi jak se snaží, tak to popletou... Už se mu to dlouho nestalo... Tak si myslím, že si na to přijdou sami... 😉

našla jsem docela hezký web, který mi docela pomohl se chytit, jak na to... http://rikanky.atropin.cz/1--rikanky--logopedie

Když to nepůjde, tak budeme hledat logopedii...

makronka222
25. říj 2018

Sla bych na logopedii. Cizi mu to vysvetli parkrat a pochopi to, nez ty doma, kdyz to do nej budes hustit mesice. Jsou prirucky, ale prece jen oni maji praxi. Malou jsem dala na logo ve skolce, maji tam krouzek. Byla tam parkrat a je to znat. Takovy pokrok bych ja s ni tezko zvladla