Ve školce po nás chtějí prát povlečení, jak je to u vás?

elllenka
27. srp 2013

U nás ve školce po nás chtějí, aby jsme prali povlečení.
Jak je to u vás? Je to normální? Mají na to právo?

alpakovo
27. srp 2013

U nás veškeré ložní povlečení dodává a pere školka, takže tomuhle se celkem divím 😒

llluckaaa
27. srp 2013

Kámoška mi říkala, že u nich ve školce na ní přišla řada s praním ručníků. Naše školka je velká, takže si pere sama, ale u těch malých se moc nedivím, že se jim nechce dávat peníze do nákupu pračky a sušičky.

barevka
27. srp 2013

U nás se pere taky doma. Ručníky - maminky se střídají po týdnu, takže dle počtu dětí to vychází cca 2x do roka 🙂 Ložní prádlo myslím jednou za měsíc, každá maminka svému dítku 😉 Překvapilo mě to, ale problém s tím nemám. Pokud by školka platila prádelnu, předpokládám, že by se připlácelo za praní. 😉

mina_
27. srp 2013

@elllenka no, pěkný, tak to nás čekají asi pěkné věci, až budeme hledat školku..... ale řekla bych, že by si prádlo měli prát sami už jen z hyg. důvodů.

elllenka
autor
27. srp 2013

takže i ručníky se perou? no to mám teda radost :(
právě na stránkách školky jsem se dočetla, že se má i případně zašívat. To mi teda vadí, to už zrovna můžou chtít abych jim umývala okna, ....
Aspoň, že v tom mení naše školka jediná a je víc takových :(

llluckaaa
27. srp 2013

@elllenka K tomu mytí oken... Ta kámoška, co prala ručníky, taky říkala, že požádali rodiče dětí, aby přišli pomoci při výměně oken 😀 Prý to byla sranda 😉

elllenka
autor
27. srp 2013

@llluckaaa : a šla? mě stačí že je to u nás jak v roce raz dva :( platit se musí hotově v určený den a v hodinu jídlo a školné se takto platí zvlášt a kdy máme chodit do práce to nám neřeknou 😖 těším se na další jobovky :(

llluckaaa
27. srp 2013

@elllenka No právě že šla. Říkala, že to bylo v pohodě - ty starší něco napekly a ty mladší (jako ona) tam jen něco pouklízely a společně podrbaly 🙂
Naše školka má povolené inkaso na stravné a školkovné z účtu.

elllenka
autor
27. srp 2013

teda to je dobrá, já mám zdravotní problémy tak bych si tam mohla tak akorát sednout 😀

alisek
27. srp 2013

@elllenka já na tom nevidím nic hrozného, přihodím si to k našemu prádlu a stejně v tom spí moje dítě..nedělala bych z toho drama

elllenka
autor
27. srp 2013

@alisek : mě to vadí z principu, někde to jde i bez praní a jinde ne? Navíc my býváme o víkendech u babiček a peru spíš přes týden. už vidím jak mi to strčí v pátek a co já s tím, to jako přivezu prádlo k babičkám? nebo budem doma jen proto že se musí prát? Přiznávám, že ze všeho nejvíc budu naštvaná, když to budu žehlit případně to zašívat.

asi to budu muset zkousnout, jsem zvědavá jak to bude.

elllenka
autor
27. srp 2013

ted vyhlašovali rozhlasem, že ve čtvrtek mají rodiče donést povlečení a peřiny ... doufám, že mi pak nestčí i matraci 😀

llluckaaa
27. srp 2013

@elllenka Já v tom taky problém nevidím a klidně bych dvakrát ročně ručníky vyprala a vyžehlila, kdyby to po mně někdo chtěl 🙂

hav81
27. srp 2013

V naší školce se ručníky taky perou (výjde to tak 2x do roka) a povlečení taky ,tak 1x za měsíc.Kvůli hygieně nám dají špinavé v jednom pytli a v čistém pytli máme přinést vyprané.Na vyprávní máme tak 14 dní 😉
Problém v tom taky nevidím a pro naší školku to ráda udělám,je úžasné a za to co pro děti všechno dělají si to zaslouží 🙂

blahova_andrea
27. srp 2013

@hav81 14 dní? a v čem spí děti do té doby?

já zatím slyšela jen, že prostě každá maminka pere svému dítku podle sebe. v tom taky problém nevidím. moje dítě, moje prádlo. sice je to pro nás ještě brzy řešit, ale já teda třeba vůbec žehličku nemám a tudíž ode mě nikdo nebude moct čekat, že budu žehlit cizí prádlo 😀
stejně jako @elllenka mi to vadí už z principu. jedna věc by byla vyprat, ale kam bych to jako všechno navěšela a kde všude to a jak dlouho sušila a pak si ještě půjčovala nebo kupovala žehličku jen kvůli tomu? to fakt ne!

je fakt, že mě čeká asi ještě hooodně překvapení než to bude pro nás aktuální, protože já byla v šoku už před pár lety, když jsem zjistila, že se dětem musí kupovat do školky peřiny 😀 no pro jistotu si asi pozjišťuju, jak to u nás chodí už teď, ať mám dost času to vstřebat a nevyšiluju v afektu potom na někoho, kdo za to nemůže 😀

evulinkab
27. srp 2013

@elllenka U nás ve školce se posílá prádlo-ručniky či povlečení pravidelně do prádelny.Jediné, co jednou za rok strčíme pár maminkám (učím v MŠ, kde mám i syna), tak to jsou oblečení na panenky či ruzné princeznovské šaty, které si holky oblíkají, apod...Vetšinou pred prázdninama to nastrkáme do zhruba 5 igelitových tašek, dáme do šatny a poprsíme maminky, která by byla ochotná nám to pres prázdniny vyprat..Vetšinou se hodné maminky najdou.
Jinak já osobne bych s praním ručníku či prádla dvakrát za rok problém nemela.
Jinak po rodičích nic nechceme, je fakt, že nekdy bylo potreba pomoci s obnovou pískovište, sbíráním listí, nafouknutí kol u odrážedel...a tak dáme do šatny prosbu, kdo by byl ochotný v tolik a tolik hodin a vetsinou se vždy nékdo nahlásí🙂

giselka
27. srp 2013

@elllenka Je to normální, nějak ani nevím, co by bylo nenormálního na tom, vyprat svému vlastnímu dítěti povlečení. 2 - 3x do roka taky dostanu ručníky. A taky proč ne, školkovné neplatíme - místo toho párkrát do roka vyperu povlečení, ručníky a donesu do školky kapesníčky a ubrousky

editah222
27. srp 2013

V naší školce dávají prádlo do prádelny a ručníky perou "kuchařky". Některé školky dávají domů počůrané ložní, ale u nás si jej vyperou tam. Přijde mi to lepší než jít ze školky s megabalíčkem 😉
Pomoc zatím žádnou nikdo nechtěl, učitelky to zvládají za pomoci kuchařek a školníka, ale neměla bych problém jít pomoc s uklidme na zahradu nebo po malování.

editah222
27. srp 2013

@elllenka otázka zněla jestli je to normální - myslím si, že ne. Platíme školné a tak si myslím, že o starosti s praním se má školka postarat. Věřím, že ne všem rodičům to vyhovuje. Nehledě na maminky bez auta, neumím si představit jak tahnou domů 24 ručníků nebo 24 ks ložního.

sisstin
27. srp 2013

tak u nás se nic nepere ani nenosí (kapesníky, utěrky, toaleták atd.), vše zajištuje školka....mně by to vadilo hodně a jsem ráda, že u nás nic takovýho nepožadujou 🙂 jinak ve školce kde pracuju rodiče tohle nosí, ale domů nic prát nedostávaj.

miladka72
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaviki
27. srp 2013

kolik platis skolkovne? my treba 690.. prani po nas nechteji (asi je to uz v cene), ale kdyby chteli, tak operu.. Uprimne? jsem rada, ze mam dite ve skolce a toto mi prijde ako minimum..

aajina
27. srp 2013

Také perem povlečení pro naší cácoru, mají jich víc na střídání 🙂 a ručníky pro všechny na nás vyjdou jednou za čas takže žádná tragedie zasahující rodinný rozpočet 😀

schnek
27. srp 2013

mně to přijde normální, do školky se doneslo povlečení + prostěradlo a na konci měsíce se měnilo - doneslo se čisté a špinavé se odneslo. Tedy každý si bral to svoje = jednou měsíčně bylo navíc do prádla jedno malé povlečení a prostěradlo. Já bych ani nechtěla, aby se někde pralo hromadně a fasoval se erár, moje děti mají citlivou kůži a peru v extra prostředku.

giselka
27. srp 2013

@editah222 Ložní se pere jenom vlastnímu dítěti, ještě jsem neviděla školku, kde by dávali jedné mamině povlečení od všech dětí 😀 A ty ručníky, já jich dostanu kolem 50, je to větší taška, kterou si hodím přes rameno. Jsou to malinkatý ručníčky a maximálně 3x do roka 🙂

liss_durman
27. srp 2013

@elllenka No co bych dala za to, abych mohla s klidem prát povlečení a ručníky našeho dítěte... U nás je to tak, že se vždycky na konci týdne vyfásnou ručníky - pokaždý někdo z rodičů vypere všechny ručníky (z pátku na pondělí). Na nástěnce visí papír, kam si rodiče píšou čárky. Takže nejdřív mi nikdo nic neřekl (malá tenhle rok chodila jen 1x týdně), po několika (dost) měsících jsem na ten papír narazila na nástěnce, všichni tam měli 2-3 čárky, že už prali a my nic 😀 Byl to docela trapas, ale nikdo mi nic neřekl a navíc se to dělá z pátka na pondělí a malá chodila jen ve středu. Ale ani se mi to moc nelíbí, že to pere někdo doma, raději bych to svému dítěti prala sama... S povlečením vlastně nevím, jak to mají, jestli se to pere s těmi ručníky nebo to perou nějak sami, jednou mi dali to naše domů, protože ho malá počůrala, ale jinak nemám tušení. Jsou to zvláštní zvyky, už i tak platíme 200kč za měsíc, tak bych čekala, že se trochu budou snažit...

elu
27. srp 2013

jako když si pere každý svoje, tak je to v pohodě, ale prát pro celou třídu a zašívat???? tak to ne...jak říkaly holky, kde to chceš sušit třeba v panelaku?já třeba nic nezašívám, možná nemám ani jehlu 🙂 🙂 🙂

elllenka
autor
27. srp 2013

děkuji za odpovědi.

llluckaaa
27. srp 2013

@elu Mně ty jejich ručníčky přijdou takové prťavé, že by se mi určitě vešly na sušák všechny najednou.

zamilovanadonej
27. srp 2013

Ve školce v čb kam syn chodil zase dělali pro rodiče brigádu s hrabáním listí a také rodiče pekli moučníky atd na různé akce....