Ve školce po nás chtějí prát povlečení, jak je to u vás?

elllenka
27. srp 2013

U nás ve školce po nás chtějí, aby jsme prali povlečení.
Jak je to u vás? Je to normální? Mají na to právo?

berenika39
29. srp 2013

U nás je to náklad, započítaný do školkovného, prádlo svážejí do prádelny a vozí čisté, prostě na to platí firmu. Obyčekná státní školka, vloni 1100,- plus 680, stravné, letos 800,- + 720,- stravné. Tak už vidím, za co platím, prát doma pro trpaslíky, no nevím....🙂. Asi je to jak kde....

konidana
29. srp 2013

@berenika39 My perem a školkovné je 350 plus stravné zhruba stejné jako u vás. Není školka jako školka. To radši párkrát vyperu než platit několikset (a 2x) měsíčně navíc:D

berenika39
29. srp 2013

@konidana no a to já radši dám stovky navíc a čas a energii věnuju Petovi.

konidana
29. srp 2013

@berenika39 Ušetřenejch nejmíň 6000 za vyprání 2 praček navíc za rok. To mi přijde jako dobrej džob:D

sisstin
29. srp 2013

@konidana tak jako v Praze je školkovný přes tisíc s praním i bez, to nemá nic společnýho s tím. My platíme školkovný 390Kč a nic nepereme. Podle mě je to spíš v těch menších nebo vesnických školkách, tady si nic takovýho neumím představit a hodně by mi to vadilo. Vlastně o tom čtu poprvý tady, mě by ani nenapadlo, že se to někde domů rodičům dává 😕

sisstin
29. srp 2013

já bych nešla ani na sázení růží, mytí oken a nevim čeho. Fakt na to nemám čas ani chut 😝 jako nosim dětem pomůcky do školky, zaplatim, co je třeba, dám navíc, ale takovýhle cypoviny, na to bych se jim prostě vyprdla.

evvina
29. srp 2013

Tak u nás ve školce si nosíme vlastní povlečení a vždy nakonci měsíce ho dostaneme domů vyprat si ho.

konidana
29. srp 2013

@sisstin V menších školkách co nemaj prádelnu prostě buď připlácíš jako @berenika39 nebo pereš svépomocí. A radši budu prát a mít děti v menší školce, než je dát do sousední (za stejnou cenu a bez praní), kde jsou dětí stovky - takovej malej panelák. Tím myslím konkrétní případ v našem městě. Každý si prostě musí vybrat to své.

irennn
29. srp 2013

Já nevím, ale nepřijde mi to taková hrůza, aby musela být na to taková debata 😀 . No tak bože, doma stejně furt perete, tak mu to ložní prádlo jednou měsíčně vyperu nebo i dřív, klidně mu dám i do školky vlastní a o těch ručníčkách ani nemluvím....někdy se fakt problémy hledají všude zbytečně....

brusinka30
29. srp 2013

U nás pereme povlečení pro své dítko a ručníky pro celou třídu. Školkovné je 250,-, což mi přijde velice přijatelné, obědy se pohybují kolem 500,- a výlety a jiné akce se hradí až po. Nemám s tím problém. Máme malou školičku a není zde kde umístit pračka ani sušička. Na sušení prádla zde nejsou prostory. Do školky dávám vyřazené použitelné hračky, občas nějaké mlsání pro děti, ovoce a 2x do roka toaleťák, papír.kapesníky a tekuté mýdlo.Ráda pro děti vyperu a vyžehlím.

sisstin
29. srp 2013

já to doted ani neřešila, páč syn chodil ze školky po obědě, ted už tam bude na celý den, ale spát nebude (u nás děti a konkrétně větší děti spát nemusí), takže nebude mít ani lehátko. Ale ručníky mi nikdo nikdy nedával, takže to se nepere. Mně by třeba vadilo prát celé třídě, táhnout to z té školky, doma to pak někde věšet (bydlíme v paneláku). Vyprat ložní prádlo mému dítěti by mi nevadilo.

lck79
29. srp 2013

My dostáváme povlečení domů na vyprání koncem měsíce, ručník každý pátek. Každý si pere to své, celé třídě bych taky neprala.

lenka5731
29. srp 2013

@irennn no vždyť jo, praním to začne a pak by se nakonec maminky mohly střídat ve vaření obědů pro děti a úklidu ve školce ... vždyť doma vaří stejně a pár hodin úklidu jednou za měsíc taky nikoho nezabije, no ne? 😝

berenika39
29. srp 2013

@konidana rozhodně rozdíl v tom školném nedělá to praní!! 🙂
V praze jsou obecně školky dražší, ale naše školka je tak super (hlavně paní učitelky a uklízečky a pomocnice), že je mi to jedno a jsem za to ráda🙂 Přeci jen tam Petr nějaký čas stráví, tak jsem ráda, že je tam spokojený a chodí rád.

elllenka
autor
29. srp 2013

@irennn : já jen chtěla vědět jestli je to běžné i jinde. Ono člověk se musí zajímat, jinak by to klidně dopadlo jak píše lenka5731.

marton
29. srp 2013

@elllenka nemyslím si,že by to byla zbytečná diskuze.Je fajn vědět jak to funguje jinde.Naše školička je malá,i když v Praze,ve třídě bude 12 dětí a vyprat povlečení mi nevadí,i když nás je doma 6 🙂 .

berenika39
29. srp 2013

@marton jjj, přiznávám, že jsem netušila, ani ě nenapadlo, že to tak jinde funguje🙂. a netvrdím, že je to špatně, jen prostě jinak.

marton
29. srp 2013

@berenika39 do doby než se nás to týkalo,tak jsem také netušila,že si někde perou rodiče doma 😉 .Ve státních školkách to tak jistě nefunguje.Bohužel kluky nevzali,tak šupou do soukromé.Teda bohužel vlastně ani ne.Jsou to moje miminka a já jsem ráda,že jich bude ve třídě jen 12 😀 .

majkali
29. srp 2013

Malej nám nastupuje od září do školky a taky si budeme prát povlečení. A přišívat knoflíky. Děti si budou povlíkat sami, aby se to naučili. A vůbec mi to nevadí, to se v tolika prádle ztratí. Úplně chápu, že když není poblíž prádelna, řeší se to takhle.

marmazel
29. srp 2013

Ahoj, nečetla sem celou diskuzi, ale my pereme taky povlečení a tak 2x-3x za ten rok i ručníky 🙂 nějak mi to nevadí, teď sem jim tam dokonce přišila i poutko, když malá nastoupila zašívala sem i povlečení, protože maminka toho dítěte co ho mělo před námi to neudělala. A když jim nechali ušít nové povlečení vyšila sem na to malé i značku, ale to sem teda jediná 😀

marmazel
29. srp 2013

jinak sem ještě zapomněla, že to takhle fungovalo už, když sem do školky chodila já, za bráchy se ještě i chodilo na letní brigády- uklidit po bílení a tak, ale to už se dnes bohužel nedělá ☹ mohla to být sranda.

petuch
29. srp 2013

To je zajímavé, ještě nikdy jsem to neslyšela... Pracuji ve školce, kde mají děti vše erární a také se veškeré ložní prádlo i ručníky perou ve školce. Po rodičích požadujeme pouze pravidelné nošený papírových kapesníčků - vyjde to na každého tak 3x do roka. A minulý rok jsme pro dobrovolníky uspořádaly společný úklid a opravu zahrady po zimě - bylo to fajn setkání s táborákem. Kolikrát si říkám, že vzhledem ke směšně nízké úplatě bychom toho po rodičích mohli klidně chtít i víc 🙂

medvidek
29. srp 2013

Tak u nás se nepere a ani jsem to ještě neslyšela, takže ani za mě ve školce nic takového nefungovalo. A myslím si, že se to pere přímo ve školce. Platíme 1.430 Kč (školkovné + stravné) + hygienu na půl roku 120 Kč a 1000 Kč na výlety na celý rok.

petuch
29. srp 2013

...pravidelné nošení... ty překlepy 🙂

kubulapreschool
30. srp 2013

@brusinka30 Dovoluji si upozornit, že u nás za pět tisíc není jen čisté a vyprané povlečení. 🙂 V porovnání se státními školkami poskytuje nízký počet dětí na pedagoga, nadstandardně a moderně vybavené prostředí, péči od 8:00 do 18:00 hodin každý pracovní den, veškeré učební pomůcky, výtvarné materiály, výlety, divadla a spoustu dalšího. A jen dodám, že jsme opravdová školka (ne hlídání nebo klub) se vším všudy - tedy povolení stavebního úřadu, hygieniků a hasičů. Metry čtvereční odpovídají kapacitě, množství toalet jde podle vyhlášky.... Jsme pod drobnohledem. Když se na tohle všechno podíváte a třeba si zkusíte spočítat, na kolik u nás vychází jedna hodina pobytu, není 5000 Kč za měsíc v českém programu zase tak velká suma. Hezký den. 😉

brusinka30
30. srp 2013

@kubulapreschool Dívala jsem se na Vaše stránky a určitě je příjemné mít v takové školičce dítko: 🙂 . Bohužel si to mnozí rodiče nemohou dovolit. Já jsem s naší školičkou max spokojená i když musím prát povlečení 😉 🙂 . Otevřeno je od 6.30 - 16.30, děti mají k dispozici nádhernou novou školní zahradu, kroužky, taktéž angličtinu jako u Vás🙂), ve školní kuchyni se kupodivu velice dobře vaří, takže i co se týče stravy jsem spokojená, děti chodí často do přírody, divadel, letos i školička v přírodě a to vše pod dohledem výborného kolektivu učitelek. Na to, že se jedná o školku na vesnici, tak je opravdu dobře pro děti vybavena. Z širokého okolí k nám do školky přihlašují děti a to i přes to, že mají školku v místě 🙂. Věřím, že i Vaše školka je oblíbené místo a přeji Vám spousty spokojených dětí i rodičů. Příjemný zbytek dne. Hanka 😉

petrajurinova
1. zář 2013

@konidana my máme menší školku (3 třídy po 20 až 25 dětech), bez vlastní prádelny. Ale že by se mělo brát školkové prádlo (ať už povlečení nebo ručníky ) na praní domů, to jsem teda ještě neslyšela. Vím, že v některých školkách v okolí berou maminky na vyprání prostěradla nebo povlečení, když se jejich dítě při odpočinku počurá, ale jinak se to sváží do prádelny. Platíme za školku 390,- (do června to bylo 360,-) Kč plus jídlo a dvakrát do roka příspěvek na "pitný režim" - což jsou nápoje, které mají děti k dispozici celý den bez vázanosti na svačiny a oběd.

@kubulapreschool pěkná reklama, ale čisté a vyprané povlečení, moderně vybavené prostředí a bezplatné výtvarné a u učební pomůcky a materiály, několikrát do roka divadélko, kroužky a spoustu dalších akcí mají naše děti i ve školce zřizované městem v ceně pětkrát nižší než je ta Vaše a navíc k tomu je pro zaměstnané rodiče adekvátnější provozní doba, která začíná již v 6 hodin ráno a nemusím tak řešit kdo to dítě do školky povede, když v 7 musím být v kanceláři.

pisisvori
1. zář 2013

u nás ve školce chtějí vyprat povlečení když se dítě při spinkání počůrá jinak to zařizuje školka. Takže nás se to netýká.Ale asi by mi to až tak moc nevadilo.

rioko
1. zář 2013

Ve školce, kde učím, si rodiče povlečení na vyprání berou, jedno co v nich spalo jeho dítě a pravidelně, jsme malá školka, nemáme pračku ani místo, rodičům to nikdy nevadilo, ručníky bere vždy učitelka, pro všechny děti, každý rok jiná, aby se to střídalo a taky nás neubyde, ve školce kde chodí syn se domů bere jen, když se dítě počurá, jinak ne. Já myslím, že jedno povlečení 1x za měsíc může vyprat každý rodič, nevadilo by mi to ani u syna

kubulapreschool
1. zář 2013

@petrajurinova Úhel pohledu. 😉 Naši rodiče oceňují provozní dobu do 18:00 hod. atd. Mohli bychom tu polemizovat o tom, co je lepší. Víte, obecně platí, že to co vyhovuje jednomu, nemusí druhému. Hezký den. 🙂