Ve školce po nás chtějí prát povlečení, jak je to u vás?

elllenka
27. srp 2013

U nás ve školce po nás chtějí, aby jsme prali povlečení.
Jak je to u vás? Je to normální? Mají na to právo?

elu
27. srp 2013

@llluckaaa jo tak ručníčky jo, ale povlečení? a zašívat to, to by me na tom nejvic vadilo, protože to neumím 🙂

hav81
28. srp 2013

@blahova_andrea oni mají víc těch povlečení na střídačku.Tak povlečení se pere jen svému dítěti a ručníčky celé třídě,ale je to necelá pračka

llluckaaa
28. srp 2013

@elu Ale holky psaly, že povlečení pereš jen svému dítěti, ne všem 😉 Taky zašívat moc neumím, ale člověku se to hodí naučit, teď jsem zkoušela dávat záplaty na tepláky, protože spotřeba jedny na dva měsíce mi přišlo už nějak moc 😅

blahova_andrea
28. srp 2013

@giselka tak pokud bych nic neplatila, tak by mi to taky nevadilo a brala bych to jako samozřejmost. ale co já vím, tak si musí do školky děti nosit svoje téměř vše, snad kromě hraček, platí se třeba i 1500 a do toho bych měla teda ještě i prát a žehlit? to už by se mi nelíbilo.

elu
28. srp 2013

@llluckaaa zkus nazehlovaci záplaty ....jsem rada, ze existuje taky něco pro blby 🙂 🙂 , já na ne nedam dopustit

llluckaaa
28. srp 2013

@elu A zkoušela jsi je už dávat? Já jo a po prvním vyprání se odlupovaly. Takže jsem musela nažehlovací záplaty nejdřív nažehlit a pak přišít 😝
Což mi připomíná, že tu mám zase dvoje tepláky, které čekají na akci 😀

betelgeuzz
28. srp 2013

U nás nic na praní domů nedostáváme a nevím o nikom ve městě, kdo by to tak měl. Asi bych se zeptala na třídní schůzce, jestli není jiná možnost a kolik by to stálo. Uvidíš, kolik rodičů by si třeba bylo ochotno připlatit za hromadné praní.

elllenka
autor
28. srp 2013

U nás chtějí za měsíc 258Kč + za stravu + výlety, a já nevím co ještě, to prý vždy vyvěsí na nástěnku.
Musíme donést toaletní papír, kapesníčky, peníze na tekuté mýdlo, kuchyňské utěrky, hrneček na čaj. to je zatím vše o čem vím. A chtějí teda ještě finanční dary, ale to chce asi také každá školka.

Příjde mi, že když měsíčně budu za dítě platit + přispívá obec a stát tak je divný že nemají na vyprání prádla. Jako kdyby to bylo dané zákonem tak to beru, ale jen tak že si to některé školka rozhodne? A jak to že to nevadí těm co řeší hygienu? třeba mojé kadeřnici nařídili i v čem má prát a vytírat podlahu a škola může dávat prádlo jen tak komukoliv?

No uvidíme, snad to pak bude vpohodě, dám vědět v září jak to u nás přesně je a co z toho co jsem se dozvěděla jsou jen fámy.

betelgeuzz
28. srp 2013

@elllenka TAk školkovné máte celkem nízké. U nás je to 350 + strava, + kroužky, když dítě na nějaký chodí. Výlet měli jeden, jinak nemají žádná divadýlka, kina, takže pak se už nic neplatí. Žádné dary nepožadují. do školky nosíme akorát 2x ročně balík kapesníků a zubní pastu.

giselka
28. srp 2013

@blahova_andrea Tak jasně, kdybych měla platit školkovné, taky bych asi brblala, ale zase to není nic hrozného, vyprat párkrát do roka pračku navíc. A já jsem i ráda, že si povlečení peru sama, mladší dcerka je atopik, tak si to aspoň vyperu ve svém prášku.

@elllenka Možná by to chtělo se zeptat, co z toho školkovného všechno platí, podle mě by s tím neměli mít problém. Pak se eventuálně domluvit s ostatními rodiči, jestli by taky chtěli posílat raději prádlo do prádelny. Ale to by se zas určitě odrazilo na školkovném

krystalka
28. srp 2013

@elllenka - u nás tedy povlečení, ručníky apod. pere školka, ale taky dělají třeba brigádu pro rodiče - hrabání listí a údržba zahrady, zatím jsme ale nebyli, neboť se konala ve všední den od 14 do 17 hod, takže myslím, že účast asi nebyla moc velká 😉

blahova_andrea
28. srp 2013

@elu já je zkusila a hned při procházce to odpadlo ☹ došla jsem domů a našila to růčo, aby to drželo pořádně 😀

krystalka
28. srp 2013

@elllenka - jinak u nás je školkovné 400,-, což je na Prahu myslím hodně málo, z okolí vím, že je školkovné třeba 700,- někde i víc, plus samozřejmě jídlo, pak platíme měsíčně 250,- na různé akce, výlety, platí se z toho hipoterapie, canisterapie...kroužky jsou v rámci školky, ty se neplatí...Jinak taky občas nosíme kapesníky, zubní pastu, sem tam jim donesu balík papírů, nějaké samolepky na odměny apod., hrneček jsme tam loni nesli taky, jinak jim školka zajišťuje i trička na výtvarku (místo zástěrky) a asi si je i sami perou...finanční dary po nás tedy zatím nikdo nechtěl...ale loni jsme třeba dávali do školky odrážedlo a tříkolku, které už syn nevyužil, za to byli rádi, protože to přece jen časem odchází, jak na tom denně děti blbnou na zahradě 🙂

krystalka
28. srp 2013

@llluckaaa - nám ty nažehlovací záplaty taky nedrží, stačí, aby si syn pár minut hrál na zemi a donese mi odpadlou záplatu 😉

blahova_andrea
28. srp 2013

@giselka to jo, praní po mém dítěti bych se nebránila a pro dítě, co potřebuje něco extra je to dokonce lepší a brala to normálně. doma mu taky peru. ale spíš ten systém, co popisovaly některé maminky, jako že se střídají a perou všem, to už bych asi s klidem nedávala.

elu
28. srp 2013

@blahova_andrea holky mě to zatím drželo, koupila jsem docela drahé za 45 kč jedna malá včelka, nebo pejsek...a i nažehlovačky na trička mi drží dobře a dávám to i do sušičky

llluckaaa
28. srp 2013

@elu A jak je to asi velké? U nás jsou díry na kolenou, takže tam musím dát pořádný držák 😒

elvira
28. srp 2013

U nás pere povlečení i ručníky školka, o zahradu a údržbu se starají obecní pracovníci, kteří jsou zaměstnaní z úřadu práce. Školné se stravným vychází kolem 9 stovek.

elu
28. srp 2013

@llluckaaa no je to malý, tak na tu díru na koleni, výška včelky kolem 4 cm a šířka 2....ale mají samozřejmě i větší...já je právě kupuju třeba i jen tak na oživení nějaké starší jednobarevné mikiny

llluckaaa
28. srp 2013

@elu Zkusím se po tom, mrknout, dík. Já mu stejně ty záplatované dávám pak už jen na doma nebo k babičce, ale stejně chci, aby tam držely 😉

vladla
28. srp 2013

Prali jsme doma. 😉

elu
28. srp 2013

jinak ted jsem si četla prospekty a u nás se pere, jen povlečení, když se dítě počurá

elastiq
28. srp 2013

V naší školce si povlečení a ručníčky pro děti také perou sami, neslyšela jsem ještě o tom, že by to měli prát rodiče

kubulapreschool
28. srp 2013

Mateřská škola by se měla starat o ložní prádlo sama. Stejně tak jako u nás. 😉

marton
28. srp 2013

@elllenka kluci nastupují do soukr.školky a povlečení si taky 1x za měsíc budeme prát sami 🙂 .

brusinka30
28. srp 2013

@kubulapreschool aby ne, za 5.000,- měsíčně🙂))

jmisa
29. srp 2013

U nás platíme 660 + jídlo a nic nepereme, jediné, co tak 3x do roka chtěli je balíček kapesníčků, s čímž nemám problém.
Vyprat pro své dítě by problém nebyl, ale prát pro celou třídu by problém byl, minimálně z důvodu "kam s ním" 😀 V bytě bych rozhodně nepověsila 28 kousků povlečení. U nás ale nedávají ani počůrané ložní.
Jo a zašívat by mě nikdo nedonutil, jendak na to nemám buňky - vrchol mého šití je s vypětím přišít knoflík a druhak ani čas.

baris
29. srp 2013

u nás ve školce platíme 500kč + jídlo. Povlečení ani ručníky si neperem. Ale problém by jsem s tím neměla, kdyby mi dávali 1x měsíčně vyprat povlečení po holkách nebo ručníky od celé třídy.

Jak @jmisa dávám 2x do roka do školky kapesníky, potravinové sáčky, zubní pastu a holkám co cca 3 měsíce měním ve školce zubní kartáček.

No a při "revizi" hraček dávám do školky hračky, se kterými si už nehrajeme. Ty pro prťata dávám do charity.

andy21
29. srp 2013

U nás platíme 400 školkovné + jídlo, nic nepereme ani nenosíme...
kapesníky pro děti vyžadují látkové, což mi i ekologického hlediska vyhovuje.
Kartáčky i pastu dává školka.

Dvakrát ročně je brigáda, která má zároveň i sblížit a seznámit rodiče a je to fajn pokecání.

konidana
29. srp 2013

V naší školce dávají vyprat vlastní povlečení (mají dvoje, takže času dost) a ručníky pro celou třídu vyjdou tak 1x do roka. Nic nežehlím. V pohodě.