Vezmou dceru do školky do odpoledne nebo jen na 4 h?

m.i
29. únor 2008

Ahojka, možná že je již někdo o tom zmínka, ale bohužel jsem nic takového nenašla..Nevíte někdo jak je to, pokud si vyberu, že budu doma 3 roky a poté budu chtít dát malou do školky a já nastoupit do práce - vezmou mi ji normálně od rána do odpoledne, nebo pouze na 4 hodiny denně? Děkuji

janah.
29. únor 2008

Ahoj,
záleží na tom,jestli budeš brát rodičovskej příspěvek. Jestli ano,můžeš dávat do školky jen na 4 hod denně a pak zřejmě nějaký jiný hlídání. Jestli rodičovský příspěvěk brát nebudeš, můžeš dávat normálně na celý den. Z vlastní zkušenosti - školky jsou přeplněné a nechtějí brát na 4 hod, je lepší hlásit na celý den. (oni na to snad berou nějaký dotace, celý den = celá dotace) 🙂 🙂

kristi
29. únor 2008

jak rika Jana, tak to je. Problem je v tom, kdy dite oslavi 3. narozeniny....aby ti ho vzali do skolniho roku.

napr. nase Mia je unor 07, k zapisu jdeme duben 09 a skolni rok 09/10 ji nevezmou, protoze ji jeste nebudou 3 roky. Takze pak az v unoru oslavi narozky, tak budeme cekat,az se ve skolce uvolni misto

m.i
autor
29. únor 2008

janah.: zatím mám v plánu brát rodičák 3 roky, takže potom dát dítě do školky a já nastoupit do práce, tzn. že by mi ji měli vzít na celý den, že ju? No je v tom pěkný zmatek, naštěstí ještě máme čas..

m.i
autor
29. únor 2008

kristi: u nás je to únor 08,takže to budeme mít asi jako vy..

kristi
29. únor 2008

jj, takze pocitej s tim, ze budes tak pul roku bez penez....nez ji vezmou

f.nina
29. únor 2008

Ahojky tak mě o tom informovali na úřadě když jsem se rozhodovala na jak dlouho mateřskou.Když budeš 4 roky na mateřské máš právo na školku ale na jen na 10 dní v měsíci a to musíš ještě zaplatit.Jelikož jsi nahlášena jako matka celodenně se starající o dítě tím pádem musíš platit.Pokud-li jsi na 3 roky tak můžeš normálně dát celodenně do školky dítě,ale neustále mi opakovali že dítě musí být lehce samostatná a nesmí se počůrávat.Toto info mi potvrdily i ve školce ☹

mikca
29. únor 2008

pukud máš rodičák na tři roky a pak nastoupíš do práce musí ti jí vzít na celodenní docházku..4 hodky jsou udělaný pro maminy co pobírají dal rodičák , tak je můžou dávat jen na dopoledna a by o rodičák nepřiš

f nina je to pět dní v měsíci ne deset....jinak doporučuju jít k zápisu s dítětem tak aby jste byli přijatý rok který nastupujete do práce...ikdyž je to třeba listopad...budete si muset platit sice do listopadu školkovné a dítě tam chodit nebude, ale v listopadu vám ho vemou bez problému.....jinak by jste měli velký problémy...tedy mluvím o školkách které jsou naprásklé

janah.
29. únor 2008

Tak co já vím, školkovné se platí od začátku školního roku, bez ohledu, jestli tam chodíte nebo ne. Jak jste jednou přijatý, platit musíte, jinak přijdete o místo. (př. dítě narozky v únoru - platí se od září). 😉 Jinak si myslím, že je dobrý jít k zápisu za každou cenu. I když nevezmou, mají tam už přihlášku a může se v průběhu roku nějaký místo uvolnit (takhle se dostala např. naše sousedka). Pak tam šla druhá a tý řekli, že když nemá podanou žádost tak má smůlu. 😖
Takhle to chodí teda v Praze, loni jsem to docela detailně studovala. Držím palce!!! 😵
Jo a nejde brát rodičák čtrvtej rok a dávat na celej den dítě do školky. Choděj na to kontroly. Jinak pro nezkušené, když máte mladší dítko, rodičák se bere jen na to nejmenší, tudíž můžete starší dávat na celej den 😀 😀

mikca
29. únor 2008

janah nejde musíš totiž každý měsíc dokládat na sociálce že chodí dítě jen na 4 honiny denně...potrzuje školka..pokud bude chodit celý den, tak ti seberou rodičák....a školka ti přece nebude potvrzovat 4 hodiny když bude dítě chodit celý den...teda pokud němáš nělde nějakej šoloch že. 😀
s tím máš pravdu když je starší dítě, ale většinou školky takto děti nechtějí brát, jelikož je matka na RD s druhým...já měla co dělat dostat do školky svou 4 letou dceru, když jsem na mateřský s druhým, takže až zas tak jednoduché to není bohužel ☹

kristi
29. únor 2008

janah, to jako vazne budu platit od zari skolkovny a Mia pujde treba az v dubnu?? to je blbost,ne?

mikca
29. únor 2008

kristi to není takle to bohužel funguje..většinou teda neplatíš plné školkovné, al asi tak nějak půlku..ale platíš..u nás se třeba platí i přes prázdniny kdy dítě do školky dítě nadávaš..jen tak že ti drží místo

janah.
29. únor 2008

Mikco, teď Ti nějak nerozumím. Myslím, že každá sociálka si ty zákony vykládá tak trochu po svém. 😒 Každopádně tohle řešila loni moje kámoška tady v Praze. Musela malou přihlásit na celej den (kvůli tý dotaci), pak nějakým způsobem asi vyrazila potvrzení, že do školky bude chodit jen na 4 hod a dál pobírala rodičák. V poledne si pro malou chodí hlídačka a vyzvedává ji a pak jsou spolu... 😉 ☹
Jo a co se týče školkovného, to si zřejmě samostatně upravuje zřizovatel (v našem případě městská část) a určitě se to platit musí. My to máme za 600,- Platí se místo ve školce nikoliv to, že tam Váš drobeček chodí 😕 😕

poupe
29. únor 2008

to je hruza,

mikca
1. bře 2008

janah čenu nerozumíš??já myslím že si to sicálky vykládají stejně..ale je fakt že takle to praktikujou školky kvůli těm dotacím..že ti malou přihlási na celodenní platíš celodenní, ale dítě tam nesmí na celý den chdit takle jsem to myslela..teda to je zas u nás..---asi něco na způsob chceš místo tak dobře ale bude platit jakoby " nezákoně" , ale dítě do školky bude chodit podle zákona...ikdyž hje teda pravda že školka má možnost nějaká místa pro 4hodinové taky vyhradit, ale mocjich není 😠

paolin
3. bře 2008

otazka je, jestli ty nase deti do skolky vubec dostaneme..

mikca
3. bře 2008

no tak paolin, já myslím že moc na výběr dětičky nemají , když budem muset nastoupit do práce 🙂

paolin
3. bře 2008

co deticky, tem nic jineho nezbyde. 😉 ale u nas je asi 50 prihlasek na 15 mist ve skolce. proste des.

mikca
3. bře 2008

teda já jsem dnes nějaká opožděná..už asi potřebuju do práce 😀 ..no tak to je u ás podobné..umělci nahoře upraví zákon, ale školky nějak "neošetří" 😝

bledulka
3. bře 2008

holky,chtěla jsem se vás zeptat,zda nevíte,jestli nejsou zvýhodněné (při přijetí do školky) děti,jejichž maminka do práce musí.Já mám rodičovskou na 3 roky a můj zaměstnavatel neumožňuje 4 roky (takže i kdybych si řekla,že budu třeba dočasně bez příjmů a budu teřba s dítětem doma a nastoupím např. ve 3 a půl letech,tak mám smůlu.já musím buď v den,kdy dítě dosáhne tří let věku do práce nastoupit a nebo dát výpověď. (nebo otěhotnět a jít na riziko či mateřskou..)

paolin
3. bře 2008

bledulko, nekde se to tak dela, ale nemelo by to byt. preci jen je rozhodnuti jit do prace a rozhodnuti mit druhe dite stejne "hodnotne". presne jak pises mi to vychazelo. proto jsme se rozhodli pro druhe mimco. no a pocitam, ze pak dostanu vypoved. ve dvou a pul letech mi dite do skolky nikdo nevezme 😒

mikca
3. bře 2008

no právě že mejí přednnost maminy co jdou do práce to by mělo fungovat všude...předškolní to je jasný , pak pracujících matek pak čtyřleté a pak většinou ty další...jakmile jsi na mateřské s druhým dítětem jsi ve většině školek "porpadající" jelikož defakto dítě školku nepotřebuje, když jsi doma...co mě dalo usíli dostat holku ve 4 letech do školky když jsem doma s malým....takže bledulka měla by jsi mít přednost 🙂

simipel
3. bře 2008

jéžiši holky, já v tom mám děsný chaos. Nevím, která bije. Takže když bude moji malé příští rok 2009 v červnu 3roky a já nastupuji zpátky k zaměstavateli,tak musím malou přihlášti do školky už na podzim v roce 2008 a platit školné až do června nebo jak to vlastně je. Asi bude nejlepší se asi zeptat přímo do školky co?

mikca
3. bře 2008

simi to bude asi nejlepší každá školka to může mýt jinak.....ale takle to funguje také..já mám malého červensocvé takže já bych si musela platit celý školní rok..takže na to jim hodi boba na ty dva měsíce se něajk dohodnu se za,ěstanvatelem a od září pomaže regulérně

simipel
3. bře 2008

Takže bude lepší ať mi ji teda někdo pohlídá přes prázdniny a od záři by mi ji pak vzali normálně, ju? A kdy je vůbec zápis na podzim nebo na jaře?Fakt si připadám jako trotl. Moje první dítě,tak jsem zmatená jak sáňky v létě. 😀

bledulka
3. bře 2008

mikco, já si právě myslím také,že přednost by měla mít matka,která do práce musí před maminkou,která má možnost si dítě pohlídat sama..sice bych chtěla další dítě zhruba v tu dobu,co bych měla končit nynější rodičovskou dovolenou,ale jednak se to plánovat nedá (vyjít to tak nemusí) a jednak mi přijde divný ,aby se ta situace musela řešit takto (já to druhé dítě takto chci,ale pokud bych už měla druhé a nebo další chtěla až déle,tak mám smůlu)..
neumím si právě představit jak bych to řešila-nechat si dát výpověď a nemít tudíž jisté místo a nebo paní na hlídání? (a na tu my mít nebudeme..)

simipel
3. bře 2008

Jo bledulko, to u nás s pěnězma taky není růžové. O prázdninách by mi malou možná pohlídala přes den babička, Ale taky už není nejmladší . ale stejnak i když mi ji vezmou na podzim do školky, doufám, tak stejnak s manželem máme práci, že budeme doma tak nejdřív v 18hod a školky se u nás zavírají v půl čtvrté, takže jsem zvědavá, kde vezmu na ty zbývající hodiny hlídání, teda hlavně peníze. To bych doopravdy toho ministra Nečase chtěla vidět, jak by platit někomu měsíčně za hlídání nějakých 6tis. měsíčně, když v rodinném rozpočet nemáme nafukovací. Pro nás platit jakýchsi 100kč na hodinu je celkem mazec.

mikca
3. bře 2008

sismi to záleží na ředitelce.ale většinou bývají zápisi na jaře bud březen, nebo u nás budou až někdy v dubnu aby věděli kolik děti má odklad a tudíž kolk můžou přijmout děti..jj když máš možnost sehnat hlídání tak bych to být tebou udělala..penízky se hodí ne 🙂 a pak při nástupu do práce budeš mít přednost na umístění dítěte 🙂
bledulko je to tak pracující mamči mají přednost před ostatníme..

simipel
3. bře 2008

Jé tak to abych už tedy zaběhla do těch našich školek. Už je asi na čase. Díky za info, jinak bych to propásla. To by byl mazec. 🙂 No tak snad nám to výjde.

simipel
3. bře 2008

JO holky ještě dotaz, pokud mám vmístě bydliště 3mateřské školky, tak ji můžu zapsat do všech třech a pak se rozhodnout pokud nás přijmou, kam malá nastoupí?

mikca
3. bře 2008

simi no jasně aspon budeš mít větší šanci na přijetí..to mi máme jen jednu takže u mě je výhoda že už mám umístěno jedno dítě tak snad potom nebude problém s druhým 🙂