Vhodný věk na školku, aneb kdy už je dítě zralé?

timmysek
3. kvě 2012

Ahojky maminky,
v kolik letech je dobré dát dítě do školičky? Já jsem měla první MD na 3roky, tak v červenci nastupuje naše starší princezna do Mš. Teď mám MD na 4roky a nevím, zda-li mám malou nechat ještě rok s námi doma a dát ji do Mš až ve 4letech nebo už teď. Podle mně by bylo lepší dát už teď, ale je mi to v podstatě jedno, když jsem na MD.
Díky moc Ivča 🙂

lucifereeek
3. kvě 2012

já bych ji taky dala už od 3let, třeba ne každý den, ale aby si zvykala na kolektiv dětí, atd. 🙂

camelinka
3. kvě 2012

ja ji tam budu nejspis muset dat na par dnu v mesici uz ve 2.5 letech,zalezi jestli ji vemou no 😅 😔

miranda77
3. kvě 2012

ahojda, řešila jsem podobný"problém" - Dcerka se do školky strašně moc těšila na děti ... takže jsme byli rozhodnutí jí dát ve 3letech, no nakonec jsme školku nedostaly a ještě jsme měli nějaké zdravotní komplikace, takže šla do školky ve 4letech. Syn je te´d ve 3letech dost vázaný na mě, ten se do školky moc nehrne a bohužel bude muset jít, protože mne končí RP ... a někde jsem četla, že chlapci by měli být s matkou více než dcery, třeba do těch 4let ... a do kolektivu začleňovat pomaleji ...

eloana
3. kvě 2012

Ja mohla davat dceru na 5 dni v mesici od 2,5 let..... vek, kdy zvladla skolku v pohode- hlavne psychicky nastal ve 3,5 letech

camelinka
3. kvě 2012

@eloana a davala si ji uz od tech 2,5? a jak to tedy nesla?

eloana
3. kvě 2012

Ale je to individualni......do te doby bud plakala, kdyz jsem odchazela a nebo sedela v koute a nezapojovala se
Nic mene zname syn place jeste v 5 letech...a neni to jen rozmar- je to pro nej stresujici.. ma pry temer kazde rano prujem

eloana
3. kvě 2012

@camelinka davali jsme ji na zvykani, takze treba na 2 hodiny....od 3 let pak mohla na 4 hodiny denne.

camelinka
3. kvě 2012

@eloana aha tak to jo, dekuju 😉

kristi
3. kvě 2012

Dala bych ji co nejdriv, at se muzes aspon dopoledne venovat jen Oliverovi, popr. si s nim dachnout nebo tak

eloana
3. kvě 2012

@camelinka ja mela 4 letou materskou, takze mi o nic neslo, ale v te dobe bylo u nas malo deti, takze ucitelky lakaly kazdou dusi, aby mely pnly uvazek. Ted je opacny problem🙂

janovkov
3. kvě 2012

@timmysek ahoj, právě o tomto jsem se dneska bavila s ředitelkou soukromé školičky, kam chodí můj syn od 2 let, protože částečně pracuju. Dávali jsme přihlášku do státní školky, v září by mu byly necelé 3 roky při nástupu. Nedostali jsme se, ale stejně mi doporučila jej nechat ještě v soukromé, že by se ve státní trápil. Je na svůj věk hodně fyzicky velký - má teď 2,5 roku, takže dělá už teď dojem tříleťáka, ale je hodně citlivý, s každým se objímá a je hrozně hodný. I učitelky mu ve školce říkají, že to je jejich miminečko. Prý by ve státní školce, kde se jim nemůžou moc věnovat spíš trpěl a možná by nám ho i vrátili... Tak doporučuju určitě zvážit, jestli je na to holčička už zralá.

camelinka
3. kvě 2012

@eloana no presne ted je to uplne naopak, ja mam triletou ale chtela bych se vratit uz ve 2.5 letech, coz prizpusobim tomu jestli bude misto ve skolce a jestli uz na to Sara bude tak nejak pripravena no 🙂

berenika39
3. kvě 2012

Jediné, jak to zjistíš, je - když to zkusíš. Může ti tu 100 maminek napsat svůj názor, ale nejsou dvě stejné děti v tomhle ohledu. Někdo zapadne ve 2,5, někdo pláče v pěti. Záleží na tolika věcech....můžeš ji tam přece zkusit dát, a když by to nešlo, necháš ji ještě rok doma. Jsji v ideální situaci, plno maminek možnost téhle volby vůbec nemá - musí třeba nastoupit napevno do práce a prcek do školky musí.
Sama za sebe - kdybych měla možnost, určitě bych nedala syna ve třech, byl prcek, sice pohodář, ale prostě ještě zralý tak akorát na rok doma 😀 . Teprve ve 3,5 přesně se to úplně otočilo a je z něj velkáč 😉