3letá dcerka nás vydírá zvracením

andulind
9. zář 2017

Prosím o radu. Naše skoro tří a půl letá dcerka zvrací, když něco není po jejím. Takhle to zní jednoduše, ale já už jsem z toho celkem na prášky. Skoro pravidlo je to u večerního usínání. Cca před rokem měla občas večer plačtivou a z breku se poblinkala. Vždycky jsem se snažila, aby k tomu nedošlo a tak jsem ji chlácholila, hladila, no prostě cokoliv, hlavně aby nezvracela. To bývalo tak jednou do měsíce a nijak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale teď je to i několikrát do týdne. Já už si myslím, že se dokáže pozvracet schválně. Ať mlíčko před tím má nebo nemá, ať sní cokoliv málo nebo víc. Nepřišla jsem na nic, co by to dělo. Prostě jde spát, všechno je dobrý. Koupání, chvilka mazlení u nás v posteli a když se řekne, že půjdeme spinkat, tak se na mě podívá, řekne, že bude blinkat, dojde si v klidu na záchod a pozvrací se. Už jen, kdyby to takhle náhle přišlo, tak já osobně to v sobě neudržím tak, abych někam ještě došla. Ptala jsem se doktorky a ta, že to může být období vzdoru, kdy děti zkouší na rodiče cokoliv. Že hlavně ji nenechat zvracet. Ale už nepomáhá nic, po dobrým, po zlým. Dokud se neřekne, že to teda bude tak jak ona chce. Ale přece to takhle nemůže dělat pořád. Ale bojím se, aby si nevytvořila nějak vážný problém. Musím souhlasit s doktorkou, že se mi úplně nechce k nějakému odborníkovi. Prý by ji sledovali, popřípadě cpali prášky. Takhle malý děcko stejně za chvilku neví proč to udělalo. Chtěla bych na ni nějak vyzrát, prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

jana8181
12. zář 2017

Každopádně bych ve vaší situaci zašla raději na radu k psychologovi, pokud je to zvracení tak časté. Anebo ještě prý dobrý kyneziolog umí pracovat s různými bloky v podvědomí..třeba by pomohl..

andulind
autor
14. zář 2017

@jana8181 děkuji za slušnou reakci. Momentálně je už několik dní klid a ani náznak stejného chování... Opravdu koukám a nestačím se divit kolik je tady odborníků na dětskou dušičku,přitom současně zlých až sprostých lidí. Bohužel nezastávám názor, že bych byla tak špatná matka, že nedělám všechno co dítě chce. Zároveň je zvláštní,že zrovna většina těch odsuzujících si zjeně nedá ani práci s přečtením informací. Ještě jednou děkuji a jsem vyléčena z toho, abych se ještě někdy tady na něco zeptala

makky1310
14. zář 2017

@andulind tak to Ti verim. Clovek aby se nekdy bal tady na cokoliv zeptat, protoze vzdycky se najde neco za co to tady "schytas". Jinak jsem chtela napsat ze spatna mama urcite nejsi, protoze se to snazis resit a neni Ti to lhostejny. A kazdy kona podle svyho nejlepsi vedomi a svedomi. Urcite uz to bude lepsi❤🙂

maii
14. zář 2017

@andulind urcite nejsi spatna matka. Chces pro dceru to nejlepsi a bojis se o ni, snazis se ji pomoci. Urcite tebe neodsuzuju, to spis ty "odborniky", co radi ji v tom vymachat a motivovat k nezvraceni skrze darky.

Reagovala jsem primo na to, co jsi napsala, a porad si za svym nazorem stojim - ze zvraceni bylo psychologickeho razu, reakce na stresujici myslenku/vzpominku/situaci, ne zpusob vydirani. Pokud je ji dobre, tak to je prece skvele, ale pokud se to bude opakovat, tak s navstevou psychologa neotalejte. Tohle je dost nebezpecne schema, ktere lehce v pozdejsim veku sklouzne k hloubsim problemum.

baris
15. zář 2017

@andulind moje starší dcera mi tady dává zabrat. Nejdříve si od 1 roka do cca 3,5-4let způsobovala sama zácpu, od té doby má nonstop tiky a už 3x mi cca 2 měsíce nejedla, protože nedokázala spolknout žádné jídlo.

Chodila jsem k ní psycholožce - ale spíše kvůli sobě, aby mě podpořila, že jsem dobrá matka 😔 . Její rada byla - nastavit pravidla - např. v případě toho jezení, že hold ten 1 brambor musí sníst. Pokud ho sní, vykadí se, tvém případě nepozvrací se ... tak pochválit, ale neslibovat hory doly, nevykupovat hračkářství. A hlavně se o tom před ní s nikým nebavit - jenom jí utvrdíte v tom, že je to velmi dobrý nástroj k dosažení svého. Časem to přejde. 👍

baris
15. zář 2017

@pasiba
moje9-ti letá dcera doteďka beze mě neusne. a to spí v pokojíčku se svou mladší - 7,5letou ségrou. Hold si k nim musím každý večer lehnout (mají postele sražené k sobě) a počkat až usnou. Už jsem několik let neviděla večer film - seriál ... 😠

Taky se utěšuji, že až si najde kluka, tak tam s nimi spát nebudu 😀

pasiba
15. zář 2017

@baris Plně s tebou soucitim 😀 dnes jen foukal větřík a už jsem slyšela kroky a slyším 🙂 MAMI VYPADÁ TO NA BOUŘKU, JDU K TOBĚ. Jen doufám, že az si najde za pár let kluka, že nebudou chodit oba 😀
Já tedy usínám zvlášť, jen mi musí hrát televize a svítit všem lampičky

petulejohn
26. říj 2022

Z odpovědi většiny lidí je mi zle, jde vidět, že si touto situací neprošli a vůbec to neznají. Mám syna momentálně 3,5 roku a takto mi zvrací cca od 2,5 let. Začalo to na umývání vlasů a pokračovalo na všechno. Přitom vždy měl rád koupání, chodili jsme do plavání, potápěl se, vlasy si nechal mýt a z ničeho nic hysterie. Takto pokračoval, že jednu dobu zvracel snad na všechno. Postupem času se to zlepšuje a již je to spíše výjimečná situace. Udělal to jednou i ve školce. Jako poslední se to stalo, když jsem dala spinkat 1R syna a on stále řval a řval až ho vzbudil(dělavá to schválně, často,ještě se tomu směje), to mě samozřejmě naštvalo. Jelikož jsem mu říkala hodněkrát, ať mluví potišeji, aby ho nevzbudil a on se jen usměje a jede dál. Po první vzbuzeni sice zvýším hlas, ale zachvíli otevírá dveře z pokoje a opět ho vzbudí. Syn už problém usnout, že nezabírá nic, prsem už uklidnit nemohu,jelikož už jsem mléko dávala po sobe 2x, 22 hodina stále nespí k vůli staršímu a jenom pláče a pláče. To už pak mu řeknu a nechám ho ať si je s nim sám a převezme zodpovědnost za své, což samozřejmě nepomáhá, ještě je drzý a řve dál ze nenechá mladšího aby ani mohl zkusit usnout, v tu ránu se ještě pozvrací a to jede poté už kolotoč. Také jsme vyzkoušeli za nás vše, bohužel nám přijde ze jediné co zabere je čas. Naše doktorka tohle nějak vůbec nevnímá, prý je to vzdorové období. Celé je to na zbláznění, lidé kteří tohle nezažijí nemohou tohle pochopit, jsou to vše jen spekulace. Člověk se pro dítě snaží na maximum, snaží se přijít na příčiny, zkouší se tomu vyvarovat, dítě pochopit, vysvětlovat. Stejně i přes všechnu snahu, to chce bohužel čas a nějak se s tím naučit pracovat ať je toho méně a méně. Všem rodičům, kterým se tohle děje přeji plno sil, protože je to o nervy a málo kdo tohle zná a umí opravdu pochopit jak se cítí. Ještě pak plno lidí umí jen rýpat a vůbec nevi.

mdch91
26. říj 2022

@petit.a.nge strasit dite doktorem, to je pecka, pak to urcite pujde skvele, kdyby toho doktora nekdy skutecne potreboval....