Vybrali byste si lepší školku nebo tu bližší?

babca2
1. dub 2014

Ahojte všichni, potřebovala bych poradit. Dcera 4 roky, už 2. rokem navštěvuje školku vzdálenou od naší vesnice asi 7km,do MŠ v místě bydliště ji nevzali. Školka je podle mého opravdu skvělá a vyhovuje nám. Momentálně ale bude probíhat konkurz na ředitelku, takže mám i obavy,aby to ta stávající vyhrála-zastupitelstvo ji asi nemusí. Naše místní školka je taková ta klasická, kde se za 30 let v přístupu k rodičům nic nezměnilo, veškeré stížnosti rodičů neřeší, aktivity ve školce jsou takové, aby splňovaly požadavky inspekce a tím to končí. Půjdu na zápis i s mladší dcerou. Starší dcera má v současné školce kamarádku, na kterou je dost fixovaná, je to taková ta povaha,co moc nesnáší změny. Její kamarádka je z naší vsi a půjde další rok už do školky tady. 100% nám už holky v místní školce vezmou,budou mít 5let a jdu do práce. Ještě musím říct, že budu pracovat ve městě, které je mezi naší vesnicí a tou vesnicí,kam chodí dcera do školky. Budu jezdit autem. Jedna babička bydlí také v tom městě a je ochotná, pokud bude potřeba, pro holky zajet, auto řídí,příští rok bude už v důchodu. Na druhou stranu, ale mám tchýni v důchodu a ta bydlí ve stejné vsi, takže vpřípadě jakéhokoli problémů,není problém, aby je vyzvedla. Nemůžu se rozhodnout. Hlavně skrz tu kamarádku,co dceři odejde a také nebude znát žádné děti v okolí, i když přemýšlím, že bych ji dala do nějakého místního kroužku,ať je zná..Děkuji všem za rady..

babca2
autor
1. dub 2014

Ještě musím doplnit, že dcera hrozně prožívá tchýni a svoji sestřenici, která je často u tchýně na návštěvě.

sarihy
1. dub 2014

Já bych volila tu bližší...ryze z praktických důvodů.

blondynka400
1. dub 2014

@babca2 já bych určitě nechala dceru v té původní. Když jsi spokojená, podle toho co píšeš, tak to tam máte vše fakt kousíček. Já vozím dceru do státní školky 25km (domů jí obvykle vozí manžel, někdy si prohodíme ráno a odpoledne, někdy jedu dvakrát, spojím to s něčím jiným a tak), první rok by mi jí tady nevzali a ani jsem nebyla se školkou spokojená. Tento školní rok už ano. Ač jsou tu relativně dobré školky, kvality té naší to nedosahuje ani náhodou, dcera je tam spokojená. Je to smíšená školka, takže jeden rok mi to vyjde, že budou obě dcery chodit do jedné třídy spolu, určitě mi tam mladší ředitelka veme, i když jí v září nebudou ještě 3 roky. Pro mne je prostě lepší jistota, že je a bude vše ok. Za ten risk mi ani peníze ani čas nestojí 🙂 (jo a práci mám tak někde po cestě mezi, teď tam jsem ovšem výjimečně 😀 )

babca2
autor
1. dub 2014

blondýnka400 ještě řeším, zda to zvládne bez té kamarádky..peníze, ani cestu taky moc neřeším..v naší smíšené třídy nejsou, ale když je pěkně, jsou venku všichni spolu.. Mladší půjde buď od září nebo od dubna,ještě nevím.. Je pravda, že tam se mnou každý den jezdí,takže to tam taky zná a hrne se do tříd.. Vlastně jediné co řeším, je ta kamarádka, a že nebude moc znát děti z dědiny☹aby mi to jednou nevyčetla☹asi to moc hrotím, ale připadne mi to nějak důležitý..

spagatice
1. dub 2014

Vybrala bych tu lepší. My vozíme kluky 20 km a i když v tom místě nemáme nikoho kdo by je vyzvedával, tak mám v plánu je tam nechat a dát tam i nejmladšího.

aktaka
1. dub 2014

@babca2 rozhodně v té lepší. řešila jsem teď podobné dilema (státní, vrstevníci, nic moc učitelky x soukromá, děti mladší a jen pár stejně starých, úžasná učitelka, ale 12tis za plnou docházku), vyhrála soukromá

babca2
autor
1. dub 2014

Děkuju vám za názory🙂začínám se přiklánět k lepší🙂

zelva
1. dub 2014

Volila bych podle toho, co je pro tebe jednodušší. Z hlediska toho kolik máš ráno času na to, abys dítě vypravila a odvezla do školky. Pokud musíš být brzy v práci, tak bych volila prostě školku bližší. Mluvím ze zkušeností. Ráno jsem musela být brzy v práci, čekala jsem druhé dítě a starší dítko jsem vodila do školky. Zvolila jsem tu u baráku, i když jsem věděla, že není nic moc. Ale prostě čas mi to ráno nedovolil, abych jezdila někam přes celé město. Byla jsem ráda, že jsem byla ráda...Bohužel. Ale pokud člověk ráno tolik nespěchá a ví, že se to dá zvládnout, tak bych také zvolila tu lepší a vzdálenější.

blondynka400
1. dub 2014

@babca2 já myslím, že to zvládne.... Ono v tomhle věku to kamarádství takové "nestálé" a vidět se můžou i jinde ne?
U nás jak jsou to smíšené třídy tak každý rok někdo odejde a zdaleka to není tak, že se kamarádi pouze mladší s mladšími, předškoláci spolu a tak. Takže tento rok j taky odejde její nejlepší kamarádka a kaamrád a nějaké vrásky si z toho nedělám. Ona taky ne, ví to... To je život 🙂
Ad ty kamarádky z místě bydliště. Podle mne je tohle důležité u školy, tam už je to kamarádství postupně jiné. To taky nevím, jak budu řešit, místní školy se mi nelíbí 😒 Ale ta školka problém není, děti tu zná, baví se s nimi normálně a určitě jí neodstrkují jenom proto, že s nimi nechodí do jedné školky....

willow4
1. dub 2014

Kamarádi přichází a odchází, volila bych kvalitnější školku/školu. Syna jsem dala do blízké školy, dceru už do "lepší" vzdálenější.. a i když musím každý den holku vozit do školy/ze školy (což u blízké školy není) tak toho nelituji... (tedy... když sněží a já musím řídit tak si trochu zanadávám 🙂

babca2
autor
1. dub 2014

asi jsem ještě měla napsat, že manžel je od út do čt pracovně mimo domov,někdy už od po. Takže není k dispozici a jeho argument je, co když já onemocním,kdo se o holky postará,aby je odvezl,dovezl apod. Takto by pro ně zašla tchýně, ochotná je. Moje mamka se nabízí, že bude doma, tak když bude potřeba,tak pro ně zajede,ale je hodně aktivní člověk narozdíl od tchýně,která dřepí doma a žije vnoučaty..Moje práce mi dovoluje v pohodě stíhat začátek i konec školky. Vožení už natrénováno mám, momentálně vozím jednou denně a to i 3 děti..

blondynka400
2. dub 2014

@babca2 já mám manžela věčně pracovně pryč, to podle mne nemá žádnou váhu... A nikdy to nebyl žádný problém. A při fakt vážné nemoci se to přeci dá řešit. To máš dobré, že máš blízko hlídací babičky. To většina nemá a taky to se školkou zvládá 😉
@willow4 a můžu se zetpat, jak se dcera vyrovnává s tím, že nechodí do školy s dětmi z okolí? Co tak vím, tak to bývá dost problém 😖 I když ona je ještě malá co?......

willow4
2. dub 2014

@blondynka400 Asi každé dítko je jiné... Naší to nevadilo, byla plná dojmů a emocí, že jde do nového prostředí a ta škola dělala "přípravku" tj, na konci předchozího školního roku děti chodily 1x týdně na hodinu do své budoucí první třídy, ke své budoucí první paní učitelce 🙂 takže to jí bavilo... "naše" blízká škola tohle neměla, navíc se nevědělo, kdo je bude učit a to bylo pro mě dost rozhodující... Teď je ve škole druhým rokem, kamarádů má hafu... , dokonce některé děti, co znala ze školky teď přecházejí do té naší "lepší" školy 🙂) protože se to u nás fakt nedá... Má tam mraky kroužků, je oblíbená a já jsem ráda, že jsem se tak rozhodla...

Ale je fakt, že místní děti už skoro neznáme ☹ Zúčastňujeme se akcí vzdálenější školy a tak asi o některé kontakty přišla... a jiné získala 🙂

carrie_b
2. dub 2014

Já se budu také jednou rozhodovat, zda zvolit "obyčejnou" bližší školku, na jejíž zahradě jsou již dvacet let tři stejné orezlé prolézačky, nebo moderní školku s mnoha aktivitami pro děti i rodiče, do které budu ale muset malou vozit autem. V tuto chvíli jsem všemi deseti pro druhou možnost, protože chci, aby se malá i v ten čas, kdy nebude se mnou, rozvíjela, než aby si každý den hrála na tom stejném koberci, s těmi stejnými hračkami a čekala, až ji vyzvednu a začne se něco dít🙂

mborlova
2. dub 2014

Já budu ráda, když mi malou příští rok do nějaké vůbec vezmou! A když ne, tak budu muset vybírat podle financí (ze soukromých)!