Výchova syna. Poradíte?

merunka1987
26. bře 2020

Dobrý den všem, mám dotaz a už si nevím rady. Máme syna, necelých 5 let. Když jsem se synem sama, nebo je syn jen s manželem, tak je hodný, tak je to naše zlatíčko. Ale když jsme se synem oba dva, tak je úplně jiný. Je protivný ukňouraný, všechno si vynucuje brekem, dělá naschvály, atd... Už si s ním nevíme rady, děkuju za jakoukoliv radu

veruuu_kubesovic
26. bře 2020

A jak jsi na tom ty, když jsi s ním sama? myslím psychicky? jsi v pohodě, nebo ve stresu, podrážděná? Mám 5letou dceru a když jsem vytočená, ať už z čehokoliv, dcera mi dělá samé naschvály, jakmile jsem v klidu a v pohodě, dcera je miláček 🙂

merunka1987
autor
26. bře 2020

Když jsem s ním sama, tak jsem v pohodě. To jsem z něj spíš nervozní, když jsme na něj dva.

blabloblu
26. bře 2020

Nas malej to dela taky. Je zvyklej na vyhradni pozornost a jak ji nema, vynucuje si ji, a to i za cenu toho, ze je to pozornost negativni. Pomohla nam spolecna jidla, u nichz si povidame a dame prostor i jemu - je to jakysi ritual. Hrajeme taky spolecenske / stolni hry a u toho si povidame a casto jen tak spolu jsme vsichni 3 a davame u prostor, aby povidal, predvadel se (treba se jen valime v posteli, nebo si pustime nejaky porad, kde nevadi, ze do toho drnda). Ale taky dbame na to, ze musi respektovat, kdyz se bavime my s muzem, aby nerusil. Kdyz mluvi maly, taky ho nechame domluvit. A taky nam pomaha cilena ignorace. Kdyz vim, ze se opravdu pta na blbosti, aby jen upoutal pozornost, delam si svoje a ignoruju ho. Napriklad, kdyz mu 3x reknu, aby na me nemluvil, protoze se potrebuju soustredit na praci. Pak, kdyz mluvi, nereaguju a vetsinou da pokoj. Ucime ho, aby se umel zabavit taky sam. Nastesti je dost samostatny. Jak ale zamezit naschvalum, na to jsem zatim neprisla. Dneska treba si namaloval oci moji rasenkou. :D

antilopkax
26. bře 2020

Tohle přesně dělá syn. Jak jsme sami 2, tak nejhodnější dítě na světě. Jak je s námi kdokoliv další, tak nezvladatelná, neřízená střela.
Taky jsem ještě nepřišla jak na něj.

merunka1987
autor
26. bře 2020

Děkuju moc za rady🙂 Určitě vyzkouším. Koukám, že nejen já mám takové starosti🙂

konidana
27. bře 2020

@merunka1987 u nas doma to bylo úplně to samé. Myslim ze je to dano trochu odlišným přístupem otce a matky. Kdyz jsme samostatne s dítětem jede se pid8le jednoho a je to dané. Pokud jsou rodiče oba, dite to zkouší, jestli jeden z nich nepovolí. Je to mazec, ale myslim ze to je celkem běžné.

lllucielll
27. bře 2020

Máme syna (za 2 měsíce mu bude 6) a dělá totéž... U nás je to asi i tím, že my se s partnerem celkem lisime v názorech na výchovu.. 😔

katka9184
27. bře 2020

Ahoj, mám to stejně. Jakmile jsme s malým každý zvlášť, tak je to v pohodě... Ale společně je to děs, neříkám že pokaždé...
Často se lišíme v názorech na výchovu a dle mého to malý pozná a vycítí, že mezi námi něco není v pořádku 🙂

drakenn
27. bře 2020

Tak pokud si ve společnosti partnera nervózní, dítě na to reaguje.
Máte odlišné názory na výchovu? Nevěříš si před partnerem?

izz76
27. bře 2020

@merunka1987 Moje 5leta dcera to také občas dělá, když jsme s ní sami ať já nebo manžel, tak je skvělá.. Když jsme společně, tak si vynucuje pozornost, má různé problémy, prostě nám nechce dopřát aby jsme se náhodou bavili chvilku jen spolu😆 I když teď poslední dobou se to zlepšuje.. Radu asi nemám, jen vysvetluju, že si potřebuju popovídat i s tatínkem, který je hodně v praci, že se o pozornost musíme podělit.