Vypadávání prvních zoubků. V kolika letech asi?

kaaatinka
15. zář 2010

Dceři je 5 a půl a dneska jsme zjistili první vyklající se zoubek...připadne mi to brzo na to že je jí 5 1/2.....?

yfka30
15. zář 2010

Ahoj, tak malýmu je teprve rok a půl, takže nás se to zatím netýká. Ale mám kamošku a její holce, vypadl první zub už ve 4 letech a druhej narostl až v 6ti, měla ho celej černej 😒 . Já si nemyslím, že by to bylo nějak moc brzo, kolem toho 6 roku by měly vypadávat a asi taky záleží, kdy začaly růst mléčný 🙂

neumisa
15. zář 2010

v půlce první třídy - 6,5 let, ale to už je docela pozdě ... zatím jen spodní jedničky, minulý týden se mu prý začala kývat dvojka dole ... ale horní jedničky pořád nic, už je má celé obroušené a drží, potvory ... 😉

butanek
15. zář 2010

ahoj,synkovi se kýval zoubek v 5 letech a 8 měsících,za pár dní si ho vytrhl a přišla "zoubková víla" 🙂
měl rodost a hned vyrostl nový 😉

jolspa
25. zář 2010

ahoj, naše dcerka má 5 a půl a první zoubek ji vypadl měsíc před 5-tým rokem......je pravda, že první 4 zoubky už měla ve čtyřech měsících, ale i tak mi to připadlo moc brzo.......ale co naděláme.....Dneska už máme venku 5 zoubků a musíme to nějak ustát.....

silvik
25. zář 2010

Ahojky... tak naše Bára má 5 a půl roku přesně a prozatím nic, žádný náznak, že by se něco mělo dít... zoubky nám ale rostly naopak pomalu a později, než je obvyklé, takže si myslím, že si ještě chvíli počkáme 😉

lusi80
27. zář 2010

tak nám vypadl první zoubek přesně na Novej rok,letos,respektive si ho malje vytrhl sám,to měl 6let a skoro 2 měsíce,můj zubař mi říkal že začnou padat mezi 5-7rokem,začne ho vytlačovat novej a tím pádem se začne kývat,máme novej jenom jeden zatím,tak nevím kdy budou ty další 😀 a to mu rostly celkem brzo,v ecelých 5ti měsících,mladšímu až v 8mi měsících,tak uvidíme jak to půjde rychle 😉

susik77
19. zář 2012

Veru vypadli dolni jednicky kolem 4,5 roku, behem asi 2 tydnu ji zacali rust uz trvale. Dolni dvojky ji vypadli pred 5 rokem, trvale ji rostou uz asi mesic a zaroven se ji ted mesic po 5 narozkach zacali kyvat horni jednicky 🙂 Ma z toho radost, ze je uz velka 🙂
Ale je aj hodne vyspela - v 5 letech meri 119 cm.

mipo
30. zář 2012

Kubikovi vypadl zoubek ted - 5roků a 7 měsíců a už mu tam roste další zoubek

mates22
30. zář 2012

První zoubek vypadl na pěti a půl, druhej následoval hned a na další se 3/4 roku čekalo. Ve srovnání s ostatními ve školce naprosto v mezích 🙂, není to nijak brzo.

carodkaa
30. zář 2012

Není to brzo, synovi první vypadl v 5letech druhej nedávno asi půl roku s nim chodil a kýval se mu 😀 a teď už jdou na řadu horní,taky se kývou a je mu čerstvě 6 😎

alt
17. říj 2012

my měli teď v říjnu 6let, je předškolák a zatím nic, ani se nám nic nekýve..

vendullka
17. říj 2012

Je to naprsto normální čas, neboj se🙂

coxa
17. říj 2012

Ahoj, já se taky lekla, synovi vypadl první na 5ti letech a 2 měsících, ale je to naprosto v pohodě, jako všechno je to individuální. Zubař mi na kontrole říkal, že po pátém roce už kdykoliv. Jen nám vypadla první jednička dole a teď už se kýve i druhá a i jednička nahoře, ale neroste zatím nic 😀 A první zoubek měl až na 8. měsících. 😉

majka07
13. lis 2012

Ahoj, dceři vypadl první zub 2 měsíce před 5-tým rokem a druhý 14 dní na to. Další jedničky nahoře jí vypadli když jí bylo 5 let a 3 měsíce, teď má 5,5 roku a má 4 zuby venku a už vlastně i 4 zuby nové 😀 Kývají se jí dvojky a dokonce i trojky trošku. První zub jí narostl v devíti měsících.

very
13. lis 2012

Ahoj, syn měl v srpnu 6té narozeninky a ještě ani náznak neproběhl.. Zoubky má krásné, barva se nemění 🙂

martik033
3. led 2013

Ahojky všem, mé dceři vypadl první zub měsíc před čtvrtými narozeninami. Dnes je jí 5 a sedm měsíců a má už vypadlých
devět zubů. 😀

anatanka
4. led 2013

Ja si vzdycky myslela, ze padani prvnich zoubku se tyka az skolnich deti, ze je to zalezitost prvni tridy a dale. Ale po tom, co vice mene vetsina Mirincinych kamaradek uz nejaky ten zoubek venku ma, mi moje dite zacina pripadat jak exot...🙂

Vsechno jde proste rychleji. Holky uz maj trojky prsa v sedme tride a zuby vypadavaji ctyrlety detem... 😉

stoupa666666
26. bře 2013

Ahoj.Malá má dnes 5let a 1 měsíc a zjistila jsem první kývající zoubek ;)

jetynka
26. bře 2013

Nám první zoubek vypadnul cca 2měsíce před 6.narozeninami, druhý ho následoval asi 14dní po něm a už Barborce lezou nové dospělácké zuby, má je asi 2-3mm vylezlé, rostou zatím nakřivo, ale bylo mi řečeno, že se srovnají. tak budu doufat. Mám ale kamarádky, jejichž dětem bylo 6 nedávno a nemají vypadnutý zub ani jeden 🙂

poupe
27. bře 2013

K. má čerstvě 6 let a žádný kývající zub nemá 😉 ale ona měla 1 zub až v 10 měsících, tak nevim jestli to má vliv

pepibubu
27. bře 2013

Hm tak náš Pepíček měl první vypadlý ve 4 letech a ani ne jednom měsíci!!! Dneska má 4,5, dolní jedničky má stálé, horní jednu taky stálou a po druhé vypadlé zatím se nic nechystá.... I dr říkala že je to brzo, ale copak mu to tam natluču kladivem?

Ale je pravda, že měl zoubek ve čtyřech měsících....

elastiq
8. srp 2013

Naší malé vypadl první zoubek až v 6 a půl letech a ty další už potom následovaly, často se říká, že vypadnutí prvního zoubku je také známka školní zralosti

janapavlik
8. srp 2013

Emě vypadl první zoubek těsně po 5. narozeninách 😉

anakonda1304
12. bře 2015

mam dotaz synbude mu 6 ma na hore jednicky mlecne a musi jit k zubari je vytrhnout nebo to vypadne samo.Dole ma uz druhe .

bobobob
8. čer 2015

Náš Jirka 8+3/4 r a zatím nevypad´ani zoubek. Zubní lékařka hodnotí v širších souvislostech, tj. zda-li je v ústní dutině obecně vše vpořádku, tj. nejen to, zda-li jsou zuby zdravé ale i jejich velikost, tvar, objem dásní atp. Kromě toho, když jsem jí řek´že jsem 25 let nebyl u zubaře a nemám ani jednu plombu, tak zohlednila i ty genetické dispozice. To jen pro uklidnění všech maminek, co zatím čekají...

krystalka
11. čer 2015

Synovi vypadl první zoubek letos začátkem jara - v 7 letech 🙂 , byla to spodní jednička....a teď jsme nedávno zrovna byli u zubařky a horní jedničky se mu prý už taky trošku kývou....jinak úplně první zub mu vyrostl ve 13 měsících 😉 ....zatím má všechny zoubky zdravé, bez kazu 🙂

marecek4
11. čer 2015

nám zbývá měsíc do 6 let a začla se kývat dolní jednička

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
maggie
12. čer 2015

synovi první zub vypadl až po 7. roce

kamila297
12. čer 2015

Spojovat vypadávání zubů se školní zralostí mi přijde dost mimo... To by některé děti byly zralé na ZŠ už ve 4 letech??!! 😀 Takže se nestresujte, všechno má svůj čas a každé dítko je nezaměnitelný originál 😉