Waldorfská školka/škola. Máte zkušenost?

blandik
7. led 2011

ahojte, máte někdo zkušenosti s Waldorfskou školkou? Ráda bych tam umistila syna, něco jsem si načetla, ale zajímaly by mě přímé zkušenosti rodičků, jejichž děti již do školky nebo školy tohoto typu docházejí.

blandik
autor
11. pro 2014

@lu777 ahojky, moc mě těší, že jste spokojení a děti se kouzelně rozvíjejí. A taky, že mi přinášíš pozitivní zprávy o waldorfu. My jsme se byli podívat na den otevřených dveří a taky na adventní dílny..a zatím nemají jasno, kdo bude učit první třídu příští rok. Ta učitelka, co učí letos první třídu, je úplně kouzelná bytost. Kažopádně miška jde do školy až příští rok, je podzimní..a momentálně se nejvíce přikláníme k domácímu vzdělávání, že bychom mišku zapsali do březové. Waldorfská škola je hned druhá v pořadí, ovšem je 30 km daleko, což je značná zátěž pro všechny..takže řeším v sobě různé strachy, kdyby se měl učit doma a taky to, čím bych se živila, protože manžel nemám extra stabilní či jistou obživu. Takže jsem ráda, že mi přinášíš tak pozitivní informace o waldorfu. Vím, že se tam děti učí pomaleji, v první třídě si hodně hrají, a mají to hodně prožitkové..velmi záleží na osobnosti učitele...mě se na tom dni otevřených dveří líbilo, že třeba v sedmičce ty děti neměly obavu říkat učitelce i ty svoje pubertální "frky" a přitom to nepůsobilo nějak urážlivě, byli parťáci, by se dalo říci..ale třeba třetí třída se mi nelíbila, protože mi neseděla učitelka, byla dost direktivní...miška do školy nechce, říká, že by pak nemohl být tygr a běhat, když potřebuje..já nejsem proti ho učit doma, potřebuji vyřešit obživu. Budu ráda za další zprávy..

lucie2401
16. bře 2015

Ahoj maminky, ráda bych obnovila diskusi.
Je tu prosím ještě někdo, kdo má zkušenost s Walf.školkou? Přízpěvků je tu sice celkem dost,ale rodičů, kteří tam děti opravdu mají je jen pár. Nepřibyl někdo?

lu777
31. bře 2015

@lucie2401 ahoj, co bys potřebovala vědět? já mám mladší druhým rokem ve w. školce a starší u školkou prošel a chodí do 1. třídy waldorf/intuitivní pedagogika 😉
@blandik nevím jak jinde, ale u nás mi přijde, že se děti učí dost a i stíhají to prožitkové 😉 Matýsek hezky plynule čte, sčítá a odčítá do 20, násobí taky trochu, umí římské číslice.. píše velká a malá tiskací písmena a poslední měsíc začal číst psací písmena (psací se učí později, je to náročnější a prý norma je, že se to musí naučit do konce 3. třídy, ale tak to mě tak netíží - čte a píše sám a rád 🙂

jinak háčkují trochu, pěstují si věci na políčku... hlavně se hodně osamostatnil, teď moc chce jít sám na malý nákup, vymyslel si, že na další jarmark o Vánocích ve škole vymyslí křížovky a bude je prodávat (výtěžek jde škole)...
za mě spokojenost... je to samosprávná škola, tudíž hodně dobrovolnické práce, člověk musí být víc angažovaný a proaktivní než je zvykem, ale není to zas nadmíru... už se tam všichni docela dobře známe, což je prima, můžeme si napsat, zavolat, vzájemně si vyzvednout děti 🙂 přijde mi, že se tam učí jak ty fantazijní věcí a prožitky, sociálno tak i dost praktických věcí, což jsem ráda 🙂

lu777
31. bře 2015

možná bysme mohli založit skupinu Waldorf tady na MK?? já doufám, že toho bude přibývat... dneska dokonce i v ekonomických novinách byl sloupek o R. Steinerovi a moc pěkně napsaný 🙂

lu777
31. bře 2015

jinak na Facebooku je skupina Na waldorfské škole... a pak je vzdělávání a různé typy na aktivity okolo Pavla Kraemera... např. škola 21. století atd...

kacenkaharris
24. kvě 2015

Zaujimalo by ma, ako je to s povinnym ockovanim vo waldorfskych skolkach v Ceskej Republike, hlavne v Prahe. Trvaju na ockovani alebo sa da s riaditelkou dako dohodnut? Dakujem vopred!