Za jak dlouho si zvyklo vaše dítě na školku?

mamkamarketa
28. dub 2011

ahoj, muj syn 2r 5m chodi 2 mesice do soukrome skolky. chodi jen 2 krat tydne na odpoledne. zezacatku super, sam sel za detma,ale posledni 3 tydny jsou desny ☹ jakmile jdeme do herny, uz na me visi jak kliste, pusinkuje me, krici, place ☹ rve mi to srdce. zasadne jsem proti, aby si ho rvouciho nasilim ode me brali, proto vzdy musim do herny, nicim ho zabavit a pak ''utect''.. od ucitelky vim,ze si chvilku poplace a za nekolik minut se zapoji s detmi.
Vim, ze to je desne individualni, ale za jak dlouho si zvyklo vase dite?

latvia
28. dub 2011

za 2 tyzdne, sice chodime do jasli, ale neplakal vobec po na konci 2.tyzdna.prvy den bol 2 hodiny, dalsi den ostal do obeda a dalsie dni uz tam aj spal a prichadzala som okolo druhej poobede. vraj maju odskusane , ze cim skor nechas dieta na cely den, tym si rychlejsie zvykne. u nas to platilo

berenika39
28. dub 2011

ahoj, petr taky jesle🙂))..od 22.měsíců, a taky jednou týdně....ale nejdřív jsem ho první dva měsíce dávala denně, aby prostě pochopil, že je to tam v pohodě, že prostě si pohraje a po spaní přijdu. trvalo to cca měsíc, než na to přišel, ted už chodí jednou týdně a ví, kdy je středa 😉 a je spokojený..... ten první měsíc plakal, nechtěl se ode mně odloučit, pak už byl v pohodě. nechávala jsem ho tam nejdřív hodinu, pak dvě, postupně, po týdnu tam už i spinkal.

vojtisek2007
28. dub 2011

Vojtíkovi (fakt velkej závislák na mamince 🙂 )to trvalo cca 14dnů, Eliška šla poprvý včera a v pohodě....ale mají ve třídě holčičku, co chodí od září, a jakmile si začnou chodit maminky v poledne pro děti co ve školce nespí, tak spustí řev a ječí až do 16 než jí maminka vyzvedne ☹ - to už mi přijde fakt extrém....☹☹☹

romana29
28. dub 2011

my si vůbec zvykat nemuseli - chodili jsme vloni na jeden den v týdnu do jeslí (sice v jiné budově, ale v rámci jednoho areálu) a tak to bral pouze jako přechod do jiného prostředí. Přiznávám, že mě docela mile překvapil, protože jsem čekala, že to bude brát špatně - celý den, každý den, já doma s novým miminkem....Hold děti někdy překvapí 🙂

Takže určitě za pár dní se to zlepší i u tvého synka! Věřím tomu 🙂

kalo
29. dub 2011

U nás to bylo naopak hned od začátku....ostatní děti v šatně visí plačící matkám na krku a naše malá se se mnou ani nerozloučí..jen co skočí do bačkor, bez otočení či zamávání mete do herny 🙂 Nejdřív mi to přišlo líto, ale na druhou stranu jsem ráda, že se tam takto těší....Jak píše ROMANA29..děti překvapí.....

pmk
3. kvě 2011

ahoj,syn chodí do školky od září a až teď poslední 2 měsíce se tam i těší,chce tam spinkat a je spokojený,takže nám to trvalo opravdu dlouho.Ale v zimě byl často nemocný,takže 1 týden ve školce a 2 týdny doma a to si pak zvykal ve školce znova od začátku.

coxa
3. kvě 2011

Ahoj, syn chodí od září, první den šel s nadšením, ale vyzvedávala jsem si ho ubrečeného, prvních 6 týdnů bylo náročných a to chodil domů po obědě, pak se rozkoukal, získal kamarády a v pohodě, vysloveně se těší. Dokonce tak, že sám od sebe přišel s tím, že tam chce s dětma po obědě odpočívat. 😵 Vydrž, určitě se to srovná! 😉

rampouch
26. kvě 2011

Moje malá chodí do školky už rok (od 3 let) a ještě si nezvykla. ☹

kristi
26. kvě 2011

u nás teda pohoda, první týden nechtěla chodit, ale teď je moc ráda, baví ji to a neprotestuje. Dokonce se krásně rozjedla a vidím na ní, jak se tam hodně věci naučila 🙂 takže neporadím, ale přeju, ať to brzo zvládnete