Založení dětské skupiny v obci při nedostatku míst v MŠ

kammka
15. kvě 2014

ráda bych poprosila o radu, pomoc či popis konkrétní zkušenosti se zakládáním alternativy ke školce.. Ta naše místní má trvale nedostatek míst, každoročně odmítá cca dvacet dětí. Některé maminky to tolik nebolí, protože mají doma mladší dítko, nebo je ten jejich předškoláček mamánek, nebo mají práci, kterou mohou dělat z domova. Takových ale moc není. Já budu tento problém řešit za rok, ale chci mít jistotu, že jsem udělala všechno. Napřed jsem uvažovala na popud kamarádek o založení malé dětské skupiny u sebe doma, jenže naše bydlení není ještě zkolaudované na trvalé, vodu ze studny musíme převařovat a taky se bojím toho, že když na mně sedne nějaký bacil, tak dostanu do problémů několik maminek..Chystám se oslovit spolu s maminkami, které se za pár týdnů dozví, že pro jejich dítko místo ve školce není, starostu.. Ale ten náš není zrovna aktivní, nepožene se do toho po hlavě, to vím už teď. Proto moc prosím všechny maminky, které už mají zkušenost s tímto typem předškolní péče o dítě, o jakékoli informace.. Co požadoval stavební úřad, krajská hygienická stanice, jak je vyřešené stravování, z čeho je hrazen provoz, kolik např. platíte vy a nebo kolik byste byly ochotné platit..Jaké byly požadavky na venkovní prostory, jak je vyřešen prostor pro odpočinek, kolik je ve vašem zařízení místností...Jakou kvalifikaci mají pečující osoby v dětské skupině. Vítám také jakýkoli nápad na vzdělávací koncepci a moc děkuji.. něco musím dělat, abych mohla příští rok s čistým svědomím buď jít do práce nebo nadávat... Já mám totiž problém: i kdyby našeho Tondu do školky vzali, dostane se do třídy učitelce, které doma říkáme bachařka a na kterou si stěžují všichni rodiče..Takže radši bych měla v záloze jiné řešení. A na internetu jsou jen neurčité informace..

marecekavendulka
15. kvě 2014

@kammka náš syn chodí do dětské skupinky,dám Vám sem odkaz,myslím,že by Vám mohli poradit,když se s nimi zkontaktujete. 🙂 http://www.pansofie.cz/detska-skupina-skolka/

kamila297
15. kvě 2014

Koukněte na web Ministerstva školství, nejčastější dotazy - Předpisy a pokyny k založení školy nebo školského zařízení, tam je kontakt na paní, která to má v gesci.

kammka
autor
15. kvě 2014

@marecekavendulka moc díky, zkusím je kontaktovat, jen si říkám, k čemu by mi byla dětská skupina s provozem od sedmi do půl páté 😀 😀 u nás je školka od púůl sedmé do pěti a i tu jsem stíhala blbě.. ale koukala jsem, že je možnost si připlatit.. každoppádně konečně nějaké konkrétní info z praxe, jsem za ně ráda, líbí se mi i tématicky zaměřené dny, super..
@kamila297 pokusím se to najít, díky, zatím jsem našla jen poradnu, kde chtěli za hodinu nehorázný peníze.. tohole snad nebude taková hrůza.

marecekavendulka
15. kvě 2014

@kammka no oni tam spíš maj provoz neofiko od cca pul 9. do 15 hod.já chodím pro malýho na 15.hodinu a to už tam bývá mezi posledníma..jsou ale ochotni tam dítě nechat až do 18 hod.tak snad se Vám povede tu skupinku založit 🙂

enam
2. dub 2016

@kammka Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak vám dopadlo zakládání dětské skupiny. Chtěla bych se do toho také pustit, ale vůbec nevím kde začít. Děkuji za odpověď

pampalin
4. dub 2016

@enam
@kammka TAké bych se přidala s dotazem, zda se podařilo skupinku založit a co vše bylo třeba udělat. Díky.

kammka
autor
9. kvě 2016

@enam
@pampalin já to nakonec vzdala, protože náš domek ještě nemá dokončenou kolaudaci a tím pádem by mi nikdo nepovolil tady něco takového organizovat a pronajímat jiné prostory jsem si na to nechtěla. Nakonec pracuju na zkrácený úvazek na směny v nemocnici, nějak to zvládáme s babičkama a jsme celkem spokojení...

kammka
autor
9. kvě 2016

@pampalin

@enam ..a naštěstí kluk má jinou učitelku, než jsme se báli, škola otevřela novou třídu a nabrali dvě nové učitelky a ta naše je super a kluk ji miluje..je ve školce spokojený.. takže to nakonec dopadlo skvěle.

nicollka
12. srp 2016

také bych chtěla otevřít dětskou skupinu již dlouho, jen prostory jsou problém a hypotéku na RD nedostanu :( Město nic nenabízí ... velká škoda. Je tu odmítnuto velké množství dětí.
Snad jednou