Zaplacená MŠ, syn ani 1x nebyl. Nechtějí vrátit peníze

sateza
1. zář 2010

Zdravím Vás všechny, můj syn, kterému je 5,8 let měl chodit o prázdninách oba měsíce do školky a bylo uhrazeno jak stravné, tak i školné na oba měsíce. Během prádnin však vše vyšlo tak, že ve školce nebyl ani jeden den. Stravné nám vrátili, avšak ke školnému se nemají. Nanavštívil školku tedy v obou měsících ani jednou a mám za to, že školné by tedy měli vrátit rovněž. Jedná se o školku zřízenou obcí. Jak to tedy je, případně o co se dá najít oporu...ve školském zákoně je pouze řešena úhrada, ale neřeší se tato situace. Děkuji za odpovědi.

vojtisek2007
3. zář 2010

@sateza ahoj, my se na prázdniny museli přihlásit už dopředu (v květnu), protože se školky střídají, byl týden ve své, dva týdny jiinde,vystřídal ve městě 3 různé školky....a už dopředu nám bylo řečeno, že zaplacené školné se nevrací, pokud by potom o prázdninách nešel , protože už mu tam jako "drží" na ty prázdniny místo (mohlo jít místo něj jiné platící dítě)...jo,ale bylo snížené na polovinu (nomál 300,- o prázdninách 150/měsíc).

daisy1
26. dub 2011

Ahoj, platí dítě školné i přes prázdniny, když do ní nebude chodit? Dceru mi berou teď od května a tak se v tom zatím moc nevyznám.

lusi80
26. dub 2011

@daisy1 tak pokud jde už od května a o prázdninách chodit bude,tak by se mělo platit,a mám pocit,i kdyby nechodila,aspoň mám pocit,že u nás to tak je,ale na 100% to říct nemůžu,jestli to neberou tak,že je jako nemocná,tak se neplatí strava,když nechodí ale školné jo a záleží jestli mají školní rok do konce srpna,pokud ano,tak se platí,kluci nastoupili oba až v září,o prázdninách nechodí takže neplatí,ale chce se to radši informovat ve školce,u ředitelky 🙂 😉

vojtisek2007
26. dub 2011

@daisy1 u nás je o prázdninách školné snížené na polovinu a když dítě nechodí tak se nehradí stravné, školné ano

eleonora
16. kvě 2011

@daisy1 budete platit jenom školné, u nás to je sníženo, že za 2 měsíce platí jenom jeden a nemusí platit obědy, to jsme museli napsat čestné prohlášení

daisy1
16. kvě 2011

@eleonora ahoj, mě nakonec řekli, že pokud o prázdninách nechci dát dítě do školky, tak neplatím nic..

daisy1
16. kvě 2011

to je teda divný, jak to ma každa školka jinak

vrtule83
20. kvě 2011

každá to má opravdu jinak, u nás se školkovné platí v plné výši přes prázdniny ikdyž díte chodit nebude. Ale maminky co pobírají rodičovský příspěvek i na mladší dítě, tak si mohou zažádat o osvobození.

vrtule83
20. kvě 2011

každá to má opravdu jinak, u nás se školkovné platí v plné výši přes prázdniny ikdyž díte chodit nebude. Ale maminky co pobírají rodičovský příspěvek i na mladší dítě, tak si mohou zažádat o osvobození, ale nesmějí dítě do školky dát ani na den.