Zimní kombinéza pro 5leté děti

karlam
31. srp 2017

Prosím o radu zkušenější, mám dvojčata holky, teď měly 5 let, chci jim na zimu koupit kombinézy ale ještě jsme nikdy neměly a nějak nevím, podle čeho vybírat. Např. pokud mají od ramene na zem 92 cm a kombinéza má 97 cm, je to dostatečná rezerva nebo je těch 5 cm málo? Moc děkuji za vaše případně rady a zkušenosti

ev.ka
31. srp 2017

Důležitý je i rozměr ramena - rozkrok, tam by měla být rezerva, když se předkloní, aby je to netáhlo.
Vybírám kombinézy s utahováním na konci nohavic a rukávů (nebo aspoň gumička), pak se dají koupit maličko větší a vydrží celou zimu. Delší rukáv se na začátku zimy zajistí tím utažením.

Záleží, do jak náročných podmínek kombinézu vybíráte. Jinak bych vybírala, kdyby to bylo na občasnou bobovačku před barákem a jinak pro někoho, kdo bydlí na horách nebo na lyže často jezdí.
Pokud jste náročnější na "parametry" voděodolnosti apod, pak značkovou. Máme vyzkoušeno Snoxx, Etirel, Reima a všechny dobrý (každá má svoje plus a mínus). Letos mám připravenou Didriksons 1918, tak jsem zvědavá.

lnk
31. srp 2017

@ev.ka já kupuji snoxx, jsem s ní moc spokojená. prosím o info, v čem je lepší reima nebo etirel 🙂 děkuji...

karlam
autor
31. srp 2017

moc díky, právě vybírám jen na tu bobovačku a hory asi jen jednodenní sem tam lyžovačka 🙂

ev.ka
31. srp 2017

@lnk to nevím, nejsem prodejce, zas tak to nastudované nemám 😀
asi je to i model od modelu. Na hubené dítko máme od snoxxu s páskem a lépe mu sedí než třeba reima, ta je dost široká.

ev.ka
31. srp 2017

@karlam ještě bych se zamyslela, jestli není lepší už kalhoty + bunda, přeci jen tu bundu asi užijete víc
některé modely se dají i sepnout např zipem

lnk
31. srp 2017

@ev.ka díky moc za info. já mám doma právě hubeňourka a ty snoxxy mu hodně sedí. navíc se mi moc líbí, že jsou strašně lehoučké. teď jsem se třeba dívala, že bych mu koupila kugo, ale jednak mi přišla dost široká a hlavně strašně těžká... takže zůstávám asi teda u své oblíbené značky snoxx 😀