Změna školky na poslední rok

ocetnicek
1. led 2019

Zdravím maminky, v květnu se nám narodí miminko a já uvažuji o změně školky pro syna. Důvodem je to, že si nějak neumím představit jezdit denně dvěma autobusy tam a zpět, stresovat se, že už musíme na autobus, jinak nestihneme ten další, no prostě školku máme daleko a mně už z toho teď je špatně, když si představím to spěchání a přestupování s malým miminkem. Přitom tady máme poblíž školky dvě (tam ho jako menšího nevzali), dalo by se dojít pěšky s kočárkem a bylo by to víc v klidu.
Jenže syna už čeká poslední rok, takže se to ve mně pere, jestli školku měnit nebo ne. Nynější školka je fajn, ale už teď tam jezdím dost na knop, musím si hlídat spoje, abychom vše stihli.
Nemá někdo zkušenost?

olga_
1. led 2019

@ocetnicek A jaká je vaše spádová školka? Tam by ho na ten poslední rok měli vzít. Za mě - neumím si to také představit, takže pokud se tam ně někoho nějak zásadně neupíná, šla bych do toho. Ale chce to vyslechnout si i dítě, protože pokud nebude spolupracovat, může být noční můrou i cesta do školky za rohem...

pabka
1. led 2019

@ocetnicek já osobně bych svoji dceru neprehlasovala. Ale jsou deti, co to zvládnou v pohodě a v klidu. Záleží na povaze, na začlenění v kolektivu, dále pak u nás šli všichni spolu do školy, jsme v menší obci atd...