• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Změnily se podmínky pro zápis do školky?

30. května 2013 
Dobrý večer maminky,

dnes jsem se dozvěděla, že při zápisu do školky, je školka povinna přijmout i uchazeče, který má trvalé bydliště mimo obec? Je to pravda? Je nějaká změna v zápisech? Myslela jsem, že kritéria přijetí si určuje školka sama. Situace u nás je taková, že kapacita nestačí a teď by snad mohlo stát, že se začnou hlásit i děti z okolních vesnic, kde nemají školku a tím, že bude dítě starší, tak předběhne naše děti, které se pak do školky nedostanou. Nějak se mi to nezdá. Má někdo zkušennost nebo více info?

Děkuji

D.
12. únor 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud vím,tak mají kritéria dané všechny školky stejné a jedno z nich je,že dítě má trvalé bydliště v obci..až následně berou děti,které to bydliště nemají...
12. únor 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nevím, jestli to mají všechny školky stejně, u nás je letos bodový systém (loni nebyl, brali jen a jen podle věku) ...takže za věk jsou body odstupňované, za bydliště v obci je bod, za sourozence ve školce je bod, za opakovaný zápis atd.............. Takže např. my sice bydlíme tady v obci, ale sourozence tam mít nebude a loni sme nebyli u zápisu, takže pokud tam bude někdo stejně starý z jiné obce, co tahle 2 kriteria splní, má o bod víc než my a vezmou ho na úkor nás, pokud sem to dobře pochopila............. ale řekla bych, že si to dělá každá školka sama
12. únor 2013 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Školky nemají v žádném případě nařízené stejné podmínky přijetí. Záleží na zřizovateli (obec, kraj apod.). Pokud okolní obce nemají školku a katastrálně spadají pod vaší obec nebo město znamená to, že je jejich spádová a mají stejná pravidla jako vy, tzn. že v podstatě bydlí v místě školky, v tom případě se nechá očekávat že kritériem přijetí bude opravdu věk dítěte popř. zaměstnanost rodičů. :slight_smile:
12. únor 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to přesně tak jak píše @zamilovanadonej. Teď je víc v kurzu ten bodový systém,ale zkrátka je to jen na zřizovateli. :unamused:
12. únor 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, pravidla stanovuje zřizovatel mš, obec, město...nejsou všude stejný. a jestli je to u vás tak, jak píšeš, pak se prostě tohle může stát, i když chápu, že pro vás je to na pytel:frowning2:. jenže - já jsem byla na druhé straně barikády - u nás ve vesnici školka není a ve 4 okolních na mě koukali jako na E.T., co chci, když u nich nemám trvalé bydliště. prý mám jít za naším starostou, at školku zřídí, trapné, no. to víš, že jsem školku v okolí nesehnala, přesně proto, že ta pravidla byla nastavena jinak, než je to upravené ted. vozím syna 35 km ráno a 35 km odpoledne. úžasné, díky "pravidlům".
kam by měly ty přespolní děti chodit, když v místě školka není? ono je to složitý, no. každopádně, at se vám zadaří.
13. únor 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Je to jak píše @zamilovanadonej . My bydlíme na vesnici a školku tu nemáme. Máme spádovou ve vedlejší vesnici. Loni jsme se pro věk nedostali (3 mi byli v září) a dokonce jsem měla zaměstnání. Letos tam jdeme opět a doufám,že ho už jako čtyřletého vezmou.
Já Tě chápu z jedné strany chápu,ale na druhé straně bys měla i ty pochopit maminky,které nemají na vsi školku a dítě do školky dát potřebují :slight_smile:
13. únor 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás byl právě nejdůležitější bod -místo trv,bydliště. Protože jsme toto nesplňovali a bydlíme jinde,malou mi nevzali :frowning2: Vůbec nikoho nezajímá,že jsou oba rodiče zaměstnaní :frowning2: Hold vezmou místní ,které má mámu doma na MD s druhým a jiní ať zkončí na pracáku -je to bordel !!!
30. kvě 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek