Změnily se podmínky pro zápis do školky?

hojda
12. únor 2013

Dobrý večer maminky,

dnes jsem se dozvěděla, že při zápisu do školky, je školka povinna přijmout i uchazeče, který má trvalé bydliště mimo obec? Je to pravda? Je nějaká změna v zápisech? Myslela jsem, že kritéria přijetí si určuje školka sama. Situace u nás je taková, že kapacita nestačí a teď by snad mohlo stát, že se začnou hlásit i děti z okolních vesnic, kde nemají školku a tím, že bude dítě starší, tak předběhne naše děti, které se pak do školky nedostanou. Nějak se mi to nezdá. Má někdo zkušennost nebo více info?

Děkuji

D.

honzulka
12. únor 2013

Pokud vím,tak mají kritéria dané všechny školky stejné a jedno z nich je,že dítě má trvalé bydliště v obci..až následně berou děti,které to bydliště nemají...

mates22
12. únor 2013

nevím, jestli to mají všechny školky stejně, u nás je letos bodový systém (loni nebyl, brali jen a jen podle věku) ...takže za věk jsou body odstupňované, za bydliště v obci je bod, za sourozence ve školce je bod, za opakovaný zápis atd.............. Takže např. my sice bydlíme tady v obci, ale sourozence tam mít nebude a loni sme nebyli u zápisu, takže pokud tam bude někdo stejně starý z jiné obce, co tahle 2 kriteria splní, má o bod víc než my a vezmou ho na úkor nás, pokud sem to dobře pochopila............. ale řekla bych, že si to dělá každá školka sama

zamilovanadonej
12. únor 2013

Školky nemají v žádném případě nařízené stejné podmínky přijetí. Záleží na zřizovateli (obec, kraj apod.). Pokud okolní obce nemají školku a katastrálně spadají pod vaší obec nebo město znamená to, že je jejich spádová a mají stejná pravidla jako vy, tzn. že v podstatě bydlí v místě školky, v tom případě se nechá očekávat že kritériem přijetí bude opravdu věk dítěte popř. zaměstnanost rodičů. 🙂

anushka111
12. únor 2013

Je to přesně tak jak píše @zamilovanadonej. Teď je víc v kurzu ten bodový systém,ale zkrátka je to jen na zřizovateli. 😒

berenika39
13. únor 2013

ahoj, pravidla stanovuje zřizovatel mš, obec, město...nejsou všude stejný. a jestli je to u vás tak, jak píšeš, pak se prostě tohle může stát, i když chápu, že pro vás je to na pytel☹. jenže - já jsem byla na druhé straně barikády - u nás ve vesnici školka není a ve 4 okolních na mě koukali jako na E.T., co chci, když u nich nemám trvalé bydliště. prý mám jít za naším starostou, at školku zřídí, trapné, no. to víš, že jsem školku v okolí nesehnala, přesně proto, že ta pravidla byla nastavena jinak, než je to upravené ted. vozím syna 35 km ráno a 35 km odpoledne. úžasné, díky "pravidlům".
kam by měly ty přespolní děti chodit, když v místě školka není? ono je to složitý, no. každopádně, at se vám zadaří.

alunka001
13. únor 2013

Je to jak píše @zamilovanadonej . My bydlíme na vesnici a školku tu nemáme. Máme spádovou ve vedlejší vesnici. Loni jsme se pro věk nedostali (3 mi byli v září) a dokonce jsem měla zaměstnání. Letos tam jdeme opět a doufám,že ho už jako čtyřletého vezmou.
Já Tě chápu z jedné strany chápu,ale na druhé straně bys měla i ty pochopit maminky,které nemají na vsi školku a dítě do školky dát potřebují 🙂

zabja
30. kvě 2013

Tak u nás byl právě nejdůležitější bod -místo trv,bydliště. Protože jsme toto nesplňovali a bydlíme jinde,malou mi nevzali ☹ Vůbec nikoho nezajímá,že jsou oba rodiče zaměstnaní ☹ Hold vezmou místní ,které má mámu doma na MD s druhým a jiní ať zkončí na pracáku -je to bordel !!!