Ztráta oblečení ve školce, stalo se vám něco podobného?

veveruse
20. kvě 2014

Ahoj,
ráda bych se vás zeptala na zkušenosti a názor na věc. Mám dvojčata, která minulý rok nevzali do státní školky a tak jsme se rozhodli vozit je 2 dny v týdnu do malé soukromé školky. Ne se vším jsme tam spokojeni, ale stále ještě si říkáme, že dětem se tam líbí a snad od září vyjde státní školka. Minulý týden se nám ale stala věc, která mě osobně docela rozčílila. Při vyzvednutí dětí jsem zjistila, že nemají mikiny. Učitelku to vcelku moc nezajímalo, ani se nesnažila je hledat. Nakonec zkonstatovala, že je nejspíš omylem odnesla paní, která odcházela před námi (shodou okolností to byly ten den jediné děti ve školce). Mikiny prý učitelka nechala ležet na zahradě a paní je s oblečením svého chlapečka měla odnést do šatny a pak je asi odnesla domů (tak to líčila učitelka). Slíbila mi, že paní za chvilku zavolá (prý u sebe nemá telefonní číslo, musí pro něj domů) a dá mi vědět. Zkrátím to... žádnou zprávu jsem za celý den nedostala, začala jsem pátrat sama. Paní, která údajně měla věci odnést, je neměla. Jediná možnost byla, že je mohly nechat na procházce u majitelky školky, což jsem se během pátrání dozvěděla. Poprosila jsem učitelku, jestli by majitelku mohla zkontaktovat a zeptat se jí (můj telefon nebrala). Večer mi přišla zpráva, že mikiny zůstaly u majitelky. Musím říct, že jsem se během hledání docela naštvala. Vidina, že půjdu kupovat 2 nové mikiny (ty ztracené byly koupené před měsícem) a celková laxnost učitelky (stylem, že ztráta oblečení není její starost, to že volá majitelce je od ní velká služba) + to, že jsem zjistila, že vlastně ani nemá čísla na maminky pro případ, že by se něco stalo mě namíchla. Druhý den mi učitelka dala nalezené mikiny na věšák a tím to skončilo. Mám z toho celkově pachuť. A tak se chci zeptat, jestli se vám něco podobného stalo a jak jste to řešily? Jsou třeba mezi vámi učitelky z mateřské školky? Jak postupujete? Děkuji všem za reakce.

veveruse
autor
23. kvě 2014

@orchidis nejsem zrovna adresát této zprávy, ale jelikož jsem diskuzi založila, tak si dovolím reagovat.
Nikoho jsem nepeskovala a ani to není můj styl. Svých věcí vč. oblečení si vážím (kromě jiného proto, že si na ně musím vydělat) a jak jsem psala ztráta mě mrzí zvlášť když potom vidím laxní přístup.
Jak už tu padlo, nejde tolik o ztrátu mikiny. Jde o přístup k věci ze strany učitelky. Nerozumím tomu, že 3 děti vyrazí na vycházku s mikinou a poté se vrací dvě bez mikin a učitelce to není divné. O.K. třeba se to stát může. Ale po zjištění bych čekala jiný přístup - hledat, vzpomenout si, kde se děti svlékaly, dát vědět, tak jak slíbila, nebrat to stylem "to mě už nezajímá". Kromě toho si myslím, že věci spolu souvisí. Pokud jedná v této věci takto, jak jí záleží na jiných věcech???
Ještě k diskuzi, že v soukromé školce jsem příjemce služby za kterou platím. To přece není nic špatného. Ano, je to tak. I když by každý rád slyšel, že je hlídání dětí je poslání atd. Jsem příjemce služby za kterou si platím (a i ve státním zařízení) a svými připomínkami jí mohu ovlivňovat. Nikdo nemluví o buzerací učitelek ale lze přece jednat slušně a neagresivně.
P.S. Protože si svých věcí vážím nepovažuju je také za kus usopleného hadru.

pellullinka
23. kvě 2014

Nam se ve skolce nikdy nic neztratilo,me se naopak jednou stalo,ze jsem odnesla domu klouckovi rukavice (mel stejne jako my) a pani ucitelka se me ptala,zda nemame doma dvoje,ja si myslela,ze ne,ale doma mi to nedalo a tak sem prohledala skrinku a druhy den nalezene rukavice predala pani ucitelce,ktera je odevzdala mamince. U nas se pani ucitelky snazi vypomoct,lexnost by me taky nastvala a kor v soukrome skolce,kde je mene deti

petrajurinova
23. kvě 2014

@orchidis lépe než @veveruse bych to nenapsala. 😎
mimochodem hormony mám v klidu, pubertu mám dávno za sebou, těhotenství a poporodní výkyvy taky a přechod se mi ještě neblíží, takže se mi hormony nemají proč bouřit 😎

prapodivna
23. kvě 2014

Hlavně i v té státní školce by to tak mělo být, kdo platí školku-stát-kdo platí stát-my. Dokud se tu bude pořád k práci přistupovat jakože vlastně o co jde, hlavně si odchodit svých 8 hodin a nějak to přežít, tak to tu bude pořád jak sto let za opicema. Že se něco ztratí by ještě člověk chápal, ale když se učitelce nechtějí psát smsky na co přišla, nemá to nabízet, klidně mohla říct, že jestli jsou tam kde myslí, že je druhý den nechá na háčku v šatně. a je fakt, že absence čísel na rodiče a ztráta 2 mikin při hlídání 3 dětí je vážně ne moc pozitivně vypadající.

curdibilka
23. kvě 2014

@veveruse Přiznám se, že jsem vůbec nečetla příspěvky, tak se předem omlouvám, že reaguji pouze na úvodní příspěvek. 🙂 Jsem učitelka v MŠ a vždy, když se takováhle nepříjemná věc přihodí, tak se snažíme s kolegyněmi rodičům vyjít co nejvíc vstříc. Prvně pouvažovat, kde by ta věc mohla být a když netušíme, napsat na nástěnku i se ptát ostatních rodičů, dětí, jestli neví... Můžu říct, že si nevzpomínám, že by se něco opravdu skutečně ztratilo, vždy to bylo buď v jiné skříňce nebo prostě jinde (na zahradě to děti někde "zašily", rodiče to omylem přibrali domů apod.). Je to vždy nepříjemná situace (sama vím, kolik dětské oblečení nebo obuv stojí) a já bych taky byla jako rodič naštvaná, kdybych byla v tvé situaci. Je alespoň fajn, že se mikinky našly a nedošlo k nějaké ztrátě. 🙂

wendy_
23. kvě 2014

@veveruse Pristup ucitelky nic moc teda. Muj syn chodi do statni skolky a za skoro dva roky se nam ztratila jen jedna rukavice na prochazce. A to se mi ucitelka omlouvala, ze si toho nevsimla a hned mi rikala cestu kudy sli, abych ji mohla jit hledat. No hledat rukavici za 40 Kc se synem a s 8 mescnim mimcem v zime, jsem se na to vykaslala. Spis jsem mela problem, kdyz se malej na prochazce pocural a ucitelky si toho vsimli az u obeda a tvrdili mi, ze se polil pitim. No ale tenkrat jsem to neresila, byla to jednorazova udalost a jen jsem domluvila prckovi, aby se nebal si rict. Preci jen maji 27 deti na starost.

@luciebx Stat se mi, ze muj syn omylem odnese ze skolky cizi obleceni,tak ho jdu hned druhy den vratit. Rozhodne bych necekala tak dlouho, bych se za sebe pred nima stydela vracet po tak dlouhe dobe obleceni. A jak k tomu prijde ta maminka, jejiz chlapecek prisel o cepici. Zbytecne bude kupovat dalsi.

wendy_
23. kvě 2014

@veveruse I kdyz porad lepsi laxnost pri hledani mikin, nez pri necem vaznejsim. Kamaradka resila s reditelkou v MS sikanu (jeden kloucek si zasedl na jeji dcerku). A reakce reditelky byla, co ze ji to vadi, ze zivot neni snadny a ve skole to bude horsi.

evaviki
23. kvě 2014

@luciebx stacilo by do skolky zavolat, ze syn omylem donesl cizi cepici, tak kdyz ji bude nekdo hledat,je u vas a donesete ji v utery.. 🙂

za11
23. kvě 2014

Jsem tu poprvé a k této otázce ráda přispěji.
U nás se ztratily u holky dvoje kalhoty, dokonce jednou musela jít domů v punčocháčích, původně jsem myslela, že se někdo spletl, ale nikde kalhoty nevyplavaly. A u kluka se nám ztratila kapuca od zimní bundy, byla na patenty a děti jak se ve školce strkají, tak se za ty kapucky tahají. Paní učitelky kapucku hledaly, ale bez výsledku a asi za 14 dní mi učitelka kapucu přinesla a strašně špinavou. tak jsem se ptala kde jí našly. A prý se jim jedna holčička Natálka ze třídy přiznala, že kapucu našla a nevěděla co s ní, tak jí zahrabala do velké kupy listí na školní zahrádce🙂, myslím, že je běžné, že ve školkách a školách dochází ke ztrátám a obvykle se jedná i o nedorozumění, proto do školky dávám raději věci z druhé ruky.
Přeji všem málo ztrát a když už ztráty nastanou, přeji jejich brzké nalezení.
Žaneta

danka2013
23. kvě 2014

Jsem učitelkou v mateřské školce a opravdu se to stát někdy může...maminky si omylem odnesou věci a my to pak hledáme..., či zapadne oblečení...může se to stát. Jsme taky jenom lidi. Chápu , že by se to určitě v soukromé školce stávat nemělo, pak je na řadě profesionlní chování a omluva.
Pokud takto paní učitelky nereagují "laxní přístup" určitě není na místě!

kocicinka
29. kvě 2014

Hm, tak jak to tak čtu, tak to jen utvrzuje můj názor, že do soukromé školky bych dítě nedala ani za zlatý prase.
Dle zkušenosí mých kamarádek, tak většinou je to jen o byznysu a učitelky nemají moc vřelý vztah k dětem. Tedy čest vyjímkám, ale co jsem slyšela, tak málokdo byl v soukromé školce spokojený. A ještě za ty prachy. Dnes si může soukromou školku založit prakticky kdokoliv. A majitelům jde většinou o prachy a ne o děti...

veruska007
30. bře 2015

Znovu obnovuji diskusi...
Opakovaně se nám ve školce ztrácejí boty. Co s tím? Můžeme požadovat náhradu po školce? Oba starší synové chodí do stejné školky, různé třídy. Do školky nechodí žádné problémové ani sociálně znevýhodněné děti. Staršímu synovi se ve školce za celé tři roky nic neztratilo. Ale u mladšího je to každou chvíli něco: trika, mikiny, punčocháče... a teď už podruhé i boty. Přitom všechno oblečení (až na černé ponožky, kde nápis není vidět a nažehlovačku není kam umístit) mám všechno viditelně podepsané. Když se ztratilo oblečení, tak jsem nadšená nebyla, ale říkám si, že bazarové tričko je spotřební zboží. I když učitelka třeba u punčocháčů říkala, že před obědem, když šli z procházky, tak je synovi dávala do horní poličky (je vysoko, děti tam nedosáhnou) - a po obědě už tam nebyly. Ale okolo Vánoc synovi zmizely během polední pauzy zimní boty, v pátek mu zmizely druhé. Přitom jiným dětem se boty neztrácejí. A boty jsou pro nás docela drahá záležitost, aby se malému po pár týdnech ve školce ztratily. Máte s tím někdo zkušenost?

eldrag
30. bře 2015

@veruska007 zkušenosti nemám osobně, ale kamarádka takhle podepsané ztracené boty řešila, školka vyvěsila upozornění a pak sepsali nejakou zprávu o ztrátě. Dokonce myslím, že dostala 300,- zpět (školka byla pojištěná)

sarihy
31. bře 2015

U holek ve školce se naštěstí nic takového nikdy nestalo...jako ještě bych pochopila tričko, ale boty? To musí někdo krást cíleně...ne dítě, ale rodič...Určitě bych to řešila s učitelkami a ředitelkou. Náhradu škody nevím, školka by ale nějak měla být pojištěná. Jo,a píšeš, že tam nejsou sociální případy...ale ono přece nekradou jen tito lidé...do spouts zlodějů by to člověk nikdy neřekl, že jsou něčeho takového schopni. Je to ale teda pěkně smutné celá ta situace...

marton
31. bře 2015

@veruska007 ahoj,to si teda vůbec nedovedu představit,že by se ztrácely boty.To už by snad i ve svém zájmu měla řešit školka.Jestli je dostatečně zabezpečená,tak je to někdo z rodičů.