Ztráta oblečení ve školce, stalo se vám něco podobného?

veveruse
20. kvě 2014

Ahoj,
ráda bych se vás zeptala na zkušenosti a názor na věc. Mám dvojčata, která minulý rok nevzali do státní školky a tak jsme se rozhodli vozit je 2 dny v týdnu do malé soukromé školky. Ne se vším jsme tam spokojeni, ale stále ještě si říkáme, že dětem se tam líbí a snad od září vyjde státní školka. Minulý týden se nám ale stala věc, která mě osobně docela rozčílila. Při vyzvednutí dětí jsem zjistila, že nemají mikiny. Učitelku to vcelku moc nezajímalo, ani se nesnažila je hledat. Nakonec zkonstatovala, že je nejspíš omylem odnesla paní, která odcházela před námi (shodou okolností to byly ten den jediné děti ve školce). Mikiny prý učitelka nechala ležet na zahradě a paní je s oblečením svého chlapečka měla odnést do šatny a pak je asi odnesla domů (tak to líčila učitelka). Slíbila mi, že paní za chvilku zavolá (prý u sebe nemá telefonní číslo, musí pro něj domů) a dá mi vědět. Zkrátím to... žádnou zprávu jsem za celý den nedostala, začala jsem pátrat sama. Paní, která údajně měla věci odnést, je neměla. Jediná možnost byla, že je mohly nechat na procházce u majitelky školky, což jsem se během pátrání dozvěděla. Poprosila jsem učitelku, jestli by majitelku mohla zkontaktovat a zeptat se jí (můj telefon nebrala). Večer mi přišla zpráva, že mikiny zůstaly u majitelky. Musím říct, že jsem se během hledání docela naštvala. Vidina, že půjdu kupovat 2 nové mikiny (ty ztracené byly koupené před měsícem) a celková laxnost učitelky (stylem, že ztráta oblečení není její starost, to že volá majitelce je od ní velká služba) + to, že jsem zjistila, že vlastně ani nemá čísla na maminky pro případ, že by se něco stalo mě namíchla. Druhý den mi učitelka dala nalezené mikiny na věšák a tím to skončilo. Mám z toho celkově pachuť. A tak se chci zeptat, jestli se vám něco podobného stalo a jak jste to řešily? Jsou třeba mezi vámi učitelky z mateřské školky? Jak postupujete? Děkuji všem za reakce.

zamilovanadonej
20. kvě 2014

@veveruse Podle mě si to moc bereš, mikiny se našly a tím to padlo. Přece nebude vyhlášené celostátní pátrání? 😀 Ne, vážně- ve státních školkách, školách toho děti potratí mnohem víc, jsou to prostě děti, a mezi námi- určitě nemá učitelka na starost hlavně mikiny...prostě to neřeě, takovýhle situací ještě bude...

zazana81
20. kvě 2014

U nás ve školce se ztrácela pyžamka . Vždycky mě to naštvalo, dávat peníze za nové... Ale je fakt , že učitelky mi vždy pomáhaly aktivně se dopátrat, kde pyžámko mohlo skončit. Laxnost by mě také vadila. No hlavně, že se ty mikiny našly.

veveruse
autor
20. kvě 2014

@zamilovanadonej jo to já i v tý naštvanosti věděla, že ve státní školce to ztratíme víc. Mě namíchla taková laxnost (tady jsou děti a kde je oblečení nevím) a sliby, co udělá a pak ani ťuk.

vojtisek2007
20. kvě 2014

no já teda nevím, ale moje děti chodily a Eli ještě chodí do státní školky a nikdy se nám žádné oblečení neztratilo a to se 2x denně přesouvají - ráno se scházejí v jedné třídě, pak si je učitelky rozebírají do svých,a odpoledne po třetí se zase slučují děti dohromady...takže oblečení+bačkory/boty si musí dát do košíku,který patří jejich třídě.
Jinak by mi to asi vadilo, je mi jasný,že učitelka tam není od toho,aby hlídala dětem oblečení,ale je tam od toho, aby dětem připoměla např.,že si každý vezme svoji mikinu/bundu a jde se... apod...a zkouknout, jestli potom má každý dítko svý věci na sobě a že na lavičce/nebo prostě kdekoliv nezůstalo něcon ležet není zas takový problém si myslím....

anushka111
20. kvě 2014

Překvapuje mne to u soukromé školky, kde by si měli své platící klienty "hýčkat". Jinak v naší státní školce se ztrací oblečení minimálně, a paní učitelky se jej snaží dohledat. Čert vem mikiny, ale překvapuje mne nejenom neochota, ale hlavně to, že nemá čísla na ostatní rodiče ( v případě úrazu, náhlé nemoci, či tak).

betelgeuzz
20. kvě 2014

Nedivím se, že jsi naštvaná, také bych byla. Jako jasně, může se něco ztratit, ale ta laxnost učitelky naštve. Starší chodí 2. rok do státní školky a ještě se jí nic neztratilo. Naopak v šatně visí spousta nepodepsanýho oblečení, který nikomu nechybí.

apacheee
AMBASADORKA
20. kvě 2014

Pracuji ve státní školce a oblečení se nám ztrácí minimálně. Jsme však velká školka (cca 200 dětí) a jediné, kdy se oblečení ztrácí, když je ukradne jiný rodič (nebo někdo, kdo pro dítě přijde) ze šatny. Není v naší mocí toto uhlídat, přitom do MŠ se nikdo cizí nedostane, vše je na zvonek. Těžko se to řeší a pokud by se na mě nějaký rodič s tímto obrátil, pomoci mu nemůžu. Děti venku samozřejmě hlídáme, aby někde něco neztratily, ale nejsme všemocné a když máme na vycházce 26 dětí, opravdu není moc času a možností mít oči na všech dětech současně - vždycky je důležitější bezpečnost. Například nám jedno dítě na vycházce ztratilo hadrový kapesník a tatínek to hnal až k paní ředitelce, jak může zaměstnávat tak neschopné učitelky🙂 S některými rodiči je někdy těžká domluva, ale to asi nebude váš případ. Celkově praktiky, které popisuješ v této školce, jsou dost divné a překvapuje mě přístup soukromé školky, která by přece jen měla mít ochotnější přístup:(

petrajurinova
20. kvě 2014

@veveruse no mě by asi ani tak nenaštvalo, že mikiny nebyly v poličce - může se stát, že je někdo přibere (i když za 5 let co mám děti ve školce se u nás nic takového pokud vím nestalo), ale pokud už učitelka někam s dětma šla a vrátili se bez mikin, to bych brala jako dost velkou nezodpovědnost. Učitelka nekontroluje jestli všechny děti jsou oblečené, aby jim nebylo zima? Nedívá se, jestli na místě, kde měli věci odložené nic nezůstalo? To by mě teda vytočilo dost. A ještě aby to učitelce bylo u "pr..le" a tvářila se milosrdně, že teda někomu zavolá, jestli to někde nezůstalo - no to by byl vítr.
Máme děti ve státní školce a učitelky teda oblečení řeší - všímají si i v čem dítě přijde ráno do šatny a když je to něco světlého nebo nového, tak se hned ptají, jestli na zahradu nebo procházku má dítě jiné oblečení, aby se to neponičilo. Pokud se s jakoukoliv věcí, kteréhokoliv dítěte něco stane (i hloupé polití čajem, nebo pobryndání u jídla), tak to učitelka při vyzvedávání rodičům oznamuje.

lamarika
20. kvě 2014

Tak mě osobně by na téhle situaci nejvíc dopálilo ta absence kontaktů na rodiče a to bych nejspíš i řešila dále... Jak by se učitelka ozvala rodiči pokud by se dítěti něco stalo a bylo ho třeba vyzvednout ze školky dříve?

Jinak u nás ve školce se věci moc neztrácí. Párkrát chyběl nějaký ten kousek oblečení, ale vždy jsem dohledala. Většinou si je vzali děcka či maminky omylem a doma zjistili, že jim nepatří. Učitelkám jsem vždy řekla co nám chybí a poprosila je aby se druhý den poptaly.

veveruse
autor
20. kvě 2014

@zazana81
@vojtisek2007
@anushka111
@betelgeuzz
@apacheee
@petrajurinova
@lamarika
Děkuji vám za odpovědi. Jsem z toho celého namíchnutá a probírala jsem si v hlavě, jestli je to naštvání oprávněné nebo jestli mám moc velké nároky. Když to tak čtu, tak vidím, že to jinde funguje pokud je vstřícnost a zájem.
Mě naštvala především ta laxnost a nechuť to řešit (jen se třeba podívat, zamyslet se, kde všude se děti svlékaly, event. zvednout telefon) spolu s tím, co jsem při hledání zjistila (že nemá telefony na maminky a nepřipadá jí to špatně), že jí při návratu z procházky nepřišlo divné, že 2 děti ze 3 jdou bez mikin (a tím, že nedokáže uhlídat oblečení 3 dětí!!!) a celkově je jí to jedno.
Opravdu doufám, že už tenhle rok děti vezmou do školky a že to snad bude lepší.

marcinek
20. kvě 2014

@veveruse ja mam prave opacnou zkusenost. V soukrome skolce super, kdyz neco chybelo, tak hned vedely ucitelky kde to je, ale ve statni porad neco hledame. Ted uz je to lepsi, ale kazdy den sponecky, obcas tilko atd. Nastesti je zde erarni skrinka, tak to obcas projedu, jinak se ptam a nastesti ucitelky se snazi hledat. Jednou se ztratil i novy plysak, ze nocoval ve skolce, ale to byla spis moje chyba, ze jsem ho dovolila dceri do skolky ukazat. I ho obrecela, ale druhy den se nasel 🙂

apacheee
AMBASADORKA
20. kvě 2014

@marcinek No, tak zrovna sponečky jsou děs - většina holčiček nosí takové, které pořád padají a opravdu není ve schopnostech učitelky je pokaždé najít. Jasně pokud spadne ve třídě, najdou se, ale pokud je poztrácí venku nebo při přesunech do jiné třídy, tak to prostě fakt kolikrát nenajdeš, i když hledáš🙂

little_frog
20. kvě 2014

Mně se osobně nikdy nic pro děti neztratilo, ale ve větších třídách se stalo, že se někde něco zatoulalo a skončilo to jinde. Chápu, že se rodič naštve - stojí to peníze - a já osobně jsem vždy pomáhala hledat a záleželo mi na tom, jak kdyby to ztratilo moje dítě a to třeba rodič ani nepatřil do mé třídy, nicméně někdy jsou dny, kdy je toho opravdu hodně. Uvědomte si, že odchodem dětí ze školky práce učitelky nekončí. Musí si připravit třídu a program na druhý den, udělat nějaké papírování a další věci, takže i když měla jen 3 děti a vy máte pocit, že je laxní, mohlo jí tohle připadat opravdu vedlejší, protože třeba chystá besídku na končící rok... Navíc většina učitelek děti nemá a proto jí asi nepřipadalo tak důležité jako vám, že se mikinky ztratily 🙂 Já bych to být vámi už neřešila a soustředila se na to, zda se dětem ve školce líbí a jestli se k nim učitelka chová hezky. Mikina je jen věc a asi byste nerada řešila jako jedna maminka nedávno, že učitelka ve státní školce na děti řve...

petrajurinova
20. kvě 2014

@marcinek @apacheee u nás ve školce mají v každé třídě u dveří misku na sponečky a gumičky - vždycky když zůstane někde nějaká ležet, tak ten co ji první objeví, ji dá do té misky. Buď si holčičky všimnou, že jim sponka chybí a vezmou si ji, nebo jednou za čas maminka která má pocit, že jí nějaké sponky doma chybí, tu misku prohlídne a vybere si z toho ty svoje.
Sponky a gumičky ztrácíme i venku, u babiček a podobně, takže ani ve školce to neberu jako nějaký problém a nijak po nich nepátrám.

marcinek
20. kvě 2014

@petrajurinova
@apacheee no ona je az tak neztraci, spis si je sunda pred spanim na lehatku a pak se to zasklada, tak uz se to neda hledat. Ono kdyz je to kazdy den 1-2, tak je to pak celkem znat. Ted uz tam je taky krabicka, ale vzdy jsou tam jiny

laurital
20. kvě 2014

Smarjaaaa, mam pocit, ze resite blbosti.Ano, i muj muz nebo babi obcas vzali obleceni, ktere nasi Jennie nepatrilo, po vikendu jsme to vyprane donesli a vse bylo v pohode a i naopak, obcas nam jiny aktivni tatinek ci babicka sbalili obleceni.To se holt stava a vrasky nemam.. 😉

petrajurinova
20. kvě 2014

@laurital víš ono se ani tak neřeší přibrané oblečení, jako přístup učitelky ve stylu "no bože, tak jsem se vyprdla na to, dávat pozor, jestli jsou děti oblečené, nebo jestli po nás venku nezbylo něco co by tam zůstat nemělo, však děti tady jsou a co chcete víc".

veveruse
autor
21. kvě 2014

@petrajurinova děkuji, přesně tak jsem to myslela

katchula
21. kvě 2014

@veveruse Vůbec se nedivím, že se Vám přístup učitelky nelíbí, taky by mě znepokojila její laxnost a především to, že u sebe (nebo ve třídě) nemá kontakty na rodiče. K čemu jí jsou proboha doma? 😠 Jinak nám se ve státní školce během 2 a půl let ztratily hned na začátku docházky šusťáky. Ale jinak nic, mám naopak dobrou zkušenost, že když jsme zapomněli v obouvárně krtka – plyšáka, zůstal tam až do druhého dne apod.

mufici
21. kvě 2014

@veveruse Tak mě se jako kantorce velmi nelíbí přístup učitelky, pokud jí vůbec je . Ale velmi mě zaráží, že nemá tel.čisla na zákonné zástupce. To je potencionálně velmi nebezpečné. Osobně bych si pomáhala pryč. Kdo ví, jak by řešila případný úraz dítěte.

kejtyna
22. kvě 2014

Ja ted z jara mela pripad, ze holcicka ztratila salu.Vzhledem k tomu, ze na prochazku deti chodi v zastupu bychom si spadle saly urcite vsimly, tak jsme s maminkou usoudily, ze sala bude nekde na zahrade a ze ji holcicka odhodila v zapalu hry. Takze jsem automaticky sla na zahradu hledat a samozrejme behem par minut nasla. Ten pristup - nezajem - je dost zarazejici. Nemluve o tech chybejicich telefonnich cislech... 😖

kocka5
22. kvě 2014

Já tedy nevím, ale laxnost učitelky mě vůbec nevzrušuje,,,,,, hledání nějakých mikin........ volat někomu kvůli tomu domů....... zítra je taky den, až by paní co je přibrala přišla druhý den ,tak to budu řešit, nebo bych jí z domu přes ty kontakty poslala sms....... ale celostátní pátrání? Malý už má pryč 2 pyžama ...... vždy ztracená hned první den..... úplně nové...... kouli se do odpočívárny a že se pokusí to nějak vypátrat, ale i kdyby nepátrali, je mi to jedno😀 Mají jiné problémy k řešení.....😀

cirrusa
22. kvě 2014

@veveruse mladá nám nejdříve chodila do soukromých jeslí, jednou se nám tam taky stalo něco podobného (mladé se ztratila teplákovka) - paní učitelka vše prohledala, bohužel nenašla. Nabídla nám, že pokud se do konce týdne nenajde, jesle nám tu teplákovku zaplatí. (to jsem samozřejmě nechtěla, byla to jn teplákovka a nakonec se stejně našla, přibrala ji jiná maminka domů na praní). Přístup špičkový. Letos se nám ve státní školce často něco zašantročí, paní učitelka se omluví, že teď to hledat nemůže, protože má ve třídě děti, ale ráno hned hlásí, co vše prohledala a zda našla nebo ne. Takže taky skvělý přístup.
S přístupem který popisuješ od vás bych hodně zvážila přestup do jiného soukromého zařízení (pokud samozřejmě máte na výběr) a pokud ne, tak bych teda hodně hlasitě se ozvala - ty seš příjemce služeb, které si platíš. A jejich kvalitu ovlivní hlavně tvé připomínky.

veveruse
autor
22. kvě 2014

Všem děkuji za reakce.
@katchula
@mufici ano, i to se mi zdálo snad skoro nemožné. Myslela jsem si, že je to úplně to nejzákladnější, aby měla u sebe tel. čísla na rodiče pro případ nějaké nenadálé události. Nechci, aby to vyznělo jako odsudek soukromé školky a bezmezná chvála na státní školku. To ne, ale vážně doufám, že se nám podaří dostat do státní školky.

@kejtyna podle mého by to tak mělo být. Říct, kde děti všude byly a zajít se tam podívat. Prostě dát najevo skutečný zájem. Nikoli nejdřív nezájem, pak příslib a pak se na to vykašlat. To se prostě podle mého nedělá.

@kocka5 mě třeba ztráta mikin mrzí. A pokud k tomu vidím, že z toho ze všech stran kouká laxnost, tak to už mě trochu dopaluje. Ano, když to někde děti odloží, zapomenou, nebo to někdo ukradne z šatny, tak zaskřípu zuby a půjdu koupit nové. Holt to se stává, ztratili jsme víc věcí a počítám s tím.
Navíc učitelku obtěžovalo zavolat majitelce (její kamarádce) u které byly na procházce a poslat nám sms domů, zda se něco dozvěděla.

@cirrusa tak takový přístup paní učitelky je bezva. Chápu, že s tlupou dětí v zádech nemůže jít hledat. Stejně tak bych si to nenechala zaplatit.
Jinak na výběr tu v bližším okolí moc nemáme. Říkám si, že školní rok už končí a snad (doufám) nás vezmou do státní školky. Pokud ne, asi bychom museli volit vožení dál. Děti už jsou větší, budou potřebovat přípravu na školu a tady je to zaměřené spíš na ty menší.

veveruse
autor
22. kvě 2014

@katchula ano, to že nemá kontakty mě v ten moment odzbrojilo. Nedovedu si představit, že by se dítěti udělalo špatně a měla by volat mamince. ??? Nechtěla jsem kvůli mikinám dělat celostátní pátrání, ale laxní přístup mě naštval.

little_frog
22. kvě 2014

@cirrusa cituji "ty seš příjemce služeb, které si platíš. A jejich kvalitu ovlivní hlavně tvé připomínky."

Pracovala jsem v prestižní soukromé školce v Praze a přesně takové rodiče jsem nemohla vystát. Penězi si nekoupíte vše a už vůbec ne to, že se k vašemu dítěti bude někdo hezky chovat. Pokud to berete tak, že si školku platíte, tak očekáváte 100% výkon, pak jste vedle jak ta jedle. Tady nejde o byznys, tady jde o malé lidičky, kterým je úplně jedno, jestli musíte na školku vydělávat nebo ne. Penězi si opravdu nic nevymíníte a pokud takhle přemýšlíte, tak chudák vaše dítě a chudák učitelka, která by před vámi musela sklapávat krovky pokaždé, když vás potká, protože vy jste ten "příjemce služeb, které si platíte"... 😝

cirrusa
22. kvě 2014

@little_frog nejsem si vědoma toho, že bych psala někde, ať za své peníze chce kdo ví co - jen to co si zaplatí. A myslím, že zájem o spokojenost rodičů v základních věcech (ztráta oblečení během doby, kdy tráví ve školce mi příjde jako docela základní věc, resp. hlavně ta komunikace kolem toho) by měl zajímat každého pracovníka. Popravdě, to s tou kvalitou platí všude - když mi dají studené jídlo v restauraci, tak budu mlčet? Když dostanu v zásilce rozbitý přístroj, tak budu mlčet? Ne? A proč bych měla v této službě? Já neříkám po nikom řvát, vyvyšovat se apod. - vše se dá vyřešit v mezích slušného chování, ale myslím, že je snad normální ozvat se na něco, co se mi nelíbí, když si za to platím (a ne zrovna malé peníze).

orchidis
22. kvě 2014

@cirrusa Teda jídlo v hospodě a práci člověka, který valnou část dne hlídá mé dítě bych si nedovolila srovnat, promiň. Kuchař, který tě nezná, nevidí a hodí do friťáku kus žvance s učitelkou v MŠ... trošku kulhající přirovnání 🙂. Já se spíše s učitelkami domlouvám, jsou fajn, vyjdou vstříc. Kdybych ale na ně šla stylem: já si to platím a mám práááávo a jsem "příjemce služby"... uff, tak to bych se tam dítě asi brzy bála nechat 😀.

lucyanek
22. kvě 2014

@little_frog @cirrusa No a i kdyby člověk chtěl za peníze kdo ví co? Já tu školku snad platím, tak logicky čekám trochu jiný přístup učitelky než jen "hm, no tak ty mikiny nemají, a co jako, mě se to řešit nechce, mě to nezajímá, nakašlete si..." Když je to soukromá placená školka, tak by snad měla mít nějaké výhody oproti "normální", která se neplatí ne? To pak jaksi nemá logiku. A pokud si školku zaplatím, tak ano, čekám 100% výkon zaměstnanců (paní učitelky, kuchařky atd.). Proč bych to jako neměla za své peníze očekávat? Je jasné, že nikdo nemůže ovlivnit jak se ostatní děti chovají k těm vašim - ale tohle se tady neřeší. Tady se řeší přístup dospělé paní učitelky, zaměstnankyně, která by se měla "nějak" umět chovat, minimálně by se měla chovat hezky k dětem! A pokud toto paní učitelce vadí, tak má jít učit jinam 😀

cirrusa
22. kvě 2014

@orchidis nechtělo se mi vymýšlet nic speciálního, holt to byla první služba, která mne napadla. Ale nic to na pricnipu věci pro mne nemění, přistupovala bych stejně a ozvala se - a napsala jsem snad jasně, že v rámci slušného chování, tak co se tady řeší? To jako čekáš, že bych učitelce řekla, že si ji platím, tak at sebou mrská?

Mimochodem, pokud bych se měla bát říci slušně učitelkám, že se mi nelíbí jejich komunikace jen proto, že si to pak vylijí na mém dítěti, tak je pro mne už jen tou myšlenkou narušena důvěra (komu to pak své dítě na většinu jeho aktivní části dne svěřuji???) a zvážila bych změnu zařízení.