Ztráta oblečení ve školce, stalo se vám něco podobného?

veveruse
20. kvě 2014

Ahoj,
ráda bych se vás zeptala na zkušenosti a názor na věc. Mám dvojčata, která minulý rok nevzali do státní školky a tak jsme se rozhodli vozit je 2 dny v týdnu do malé soukromé školky. Ne se vším jsme tam spokojeni, ale stále ještě si říkáme, že dětem se tam líbí a snad od září vyjde státní školka. Minulý týden se nám ale stala věc, která mě osobně docela rozčílila. Při vyzvednutí dětí jsem zjistila, že nemají mikiny. Učitelku to vcelku moc nezajímalo, ani se nesnažila je hledat. Nakonec zkonstatovala, že je nejspíš omylem odnesla paní, která odcházela před námi (shodou okolností to byly ten den jediné děti ve školce). Mikiny prý učitelka nechala ležet na zahradě a paní je s oblečením svého chlapečka měla odnést do šatny a pak je asi odnesla domů (tak to líčila učitelka). Slíbila mi, že paní za chvilku zavolá (prý u sebe nemá telefonní číslo, musí pro něj domů) a dá mi vědět. Zkrátím to... žádnou zprávu jsem za celý den nedostala, začala jsem pátrat sama. Paní, která údajně měla věci odnést, je neměla. Jediná možnost byla, že je mohly nechat na procházce u majitelky školky, což jsem se během pátrání dozvěděla. Poprosila jsem učitelku, jestli by majitelku mohla zkontaktovat a zeptat se jí (můj telefon nebrala). Večer mi přišla zpráva, že mikiny zůstaly u majitelky. Musím říct, že jsem se během hledání docela naštvala. Vidina, že půjdu kupovat 2 nové mikiny (ty ztracené byly koupené před měsícem) a celková laxnost učitelky (stylem, že ztráta oblečení není její starost, to že volá majitelce je od ní velká služba) + to, že jsem zjistila, že vlastně ani nemá čísla na maminky pro případ, že by se něco stalo mě namíchla. Druhý den mi učitelka dala nalezené mikiny na věšák a tím to skončilo. Mám z toho celkově pachuť. A tak se chci zeptat, jestli se vám něco podobného stalo a jak jste to řešily? Jsou třeba mezi vámi učitelky z mateřské školky? Jak postupujete? Děkuji všem za reakce.

orchidis
22. kvě 2014

@cirrusa Jo, vždyť jo 🙂. Jen to moc pěkně ukázalo, že to stavíš na stejnou roveň 😉. To je fuk, máme každá jiný názor. Já takhle prostě nesmýšlím a vždycky mě dostane, když v kombinaci s dětma někdo takhle uvažuje.
To je můj osobní postřeh. Víc to nemá cenu rozepisovat 🙂. Vyjádřila to už @little_frog
Pěkný večer 🙂.

laurital
22. kvě 2014

@little_frog
@orchidis Mam podobny nazor.Skolku neberu jako spotrebni zbozi, prace ucitelek si nesmirne vazim.

orchidis
22. kvě 2014

@laurital Ale běda jak by mi někdo dal studenej smažák, nebo běda jak by učitelka neskákala podle mýho pískání. Si to sakra platím, né? 😀

Já jsem ráda, že úča děti pohlídá, chová se k nim pěkně, kontakty maj i u nás, v perfektní fungující školce, v papírech ve třídě (to fakt není povinnost mít všechna čísla v osobním? mobilu). Kdybych takhle učitelkám s.ala na hlavu, tak to potěš koště. Jsou to jen lidi a daly by to sežrat dítěti, to si fakt nedělám iluze... nikdo nejsme ani svatej, ani dokonalej.

amallie
22. kvě 2014

@veveruse chapu, ze té to nastvalo, ja bych byla taky vytocena. Taky mi dítě chodi do soukromé skolky a učitelky přesně ví, co mají na sobě, vsimaji si, aby se deti převlékaly atd a za ty tri roky, co tam chodi, se nikdy nic neztratilo. V kontaktu jsme, neni problém napsat večer sms a zeptat se na neco, vzdycky dostanu odpověď a to, ze je ve školce kontakt na oba rodiče a připadne babičku beru jako nutnost. Nechávám tam dítě a někdy se stane, ze mam cely den kvuli praci vypnutý mobil a manžel je treba v zahraničí a učitelka vzdycky ví, komu připadne volat, kdyby se neco stalo.

laurital
22. kvě 2014

@orchidis Ja ti nevim, beru to podle me osobni zkusenosti.Ucitelky ve skolce u starsi dcery byly naprosto skvele, kontakty maji urcite i v jinych MS na vsechny rodice, ale nikdy bych je nenutila, aby ve svem osobnim volnu a ze sveho MT volaly rodicum a zjistovaly, kde mame kusy obleceni.
Daleko vic by me tizilo, kdyby decka chodila do skolky s nechuti apod...

ventilkova
22. kvě 2014

@little_frog no, nezlobte se na me.. Ale at uz skolku platim nebo ne, opravdu ocekavam, ze se k mym detem zamestnanci skolky budou chovat hezky!!! A at uz skolku platim nebo ne, ocekavam stoprocentni vykon!!! A uz prave proto, ze jde o male deti!!! Nikdo prece neceka ze nekdo sklopi krovky... Ale uprimne receno, vas bych jako ucitelku v prestizni soukrome skolce opravdu nechtela

laurital
22. kvě 2014

@ventilkova Take ocekavam stoprocentni vykon, ale smerem k peci o deti, ne ze si z ucitelek udelam bacharky, ktere budou detem hlidat tricka.

ventilkova
22. kvě 2014

@little_frog a jeste neco... Da se vicemene predpokladat, ze odchodem ucitelky ze skolky jeji prace nekonci... Myslim, ze naplni jeji prace je pripravit program deti na druhy den... Nicmene to neznamena, ze kdyz se na ni maminka v jejim osobnim volnu obrati, ze nemuze vyjit vstric! Obzvlast pokud pracuje v soukromem zarizeni... Mam syna v prvni tride, podotykam statni zakladni skoly.. A nase pani ucitelka je bezne mimo pracovni dobu na mobilu a kazdy den na e-mailu... Nema problem, pokud zmeskany hovor najde, zavolat zpet... Takze je to spis o pristupu.. Nez o narocich rodicu

pisisvori
22. kvě 2014

@laurital promiň, ale to, že vůbec neví, kde děti mikiny nechaly může dost napovědět o tom jak se stará...takže ono se klidně může stát, že tak jako se nevěnuje mikině, tak stejně tak se nevěnuje dětem. Nevím, ale podle mě to, aby se postarala o to co mají děti na sobě k práci učitelky patří. A to jak k tomu přistoupila a jak jednala zase stejně vypovídá o jejícm charakteru= nepřistupuje celkově tak ke své práci. U nás ve školce , když s enáhodou něco takovho stane, tak se paní učitelky omlouvají a informují, že hledaly, ale nenašly a jestli bychom se ještě jednou podívali s nima....

little_frog
22. kvě 2014

No o to tady jaksi nejde, zda by mě někdo chtěl nebo nechtěl... jde tu o výmysl, kterým trpí některé maminky, že když si školku platí, tak se z nich musí všichni, kdo v ní pracují s prominutím po - to a podávat "výkony"... to už nebudu komentovat.

laurital
22. kvě 2014

@pisisvori Nezlob se, ale hlaska nevenuje se mikine-nevenuje se detem?To opravdu myslis vazne?To ma ucitelka kontrolovat kazdeho rodice, ktery odvadi dite, jestli neco omylem nesbalil?Opravdu si nemyslim, ze by si nevsimla, kdyby si decka mikcu nekde sundala.
Ale usuzovat z toho jaky ma charakter...docela silna kava.

little_frog
22. kvě 2014

@ventilkova vy nějak trpíte pocitem, že se s vámi o něčem přu...?? Vypínám upozornění.

ventilkova
22. kvě 2014

Little frog to si klidne vypnete.. Jen jsem resgovala na vas dalsi prispevek... Boooze jen si nekdo dovoli neco rict a uz se vypina upozorneni? Nevim cim trpite vy... Ja rozhodne nicim..... Ale vypinejte co hrdlo raci ;))

laurital
22. kvě 2014

@ventilkova Nechci se s vami prit, ale predstava, ze ucitelka MS musi byt vzdy na telefonu nebo mailu, je podle me scestna.

luciebx
22. kvě 2014

tak ja teda nevim.. taky sme ztratili mikinu.. ucitelka nevedela.. ja teda se ptala zda ji nekdo treba omylem neodnesl a nevratil.. rekla ze ne.. a tim to pro me skoncilo.. jako resit to ze se mi neco ztratilo... jako joo nasere to.. ale s tim uz clovek musi pocitat.. a ze hlaska stylu.. ucitelka nevi co zrovna v ten den melo moje dite na sobe.. a dite se vysliklo.. a tim padem se ucitelka nezajima a nevi.. co z x deti ma zrovna to moje konkretni na sobe me prijde ujety... zrovna dneska muz vyzvedaval malyho ze skolky.. prijdou dom a malej drzi v ruce cepici. rikam co to mas.. a muz.. to je pry jeho.. celou dobu to rikal. a ja mu rikam tos nekdy videl u nej takovou cepici? a muz.. copak ja vim co ma za cepice? a ptam se malyho.. kdes vzals tu cepici.. aon.. pujcil sem si.. 😀 😀 😀 takze jasne ze je ted nekdo doma pekne nasranej ze ztratili cepici.. pac my ji mame doma.. a do skolky jdeme az v utery.. no zbytecne tam nepoletim.. pro zmenu tyden hledame ve skolce novy slunecni brejle s masinkou tomasem.. sem spis smirena s tim z je uz neuvidime.. a budu z toho delat coro moro?? nebudu.. pac za nervy me to nestoji..

adelka21
22. kvě 2014

Druhý den dala učitelka mikinu na vesak.....tím by to pro me skončilo, hotové vyrizene 😀

pisisvori
23. kvě 2014

@laurital Ta mikina se ztratila během toho , kdy byla učitelka s dětma venku, kdy ona měla děti na starost a v péči....neztratila se rodičům,kdyby sis přečetla co zakladetelka píše (dala je jiné mamince, aby je donesla do šatny, pak tvrdila, že je nechaly na návštěvě u paní majitelky školky...= vůbec neví, kdy děti mikinu měly a kdy ne a podotýkám v době, kdy byly v jéjí péči ve školce). A ano stojím si za svým vypovídá to jejím charakteru a to jak práci dělá. Když je schopná uhlídat to učitelka ve stítní školce, kde má na storost většinou sama víc jak 20 dětí a za svojí práci a povinost to považuje...tak proč to není schopná uhlídat učitelka v soukromé, kde nemá víc jak 10 dětí (notabene jsem pochopila, že tam byly pouze děti zakladetlky a ještě nějaké = 3). U mě když někdo fláká jednu část práce fláká i druhou....navíc, když se potom místo toho , aby pomohla chová tak, že jí někdo obtěžuje...tak to taky odpovídá o charakteru dost....ale každý jsme jiný...Ještě uvádím, že chápu moc dobře, že se to stane , každý je jen člověk a každý udělá chybu, něco špatně, zapomene a okolo těch dětí to musí být někdy hodně náročné...ale slušný se k tomu slušně postaví.

mishulle
23. kvě 2014

náš malý chodil do předškolky a tím, že tam děti pořádně nemluvily, neustále se něco ztrácelo, nebo měnilo, člověk s tím musí počítat, proto dětem nedávám do školek nové věci, ale věci od vie za pár korun nebo z bazárků u kterých mi tolik nevadí, když se ztratí

brendamonique
23. kvě 2014

U nás ve školce, každý rok na začátku školního roku, vysypali plnou bednu věcí, co podle dětí "nikomu nepatřili" 😀 😀 takže pak si maminky dohledávali, komu co patří. A věci se tam beztak ztráceli záhadně, jako by tam někde byla černá díra. 😀 ať se učitelky starali sebelíp 😀

superkousky
23. kvě 2014

@luciebx
No tak pokud moje dítě odnese ze školky cizí věc,tak se snažím,ji co nejdříve vrátit.
Jenže to je o charakteru člověka 😉 .
Pro někoho je hold děsnej problém,vrátit věc,která mu nepatří a kterou odneslo jeho dítě (teda spíš otec).....

@little_frog
Já teda děti v soukromé školce neměla,ale myslela jsem si,že za ty peníze co tam rodiče platí,maj sakra "servis" (dokonce víc jak 100%) a taky by to tak mělo být 😉 .
Pokud s tím máš problém,není nic jednoduššího,než se přesunout jako učitelka do státní školky,tam po tobě třeba rodiče nebudou nic vyžadovat ( i když tomu nevěř,bo těmto časům již dávno odzvonilo ) 😉 .
Přijde mi,že jim ty prachy krapet závidíš,ale třeba se pletu 😉 .

luciebx
23. kvě 2014

@superkousky ano presne... ja tam teda nepoletim prez cely mesto... auto mam v servisu.. takze tam fakt nepoletim... a muzes si o me myslet co ches.. joo kdyby dotahlo cizi boty... to je jina.. obuv beru jako potrebnou ale cepec rozhodne teda ne

luciebx
23. kvě 2014

@mishulle presne.. taky davam na malyho spis veci starsi... pac vzdy prijde jako cune umazanej od barev.. nebo pisku.. nebo tak.. takze kdyz by se mi ztratila mikina kterou uz mel skoro ok a byla osuntena.. tak ji nehledam.. a hold kdyz si maminky vystrojuji dedicky do skolky davaji znackove mikiny.. jasny ze mikina se klidne ztratit NAHODOU nemusela.. ahold se nekomu libila...jenze s timhle ucitelka taky nic neudela... u nas ve skolce dokonce vyvesili papir s tim ze se ztratila ta mikina fotka a td.. takze kazdy rodic to musel videt a stejne se nikdo neprihlasil... ano je to nejvic na rodicich... urcite dite nema doma jednu mikinu nebo jednu cepici bez ktere nemuze vydrzet tyden..

orchidis
23. kvě 2014

Ještě jen dodám, že mi hlava nebere, proč někdo řeší usmolený dětský mikiny. Bohajeho, tak jim kupte hadry v Kikku, nejlépe v akci a neřešte to 🙂. Naše dítě prasí, lítá, soplí, kecá na sebe, vyřešila jsem to tím Kikkem - hadry za stovku a když se něco omylem ztratí? NO A CO? Stane se 🙂. Takový starosti na mou hlavu a ještě se ohánět "příjemkyní služeb" a pár kačkama co platíte za to, že se vám někdo stará o to nejcenější... o vaše dítě.
Nechápu, promiňte 🙂.

superkousky
23. kvě 2014

@luciebx
Nejde o čepici,ale o přístup.
Tvoje věc jak to uděláš,ale já bych se hanbou propadla,vysvětlovat ve školce,že vracím něco (cokoliv) po 5dnech,páč se mi dřív vlastně nechtělo.
Máš auto v servisu OK,tak jí může vrátit ten,kdo to zvrtal (tj.tvůj manžel) .

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. 😉
Přeju hezký den ....

petrajurinova
23. kvě 2014

@orchidis to že nechápeš o co tady jde je z tvého příspěvku jasně poznat. Nejde totiž o mikinu, čepici nebo jiný kus hadru. Jde o péči o děti - pokud se má někdo starat o mé dítě, tak očekávám, že mu bude věnovat pozornost. Tříleté dítě si neuvědomí, že když má jít ven (z domu učitelčiny kamarádky, kde mimochodem podle předpisů neměli v rámci doby kdy měli být ve školce co dělat), má si obléct své věci, nebo že se má podívat, jestli na místě, kam si věci odložilo něco nezůstalo - to je zodpovědnost dospělého, který se o to dítě má starat. To že učitelka děti někam odvede a pak je dovede zpět neoblečené, je důvod k doměnce, že její péče je špatná. A pokud na upozornění, že k něčemu takovému došlo reaguje s výrazem a přístupem, že je jí to v podstatě u pr.... , tak ve školce u malých dětí nemá co dělat. Péče a starost o dítě je trošku víc než jen zajistit, aby v době příchodu bylo dítě na místě a živé.

marton
23. kvě 2014

@veveruse ahoj,tvůj dotaz mě pobavil 🙂 .Mám taky dvojčata,také v soukromé školce a včera mi paní učitelka oznámila,s omluvou,že syn ztratil na hřišti botičku a už ji nenašli.Myslela jsem,že to se mnou sekne.Tak jsem se na hřiště vydala a botu našla za plotem 😉 .

pisisvori
23. kvě 2014

@orchidis ale o to právě jde. Jak se asi stará o to naše nejcenější člověk, který se nedokáže při hlídání 3!!! dětí postarat i o jejich oblečení (je zcela bezpředmětné , že je to jen mikina a kolik stála). A jak se asi o to moje nejcenější stará člověk, který slíbí, že to zjistí a ozve se mi a místo toho se na to vyflákne a chová se jako by se nic nestalo a jeho se netýkalo a je ještě přizná, že není schopná sehnat číslo na rodiče některého z dětí (což už je zcela vrchol !!!).
Ale když tobě to nevadí někomu takovému dát své děti a myslíš, že je to člověk schopný a zodpovědný...jsou to tvoje děti.
Já bych si v takovém případě už dávala alepsoň pozor a určitě bych přemýšlela jak celá školka funguje a jak vlastně tam ty moje poklady hlídají.

pisisvori
23. kvě 2014

@orchidis a znova opakuji, že káždý chápe, že se to může stát i každému sebelepšímu, ale následné chování by mělo vypadat trochu jinak, když už se stane.

adelka21
23. kvě 2014

Tak vidím, ze i ze ztracené mikiny se da udělat celkem slušná kovbojka 😀

orchidis
23. kvě 2014

@petrajurinova Zklidni trochu hormon, jo 🙂? Tady jde o to, že nevidíte, že se vám ta úča strará o děti a peskujete přístup ke kusu usoplenýho hadru. Booooooooooože to je úroveň 🙂. Tohle je podle mě děsně typický, pro jisté vrstvy...😝. Být vámi, byla bych ráda, že pečuje o bezpečnost vašich dětí a neřeší pouze kraviny v podobě hysterických matek, co dělají třetí světovou kvůli hadře. Lituju ty učitelky i vaše děti.
Howg 😎.