Zůstává ve školce spát, i když jste doma s mladším?

pavlicka
18. lis 2010

Mám dost divnej pocit, že mě ve školce považují za poflakující se matku, když David zůstává ve školce i na spaní a jezdím si pro něj kolem třetí. Jsem doma s 1,5 ročním synem a přijde mi to takhle nejlepší. Slyšela jsem dokonce, že třeba v Praze nesměly mít nepracující maminky na MD dítě ve školce poo. Tady to přímo řečeno není (i když na rodičáku pronesla ředitelka větu "pracující maminky, které si děti vyzvedávají až odpoledne" 😖 - což jsem nejen já pochopila tak, že si pro něj mám jezdit poo), ale mám pocit, že je to problém. Přestože jsem ho dostala tak tak do školky a většina maminek se dušovala, že pracují, opak je pravdou a většina matek si pro děti chodí hned poo. Takže Davidovi je to líto, jenže já musím dát malýmu oběd a pak ho hodit do auta a jet do školky, cestou mi zaručeně usne (stačí těch 5 minut cesty) a pak zaručeně už neusne doma. Doma mi samozřejmě spí v postýlce třeba dvě hodiny a já mám klid na jiný věci. Setkaly jste se s něčím podobným? Ptám se jen proto, že to vyhovuje mě, Davidovi (stejně odpo spí a to ve školce i doma), i mladšímu Tondovi, ale asi ne učitelkám, který chtějí mít klid a co nejmíň dětí na starost. ☹ Samozřejmě, že ozvat se nechci, aby se pak na dětech nevozily...

vojtisek2007
18. lis 2010

Tak Vojtík zatím chodí domů po o,ale u nás to je proto, že jsem měla co dělat, abych ho vůbec do školky dostala na to dopoledne a spát zatím ani za nic...ale po vánocích ho tam chci už nechávat spát, až potom nastoupím do práce, aby to nebylo naráz...on to všechno nějak špatně snáší a dlouho si zvyká...a ve školce s tím teda problém nemáme, jestli je máma doma a dítě spí ve školce, nebo jestli jde domů po o....

marselina
19. lis 2010

ahojky,kubíček ve školičce spikává i když jsem na RDs tobiáškem.vyhovuje mi to,jak se tobísek vzbudí jdeme pro kubíčka a stihnu podělat doma i některé věci,někdy když chce tak jdeme pro něj do školky po o,ale to je málokdy,školku má rád.

len.z
19. lis 2010

Zůstává a kdyby nezůstával, tak se zblázní...od prvního dne co chodí do školky, tam nezůstal jen jednou, nebo když jdeme odpoledne k lékaři, jinak chodíme odpoledne domů jako jedni z posledních 😀

ivarei
19. lis 2010

Co by ne 🙂 ? Na školku máte nárok, vykašlala bych se na to, že jsou paní učitelky odpo zřejmě unavené a vyhovovalo by jim, kdyby jim tam zůstal co nejmenší počet dětí. Ségra řešila to samé, chlapeček jí vždycky usnul, musela ho vzbudit, obléknout, dát do sedačky, znovu vzbudit před školkou a pak už neusnul - teď prostě nechává neteř spinkat ve školce a je to.

iris
19. lis 2010

Tomášek taky ve školce spinká, i když jsem doma s Emičkou, školku miluje domů se mu nechce, má rád děti, doma by taky stejně spal, ale aspoň já stihnu v klidu uvařit, uklidit a nemusím letět do školky po obědě na čas, než mají odpočinkový režim, stejně je tom přihlášený na celodenní režim, i to platíme, tak co..ale u nás s tím teda problémy nejsou, učitelky jsou skvělé 😵

paolin
19. lis 2010

u nás taktéž. ze začátku chodil poo, protože ve školce mi nechtěl spávat a doma ano a taky si na školku špatně zvykal. po vánocích chodíval už i pospa. ale spousta dětí, co mají menšího sourozence, chodilo pospa. nedělěj si z toho hlavu, vždy se najde někdo, kdo bude mít "řeči".

lojzina
19. lis 2010

ahoj,ja bych to az tak neresila,zkus ucitelky a jejich poznamky hodit za hlavu,ja bravala Mariana po obede prvnich 14 dnu,pak uz spaval.a taky nam to vyhovuje.navic-skolku platim takze at si rika kdo chce co chce!nejsu blazen abych ho tam o pul 9 zavedla a za 4 hod mazala pres celej Ujezd nazpet.a na materske su s miminem,ne s tim starsim,tak nevidim duvod k nejakym ustupkum a tak... 😉

kozinka
19. lis 2010

Druhé dítě zatím nemám, ale @pavlicka určitě bych to udělala stejně jako ty 🙂 pokud malej nemá problém, do školky se těší , tak proč ne? 🙂 však ty máš taky právo na odpočinek 🙂 😉

weri
19. lis 2010

Letos mi nastoupili oba kluci do školky a od začátku chodí domu odpoledne (do 16 hod.). Já jsem doma se skoro roční dcerou. I všechny moje kamarádky co mají děti ve školkách a jsou doma s mladším dítětem, tak si je vyzvedávají odpoledne (a to máme děti každá v jiný školce).

alcatko.j
19. lis 2010

Pavli, jsem doma na MD a starsi dcera ve skolce spava. Jednou byla prijata radne do skolky, takze ma stejna prava a povinnosti jako jine deti, tedy i ty deti, jejihz maminky pracuji. Samozrejme, jsou situace, kdy je potreba, kdyz jsem doma, aby byla z me strany nejaka uleva, vstricny krok(napriklad podzimni prazdniny, omezeny provoz skolky - mene ucitelek) a abych ulevila ucitelkam, necham si Nelinku doma. Ale nevidim duvod, proc bych mela jen proto, ze jsem doma, bravat dceru ze skolky drive... Ono i to spani ve skolce ma neco do sebe, pochopi, ze se nevyvadi a nedela bugr, protoze by se rusily jine deti, odpocinek je zdravy. Pak zase ta hromadna svacinka, kdy se zase zkousi, ze jist, nebo aspon ochutnat, se musi vse, jako jine deti. Po spani nekdy byva jen hrani s hrackama, ale v nasi skolce jsou i rizene aktivity s ucitelkou, cvici, neco vyrabeji..a proc by se toho nemohla Nela ucastnit?? Platis skolne, stravne a skolka je tu pro deti, aby se proste neco noveho ve skolce ucily...

Pokud ti to cini potize(mladsi dite ti v aute usne, nestihas, starsi detatko je ve skolce rado), tak fakt nevim, proc v beznem provoze, nicim neomezene, by ses mela nemela chovat jako jine maminky🙂

kacici
19. lis 2010

Pavli u nas je to podobne,taky jsem byla "upozornena" ze by bylo vhodne Terezku vyzvedavat po obede a nebo aspon hned po spinkani a svacince.Skolku mame na druhem konci mesta,kdyz si pro ni jedu mame vylet na dve hodiny 😅 Ale ja neslevila,musi vedet ze po obede se jde spinkat(v nasem pripade pouze lehnout a zavrit ocicka aspon na chvilku) a pak ze je svacinka s dalsima detma.Pak uz tam vetsinou jsem a beru si ji domu. Mladsi hezky spinka v postylce,ale v kocarku moc dobre ne,takze treba ted mam chvilku klidu.Pak nas nachystam a jedeme,obcas ji vyzvedne az manzel po praci jako treba dnes a ja mam jen Natalku cely den. Ucitelkam vyhovim o prazdninach a v dobe kdy je tam mene ucitelek,ale jinak si myslim ze jezdit pro malou kazdy den po obede by nemelo smysl.Akorat by me i usnula v autobuse na ceste zpatky a tahat 3-letou a rocni v golfkach na to nemam ruce navic 😅 Takhle nam to vyhovuje vsem,ucitelkam se nelibilo,ze je tam ze zacatku treba az do 15.30,ale ona je Terezka hodne "ziva",potrebuje vic pozornosti,takze si myslim,ze i proto se jim hodi vic,ze tam uz neni tak dlouho kazdy den 😉Prijizdim si pro ni pokazde v 14.30, s tim ze jeden den v tydnu je tam dyl a jeden den vyzvedava manzel po praci - a to v patek to konci driv 🙂
Myslim si ze vyzvedavani po obede klidne,ale az casem az si mala zvykne na rezim ve skolce a nebude to pak po me vyzadovat stale

zanet2009
19. lis 2010

Ahojky!
Tak já jsem doma(těhulka),ale malá přesto do školky chodí a je tam celý den, oběd, spaní a pak si ještě chvíli pohraje s dětma.
Nemyslím,že je na tom něco špatného a hlavně když vidím, jak se tam těší, vždycky si přinese nějaký výkres, mají společné aktivity,....proč bych ji o to měla ochuzovat jenom proto, že jsem doma.

heresta
19. lis 2010

My teda mame druhé teprve na cestě 😀 ale pokud my Yvču do školky vemou a bude tam chtít spinkat tak ji tam určitě nechávat budu 😉 Nevidim důvod proč by ses měla cejtit divně... Všechny maminky nepracujou mám toho zdarný příklad tady u nás.. Bejt na pracaku neznamená pracovat 😀 😀 😀

el267
19. lis 2010

Hm, zajímavé téma. Moje Ela se do školky moc těší. Normální jsme nesehnaly, nemám na ní nárok před maminkami, co chodí do práce. Tak jsem sehnala soukromou, kterou jí platíme od září a čekáme až jí budou 3 roky, aby mohla nastoupit. V té době se nám narodí mimčo a já bych taky uvítala, kdyby tam mohla spát, nebo bych si jí mohla vyzvednout o něco déle, než po obědě. Po pravdě si nějak nedokážu představit, jak to budu stíhat.
Ředitelka mě upozornila, že jí vezme jenom do oběda. Tak si zkusím s ní nějak rozumně promluvit. Taky nevydím problém, když platíme víc peněz, než za normální školku a májí tam 20dětí.
Já malou původně nechtěla dávat vůbec , ale ona si to vyprosila a kdykoliv jdeme kolem školky, pofňukává, že tam chce jít. Moc se těší, tak snad jí to vydrží.

andy80
19. lis 2010

První rok jsem staršího syna vyzvedávala celý rok po obědě, vyhovovalo mi to, protože malá spala dvě hodiny dopoledne, dvě hodiny odpoledne a přes poledne byla vzhůru, takže jsme v pohodě vyzvedávali po obědě. Další rok už jsem ho tam musela nechávat spát, protože malá mi spí přes poledne a i když mám školku v ulici a cesta trvá rychlejší chůzí 5 minut, tak bych se bála jí tu nechat samotnou a v kočárku už hodně dlouho nespí. Malému to nevadí, ba naopak chodím pro něj čím dál pozdějí. Ještě loni jsem ho vyzvedávala hned po svačince krátce po druhé hodině, když jsem takhle pro něj přišla letos, tak mi vynadal, že si po svačině ani nepohrál, tak pro něj teď chodím před třetí ať si může ještě hodinu pohrát s kámošema. Je to jeho poslední rok školky, tak ať si jí užije :D

zany
19. lis 2010

Honzík taky ve školce spí 🙂 Nestíhala bych ho vyzvedávat a nebo by to bylo všechno strašně na rychlo... Dát Eli oběd, jet pro Honzíka, rychle ho oblíknout a jet domů, aby Eli šla spát... Ze začátku když nastoupil jsem ho po obědě vyzvedávala, ale Eliška mi většinou usínala v autě. Pak byl samozřejmě problém jí zase uspat 😒
Honzík si po obědě odpočine, sice moc nespí a nebo jen na chvíli, ale aspoň odpočívá 😉
Včera jsem dostala vynadáno, že jdu moc brzy, protože je akorát spojili do jedné třídy a on si tam akorát začal hrát 😀 Takže buď ho vyzvedávám před spojením a nebo ho nechávám aspoň půl hodiny v jiné třídě, aby si to tam užil, když tam mají jiné hračky 🙂 Pokud vyzvedává manžel, tak to neřešíme, vyzvedne ho jak jede domů 😉
Jinak u nás paní učitelky nikdy nic neříkaly, že bych si ho měla vyzvedávat po obědě, když jsem s Eli doma... 😉

lucie5779
20. lis 2010

já jsem taky se svou 3 měsíční holčičkou doma na MD a staršího mám ve školce do 3. Ať si každý říká kdo chce, rodičák mi s ním skončil a on byl řádně přijat do školky, pokud jsou prázdniny, tak si ho nechávám doma a pokud je nemocný taky ho tam nedávám, myslím hodně nemocný. Ona školka nemá v pravidlech že když jsi s druhým doma tak máš prvního vyzvedávat po obědě ne ? neřešila bych jak se na mě dívají samy to určo dělaly stejně 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a hlavně nic na tom není, děláš to dobře 😉

hanule05
26. lis 2010

ahoj,
tak to jsem vůbec neřešila, dcerka hned druhý den co byla poprvní ve školce prohlásila, že tam chce spinkat jako ostatní děti, tak tam prostě zůstává. Chodila jsem pro ni kolem druhý hodinky (po spaní a po svačince), ale nikdy tak brzo domů nechtěla a učitelky mi řekly, ať ji tam nechávám dýl, že se děti po spaní ještě chtějí pohrát. Tak ji vyzvedávám až po třetí hodině.

Souhlasím s tím, že učitelky nemůžou nikoho nutit, aby dítě vyzvedával hned po obědě.

coxa
26. lis 2010

Nespává, ale jen proto, že po obědě nespí už přes rok a hodinu a půl by tam čumákoval do stropu a hlavně měl velký problém se se školkou smířit, takhle je to naprosto v pohodě a už se i těší.