Zvedá Vaše dítě ve 4letech samo hlavu od podložky?

terreza
11. lis 2011

Můj syn bude mít v březnu 4 roky a přišla jsem na to, že když leží na zádech,neumí zvednout samostatně hlavu, zvedá se jakoby bokem a celý,ale neumí nadzvednout pouze hlavu, nevím jestli je to tím, že neví,jaké svaly zapojit, nebo je slabý, nebo má prostě velkou hlavu..Celkově je hubenější,relativně větší hlava již od narození, pást koníčky se naučil až později..umějí to vaše děti, nebo je to v tomhle věku normální,že neví,jaké svaly zapojit? Máte nějakou radu, jak tyto svaly procvičovat? Díky za reakce!🙂

laloona
11. lis 2011

Tohle bych asi řešila s doktorkou, je divné ale , že na něco takového se nezaměřila při prohlídkách,když zkouší všeobecné dovednosti. Tohle je myslím věc,kterou by ve svém věku měl 100% zvládnout. Určitě to řeš s dr.
Hodně štěstí

handm
11. lis 2011

@terreza souhlasím s @laloona, konzultovala bych s DR nebo si od ní vyžádala aspon nějaké doporučení jinam, když to doteď nijak nezjistila a neřešila..😲
Můj malej tohle dělal snad od třetího týdne, vypadal jak tučňák... ale zas se nikdy nepraštil do hlavičky, když padal při trénování vstávání😉

terreza
autor
11. lis 2011

nevšimla jsem si toho pořádně ani já,natož aby si toho všimla dr,no snad to nebude nic vážného,díky

handm
11. lis 2011

@terreza myslím, že to "spraví" cvičení, možná by "stačila" nějaká rehabilitační sestra, aby poradila, jaké cviky případně😉

terreza
autor
11. lis 2011

znáte někdo nějakou? 🙂

sussanah
11. lis 2011

@terreza urcite bych resila s dr, protoze tohle je bezna soucast pohyboveho stereotypu. Pkud to bude na cviceni, dr ti poradi na koho se obratit.

terreza
autor
12. lis 2011

díky za názory.

terreza
autor
12. lis 2011

víc by mě ale zajímalo,zda je tu někdo takový,kdo se s tímto setkal. Prostě s dítětem,které má těžší hlavu. Jinak je 100procentně v pořádku! díky