• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - 1nadenka1

23. září 2011 
Ahoj jsem tady nová- 1Nadenka1
1. zář 2011 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
příhlásila jsem se tady, protože máme finanční potíže. Jsem ve 28tt. a je mi 25 let. zajímá mě sociální dávky v těhotenství, ale bohužel jsem vedeme i na pracovním uřadě. Moc těmto věcem nerozumím a na sociálce mě prakticky odbyly.. máte některá skušenost??? Na co mám nárok???
1. zář 2011 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1nadenka1
Pokud pobíráš dávky od ÚP či nemocenskou a nedosahují částky životního minima, můžeš si zažádat o příspěvek na živobytí /tzv. doplácení do životnho minima/. Bohužel se do toho započítávají všechny osoby žijící s tebou v jedné domácnosti /druh,manžel,rodiče atd../. Lze žádat i o příspěvek na bydlení, ovšem musíš být v bytě či domě trvale přihlášena /nelze žádat pokud jsi třeba v podnájmuú, opět se ovšem počítají příjmy všech společně žijících osob.
Určitě se nenech na sociálce odbýt, odbýt tě v žádném případě nemůžou, musí tvou žádost sepsat /sice je to hrozné papírování/ ale co naděláš....buď ti dávku přiznají nebo ne, ale musí to odložit písemně, ne že ti jen řeknou, že nemáš na nic nárok.
Tak hodně zdaru !!!!
4. zář 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
Vítej na MK.
Je to přesně tak jak psala martinka 6.
Nebuď smutná a soustřeď se na tu radost,která tě čeká!Těhotenství je výjemečníý dar je to období ktr,se už nikdy nezopakuje tak si to užívej a raduj se i z drobností jako první pohyb něco jako šjvrčení v břiše...teda tak jsem to měla...v 19 týdnu...atd.
Nevzdávej se a vydž všechno to vyřizování.Já jsem taky měla špatné skušenosti,ale když viděli že mne jen tak neodbijou a ještě se mnou přišel tatínek mimča a babička to jsi měla vidět jak se snažili, :wink:
Tak skus vzít sebou taky nějakou tu "psycho" :grinning: oporu.
Držím ti palečky ať si vše co nejdřív vyřídíš?
Joja
23. zář 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek