• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - alenamasinova

4. září 2012 
Ahoj všem, ráda bych se představila, jmenuji se Alena, je mi 30 let, mám 2dcery - 4letou Lucinku a roční Andrejku. Bydlíme v Brandýse nad Labem, jsem vdaná. Na Modrého koníka jsem se registrovala před pár dny a hlavním důvodem je moje starší holčička, protože je zde diskuze pro maminky dětí, které mají problém s řečí. Více k dceři - Lucinka se narodila v 34tt, byla vytouženým dítětem a její život začal 3týdenním pobytem v nemocnici. První měsíce bylo všechno relativně v pořádku, až na extrémní bolení bříška, v 8 měsících měla první zánět ouška a pak už se to vezlo - bez přestávky byla až do 18měs. nemocná, šla z virozy do virozy, vždy provázené vysokými horečkami, vysokým CRP... V 13měs. první zánět ledvin, v 17měs. druhý, pak už to bylo dost špatný a běželi jsme kolečko po doktorech - převzala nás imunologii (dostávala injekčně protilátky), na nefrologii udělali cystografii a zjistili reflux ledvin II.stupně. Následovala roční uržovačka antibiotiky, aby moč, co se se vrací zpátky do ledvin, byla sterilní. Na 2,5letech jí odstranili nosní mandli (dg. převodní nedoslýchavost a chronické záněty oušek), na 3,5letech jí voperovali grometky (trubičky) do oušek. Mezitím začalo šílené kolečko z endokrinologii kvůli snížené hladině růstového hormonu, zátěžové testy a magnetická rezonance potvrdili hraniční velikost hypofýzi a čeká nás léčba růsťákem. Všechno se vším souvisí a my jsem už od dvou let věděli, že řeč se nevyvíjí standartně - Lucka vlastně vůbec nemluvila (na 3letech 10slov, na 4letech 50slov). Absolvovali jsme týdenní pobyt na klinice LOGO v Brně, kde dostala diagnozu Vývojová dysartrie. Potvrdila tam, že je to velice chytrá holčička, a problém je to fyzický. K tomu na endoskopii (kamerka do nosu) potvrdili, že v pusince to nemá úplně v pořádku (chybí jí tam nějaká skupina svalů) a jedno z druhým způsobuje to opoždění vývoje řeči...Což mi moc pomohlo hlavně kvůli školce, kam za pár dnů dcera nastupuje, bála jsem se (a stále se bojím), jak to zvládne s takovou malou slovní zásobou. Ve školce bude jako integrovaná a já jsem zvědavá, jak ta integrace vlastně probíhá. Lucinka je úžasné sluníčkové dítě, ale po všech těch vyšetřeních a trápení po doktorech je velmi uzavřená a bojácná. Snažím se jí pomáhat ze všech sil, trénujeme jemnou i hrubou motoriku, malování, masíruji obličej. A teď tady u Vás hledám další možnosti, další cesty. Děkuji moc Sisstin, že založila téma a webovky pro maminky, které prožívají podobné potíže jako já, ve svém okolí nemám nikoho, kdo by to aspoň trochu chápal a zažil tu radost, když přibyde nové slovíčko!
29. srp 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenamasinova Ahoj Aleno, vítej mezi námi na MK i se svou Andrejkou a Lucinkou :slight_smile: Jsem ráda, že jsi se k nám přidala, ikdyž okolnosti toho nejsou asi pro tebe příliš veselé... Každopádně mě moc těší, že jsi si tady našla pár diskuzí, kde se můžeš o tom, co právě prožíváte, dočíst více, popovídat si a hlavně mít v nás všech oporu :slight_smile:

Držím pěsti štěstí, ať se vše jen zlepšuje a kdyby cokoli, ozvi se mi.
J*
4. zář 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jennyska Děkuju!!! Krásné přivítání! :slight_smile:
4. zář 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek