• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - anulik123

30. července 2014 
Ahoj maminky, jsem tady nová a jsem z Fulneku okr. Nový jičín čekám své první miminko chlapečka Martínka, mám hodně maminek okolo sebe ale i tak se bojím, že něco pokazím ale doufám, že se tady seznámím a dozvím se mnoho nových věcí :slight_smile:
14. črc 2014 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. črc 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anulik123 Ahoj, taky jsem tu nová, jen pár dní :slight_smile: Mám dcerku, v srpnu jí bude rok, celou dobu jsem brousila spíš na emiminu,informací je tam dost, ale nelíbil se mi tam přístup některých uživatelek.. Každá jsme v roli mámy byla prvně, a když někdo něco potřebuje poradit, nečeká, že ho ostatní budou např. zesměšňovat atd. Tady mi přijde, že je komunikace lepší, navíc tu není možnost "anonymity" v příspěvcích, takže si každý stojí za svým názorem se svým "nickem" :slight_smile: Přeju ti, ať máš krásné zdravé miminko a ať tě role "maminky" naplňuje tím nejlepším možným způsobem :slight_smile: a ať se ti tu líbí :wink:
14. črc 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@schotja
@anulik123 Ahojky holky, já naprosto souhlasím, že je důležité si stát za svým.. a o zesměšňování vím, své.. :slight_smile: Ale bohužel tohle je hodně o lidech.. Co si budeme povídat..:slight_smile: Jsem tady taky nová, tak se teprve rozkoukávám..:slight_smile: Mám už doma tři děti a teď čekáme čtvrté, taková naše nehoda..:slight_smile: @anulík123 přeji Ti zdravé mimčo a holky krásný den :slight_smile:
15. črc 2014 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@schotja děkuji .... to je od tebe pěkné, že jsi mi napsala.... o zesměšňování vím své ale nejhorší je že je to od rodiny :(
25. črc 2014 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrolenka děkuji moc taky ti chci popřát aby jsi měla zdravé miminko
25. črc 2014 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anulik123 No tak to je boj, zažila jsem to taky - i ze strany mé rodiny..Ale vidim to tak, že jsou zlí jen proto, že jsou sami třeba nešťastní... Tchýně po mně vyjela, že jsem úzkostlivá matka a že se pořát jen něčeho bojím - nikdo si nenechal vysvětlit, že to co vyžaduju není o úzkostlivosti, ale o metodách a informacích. Pořídila jsem si knížku od pí. Kiedroňové Něžná náruč rodičů, je to supr publikace, v které je hodně informací o tom, jak předejít různým problémům s pohybovým aparátem u miminek.. a samozřejmě jsem nechtěla, aby nám to někdo kazil. Když mi teta argumentovala větou "Ale já jsem takhle zvyklá a takhle jí neuvidím do obličeje" a babička se mi začla vysmívat, že ona s tetou přece vychovala každá tři děti, a bla bla.. Ale problémy s páteří máme dneska všichni :( Tu knížku můžu jen doporučit !!! Když už šlo do tuhýho, zeptala jsem se jich, jestli si ony taky nechaly do "svého" mateřství od někoho kecat, a byl klid.. Chvíli jsme uvažovali s mužským i o tom, že do toho 9.měsíce omezíme návštěvy a chování malé od jiných lidí, protože to pokaždé vyústilo v nějakou nepěknou výměnu názorů.. Pediatr mně v tom jen podporoval, přestože jsem od rodiny ze všech stran slyšela narážky jak je malá opožděná, když ještě v devíti měsících pořádně nelezla - protože oni na vše chvátali.. Předčasně by posazovali, tahali za ručičky, pokdládali polštářema, stavěli,vodili za ruce apod. Ale vydržela jsem, pokroky byly,malá nevynechala žádnou důležitou fázi pro rozvoj pohybu a brzy se už postaví :slight_smile: Za mně: nikdy si nenech do ničeho kecat, já třeba fňukám, že nemám s kým popovídat - malá má jednu babičku 150km od nás, časové i pracovně vytíženou, druhá babi- moje mamka, umřela loni v únoru :( Teta mi jí sice hodně nahrazuje, ale sama má tři děti, práci,a málo času i na sebe.. Ale když slyším od ostatních, jak jim do toho mamky a tchýně kecaj, říkám si, že i to zlý je pro něco dobrý.. Jsem se tady teda pěkně rozpovídala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. črc 2014 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrolenka Téda nehoda, gratuluju.. Připomělo mi to jeden blbej vtip :D Tak pro pobavení, můžu? Pán představuje svou rodinu, nejdřív manželku, pak děti - Tak to je náš Vašek - nevzala si prášek, to je Anička - to nám praskla gumička a náš nejmladší René - pozdě vytažené :D Přeju ať je vše tak jak má být, ať jste zdraví a šťastní!
29. črc 2014 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@schotja no já jsem taky bez mamky umřela letos v březnu :( taťka je ve vazbě za to co udělal ale mám ho pořád ráda a rodina mi to vyčítá .... taky si nemám s kým popovídat buď jim nevěřím nebo se bojím co mi řeknou a já to nezvládnu .....jsem ale ráda že si můžu popovídat alespoň tady ...... a vtip je pěkný :slight_smile:
29. črc 2014 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anulik123 vtípek je to krásný...:slight_smile: Tak nějak.. :slight_smile: já si už nedošla na injekci, s tím, že jeden měsíc se nic nestane..:slight_smile: Nejvtipnější je, že jsme spolu splai asi 1x, protože jsme měli oba náročné období v práci...:slight_smile:A vyčítat si nic nenech...:slight_smile: je to tvůj taťka a je pochopitelné, že ho máš ráda..:slight_smile: Můj táta taky udělal v životě pár ohavných věcí a mám ho moc ráda..:slight_smile: Takže držím palečky :slight_smile: držím Ti palečky.. :slight_smile:
30. črc 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schotja vtípek pěkný... :slight_smile: jak jsem psala.. Nějak podobně je to unás...:slight_smile:
30. črc 2014 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek