• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - ellizabethka

21. května 2012 
Ahoj Jmenuji se Lída, ale to jméno moc nepoužívám:slight_smile: S přítelem se snažíme o miminko, a proto jsem se sem přihlásila.. Dělala jsem si 2 různé testy 1 byl koupenený v Tescu a 2 byl gs mamatest.Oba dva mně vyšli stejně.. Ta čárka co je na hoře byla zvírezněná a pod ní byla taková světlě růžová.. Mám schovaný ještě jeden test ale chci si ho udělat až tak zítra ráno.. Docela by mně zajímalo, jestli jsem těhotná..
Sicee nechci jít k mé P.Doktorce z důvodu, že nejsem sní spokojená..Jednou mně odmítla vyšetřit a po druhé rozebírala moje problémi na chodbě před ostatními pacientkami... Od té doby k ní nechodím, a jiný doktor mně vzít nemůže, protože jsem registovaná u ní..Myslíte, že by to šlo nějak udělat, abych k ní nemusela jít? Moc Vám děkuju za odpovědi..
25. dub 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem tu taky nováček asi 2 měsíce. Pokud tam máš na testu slabou růžovou druhou čárku tak gratuluji a jsi určitě těhotná :wink: . A co se týče tvé doktorky, vubec bych si z toho nedělala hlavu. Vyjeď si seznam ordinací v tvém regiounu z internetu a zkus je obvolat. Normálně řekni, že nejsi spokojena se současnou doktorkou atd.
25. dub 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, ennie...
Tento týden nedělámnic jiného, než obvolám doktory.. Řekli mně, že berou nové pacienty a když jsem se začala radovat, tak se zeptal zda jsem někde registrovaná.. Potom už řekl, že mně vzít nemůže.. Přemýšlela jsem, že bych tu doktorku nějak zkousla, ale četla jsem na internetu, o ní komentáře... Že spousty maminek přišlo kvuůli ní o miminko, že je neschopná, dokonce nabízela peníze budoucí mamince, že si od ní tomiminko koupí... Myslíš, že bych tam měla zajít a říct jí o vyšetření?
25. dub 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka jo a GS mamatest je 100%,, já netrpělivá nečekala že budu těhotná tak jsem si jeden dělala těsně potom co se menstruace nedostavila..v té rychlosti jsem viděla silnou jednu čárku a té slabé si nevšimla,zkrátka jsem to hned vyhodila v koupelně do odpadků a nečekala,, zkušenost nebyla :slight_smile: po 14 dnech v domění že nejsem těhotná jsem šla k doktorce na pravidelnou kontrolu a ta mi poradila ať si test udělám ještě jednou, prý to bylo moc brzy.
Nedalo mi to a vytáhla jsem ten test z koše a koukám že tam je slabě vidět duch :astonished: dost vyděšená jsem si udělala dva testy za sebou a duch byl všude kam jsem se podívala. Ráno znovu a zase duch..Takže čtyři testy pozitivní a druhý den odběr krve potvrdil těhotenství :slight_smile: nečekané ale milé
25. dub 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka ahoj, to se mi nějak nezdá s tou doktorkou - to jako chceš říct, že pokud seš někde registrovaná, tak to máš nadoživotí? Já normálně běžně měním doktory, je tam teda nějaká podmínka setrvání (přesně nevím jestli rok, ale spíš míň) a pak vůbec nemám problém - novej doktor si napíše žádanku, já s ní jdu ke starýmu a ten mi vydá dokumentaci, příp. jí pošle přímo novému doktorovi. A to je vše, ještě třeba pro jistotu zavolat na pojišťovnu, i když by to měli udělat doktoři..........
25. dub 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ellizabethka sakra nechápu jak je možný, že tě jinde něchtějí vzít,,co těm doktorům je. Ještě se tě zeptám, tvá doktorka má ultrazvuk a provádí veškerá vyšetření sama? Protože kdyby si to měla tak že ne,,tak bych k ní bez obav šla. Má doktorka ultrazvuk nemá a docházím do Gennet centra kde se o mě stará spousty jiných odborníků ale k ni chodím na běžné vyšetření váha - tlak- moč - krev...Pokud to je tak, že k ní nechceš tak nejjednodušší co můžeš ještě udělat je,, že jí řekni že se stěhuješ a ráda bys změnila doktora ať ti vydá kartu nebo jí pošle jinému doktorovi...Já jsem povahy, že bych jí řekla, že chci změnit doktora a hotovo. Držet tě nemůže,,,ale na druhou stranu nic není tak zlé jak to vypadá. Třeba zrovna ty s ní budeš spokojená,,pokud ne změnit to můžeš. :slight_smile:
25. dub 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mates22 Ahoj, opravdu to tak je, chtěla jsem přehlásit k Doktorovi do Uherského Brodu a sestra mně do telefonu řekla, zda jsem někde registrovaná, tak jsem jí řekla, že ano, tak mně řekla, že berou jen nové pacienty, kteří nejsou nikde registrovaní.. Sama tomu nerozumím, protože se mně to nikdy nestalo... S tím to jsem se setkala poprvé.. A navíc nemám rodiče, kteří by se mnou zašli k jinému doktorovi, nebo mi vysvětlili, proč mně nemůže vzít..
25. dub 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ ennie22 moje doktoroka má ultrazvuk, byla jsem na něm pouze jedenkrát... když jsem k ní šla na kontrolu tak mně už ani nevyšetřila..
Prosím přečti si nějaké komentáře a napiš zda by jsi k ní chodila.. Asi to udělám tak jak píšeš, řeknu jí, že se stěhuji a hotovo.. http://www.znamylekar.cz/marta-bozkova/gynekolog-gynekolog-gynekolog/bojkovice
25. dub 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka potom co jsem teď dočetla tak určitě udělej tak jak ti říkám..Spousty lidí píše různé ohlasy, ale pokud i ty s ní máš špatné zkušenosti a nechodíš tam ráda tak není na co čekat zavolej tam nebo zajdi, že se stěhuješ a hotovo. Nebo sežeň jiného doktora, kterého kontaktuj s tím, že se stěhuješ nebo prostě nejsi spokojená a ať si vyžádá tvou kartu. Tady není nad čím přemýšlet. Je to tvé rozhodnutí a právo změnit lékaře pokud ti nebyhovuje.
25. dub 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dneska tam není je tam myslím v pátek.. Zajdu k ní a řeknu, že se stěhuju a hotovo, že chci změnit doktora..Moc děkuju za rady:slight_smile: opravdu jste mi pomohli...
25. dub 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic velkého maličkost,,tak až něco zjistíš dej vědět jak si dopadla a jak roste mimi :slight_smile:
25. dub 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka určitě si najdi nějakýho jinýho doktora, obvolej jich prostě víc, někde tě vemou. prostě tady asi měli stopstav, to se stává, já taky po přestěhování musela gyndu hledat, než mě někde vzali. Nebo zkusit soukromou ordinaci, tam berou rádi, ale nevím, jak si na tom s financema. Obávám se trochu, že doktorka ti kartu jen tak nevydá, většinou potřebují žádost od nového doktora, ale tak zkusit to můžeš.
25. dub 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte, normálně zajdi za jiným doktorem........že chceš být u něj....a zda má plno.....je to tvé právo chodit si kam chceš. Jsem vytočen......co přísaha doktorů...... :angry:
25. dub 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem si našla jiného doktora,ale bohužel dnes neordinuje..je tam až zítra,tak, že se zkusím nahlásit u něj.. Řeknu,že se teda stěhuju a bude to.. Snad mně příjme...
25. dub 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka držím palce a dej pak vědět :slight_smile:
25. dub 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Holky:slight_smile: děkuju Vám moc za rady:slight_smile: řekla jsem P.Doktorovi, že se stěhuju a že potřebuju jiného lékaře, protože nevím zda jsem těhotná.Řekl mi, že v pondělí mám k němu nastoupit:slight_smile: tak, že jsem strašně ráda:slight_smile: Nenapadlo by mně, říct, že se stěhuju:slight_smile: opravdu Vám moc děkuju:slight_smile: Jinak jsem si dnes ráno dělala další ( třetí ) test :slight_smile: koupila jsem si opět gs mamatest a ta čárka už je silnější:slight_smile: Takže opravdu asi budeme mít miminko:slight_smile:
26. dub 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka no vidíš,,vše vyšlo na jedničku..Moc gratuluji mamino :wink:
26. dub 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak v Pondělí Vám dám vědět:slight_smile:
26. dub 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, je normální, že mně bolí břícho, jako kdybych měla dostat menstruaci?Poslední dobou mně to bolí častěji...
27. dub 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka může být, ale určitě to v pondělí doktorovi řekni, řekni mu úplně všechno a na všechno se vyptej........... a super, žes našla doktora, snad bude dobrý :slight_smile:
27. dub 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No dobry to doufam taky :slight_smile: dekuju za odpoved :slight_smile:
27. dub 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte Holky... Dnes jsem byla u toho doktora, a bohužel je to mimoděložní těhotenství... Říkal,že jsem zhruba ve 4.týdnu,bral mně ještě krev aby zjistil jaká je hladina HCG.Vůbec nevím co mám dělat. :cry: je mi strašně na nic.. Moc jsme si to miminko přáli... Píšu Vám to proto, že jsem Vám slibila, že Vám dám vědět jak jsem dopadla...Takže jsem místo radosti vyměnila slzy za smutek.....
30. dub 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka ahoj, tak to je mě moc líto, takže to bylo asi to bolení břicha, ale je fajn, že se na to přišlo včas, znám případ, kdy maminku už nezachránili :frowning2:. Takže nebuď smutná, příště to vyjde. Alespoň máš teď lepšího gynekologa
1. kvě 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dnes si mám volat na výsledky...Celou noc jsem skoro nespala...Bohužel jsou i takové případy, kdy maminku nezachránili... :cry: Jsem ráda, že mám jiného gynekologa, ale nečekala jsem takovou zprávu....Dokonce mně dal číslo i na mobil, že kdyby něco se dělo, že mu mám zavolat... Skoro celé Úterý jsem ležela v posleli a nebyla jsem schopna vylezt alepsoň na jídlo...Nemámna nic vůbec chuť, jen mám obavy.. :frowning2:
2. kvě 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, chci se ještě zeptat, nevíte někdo jaká je šance, že se dítě donosí, pokud je to mimoděložní??nebo opravdu tam není žádné procento..Slyšela jsem, že pokud je to mimoděložní, že to dítě se nedonosí ale že existují lidé co ho donosili..ale je to jen nějaké malé procento.. Zítra mně čeká další vyšetření, jsem z toho nervozní, mají mně brát krev, a dělat ultrazvuk... Na netu jsem se nedočetla, že by nějaké procento lidí to mimišo donosilo...Nevíte někdo něco o tom?
3. kvě 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka Myslím,že mimoděložní se musí přerušit,ale divím se,že by ve 4.týdnu bylo něco vidět na UZ. Já byla v 5. a nikde nic neviděli...
3. kvě 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka nevím, jestli existuje nějaké procento, silně pochybuju, jak by se mohlo dítě vyvíjet mimo dělohu, nemá přece podmínky k vývoji............ale i kdyby, byla bys blázen podstupovat takový riziko, že tě to zabije. Však takhle ti těhotenství ukončí a můžeš mít ještě spoustu dětí potom. A s tím UTZ taky nevím, co tam viděl, u mě to bylo vidět až v šestém týdnu
3. kvě 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, dnes jsem byla na kontrole u pana doktora..Tak krev mně vyšla dobře a mám tam přijít za 14 dní.Doktor mně řekl, že miminko je tam,kde by mělo být,že už to jde i líp vidět na ultrazvuku.:slight_smile: Takže jsem opravdu moc ráda..Doktor mně řekl, že měl obavy, z toho mimoděložního, ale nakonec asi všechno dobře dopadlo:slight_smile: Takže se uvidí ještě za 14 dní...Znovu mně bral krev ale nevím proč..Jinak Vám moc děkuju...
4. kvě 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Ahoj Holky,
Chtěla bych se zeptat,slyšela jsem, že budoucí maminky chodí na odběr plodové vody..Sice na to mám času,ale chtěla jsem se na to zeptat..Prý je tam dokonce i nějaké riziko potratu..Docela mně to děsí...Nevíte někdo něco o tom?Prosím???
11. kvě 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellizabethka pokud je ti víc než 35 let a nebo pokud některé standartní testy či UTZ vyjdou ne úplně dobře, pak se dělá odběr plodové vody, ale můžeš ho odmítnout. A ano, určité riziko poškození plodu nebo potratu, byť malé, tam je.
11. kvě 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha..Děkuju..Jinak jsem byla v pátek 18.5.na UTZ a viděla jsem miminko:slight_smile: dokonce mně pustil i srdeční aritmii nahlas:slight_smile: byla to nádhera slyšet, jak tomu malému miminku tluče srdíčko..Mám tam jít za 3 týdny...Jinak nevíte někdo co pomáhá proti zvracení??Říkala jsem doktorovi,že ať sním cokoliv,pokaždé to skončí venku..Ať je to suchý rohlík,piškoty,obyčejné bebečka,dokonce mně poradil ať si koupím zázvorové lízatka..Ale po dnešku stejně skončili v záchodě...Už nevím co bych zkusila..Napsal mně papír,kde je napsané,že pokud se můj stav zhorší, mám je do nemocnice na hospitalizaci..Nechci jít někam do nemocnic,jsem ráda,že jsem doma..
21. kvě 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek